Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Wariat napisał:

Liczba ludności: 1,357 miliarda (2013) Bank Światowy - CHINY

Liczba ludności: 742,5 miliona (2013) - Europa

To się nie dziwcie, że ciężko z wyprodukowaniem na same Chiny, a gdzie resztę? ;p 

Dlatego pośrednicy walą takie ceny poza swój kontynent, bo wiedzą, że będzie i tak zapotrzebowanie, a deficyt produktów występuje ;)

Ale nie rozumiem o czym mają świadczyć te liczby, widzę że chciałeś zabłysnąć, dodaj jeszze Indie i usuń Europę, bo tutaj urządzenia nie będą dostępne. Na produkt wpłynęło 17 milina rezerwacji. I szczerze mówiąc wątpię, że producent wyrobił się na te oczekiwania na własnym podwórku. 

 

 

2 minuty temu, Acid napisał:

Przecież te telefony nie są dla was. Jeszcze tego nie wiecie? Telefony zostały wyprodukowane w takiej czy innej ilości dla kogoś innego. Wy dostajecie bo udaje się cudem załapać. I nie to nie jest to samo co w Samsungu gdzie sklep masz w byle dużym mieście.

Wysłano z Mi4c

No wiemy, ale w takim razie polityka producenta jest kompletnie z czapki, bo po co w takim razie show w Barcelonie? Tylko pokaz "siły"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, boober napisał:

Ale nie rozumiem o czym mają świadczyć te liczby, widzę że chciałeś zabłysnąć, dodaj jeszze Indie i usuń Europę, bo tutaj urządzenia nie będą dostępne. Na produkt wpłynęło 17 milina rezerwacji. I szczerze mówiąc wątpię, że producent wyrobił się na te oczekiwania na własnym podwórku. 

 

 

No wiemy, ale w takim razie polityka producenta jest kompletnie z czapki, bo po co w takim razie show w Barcelonie? Tylko pokaz "siły"?

Z tym pokazem siły to bym nie przesadzał, bo co to za siła pokazać sprzęt i go zachwalać, jak nikt go nie może kupić i sprawdzić. Jobs tak ponoć robił, że na prezentacji sztucznie kazał podkręcać sprzęt, żeby były same zachwyty, a to co nie działało starali się jakoś usprawnić zanim sprzęt trafiał do sprzedaży.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież te telefony nie są dla was. Jeszcze tego nie wiecie? Telefony zostały wyprodukowane w takiej czy innej ilości dla kogoś innego. Wy dostajecie bo udaje się cudem załapać. I nie to nie jest to samo co w Samsungu gdzie sklep masz w byle dużym mieście.

Wysłano z Mi4c

To dla kogo, jeśli nie dla klientów? Niech mnie ktoś oświeci, co do polityki sprzedażowej Xiaomi?

Wysłane z Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boober nie chciałem zabłysnąć, tylko te 18mln w skali takiego kraju jak Chiny to jest nic. Stąd wszyscy się tutaj zastanawiają dlaczego przy takim popycie jest tak słabe zaplecze produkcyjne na telefon, który jest dobrym produktem. Natomiast dobrze zauważyłeś, że jak Acid napisał, że ten telefon nie jest dla nas. To po co podchody w Barcelonie i chwalenie się ile produktów oni sprzedali poza kontynent? Równie dobrze mogli walnąć cenę o 10-15% niższą niż samsung i apple i też sprzedaż byłaby wysoka. Oficjalnie jak wejdzie Xiaomi do Europy to mogę się założyć, że ceny będą własnie niższe o 10-15%, nie mniej. Chiny są przyjaznym państwem dla maści producentów/przedsiębiorców, dlatego przy takiej ilości ludzi i cały czas bogacącym się krajem nie dziwie się, że niektóre firmy nie muszą prowadzić strategii globalnej aby się dorobić. A Barcelona była pod publikę: "Zobaczcie, my robimy wydajniejszy produkt za połowę ceny" i tym wkur... konkurencję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racja, 18mln to jest nic, producent powinien się przygotować, no i nie wiemy czy wyrabiają się z zapotrzebowaniem na swoim podwórku.  Taki przekaz bezsensowny, bo "zobaczcie my zrobimy lepszy produkt za pół ceny, ale nie będziemy go sprzedawać, bo nie kosztowałby tak mało i nie jesteśmy w stanie wyprodukować tyle ile wy :)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, mylo911911 napisał:

Czwarty producent telefonów na świecie musi myśleć globalnie, bo za chwilę będzie dziesiątym

Wysłane z Tapatalk

Piąty. To zależy, jak chce być drugi lub pierwszy to tak, musi. Pytanie tylko czy chce i czy ma moc sprawczą aby tam być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla kogo, jeśli nie dla klientów? Niech mnie ktoś oświeci, co do polityki sprzedażowej Xiaomi?

