Jump to content

Findfox

Użytkownicy
 • Posts

  237
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Findfox last won the day on December 30 2021

Findfox had the most liked content!

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiaomi redmi 3s 3/32

Recent Profile Visitors

2,057 profile views

Findfox's Achievements

Rookie

Rookie (2/14)

 • Dedicated Rare
 • Reacting Well Rare
 • First Post
 • Collaborator Rare
 • Week One Done

Recent Badges

33

Reputation

 1. Ja wymieniłem na początku stycznia baterie oryginalną w MI 8 na taką od NOHON-a i trzyma mi spokojnie cały dzień bateria. 7h trzyma mi teraz na wifi i 4,5 na LTE ciągłego użytkowania. Też chciałam wymieniać, ale mi się odechciało patrząc na nowe telefony zmieniłem, więc zmieniłem baterie i korzystam dalej. Powiem tak, dopóki Apple trzyma się notcha to mi 8 nadal wygląda modnie i nowocześnie :). Dodam również, że Samsung Galaxy J3 2017 ma poprawki zabezpieczeń z 1 kwietnia 2021 roku. Moim następnym telefonem jak trochę stanieje będzie IP 12. Coś lepszego niż MI 8 ciężko znaleźć na tym budżecie. Na waszym miejscu zmienił bym baterie i korzystał dalej.
 2. @latet No włączonego ekranu to niestety nie wytrzymuje zbyt długo. Telefon odłączony rano od ładowarki. Użytkowany dziś tylko na Wi-Fi. Wygląda to tak jak na załączonym screenie poniżej.
 3. @latet Spisuje się dobrze. Moim zdaniem jest to jedna z najstabilniejszych obecnie dostępnych wersji MIUI dla MI 8. Szybko, ładnie i dużo więcej funkcji MIUI niż na global. No może po uruchomieniu telefonu, MIUI muli przez pierwszą minutę zanim wszystko się załaduje. Telefon trzyma mi na wifi do 4 h, na LTE tylko 2h. Bateria ma już 3 lata, a jej pojemność to już tylko 70% pierwotnej. Blokowanie numerów w dialerze MIUI działa dobrze. Obecnie używam od kilku dni dialera Google ze względu na możliwość filtrowania spamu, bo ktoś sprzedał mój numer ostatnio i zamęczają mnie telefony z fotowoltaiki.... Aparat działa też dobrze. Udało ostatnio mi się uchwycić dość dobre zdjęcie księżyca. Zdarza się, że animacja odblokowania telefonu losowo klatkuje. Jak chcesz coś wiedzieć konkretnego to napisz to chętnie odpowiem.
 4. @acocieto. Tak użytkuję już miesiąc. Mogę polecić. Jest to najstabilniejsza wersja MIUI 12. Małe błędy zostały po naprawiane. Jedynie bateria na LTE trzyma mi 2h xd (na wifi blisko 4h). No, ale kondycja mojej baterii po 3 latach to 70%, więc napewno tego jest przyczyna. Przypomniało mi się, że zaraz po aktualizacji działał bardzo źle czytnik linii papilarnych, ale dodanie na nowo rozwiązało problem. Na koniec dodam, że ostanie wydanie miui global jest nie śmiesznym żartem. Zostawienie tak nie dopracowanego softu świadczy o podejściu do klientów. Na dzień dzisiejszy mogę śmiało polecić ostatni rom xiaomi.eu i ewentualnie jak ktoś nie lubi miui to Pixel experience, LOS. MIUI global jest nie wskazany.
 5. Mogą polecić Ci tą wersję. Nie działa, zwolnione tempo. W najnowszej działa, ale jakość jest bardzo zła. Używałem tylko do trybu nocnego. Na uchwycenie bezcennej chwili, moim zdaniem aparat MIUI jest najlepszy. https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog1214/
 6. @mariusz.ur Niestety to co Xiaomi od pewnego czasu wyprawia z wydawaniem multum nowych telefonów wiadome było, że temu nie podoła. Dla porównania Samsung Galaxy J5 2017 poprawki zabezpieczeń z 1 maja 2021 roku--- Flagowy MI 8 z 2018 poprawki zabezpieczeń z grudnia na EU i z września 2020 roku :). Pamiętam, że przed zakupem zastanawiałem się czy wybrać OP 6 lub MI 8, wybór padł na MI 8 ze względu na funkcjonalności MIUI ( być może troszkę na dzień dzisiejszy żałuję wyboru). Przede wszystkim bardzo możliwe że MI 8 lepiej sprzedał się w Chinach dlatego tam jest dłużej wspierany, a z tego powodu wersję global szybciej porzucono.
