Jump to content

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy

ZduneX25
 Share

Recommended Posts

Właśnie ciekawi mnie jak to jest z tym lejkiem. Na mi4c po premierze był ten sam problem, u mnie zniknął samoistnie po jakimś czasie. Naczytałem się na forum że w mi5 jest to samo, a jak na razie muszę stwierdzić że apki z Google Play lecą z pełną prędkością mojego łącza zarówno po wifi jak i lte.

• Like 1

14 minut temu, a3z4 napisał:

Właśnie ciekawi mnie jak to jest z tym lejkiem. Na mi4c po premierze był ten sam problem, u mnie zniknął samoistnie po jakimś czasie. Naczytałem się na forum że w mi5 jest to samo, a jak na razie muszę stwierdzić że apki z Google Play lecą z pełną prędkością mojego łącza zarówno po wifi jak i lte.

Ja również pobieram aplikacje itp z pełną prędkością, nie zauważyłem tego problemu...

• Like 1

2 minuty temu, a3z4 napisał:

Gra u mnie tylko jeden z dwóch głośników na dole. Wada fabryczna czy tak powinno być?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Z prawej jest głośnik, z lewej mikrofon :-D - wada fabryczna :D

Edited by johnny1836

Namyślinem się, postanowiłem kupić MI5, pytanie tylko co uważacie tym sklepie?

Cenowo wychodzi najtaniej tylko czy to jest w miarę pewny sklep(komentarze w większości pozytywne)? Miał ktoś może przyjemność?

Do tego widzę że sprzedawca wgrywa rom z "Multi-language" z tego co się orientuje jest to najgorsza opcja, więc prosić o pozostawienie oryginalnego?

18 minut temu, johnny1836 napisał:

Kupuj na ibuygou.com, to będziesz miał w razie co serwis w Polsce

Jednak zaryzykuje, cena jest korzystniejsza, a z tego co czytam to dużo osób na serwis telefonu nie wysyłało. 

12 godzin temu, johnny1836 napisał:

Nie porównywałem tych telefonów, ale moja rada jest taka, że wgrywasz sobie rom stable i nie musisz się martwić o stabilność systemu

Ha, ha, w idealnym świecie tak, ale nie w naszym :-)

• Like 1

Przeraża mnie trochę czas wysyłki 27-38 dni. Poza tym zalezy jaką wersję weźmiesz, bo jeśli chodzi o 32 to jest rzeczywiście korzystniej, ale już 64gb jest w podobnej cenie. Mimo wszystko dopłaciłbym do 64 ze względu na szybszy procek i ram

3 minuty temu, latet napisał:

Ha, ha, w idealnym świecie tak, ale nie w naszym :-)

W moim świecie wszystko działa jak nalezy :D

Edited by johnny1836

1 minutę temu, johnny1836 napisał:

Przeraża mnie trochę czas wysyłki 27-38 dni. Poza tym zalezy jaką wersję weźmiesz, bo jeśli chodzi o 32 to jest rzeczywiście korzystniej, ale już 64gb jest w podobnej cenie. Mimo wszystko dopłaciłbym do 64 ze względu na szybszy procek i ram

Dzięki za odpowiedź, powiem szczerze że bardziej podoba mi się Huawei P9 i tylko ze względu na stosunkowo niską cenę zdecydowałem się na MI5. I faktycznie zamierzam kupić wersję 32GB. 

Wiem że tamte są szybsze ale myślę że ta bez najmniejszego problemu spełni moje oczekiwania, po prostu chcę sprawnie działającego telefonu :) (pomijając problemy, z którymi się boryka ale to rekompensuje przynajmniej w pewnym stopniu cena).

Witam

U xon24 na allegro wiszą teraz MI 64GB za 1499zł. Taniej nigdzie nie mogę znaleźć. Pytanie tylko czy w razie gwarancji oni faktycznie pomagają w sprawie czy człowiek musi radzić sobie sam...

Już miałem zamawiać ale ciągle bije się myślami 32GB vs 64GB

Ja zamówiłem 32GB w xaomi.com.pl za  1,469.00  plus 20 zł wysyłka ale szybko anulowałem zamówienie.

Zamówiłem na xon24.eu wersję 64GB za 1 449,00 zł plus 49.90 zł wysyłka DHL Express.

Zobaczymy :)

Czy obcięta karta micro sim do rozmiaru nano sim pasuje do Mi5? Czytałem, że nano sim jest cieńsza.

Koszt wymiany u mojego operatora to wiadome 25zł LOL

Jeśli masz świeżą umowę lub przedłużyłeś w abonamencie (plus) kartę dostaniesz za darmo. Ja po 2miesiacach od przedłużenia umowy dostałem nanosim za darmo.

29 minut temu, AdamKli napisał:

Jeśli masz świeżą umowę lub przedłużyłeś w abonamencie (plus) kartę dostaniesz za darmo. Ja po 2miesiacach od przedłużenia umowy dostałem nanosim za darmo.