Wysłane z Tapatalk

Nie napisałem, że nie dla klientów. Nie dla Ciebie. Nie dla Was. Nie dla mnie ;-)

Wysłano z Mi4c

No wiemy, ale w takim razie polityka producenta jest kompletnie z czapki, bo po co w takim razie show w Barcelonie? Tylko pokaz "siły"?

Na pokaz. Zobacz ile mediów pisało w dzień premiery o Mi5.

Dzięki angielskiej prezentacji cały świat mógł zrozumieć i zobaczyć czym jest telefon Xiaomi. Może w połowie roku pójdą na nowy rynek... Np Brazylia.

Aha i ktoś kto kojarzy MWC z tylko Europą to chyba powinien poczytać czym te targi są... tak przy okazji.

Wysłano z Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Acid napisał:

Na pokaz. Zobacz ile mediów pisało w dzień premiery o Mi5.

Dzięki angielskiej prezentacji cały świat mógł zrozumieć i zobaczyć czym jest telefon Xiaomi. Może w połowie roku pójdą na nowy rynek... Np Brazylia.

Aha i ktoś kto kojarzy MWC z tylko Europą to chyba powinien poczytać czym te targi są... tak przy okazji.

 

Trochę pisało. Przy okazji z dużym zawodem, że jaki dobry flagowiec, którego nie można kupić. Brazylia byłaby strzałem w 10. Nie ograniczamy się do Europy tak przy okazji, lecz na tę chwilę urządzenia Xiaomi są dostępne jedynie w Azji i to w dodatku w części Azji. Mam nadzieję, (zresztą nie tylko ja, inaczej by nas tu nie było), że firma będzie zwiększać zasięg, bo ma zabójczo dobre produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie wnikam czy krótkowzroczne... ale gdybym miał zaufać w umiejętność analizy rynku Twoją lub wielomiliardowej firmy... wybrałbym wielomiliardową firmę.

Wysłano z Mi4c

Acid, nie porównuj moich kompetencji do Xiaomi, ale Samsunga, Apple i innych!

Wysłane z Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, (zresztą nie tylko ja, inaczej by nas tu nie było), że firma będzie zwiększać zasięg, bo ma zabójczo dobre produkty.

Nie twierdził bym, że jesteśmy tu po to bo mamy nadzieję, że Xiaomi bierze zwiększać zasięg.

Chcemy tanio dobry telefon. Po wejściu do Europy ceny będą całkiem inne bo to się wiąże z wieloma kosztami. Mnie to do szczęścia nie potrzebne. Ta dyskusja w ogóle jest bez sensu. Chcesz Samsunga lub Apple to idź do sklepu i kup. Przecież nikt Ci nie wciska Xiaomi na siłę. Sam się nim zainteresowałeś więc czekaj aż go będziesz mógł kupić przez pośrednika. Bo zachowujesz się jak by ktoś Ci trzymał niż na gardle z hasłem "kupuj Mi5", a Ty z płaczem, że się nie da.

Każdy ma wybór. Ja mam swoje powody by wybrać Xiaomi - pieniądze. I nie muszę mieć Mi5 jutro. Kupię jak na niego zarobię i będzie dostępny. Jeśli masz kasę na Samsunga i uważasz, że jest ok to w czym problem? Bo ja bym już kupił na twoim miejscu, a nie płakał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdził bym, że jesteśmy tu po to bo mamy nadzieję, że Xiaomi bierze zwiększać zasięg.

Chcemy tanio dobry telefon. Po wejściu do Europy ceny będą całkiem inne bo to się wiąże z wieloma kosztami. Mnie to do szczęścia nie potrzebne. Ta dyskusja w ogóle jest bez sensu. Chcesz Samsunga lub Apple to idź do sklepu i kup. Przecież nikt Ci nie wciska Xiaomi na siłę. Sam się nim zainteresowałeś więc czekaj aż go będziesz mógł kupić przez pośrednika. Bo zachowujesz się jak by ktoś Ci trzymał niż na gardle z hasłem "kupuj Mi5", a Ty z płaczem, że się nie da.

Każdy ma wybór. Ja mam swoje powody by wybrać Xiaomi - pieniądze. I nie muszę mieć Mi5 jutro. Kupię jak na niego zarobię i będzie dostępny. Jeśli masz kasę na Samsunga i uważasz, że jest ok to w czym problem? Bo ja bym już kupił na twoim miejscu, a nie płakał.

