Skocz do zawartości

[Opinie] MIUI Official Redmi 4A Global ROM


uazar

Rekomendowane odpowiedzi

Beta różni się obecnie tym, że ma nowszego androida, co za tym idzie - nowe funkcje takie jak dzielenie ekranu, w mojej opinii chodzi trochę lepiej niż na 6, ma inaczej rozwiązane powiadomienia niż ostatni stable i generalnie - jest po prostu nowsza. Ma też MIUI9.

Nie wiadomo kiedy wyjdzie stable - miał pierwotnie być już w listopadzie, przełożono potem na grudzień, styczeń i do tej pory nic nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Orjon napisał:

Beta różni się obecnie tym, że ma nowszego androida, co za tym idzie - nowe funkcje takie jak dzielenie ekranu, w mojej opinii chodzi trochę lepiej niż na 6, ma inaczej rozwiązane powiadomienia niż ostatni stable i generalnie - jest po prostu nowsza. Ma też MIUI9.

Nie wiadomo kiedy wyjdzie stable - miał pierwotnie być już w listopadzie, przełożono potem na grudzień, styczeń i do tej pory nic nie wiadomo.

Nie będzie to problemem jak jestem na ostatnim Stable Global MIUI8 i chce zainstalować Beta MIUI9 przez updater?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Orjon napisał:

Możesz, ale nie musisz - przez aktualizacje w większości przypadków też przechodzi - a jak nie, to przez XiaoMiTool/chińskie MiPCSuite spokojnie można zainstalować.

Couldn't verify. Looks like current Android version is different from that in the Recovery package. Try flashing your device in the Fastboot mode.

 

Coś takiego wyskoczyło. Z tego co wiem trzeba odblokować bootloader by zainstalować cokolwiek przez fastboot. Nie ma innej metody? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca stycznia zostało 5 dni, więc czekam z niecierpliwością kiedy ten global stable MIUI9  "łaskawie" udostępnią :). Z drugiej zaś strony mam obawy, patrząc jak wyglądała aktualizacja do androida Oreo dla modelu Mi A1. Obiecali wypuścić aktualizację do końca grudnia i słowa dotrzymali tylko, że oprogramowanie miało tyle błędów, że Xiaomi je wstrzymało. Niedawno została udostępniona nowa wersja i znów są jakieś problemy :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Mamorex napisał:

Pasek wyszukiwania na lewym ekranie (chyba, że da się to gdzieś wyłączyć?)

Niestety na Globalu nie da się tego wyłączyć, tylko Rom od Xiaomi.eu/Miuipolska posiada taką funkcje. Wolnego ramu rzeczywiście nieco więcej, w porównaniu do starszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2018 o 11:09, Radius napisał:

Niestety na Globalu nie da się tego wyłączyć, tylko Rom od Xiaomi.eu/Miuipolska posiada taką funkcje. Wolnego ramu rzeczywiście nieco więcej, w porównaniu do starszej wersji.

@Mamorex

Da się wyłączyć tego asystenta. Wystarczy przez TWRP wgrać ten plik i pojawi się opcja w preferencjach, tak sama jak na MIUI PL. Patch jest sprawdzony na najnowszej becie Globala i działa bez problemu.

FsR51lP.jpg

Uwaga! do wersji MIUI 9 global stable używać tego: http://oocca.mizure.net/~orjon/set_patch_9.2.6.0GS.zip

Edytowane przez wanarek
update
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - jak jest z multitaskingiem na Andku 7 i miui 9 na naszym 4a? Tzn - "czujecie", że przy odpaleniu kilku aplikacji (4-5), jakoś płynniej się pomiędzy nimi przełącza, nie wywala ich tak szybko z ramu, itp? Ogólnie - czy pod tym względem jest lepiej niż na Androidzie 6? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ZielonyBuszmen napisał:

Mam pytanko - jak jest z multitaskingiem na Andku 7 i miui 9 na naszym 4a? Tzn - "czujecie", że przy odpaleniu kilku aplikacji (4-5), jakoś płynniej się pomiędzy nimi przełącza, nie wywala ich tak szybko z ramu, itp? Ogólnie - czy pod tym względem jest lepiej niż na Androidzie 6? :D

Dalej masz tylko 2GB w telefonie więc pewnych rzeczy nie przeskoczysz. Jak zaczniesz przewijać jakiegoś Facebooka czy Reddita mając odpalone w tle jeszcze kilka aplikacji to w końcu coś z ramu wywali. No cudów nie ma. Ale w moim odczucicu jest trochę lepiej. Faktycznie rzadziej się to zdarza. Ale to w sumie zależy od rodzaju programów. Przełączanie sie pomiędzy dwoma apkami, gdzie działa dwuklik na przycisku menu jest świetne. Do tego to się przyzwyczaiłem szybko :-D. Ogólnie jest dobrze, na pewno płynniej, ale szału nie ma.