 7. @mariusz.ur Masz rację wsparcie i optymalizacja w MIUI jest fatalna. Brak płynności animacji systemowych chyba najgorsze z wszystkiego. Animacja odblokowania i wygaszenia telefonu również dość mocno klatkuje. RCS na xiaomi.eu dalej mają problemy z działaniem ( nie działają po wyczyszczeniu pamięci RAM w wyniku czego jest napisane że łączy za każdym razem z funkcjami czatu po uruchomieniu aplikacji, na global to nie występuje). Teraz korzystanie z MIUI przynosi dla mnie, nie miłe doświadczenia. Też bym przeszedł na jakieś custom ROMy, ale one nie potrafią robić dobrych zdjęć, i mają chyba problem z wysyłaniem MMS w Polsce.
 8. @Radek86 Jest właśnie bardzo możliwe, że MI 8 nie dostanie wersji MIUI 12.5 na global. Dlatego, że ostatnia aktualizacja tego telefonu odbyła się prawie rok temu! Większość aplikacji jak panel sterowania czy system UI mają tą samą wersję co na globalu 12.0 i xiaomi.eu 12.5. Poprawki zabezpieczeń na globalu są z września, a na eu z grudnia. Więc obawiam się, że to koniec globala na ten telefon nastąpił około rok temu. Jestem zaskoczony tym jaki jest duży rozjazd w aktualizacjach między wersja z Chin i wersja globalną. Ja użytkuję telefon głównie na xiaomi.eu, ponieważ ja kupiłem telefon 2.5 roku temu dla MIUI. MIUI na globalu jest bardzo, ale to bardzo ubogie i nie daje mi to pełnych możliwości funkcjonalności ekosystemu Xiaomi i interfejsu MIUI . Tłumaczenie na język polski po dziś dzień na globalu uważam za bardzo złe.
 9. Informuje, że po wgraniu ponownym najnowszego Xiaomi.eu, i nie przywracaniu żadnych kopii ustawień systemowych, problem się nie pojawia i od tygodnia już się nie pojawił (nawet po ponownym uruchomieniu). Działa wszystko szybko, bez żadnych błędów. Dzięki wielkie za pomoc.
 10. Melduję że, wgrałem najnowsze xiaomi.eu dev. Schemat kolorów oraz wspomaganie czytania działało do pierwszego ponownego uruchomienia telefonu. Kolejne ponowne uruchomienia oraz wipe cache, dalvik nie pomaga. Mam nadzieję, że to się kiedyś naprawi. Na xiaomi.eu stable czasowo, a potem może i trwale, problem naprawiało wciśnięcie przycisku power przez 10 sekund, teraz i to zawiodło.
 11. Hej. Od pewnego czasu mam problem z niedziałającym trybem czytania. Mimo uruchomienia tej funkcji i zwiększenia intensywności na max nie ma efektu. To samo tyczy się zwiększenia kontrastu i przełączania pomiędzy trybem zwiększonym, a standordowym (również brak jakiejkolwiek efektu). Co sam już robiłem to, za pomocą aplikacji mi flasch (przy opcji clean all) wygrywałem wersję globalną stable, potem Xiaomi.eu stable już kilka razy. Po takiej procedurze efekt działa max 2 dni. Potem wysiada. Oczywiście ROM wygrywałem poprzez tryb fastboot w Mi8. Telefon ma już 1.5 roku , więc coś mogło się zepsuć. Macie może jakieś pomysły jaka jest przyczyna i jak to naprawić? Nigdzie nie mogę znaleźć rozwiązania tego dziwnego problemu.
 12. Polecam zainstalować pixel experience. Tchnie drugie życie w ten leciwy telefon. Po instalacji u mnie problem z baterią i internetem znikł. Jedyna wada to że nie można wysyłać ani odbierać MMS.
 13. Hej. Mam pytanie, Czy ktoś zna ograniczenia google camera w stosunku do miui camera? Bo chyba z tego co wiem google camera nie korzysta z tele-obiektywu i czy jeszcze są jakieś niedoskonałości?
 14. @sp4ubw Nie udana próba przywrócenia kopii systemu do poprzedniej wersji systemy miui PL. Zatrzymało się na przywracaniu systemu. Po uruchomieniu pisze ,,Magazyn danych urządzenia jest uszkodzony. Urządzenie jest niebezpieczne." Chcę teraz zainstalować China stable przez tryb download mode, aby to naprawić gdyż tryb fastboot nie pomaga. @pkonrad To chyba była kombinacja przycisków do hard resetu, ale nie jestem pewien bo wszystko było po chińsku. Udało się to mi na szczęście naprawić poprzez wgranie China DeV. Ale coś mi flash nie chciał mi wgrywać przez download mode, bo nie pisało że koniec, tylko wygrywało jakby w nieskończoność, mimo to się wgrało. Dla upewnienia się spytam czy ten tryb download mode nazywa się teraz connect with miasistant?
×
×
 • Create New...