fredek

Blokada reklam dla xiaomi.eu (Nie wymaga ROOT)

Recommended Posts

Drodzy to wina TWRP które macie i ono wspiera lub nie Androida Q. Ja mam mi 8 z Android Q z TWRP 3.1.1, po wejściu w Recovery, w logu pisze że nie mógł zamonowac partycji System. Widzę że jest kilka nieoficjalnych wersji TWRP z wsparciem do Androida Q ale boje się że będzie Brick:/

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Tak, to wyłącznie wina TWRP, ale żeby ręcznie nie można zamontować partycji, to już zupełna lipa. A wypakuj z paczki sam plik hosts, spróbuj ręcznie zamontować SYSTEM i ręcznie podmienić plik hosts. Ciekaw jestem jak zachowa się u Ciebie TWRP. Jeśli nie czujesz się na siłach by to zrobić, to pozostaje Ci tylko czekać aż zmodyfikują wersję TWRP albo zainstalować AdAway, jednak działa on chyba tylko z WiFi.

Tak, to wyłącznie wina TWRP, ale żeby ręcznie nie można zamontować partycji, to już zupełna lipa. A wypakuj z paczki sam plik hosts, spróbuj ręcznie zamontować SYSTEM i ręcznie podmienić plik hosts. Ciekaw jestem jak zachowa się u Ciebie TWRP. Jeśli nie czujesz się na siłach by to zrobić, to pozostaje Ci tylko czekać aż zmodyfikują wersję TWRP albo zainstalować AdAway, jednak działa on chyba tylko z WiFi.
Adaway działa z wszystkim nie przesadzaj z tym wifi. Ale musisz mu nadać root co wiąże się z magiskiem

Wysłane z mojego ZTE A2020G Pro przy użyciu Tapatalka

On 12/2/2019 at 5:57 PM, Adamk102 said:

Adaway działa z wszystkim nie przesadzaj z tym wifi. Ale musisz mu nadać root co wiąże się z magiskiem

W sumie nigdy nie używałem AdAway, więc głowy nie dam, to informacja, którą można wyczytać ze strony autorów programu, nie moja. Jest tam jakieś rozwiązanie tego problemu, ale nie zagłębiałem się w temat, gdyż jak napisałem nie używam. Podmiana pliku hosts w zupełności mi wystarcza do pozbycia się większości natarczywych reklam. No i wcześniej (póki działały płatności GPay) nie potrzebowałem też roota, więc AdAway odpadał z góry, Zawsze jednak blokada reklam z tej paczki działała perfekcyjnie. Właściwie działa nadal, tylko nowe TWRP jest coś skopane, ale myślę że to chwilowe.

Ale ja mam spokój ;) U mnie przecież blokada działa.

@fredek tylko nie zaprzestawaj proszę aktualizacji przypadkiem z tego powodu. Ja i przynajmniej połowa ludzi tutaj nie narzekają, że coś nie działa ;) 

Edited by Test
  • Like 1
  • Thanks 1

Potwierdzam na andku 10 na mi 9t po zamontowaniu ręcznie partycji system i puszczeniu skryptu blokady reklam działa. Dziękuję.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Czy nie prościej i lepiej jest zmienić sobie DNS w telefonie z automatycznego na prywatny, np. dns.adguard.com? Zawsze działa, nie trzeba nic instalować, nie trzeba mieć roota czy odblokowanego bootloadera. Łatwo i skutecznie.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

3 hours ago, antykat said:

Czy nie prościej i lepiej jest zmienić sobie DNS w telefonie z automatycznego na prywatny, np. dns.adguard.com? Zawsze działa, nie trzeba nic instalować, nie trzeba mieć roota czy odblokowanego bootloadera. Łatwo i skutecznie.

Jasne, że prościej i łatwiej, ale sęk w tym, że czasem ten DNS, jak i większość innych prywatnych potrafi nie działać, albo działać bardzo powoli, co przekłada się na ogromne spowolnienie lub całkowite zaprzestanie działania internetu. Miałem tak już nie raz, myślałem, że to wina dostawcy, ale winny był właśnie DNS adguarda, który z jakiegoś powodu zrobił sobie przerwę w działaniu. A tak mam możliwość zmiany bez oglądania reklam. ZAWSZE to działa DNS mojego providera, z innymi bywa różnie...

Edited by Test

Od ponad roku używam DNS Adguarda i ani razu nie miałem z nim problemu a używam internetu dość intensywnie. Poza tym dla kogoś kto nie ma odblokowanego bootloadera to chyba jedyne rozsądne rozwiązanie.