Edytowane przez wanarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mamy 1 luty i gdzie jest global stable MIUI9 dla naszego telefonu ?! :). Wszędzie tylko kłamią ;). Najpierw aktualizacja miała być w grudniu (nie wiem czy nie była mowa nawet o terminie listopadowym, ale mogę się mylić), teraz wielce mieli wypuścić aktualizację do końca stycznia ... tak właśnie wygląda "sławne i wspaniałe" wsparcie Xiaomi :). Albo my mamy takiego pecha do tego modelu telefonu, albo firma Xiaomi powoli zaczyna osiadać na "laurach", jeśli chodzi o wsparcie swoich telefonów ;).

  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi to ktoś wytłumaczyć, dlaczego tak długo trwa ta aktualizacja do MIUI9, skoro przecież model Redmi 5A ma identyczne parametry techniczne i ma od nowości androida 7.1.2, więc w czym jest problem "przekopiować" go do naszej Redmi 4A ;), skoro to są praktycznie bliźniacze modele. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Mamorex napisał:

Tyle, że bez kernela nigdy nie wyjdzie solidny soft

Inne modele mają udostępnione kernele, ale niezależnego stabilnego softu  mało. Te oficjalne softy nie są takie złe, chińskiego syfu raczej nie ma, a googlowy też można wywalić. Trzeba chwilę poczekać, 4a też dostanie Miui9 w stable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FromWP napisał:

Inne modele mają udostępnione kernele, ale niezależnego stabilnego softu  mało. Te oficjalne softy nie są takie złe, chińskiego syfu raczej nie ma, a googlowy też można wywalić. Trzeba chwilę poczekać, 4a też dostanie Miui9 w stable.

Chyba nikt nie miałby większego problemu z czekaniem, gdyby Xiaomi postawiło sprawę jasno i przestało nas zwodzić. Tutaj, no cóż, sprawa wygląda źle. Albo nie mają odwagi, aby przyznać się do problemów albo zwyczajnie plują na użytkowników tego telefonu. Udają, że problemu nie ma i zostawiają nas z niczym. Można powiedzieć, że traktują nas tak, jak inni producenci traktują użytkowników swoich budżetowców. Tylko, że Xiaomi miało być inne, a przynajmniej tak mówiono jeszcze niedawno.

Ja jestem rozczarowany. Przede wszystkim brakiem jakiejkolwiek informacji zwrotnej w sprawie MIUI 9 i tych nieszczęsnych źródeł kernela. Gdyby napisali: spadajcie, nic wam nie damy. To po prostu temat by umarł. Ale oni nie odpowiadają na żadne pytania. Czasem tylko jakiś matoł z beta teamu pokrzyczy coś w odpowiednim dziale na tym zraczałym forum MIUI, ale nigdy nic z tego nie wynika.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj piszą, że aktualizacja global stable "powinna" ;) pojawić się w połowie lutego: http://c.mi.com/thread-749983-1-0.html

Znalazłem rom global beta MIUI9 http://c.mi.com/thread-652233-1-0.html. Zwrócił moją uwagę zapis w changelogu o treści "Full-screen gestures (Settings Full-screen display) can replace navigation buttons (12-26). Czy to oznacza, że w MIUI9 jest dostępna opcja, że będzie można zastąpić przyciski funkcyjne dotykowe, gestami na ekranie ?., jeśli to prawda, to jak to działa w praktyce ?.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Wielka szkoda, bo akurat Redmi 4A by się jak najbardziej taka funkcja przydała ze względu na te beznadziejne drobniutkie ikonki (mniejszych to się chyba już nie dało "namalować"), które są niepodświetlane, praktycznie niewidoczne nawet w ciągu dnia (mam czarną wersję telefonu), a co dopiero w nocy :). Nie wiem co może stać na przeszkodzie, żeby tą funkcję udostępnili jako oczywiście dodatkową opcję. Ogólnie to "marzeniem" byłoby, aby dodali możliwość włączenia właśnie wirtualnych przycisków na ekranie, jak ma to miejsce choćby w Redmi 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...