Jump to content

ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)

Recommended Posts

Myślę, że każdy ma launcher, do którego się przyzwyczaił. Ja mam Next Launcher 3D, którego używam od kilku lat na różnych telefonach w rodzinie. Teraz na Redmi 4X. Wczoraj postanowiłem przetestować inne systemy. Zaaplikowałem LineageOS 14.1 (7.1.2, którego używałem m.in. na S4mini) i Nitrogen 8.1. Nitrogen jakoś zamulał. Testuję Lineageos. Na razie zadowalająco. Oczywiście z Next Launcher-em.

• Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Taki mały test GPS w Global Stable 8.5.1.0 (Android 7). Bałem się, że zmiana bazy Andka coś sknoci w działaniu GPS (tak było w Mi5, czego efekty są do tej pory i nawet widoczne na obrazku, jako porówn

Wszedłem do sklepu w suterenie w Centrum Warszawy i - jest, jest, mam dowód, że mój egzemplarz obsługuje B20! Inne pasma LTE tam nie sięgają (Mi5 przełączył sie na 3G). Netwok Cell Info Lite na R4x po

Czekam na oficjalną wersję a nie taką do znajdowania błędów

Posted Images

Witam 

Niechce zakładać nowego tematu:

Posiadam 4x z dystrybucji chińskiej (China Mobile na pudelku) z B20 LTE. Zainstalowane Xiaomi.eu i tu moje pytanie czy może różnić sie jakoś łapanego zasięgu na GLobalu a na Xiaomi.eu?? Pytam bo kolega ma xiaomi redmi note 4 pro na globalu i łapie mu LTE ładnie a mi łapie ale żadziej niż jemu chyba ze to wina operatora ja mam w PLAYU a on w Plusie

mając miui 9.2.4.0 mogę odblokować bl i wgrać sobie custom rom oreo lub inny ? jak wygląda potem powrót do miui bo gdzieś czytałem że bootloader się potem sam blokuje na miui 9. Proponuje stworzyć jakiś oddzielny przypięty wątek o custom romach tutaj albo w modyfikacjach systemowych.

Edited by danio

Ja odblokowywałem na globalu i poszło bez problemu, nic mi nie zablokowało. Jak odblokujesz, wygrasz twrp to możesz robić co chcesz. Możesz wgrać customa, nawet oreo z xda, zmienić kernel w razie potrzeby, a jak Ci się znudzi możesz wrócić do globala, albo miflashem albo przez twrp.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

9 minut temu, Marrik napisał:

Ja odblokowywałem na globalu i poszło bez problemu, nic mi nie zablokowało. Jak odblokujesz, wygrasz twrp to możesz robić co chcesz. Możesz wgrać customa, nawet oreo z xda, zmienić kernel w razie potrzeby, a jak Ci się znudzi możesz wrócić do globala, albo miflashem albo przez twrp.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

tak dla pewności jeszcze nasz redmi 4x to santoni ? później wracając na globala nie będzie śladów że był root/custom rom w razie gwarancji ?

@Marrik odblokowując bl telefon czyści się cały jak to było na xperiach że po odblokowaniu robił sie format factory ? Nie mogę znaleźć nigdzie odpowiedzi na to. Myślałem, że dłużej się czeka na  na zgodę a tu po 15h już jest :)

Edited by danio

http://bigota.d.miui.com/V9.2.5.0.NAMMIEK/miui_HM4XGlobal_V9.2.5.0.NAMMIEK_c6f74c37a1_7.1.zip

Przed chwilą zainstalowałem. Wyraźnie system działa szybciej. Innych zmian nie zaobserwowałem

Edit : Ustawienia-informacje o telefonie-aktualizacja systemu-3 kropeczki w prawym górnym rogu-wybierz paczkę aktualizacji.  Robić powyżej 50% baterii

Edited by viader80
  • Like 1

jak wgrałem twrp na globala 9.2.5 to telefon stoi na logo xiaomi zdecydowałem się na format wszystkiego i wgranie miui z tego forum.

EDIT: jak się okazało to była wina twrp inna wersja później odpaliła normalnie tyle, że nie widać SD

Edited by danio
3 godziny temu, danio napisał:

jak wgrałem twrp na globala 9.2.5 to telefon stoi na logo xiaomi zdecydowałem się na format wszystkiego i wgranie miui z tego forum.

EDIT: jak się okazało to była wina twrp inna wersja później odpaliła normalnie tyle, że nie widać SD

Cześć. Jakie recovery wgrałeś? Próbowałem 3.1.1.0 i tel nie wstał

@Luki987 już pozbyłem się problemu i mam już na stałe twrp 3.2.1.0 a wgrałem sobie androida oreo :)

jednak custom romy wciąż lepsze jak stocki :D dioda w pełni jest rgb na customach da rade ustawić każdy kolor 

Edited by danio
2 godziny temu, danio napisał:

@Luki987 już pozbyłem się problemu i mam już na stałe twrp 3.2.1.0 a wgrałem sobie androida oreo :)

jednak custom romy wciąż lepsze jak stocki :D dioda w pełni jest rgb na customach da rade ustawić każdy kolor 

I działa google smartlock :)

W custom romach brakuje mi dobrego dialera z obsługą dualsim (w miui możesz ustawić domyślną kartę SIM, ale po przytrzymaniu dłużej menu, możesz zadzwonić z drugiej SIM, w customach tego nie ma).

Na global TWRP chyba nie pójdzie

12 minut temu, elPoochini napisał:

I działa google smartlock :)

W custom romach brakuje mi dobrego dialera z obsługą dualsim (w miui możesz ustawić domyślną kartę SIM, ale po przytrzymaniu dłużej menu, możesz zadzwonić z drugiej SIM, w customach tego nie ma).

Na global TWRP chyba nie pójdzie

Też mi kilku rzeczy brakuje z miui ale telefon nawet lepiej działa średnio z apkami w tle mam 1.3GB ram wolne gdzie na miui po 600MB.

20 godzin temu, danio napisał:

Mam pytanie , czy dziala ci automatyczne wysyłanie i odbieranie MMS przy wyłączonej transmisji danych jak to ma miejsce w MIUI bo mi niestety nie udalo się tego ustawic na Oreo i dlatego wróciłem do MIUI. Dodam że posiadam karte z Play. 

2 godziny temu, kuba1184 napisał:

Mam pytanie , czy dziala ci automatyczne wysyłanie i odbieranie MMS przy wyłączonej transmisji danych jak to ma miejsce w MIUI bo mi niestety nie udalo się tego ustawic na Oreo i dlatego wróciłem do MIUI. Dodam że posiadam karte z Play. 

Niestety nie mam jak sprawdzić wgrałem miui eu bo kilka rzeczy mi nie chodziło czekam na bardziej stabilne i dopracowane romy na oreo. A z ciekawości jaki ty miałeś rom?