Przeniosłem numer z Orange do nju. Karta z Orange mi została a ta firma za wymianę chce 25zł. Chore :P

To moj pierwszy post na forum wiec witam wszystkich.
Jestem kompletnie zielony w kwestii chinskich telefonow, a nie ukrywam, ze z zaciekawieniem sledze postepy producentow. Niestety nikt z moich znajomych  nie uzywa takich sluchawek stad tez chcialbym zadac kilka pytan.
Przy obecnej awarii mojego s6 edge chyba dojrzalem do decyzji o daniu szansy innej marce, wybor padnie najprawdopodobniej na Mi5 3/32 black.
Zdaje sobie sprawe z tego, ze pewnie wiekszosc kwestii zostala juz poruszona, jednak licze na wyrozumialosc bo ciezko przebrnac przez wszystkie tematy na tak zasobnym forum. Prosze tez "poirytowanych durnymi pytaniami" o zignorowanie tego posta zamiast pisania zbednych rzeczy czy czynienia uwag o uzywaniu forumowej wyszukiwarki ;).
1. Zakup - W zakupie z Chin troche przeraza mnie mozliwosc zaplacenia cła i czas oczekiwania.
Jezeli bede mial pecha - ile moze wyniesc oplata celna ? Na te chwile zwrocilem uwage na oferty xon24 i Iltrade na allegro, wiem tez, ze wielu poleca ibuygou. W przypadku Illtrade mam wysylke z Polski jednak kwestia roznicy w cenie tez robi swoje. Jakies doswiadczenia, ktos cos/kogos poleca ?
2. Ladowarka i usb - Wiem, ze ladowarka nie pasuje do naszych gniazdek. Istnieja ladowarki europejskie czy ratuje nas zwykly adapter ? O co chodzi z dolaczonymi czasem do telefonu przejsciowkami usb typu c ? Rozumiem ze chinskim kablem nie podlacze telefonu do komputera wiec potrzebna mi bedzie przejsciowka ?
3. Z tego co zrozumialem do tej pory wgranie Miui Polska wiaze sie z otrzymaniem zgody na odblokowanie bootloadera, ile mniej wiecej sie na to czeka ?
4. Problemy z LTE to fakt czy mit ? Nie ukrywam ze szybki internet jest dla mnie wazny.
5. Jezeli juz sie zdecyduje - Ktos poleci jakies etui (zwrocilem uwage na ipaky hybrid) i szklo na front ?
6. Ostatnie z innej bajki. Wiem, ze to forum dedykowane Xiaomi ale nie mam gdzie zapytac o inne marki. Zwrocilem tez uwage na LeEco Le Max 2 i Zuk Z2 Pro - Ktos mial z nimi stycznosc i moze mi cos o nich powiedziec ? 
Z gory dziekuje za odpowiedzi i przepraszam za walkowanie niektorych rzeczy po raz setny.
Pozdrawiam.

5 minut temu, tekk1992 napisał:

1. Zakup - W zakupie z Chin troche przeraza mnie mozliwosc zaplacenia cła i czas oczekiwania.
Jezeli bede mial pecha - ile moze wyniesc oplata celna ? Na te chwile zwrocilem uwage na oferty xon24 i Iltrade na allegro, wiem tez, ze wielu poleca ibuygou. W przypadku Illtrade mam wysylke z Polski jednak kwestia roznicy w cenie tez robi swoje. Jakies doswiadczenia, ktos cos/kogos poleca ?
2. Ladowarka i usb - Wiem, ze ladowarka nie pasuje do naszych gniazdek. Istnieja ladowarki europejskie czy ratuje nas zwykly adapter ? O co chodzi z dolaczonymi czasem do telefonu przejsciowkami usb typu c ? Rozumiem ze chinskim kablem nie podlacze telefonu do komputera wiec potrzebna mi bedzie przejsciowka ?
3. Z tego co zrozumialem do tej pory wgranie Miui Polska wiaze sie z otrzymaniem zgody na odblokowanie bootloadera, ile mniej wiecej sie na to czeka ?
4. Problemy z LTE to fakt czy mit ? Nie ukrywam ze szybki internet jest dla mnie wazny.

1. Czas dojścia przesyłki np. z IbuyGou przez DHL jest bardzo krótki. Cło to loteria. Mi z 7 razy pod rząd go nie naliczyli, a za 8. razem naliczyli, ale od kwoty zadeklarowanej przez nadawcę paczki a nie od ceny telefony, więc cło wyniosło ok. 82 zł. Zamawiając w IbuyGou masz przynajmniej pewność co do gwarancji w razie awarii/wady.

2. Zwykle jest przejściówka w komplecie, problem w praktyce nie istnieje. Poza tym możesz nadal używać swojej ulubionej dotychczasowej ładowarki, albo dowolnej innej "normalnej" ładowarki z wyjściem USB.