Ale z czym do mnie tutaj kolego personalnie za przeproszeniem wyjeżdżasz? Nie utyskuję, jakbyś nie zauważył to akurat będę miał to urządzenie jako jeden z pierwszych na tym forum. Samsunga s6 edge plus właśnie sprzedałem, żeby kupić mi5. I uwierz lub nie, ale nie kieruję się ceną. Mi Note Pro również kupiłem jak tylko byl dostępny. Telefony zmieniam często, bardzo więc dostępność ma znaczenie. Zwiększenie zasięgu marki na pewno poprawiloby konkurencyjność produktu i być może jego dostępność. Nawet jesli cena miałaby wzrosnąć, wciąż wybrałbym Xiaomi. Problemem jest dostępność po premierze, która jest bliska zeru. Premiera 3 wariantów, dostępny jeden od razu, reszta niewiadomą. Jeśli dla ciebie nie stanowi to problemu to ok. Każdy ma inny powód, dla mnie to na pewno nie cena ale jakość tych urządzeń. Tyle w temacie.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hands on mi5 gearbest (niestety po hiszpansku): https://www.youtube.com/watch?v=zkTHzPD0dVM

Czy tylko mnie raza i wydaja sie dziwne te czarne ramki wokolo ekranu?

IMHO cos tu nie jest tak, w sumie nie zwrocilem uwagi jak to wyglada w przypadku innych telefonow, ale chyba az tak wyrazne to nie jest?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, PurpleHaze napisał:

Hands on mi5 gearbest (niestety po hiszpansku): https://www.youtube.com/watch?v=zkTHzPD0dVM

Czy tylko mnie raza i wydaja sie dziwne te czarne ramki wokolo ekranu?

IMHO cos tu nie jest tak, w sumie nie zwrocilem uwagi jak to wyglada w przypadku innych telefonow, ale chyba az tak wyrazne to nie jest?

 

W czarnym ich nie widać, ale dziwi mnie fakt po co one tam w ogóle są ;d 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowane w euro, bo mam takie konto oraz kartę, mieszkam w Irlandii.

Co do redminote 3 pro, zapytam o dostępność. Mi4s jest dostępny jakby kto pytał.

Ibuygou ma Mi4S w dużych ilościach. Mi5 podstawowy model w niewielkich. Następne dostawy pewnie w przyszłym tygodniu.

Wysłano z Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Bobson napisał:

W czarnym ich nie widać, ale dziwi mnie fakt po co one tam w ogóle są ;d 

Tak juz zrobiony jest ekran, niestety ale wyświetlacze w Xiaomi nigdy nie były rewelacyjne. Jednak chyba amoledy rządzą.

Też się zastanawiam nad kupnem Mi 5 tylko że on taki trochę mały. No i oczywiście wersja która mnie interesuje nie wiadomo kiedy będzie.

Fajnie by było zobaczyć niedługo jakieś Mi Mote 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Bobson napisał:

W czarnym ich nie widać, ale dziwi mnie fakt po co one tam w ogóle są ;d 

Osobiście wolałbym grubsze białe ramki niż tą czarną pustą przestrzeń :v W czarnym do przeżycia.

Ale dziwne posunięcie, w żadnym wcześniejszym telefonie Xiaomi tak nie było. Niektóre chińczyki tak mają, Huawei w niektórych modelach. W htc też bodajże. dziwna moda :v

I nie ma co gadać w Mi4 i Mi Note swojego czasu ramki byly cieńsze niż w S5 i ta czarna przestrzeń też nie była tak duża jak w Mi5

Edytowane przez rockmonster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście satysfakcjonuje 5,2, nie mam mega dużych rąk, chociaż 5,5 też byłoby do przeżycia ale gdybym miał wybierać 5,2 a 5,5 raczej wybrałbym 5.2'. Również czekam aż chińskie małe rączki w swoich fabrykach zaczną wypuszczać line pro.. Spieszy mi sie, chociaż kupiec moje mi2s powiedział ze do maja czekać może hahaha 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja również czekam spokojnie i śledzę jak chinole będą ogarniać tak wielki bum na swój telefon W moim przypadku zakup planuje na wrzesień a do tego czasu to mam nadzieję bezproblemowo nabyć wersję 4/128 Moje OPO daje radę więc czekam na pierwsze recenzje i Wasze sugestie co do zakupu 😉

OnePlus One + Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w sieci test baterii Mi5 PRO: http://etkchina.com/2016/03/03/xiaomi-mi5-battery-life-experience-how-is-3000mah-battery-life-performance/

Miałem też link, w którym było napisane, że sprzedaż w Indiach będzie za miesiąc oraz, że Foxconn składa w swoich fabrykach Mi5 (Foxconn składa też Apple i Samsunga i składa nie tylko telefony). Jak chcecie poszukać, to w google ograniczcie szukanie do ostatnich 24 godzin.

Ciekawi mnie tylko, kiedy zaczęto składać Mi5, sądzę, że z miesiąc przed premierą, sporo ludzi trzeba, aby kilkadziesiąt milionów sztuk złożyć przez miesiąc.

Edytowane przez BQB
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...