Jump to content

Malcerz

Użytkownicy
 • Posts

  25
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Malcerz

 1. Czy do generowania grafik cyfr, dni tygodnia itp używacie jakiegoś specjalnego programu czy wszystko w Bip WF Editor? Nie znacie jakiegoś programu podobnego do zakładki Text Generator ale takiego który by potrafił robić grafiki z antyaliasingiem?
 2. Ja wymiękam. Odebrałem wczoraj te słuchawki - nie radzę sobie. Przed wszystkim lamkpa mryga tylko na lewej. Jak paruje w telefonie to wykrywa słuchawkę z R w nazwie ale gra tylko lewa. Prawa nie reaguje. Nie mryga lampką, nie gra. Jak trzymam dłuuugo oba przyciski to nic się nie dzieje. Lewa sobie mryga cały czas, prawa nic. Nie udaje się wywołać tego resetu. EDIT. W pudełku powinny się obie świecić na czerwono jako ładowanie? Bo moje się nie świecą. Telefon pokazywał 90% naładowania, teraz 80%, mimo że trzymałem je godzinę w pudełku. Pudełko podłączone do ładowarki świeci cięgle na czerwono.
 3. Amoled może mieć Always on Display jak w telefonach Samsunga. Choć przyznaje, to wielki krok w tył w porównaniu z ekranami BIP/Pace/Stratos.
 4. Pytanie do robiących własne tarcze. Czego używacie do generowanie grafik z cyframi? Zapisywanie pojedynczo każdej cyfry z WF Editora jest średnio wygodne.
 5. Kolejna tarcza która mi się podobała ale... Zmieniłem wiec sobie te "ale" Wywaliłem dystans i zwiększyłem przestrzeń nad/pod zegarem. DDC.bin
 6. Wersja finalna. Są procenty baterii. 5b11478474719_01062018_packed.bin
 7. Nie wiem czy się tak da. Bip ma tylko 8 kolorów do dyspozycji i po inwersji zabraknie kolorów na "cień" niewyświetlanych znaków LCD. Ale może spróbuje. Zaktualizowana tarcza, napisy Dzień i Miesiąc po polsku, a zamiast AIR jest PYŁ. Sobotę zrobiłem na żółto, a nie na zielono. Niedziela pozostała czerwona. Jeszcze wieczorem dopiszę procenty do grafik baterii, będzie znikało co 10% (bo jeszcze nie wiem jak zrobić normalny procentowy wskaźnik baterii). 5b11478474719_01062018_packed.bin
 8. Jeszcze muszę rozkminić jak zrobić procentową baterię. 5b11478474719_01062018_packed.bin
 9. Czy ktoś mógłby "podkolorować" tę tarczę i dodać puls? https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/?id=10383 na wzór tej: https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/?id=10383 (ale ją spolszczyć i dorzucić procenty baterii)?
 10. Właśnie aktualizuje firmware w tej wersji. Są jakieś jeszcze zmiany? BTW, jest jakaś możliwość by podmienić na własne tarcze wgrane na stałe w BIPa? Te które można zmienić z poziomu zegarka w ustawieniach. Wszystkie są strasznie brzydkie.
 11. Endomondo nie "liczy" kalorii dodatkowo spalonych podczas treningu tylko całkowite, łącznie PPM(podstawowa przemiana materii). Włączysz endomondo i zostawisz tel w kącie to i tak policzy ci zużyte kalorię. A BIP mam wrażenie że usiłuje "zgadnąć" ile kalorii dodatkowo zostało spalonych tylko poprzez aktywność. Oczywiście to i tak tylko zgadywania bo żadne urządzenie nie jest w stanie ocenić stopnia wytrenowania i adaptacji treningowych w organizmie. Czym wyższe wytrenowanie tym większa optymalizacja wysiłku i niższe zużycie energii (przy wysiłku tlenowym).
 12. Czy jest możliwość użycia trybu DND (czyli zegarek wykrywa że śpię) to automatycznego wyciszenia telefonu? I analogicznie - gdy BIP stwierdzi że nie śpię - przy wrócenia dźwięku? Mam Amazfit Notify PRO.
