Jump to content

ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)

rezmus

Recommended Posts

9 minut temu, marcin90 napisał:

Dzięki. Chyba nikt jeszcze nie dostał bez zmiany regionu?

Jak dostaną to wszyscy. Ja zainstalowałem znajomemu z pliku, bez zmieniania regionu, od razu po uruchomieniu. Działa.

Znalazłem tam wersję:

xiaomi.eu_multi_HM4X_V8.5.4.0.MAMCNED_v8-6.0 - z androidem 6.0

Oraz 9.1:

xiaomi.eu_multi_HM4X_V9.1.2.0.NAMCNEI_v9-7.1
xiaomi.eu_multi_HM4X_V9.1.1.0.NAMCNEI_v9-7.1

Oryginalny rom miałem 8.5.4.0 NAMMIED

Czy CN nie oznacza chin? Romy z podanego linku wgrywać przez recovery? BL mam odblokowane.

Nie działa smartlock z googla (ale to chyba w kazdym miui jest skopane). W nowej nie działa automatyczne oszczedzanie baterii. Ale przyznam, że nakładka MIUI jest 100 razy lepsza od LineageOS :)

1 godzinę temu, elPoochini napisał:

Czy CN nie oznacza chin? Romy z podanego linku wgrywać przez recovery? BL mam odblokowane.

Nie działa smartlock z googla (ale to chyba w kazdym miui jest skopane). W nowej nie działa automatyczne oszczedzanie baterii. Ale przyznam, że nakładka MIUI jest 100 razy lepsza od LineageOS :)

Poczytaj troszkę portal i forum.

Wersja xiaomi.eu bazuje na wersji chińskiej romów stable (a nie Global).  ,  zapomnij i wyłącz automatyczne oszczędzanie baterii więcej problemów niż korzyści.

1 godzinę temu, dzik75 napisał:

Pomógł root uninstaller, ale ze sklepu google play

Hmmm, to wcześniej instalowałeś z jakiegoś innego źródła? Sprawdź tamten apk na obecność niepotrzebnych / nadmiarowych dodatków na virustotal.com

/edit/ Jak znalazło jakiś syf, to reset do ustawień fabrycznych i instalacja systemu od nowa

Edited by piskor

Tylko,że wtedy safetynet będzie na czerwono. Niektóre apki bankowe nie będą działać, oraz inne jak np Netflix.
Jeśli to nie problem, to możesz wgrywać supersu, jeśli jednak korzystasz z aplikacji, która do poprawnego działania wymaga niezrootowanego urzadzenia to zdecydowanie lepszy jest Magisk.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Cześć wszystkim.

Zastanawiam się nad przejściem na MIUI 9 Global. Teraz mam 8.5.2.0. Jak z zużyciem baterii pod MIUI9? Czy zauważył ktoś zmianę na +/-? Nie znalazłem konkretnych odpowiedzi na to pytanie w przypadku Redmi 4x...

6 minut temu, Luke38 napisał:

Cześć wszystkim.

Zastanawiam się nad przejściem na MIUI 9 Global. Teraz mam 8.5.2.0. Jak z zużyciem baterii pod MIUI9? Czy zauważył ktoś zmianę na +/-? Nie znalazłem konkretnych odpowiedzi na to pytanie w przypadku Redmi 4x...

Tak samo ....W moim przypadku nie narzekam....

A co z pasmem LTE B20 w przypadku gdy zmienimy region na Rosję i taki rom wgramy? Mam urządzenie MAG138 z B20 a po wgraniu softu po zmianie regionu na Rosję urządzenie zgłasza się jako MAI132 ? nawet jak z powrotem ustawiłem region na Polska? Wydaje mi się że MAG to global z pasmami B20 a MAI to wersja International bez pasma B20. Nie mam jeszcze root'a więc nie mam jak sprawdzić dostępnych pasm.

Edited by Szpila

• 2 weeks later...

Kupiłem Redmi 4X w lipcu w sklepie Saturn. Aktualizację do MIUI9 nasz model miał dostać podobno w grudniu, jednak mój telefon nadal posiada MIUI8. Pytałem się w Saturnie, gdzie nowe 4X mają już lepszą wersję MIUI, jaki jest powód tego że jeszcze nie mam aktualizacji. Pracownik dziwił się tym faktem , powiedział że może to wynikać z wirusa, albo z problemu z telefonem. Sprawdzałem antywirusem - wirusów brak. Czy też macie taki problem czy po prostu muszę być bardziej cierpliwy i czekać nadal na aktualizację. 

Pozdrawiam.