7 hours ago, antykat said:

Od ponad roku używam DNS Adguarda i ani razu nie miałem z nim problemu a używam internetu dość intensywnie. Poza tym dla kogoś kto nie ma odblokowanego bootloadera to chyba jedyne rozsądne rozwiązanie.

Zgadzam się, jak ktoś nie ma odblokowanego bootloadera, to rozwiązanie dla niego, Ja również używam go na kompie, dlatego czasami zauważam spowolnienie, widocznie miałeś szczęście (lub ja pechowo trafiłem na chwilowe przerwy w działaniu). Poki działa mi blokada, będę jednak stosował to rozwiązanie, ale dobrze, że jest alternatywa dla inych.

• Like 2

To na pewno nie wina DNS Adguarda. Mam go ciągle włączony i używam internetu nawet po kilka godzin dziennie. Żadnych problemów. Wszystko działa tak szybko jak na przykład Samsung Internet Browser czy Opera z włączonym blokerem reklam. Jak już pisałem, używam tego DNS od ponad roku na różnych telefonach, różnych producentów i dwóch wersjach Androida i ani razu nie miałem problemów.

22 godziny temu, Tomek101279 napisał:
Gdzie to i co wpisujecie? Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka            

Nie wiem jak w Redmi Note 5, ale w Mi 9 (Android 10, MIUI Global 11) ta opcja jest ukryta. Trzeba użyć jakiegoś programu ze Sklepu, aby się do niej dostać, np. Activity Launcher i znaleźć pozycję "Ustawienia" a potem "Więcej" (tą z ikonką WiFi). Kliknij, aby przejść do ukrytnych ustawień. Pod Prywatny DNS wpisz "dns.adguard.com".

7852c635e8facd38dba60c2c14e5e533.jpg41fea1fceecbae9eeb9f1ab9832697c9.jpg 

22 godziny temu, frrancuz napisał:
Android P. Inaczej pod wifi tylko ustawisz.             

Nieprawda. Powyżej sposób. Ale gdyby ktoś chciał tylko pod WiFi to trzeba wejść w ustawienia swojej sieci, zmienić Ustawienia IP na Statyczny a następnie wpisać DNS 1:176.103.130.130, DNS 2:176.103.130.131  Działa to też na innych systemach operacyjnych, gdyby ktoś potrzebował:  https://kb.adguard.com/en/dns/setup-guide 

Edited by Orjon
Nie zostawiajcie tylu pustych linii, nawet jeśli to Tapatalk.. Post zajmuje pół strony.
  • Like 1

Orientuje się ktoś jak się ma podmiana pliku hosts w romie global? Telefon się nie włączy (jakaś weryfikacja plików) czy problem będzie przy aktualizacji czy w ogóle nie będzie? Interesuje mnie sama podmiana pliku, bez twrp, bez odblokowania bootloadera itp.

Zaskoczyłeś mnie. Ja mam xiaomi.eu i zawsze myślałem że to tu jest więcej opcji. U mnie na miui11 tego nie ma. Dzięki za info!

7 godzin temu, Albin napisał:

Orientuje się ktoś jak się ma podmiana pliku hosts w romie global? Telefon się nie włączy (jakaś weryfikacja plików) czy problem będzie przy aktualizacji czy w ogóle nie będzie? Interesuje mnie sama podmiana pliku, bez twrp, bez odblokowania bootloadera itp.

Chyba bez TWRP a co za tym idzie bez odblokowania BL nie podmienia sz pliku.

Nie ma szans . Musisz odblokować BL. Potem twrp. Możesz ewentualnie DNS zmienia na dns.adguard.com tylko nie wiem czy to jeszcze działa

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, Adamk102 napisał:

Nie ma szans . Musisz odblokować BL. Potem twrp. Możesz ewentualnie DNS zmienia na dns.adguard.com tylko nie wiem czy to jeszcze działa

4 godziny temu, frrancuz napisał:

Zaskoczyłeś mnie. Ja mam xiaomi.eu i zawsze myślałem że to tu jest więcej opcji. U mnie na miui11 tego nie ma. Dzięki za info!

Chyba bez TWRP a co za tym idzie bez odblokowania BL nie podmienia sz pliku.

Nie o to pytałem...

Czy podmiana pliku hosts wpływa na cokolwiek w sprawach systemowych czy nie? Skoro mogę usuwać systemowe aplikacje i przeglądać systemowe partycje to wydaje mi się,  że sama podmiana nie będzie problemem.

Nie o to pytałem...
Czy podmiana pliku hosts wpływa na cokolwiek w sprawach systemowych czy nie? Skoro mogę usuwać systemowe aplikacje i przeglądać systemowe partycje to wydaje mi się,  że sama podmiana nie będzie problemem.
Możesz podmienić śmiało niczym to nie grozi

8 minut temu, Adamk102 napisał:

Możesz podmienić śmiało niczym to nie grozi

To dlaczego w pierwszym poście jest napisane "Nie stosować z romami global i innymi, które weryfikują partycję system." ?