3. Nie ma od wielu miesięcy MIUI Polska, jest MIUI EU. Tak, oczywiście, potrzebne jest odblokowanie BL. Na zgodę czeka się – średnio – powiedzmy do kilkunastu dni.

1. Nie płaci się cła, tylko ewentualnie VAT. Zamawiałem z ibuygou 3 telefony DHLem i za Mi5 tylko płaciłem vat który wyniósł... 80zł. Kurierowi do ręki, zostawił tylko jakaś fakture za to. Kupując z ibuygou masz serwis gwarancyjny w micenter (czyli u acida, admina tego forum), jeśli oczywiście będzie miał części na naprawę :D

2. Mi5 ma quickcharge, więc używanie innej ładowarki trochę się mija z celem (niby można, ale lepiej używać quickcharge, bo jest "mądry"). Czyli pozostaje oryginalna ładowarka + adapter, albo jakaś ładowarka quickcharge z wejściem normalnym europejskim. M.in. Aukey ma takie ładowarki. Mam, używam zamiennie z oryginalną, jest spoko. Co do przejściówek usb-c - jeśli nie dostaniesz normalnego kabla USB <-> usb-c tylko zwykły i przejściówke, to znaczy że ktoś skroił oryginalny kabel który jest całkiem spoko, ale chyba się takie coś nie zdarza. Lepiej używać oryginalny kabel, albo jakiś porządny usb-c, niż zwykły microusb z przejściówką na usb-c, bo te przejściówki bywają kiepskiej jakości - jeszcze jakieś zwarcie albo coś... (chociaż mam taką przejściówke i czasem używam, nic złego się nie działo).

3. xiaomi.eu, gwoli ścisłości. jest też chyba jakaś wersja na zablokowany bootloader ale... lepiej sobie odblokować i wgrać tą właściwą. Już dziś możesz założyć potrzebne do tego konto i złożyć wniosek o odblokowanie - jak Ci przyjdzie telefon to będziesz miał akurat, a jak nie kupisz xiaomi to trudno. Tylko hasła nie zapomnij bo zgoda jest przypisana do konta.

4. Mi5 nie ma LTE na 800MHz, w Polsce jest tego dość mało narazie, ale cośtam się rozwija. Ja w Krakowie używam normalnie LTE na innym paśmie i śmiga ... chociaż ostatnio przełączam na HSDPA bo mniej baterii żre, a i tak net jest tak szybki że nie potrzeba mi w telefonie szybszego.

5. Szkło albo kup 3mk jakieś, albo jakieś najtańsze na aliexpress. Tych pośrednich za 20-30zł się nie opłaca bo są tyle samo warte co te po 2-3$ z ali.

Edited by wtbn

18 minut temu, wtbn napisał:

Kupując z ibuygou masz serwis gwarancyjny w micenter (czyli u acida, admina tego forum), jeśli oczywiście będzie miał części na naprawę :D

Chyba pogwarancyjny. W czasie gwarancji po prostu się wysyła do IbuyGou (przerabiałem osobiście). Ale może można u Acida także podczas gwarancji [nie wiem].

Edited by latet

Przed chwilą, latet napisał:

Chyba pogwarancyjny. W czasie gwarancji po prostu się wysyła do IbuyGou (przerabiałem osobiście).

Jesteśmy oficjalnym serwisem gwarancyjnym sklepu Partner

Tak jest napisane na micenter.pl, tak mówi Acid... No i kilka osób z forum chyba już u niego załatwiało gwarancyjnie. Widocznie miałeś jakąś usterkę której by nie dał rady ogarnąć,  albo był jakiś inny powód.

15 godzin temu, wtbn napisał:

iBuyGou rozesłało mailing, że jest możliwość hurtowego zakupu od nich telefonów w wersji global - odblokowane B20.

https://www.ibuygou.com/wholesale/

Ktoś wie coś więcej? Ciekawe czy to software'owy lock, czy inny hardware...

Amanda na forum ibg twierdzi że to software'owa modyfikacja... Ciekawe czy faktycznie działa i czy zostanie to wprowadzone do xiaomi.eu...

4 minuty temu, JacekBB napisał:

Jest u Nas najnowsza paczka SuperSu do Mi5? Jakoś nie mogę znaleźć :o

W temacie z cotygodniowym release. zresztą, to od tego gościa co to robi można ściągnąć ze strony... chainfire chyba

Edited by wtbn
  • Like 1

Spotkał się ktoś z problemem crashującego się Tapatalka? Po tapnięciu w "Nie teraz" po instalacji odrazu crashuje całą aplikację, nie mogę jej nawet uruchomić bez czyszczenia danych aplikacji. Mam MIUI 6.8.12 + SuperSU, jeśli ma to jakieś znaczenie.

Edited by Mathias