 13. Witam Coś rysuje mi się te GG3 w BIPie. Na allegro można kupić zwykłe folię lub jaię folio-szkła hybrydowe. Jak to jest z aplikacją takiego czegoś? BIP na szkiełko 2.5D czyli z zaokrąglonymi krawędziami. Mam w telefonie taki ekran też z GG4 2.5D i folię można nalepić tylko na środek ekranu, nie da się na zaokrąglone krawędzie. Nie wygląda to zbyt dobrze. Obawiam się dla folie dla BIPa będą takie same, czyli tylko na płaską cześć ekranu a na zaokrąglone brzegi już nie nalepi się. Są jakieś wyprofilowane szkła/folię na BIPa które by pokrywały całą powierzchnie frontowego szkła?
 14. Endomondo podaje także spoczynkowe zużycie kalorii czyli BMR i do tego dodaje potrzeby energetyczne wygenerowane przez trening. Oczywiście są to dane mocno zgadywane bo ilość energii jaką zabiera wysiłek zależy w dużym stopniu od wytrenowania do danej czynności. A tego nie da się przewidzieć.
 15. Skąd to przekonanie? Jeżeli w ciągu doby zżera ci więcej niż 2% to masz coś nie tak z systemem.
 16. Zainstalowałem najnowszego MiFita 3.3.4.13. Poszło bez problemów jest FV 0.1.1.39, i są obroty;) 19 zrobiłem.
 17. Miałem wersję Global. Bo aktualizacji takie coś mi wyskoczyło. Ale już poprzez Fitness&Notiffy wgrałem "Resource" i zegarek działa. Wersja 0.1.1.36 pozostała. Po Setting pojawiło sie jeszcze Alipay.
 18. Coś nie tak z tą wersją MiFit. Próbowała mi aktualizować firmware i pod sam koniec zegarek się wyłączył. Wracam do sklepowej wersji.
 19. Obszedłem problem polskich fontów. Wyłączyłem powiadomienia w mifit a włączyłem Fitness&Notify. Powiadomienia są bez polskich znaków ale też bez krzaków -ą to a.
 20. Ile kolorów na raz potrafi wyświetlić BIP na tarczy zegara? Więcej niż 4? Z jakiej palety? (przypominają mi się czasy ZX Spectrum;)
 21. Czy jest jakiś sposób na ściemnienie minimalnego podświetlenia? W ustawieniach zegarka ustawiłem najmniej ale i tak w nocy jest to straszna latarnia i daje po gałach gdy chce sprawdzić godzinę. Jakiś firmware? Na razie mam fabryczny V0.1.1.14
 22. A który to plik? .res? .fw to pewnie firmware, wiec muszę wrzucić .res ?
 23. Czy istnieje możliwość wgrania polskich fontów do BIPa bez zmiany oprogramowania? Angielska wersja oprogramowania mi odpowiada, ale brakuje mi w powiadomieniach polskich znaków. Czytałem opis z pierwszej strony. Mam zainstalowany apke AmazFit Nofity, która też ma opcje zmiany oprogramowania (nie wymaga odinstalowania MiFita). Czy za jego pomocą można wgrać tylko polskie fonty? Na razie podmieniałem sobie tylko face tarcz. To działa bezproblemowo.
 24. Mam Mi Scale 2. Jeśli chodzi o jej główną funkcję - czyli pomiar kompozycji ciała to dane są brane "z kosmosu". Podejrzewam że waga ma jakąś tabelkę w której porównuje sobie wzrost, wiek do wagi i na podstawie tego wypluwa wynik kompozycji ciała. Przeprowadziłem prosty eksperyment. Zważyłem się, a potem wypiłem ciurkiem 1l wody. Jak można by domniemać, waga powinna wzrosnąć o 1kg. Poziom fatu, mięsni nie powinnien się zmienić, ale poziom nawodnienie powinien wzrosnąć. Nic z tych rzeczy. Waga wzrosła o 1kg - czyli prawidłowo. Ale BF poszedł do góry, a poziom tkanki mięśniowej spadł. Poziom nawodnienia też. Gdy używam do pomiaru fałdomierza to otrzymuje wynik w okolicach 9-10% BF. Mi Scale podaje mi 25-26%. Czy na koncie xiaomi można gdzieś znaleźć dane z połączonych urządzeń? Z opaski i wagi? A wagę kupiłem w polskim sklepie za 170zł. Zamówiłem w zaszły piątek a w poniedziałek już wyjąłem z paczkomatu.
×
×
 • Create New...