Po prostu chcę to zrozumieć. Nigdy wcześniej nie miałem globala a mam rn8pro i za bardzo nie mam co liczyć na co innego.

To dlaczego w pierwszym poście jest napisane "Nie stosować z romami global i innymi, które weryfikują partycję system." ? Po prostu chcę to zrozumieć. Nigdy wcześniej nie miałem globala a mam rn8pro i za bardzo nie mam co liczyć na co innego.

Wypakuj plik host z pliku od fredka i go podmień z systemowym host ścieżka etc / host

Masz w ogóle twrp?

To jest plik host który montuje w telefonie. Wypakuj go i podmień

https://cloud.tapatalk.com/s/5df645a5d5519/hosts.zip

Na globalnym romie można robić pewne rzeczy bez roota, jak na przykład odinstalowanie fabrycznie preinstalowanych aplikacji z poziomu adb shell, ale należy pamiętać, że to wycieczka w jedną stronę. Przywrócenie ich wiąże się niestety z resetem telefonu do ustawień fabrycznych. Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że podmiana pliku hosts nie będzie możliwa tą metodą. Potrzebny jest dostęp do partycji systemowej z poziomem root. Taki dostęp daje Ci TWRP w trybie recovery, co oczywiście oznacza usunięcie blokady bootloadera. Wgranie TWRP nie przeszkadza w używaniu romu Global, jednak bez dodatkowych zabiegów stracisz najprawdopodobniej możliwość płacenia telefonem poprzez NFC. Sposoby na przywrócenie działania wyjaśnione są w innym miejscu tego forum. Sam musisz zdecydować, czy chcesz się w to bawić.

• Like 2

59 minutes ago, Magdarynka said:

A jaka metoda jest skuteczna na Redmi Note 8 Pro? Żaden z plików z pierwszego postu wrzucany przez TWRP niestety nie działa...

Jak ręcznie zamontujesz w TWRP partycję SYSTEM też nie ? Ręcznie można też podmienić w TWRP wypakowany z paczki plik hosts, niestety coś jest na rzeczy z ostatnimi TWRP, poczytaj wcześniejsze posty...

12 godzin temu, Test napisał:

Na globalnym romie można robić pewne rzeczy bez roota, jak na przykład odinstalowanie fabrycznie preinstalowanych aplikacji z poziomu adb shell, ale należy pamiętać, że to wycieczka w jedną stronę. Przywrócenie ich wiąże się niestety z resetem telefonu do ustawień fabrycznych. Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że podmiana pliku hosts nie będzie możliwa tą metodą. Potrzebny jest dostęp do partycji systemowej z poziomem root. Taki dostęp daje Ci TWRP w trybie recovery, co oczywiście oznacza usunięcie blokady bootloadera. Wgranie TWRP nie przeszkadza w używaniu romu Global, jednak bez dodatkowych zabiegów stracisz najprawdopodobniej możliwość płacenia telefonem poprzez NFC. Sposoby na przywrócenie działania wyjaśnione są w innym miejscu tego forum. Sam musisz zdecydować, czy chcesz się w to bawić.

Masz rację. Myślałem, że jak tym sposobem można usunąć aplikacje systemowe to  i będę mógł podmienić hosts, niestety się nie udało.

5 godzin temu, Magdarynka napisał:

A jaka metoda jest skuteczna na Redmi Note 8 Pro? Żaden z plików z pierwszego postu wrzucany przez TWRP niestety nie działa...

wypakuj plik, wejdź w menedżer plików w twrp i podmień plik w katalogu /system/etc/ (jak dobrze pamiętam)

Panie Fredek, coś ostatnia aktualizacja (13.XII) słabo blokuje mi reklamy. Mam nadzieję, że z tego tygodnia będzie lepiej.
Oczywiście wielkie dzięki za całą robotę. Używam od kilku lat i cały czas jesteś the best!

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Szanowny Panie fredku, wersja 22.12.2019 nie blokuje reklam w aplikacjach że sklepu play:

Morecast,

Remote for Samsung TV/Smart & WiFi direct.

Czy tak ma być i mam się odczepić.

Czy można coś z tym zrobić?

Jeśli tak , chętnie poznam odpowiedź.

Pozdrawiam świątecznie

Edited by koko63
  • Like 1

6 godzin temu, koko63 napisał:

Czy tak ma być i mam się odczepić.

Czy można coś z tym zrobić?

Morecasta nie mam, ja nic z tym nie zrobię. Spróbuj samemu pokombinować  ;-)

• Like 1