mi4u

Użytkownicy
 • Content Count

  63
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About mi4u

 • Rank
  Zaawansowany

Dodatkowe

 • Smartfon
  Redmi 4a

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A mnie właśnie ten notch tak irytuje że żaden telefon u mnie z czymś takim nie zagości. Niestety nie widzę aktualnie idealnego telefonu dla mnie redmi 6 nawet nie ma portu podczerwieni.
 2. Jak mają za każdym razem coś psuć to niech sobie te aktualizacje wsadzą. Trzeba kupić po 2 latach będzie inny telefon, nie wiem tylko czy xiaomi. Myślałem nad redmi 6 ale on nie ma snapdragona, więc nie wiem czy warto.
 3. U mnie też chodzi na boki
 4. Można zrobić to z poziomu programu aktualizacji? Czy trzeba mieć odblokowany bootloader i się bawić?
 5. A idzie zrobić to w sposób bezinwazyjny zachowując wszystkie dane ustawienia itp?
 6. Jest taka apka gsam monitor battery czy jakoś tak, można to puścić w tle i sprawdzić.
 7. Czy tylko u mnie jest tak, że po ukrytej w tle automatycznej aktualizacji usług google zaczyna pożerać ostro baterię? Po odłączeniu od ładowarki miałem od razu 99 %, potem momentalnie uchodziły % z baterii mimo sporadycznego używania telefonu. Myślałem nawet, że bateria już pada po ostatnich przygodach na mrozie, ale po ręcznej aktualizacji kilku aplikacji googla + aplikacji typu bluemail itp. i restarcie telefonu okazało się, że bateria trzyma nagle idealnie. Sot wynosi co prawda tylko 1:37h (wcześniej różnie 3-4h w zależności od używania tel.), jednak poza tym, że przestałem korzystać z yt w przeglądarce na rzecz newpipe (polecam w końcu yt działa w tle bezsensu nie świecąc ekranem) nic więcej nie zmieniłem. Pół roku po kupnie wykręciłem 3 dni 6h na baterii a teraz w sumie widzę, że nie ma tragedii, rozmawiam długo przez tel, wifi ciągle włączone bez usypiania. Dziwny jest ten telefon. Ktoś ma podobne odczucia? (Miui ostatnia wersja 9). Screeny zrobione rok temu i teraz. Rok temu styczeń (chyba miui 8.5 jeszcze) z tego roku z 10 lutego gdy zauważyłem momentalne zużycie po odłączeniu od ładowarki aktualnie z dzisiaj (miui 9.6.5) Rok temu maj (Miui 9.4?)
 8. Nie chcę się bawić na razie w roota. Olewam temat do kolejnej wersji global stable.
 9. Próbowałem jedną z podanych przez Ciebie wcześniej aplikacji, ale okazało się że coś nie działa albo coś źle robię i dałem sobie spokój
 10. To w końcu są te gesty w miui10 czy ich nie ma? Screen z forum miui https://en.miui.com/thread-5690672-1-1.html
 11. Z tego co czytałem to wywala apkę czasami, a nie za każdym razem. Trzeba więc częściej testować.
 12. Witam Zauważyłem dzisiaj dziwny błąd. Miałem 37% baterii, temp baterii 9st. Odpaliłem aparat zrobiłem 2 zdjęcia z flashem i cyk telefon się wyłączył. Włączyłem go, ponownie odpaliłem aparat 2 zdjęcia i znowu się wyłączył. Bateria spadła nagle do 20-24%. Postanowiłem przyjść do domu telefon się trochę ogrzał patrzę bateria zaczęła znikać w oczach do 8%. Zrobiłem 4-5 zdjęć z flashem nie wyłączył się. Chwilę go podładowałem do 31% zrobiłem z 10 zdjęć z flashem i jest ok, nawet 1% nie ubył a teraz widzę do 33% się podniosło i trzyma stabilnie. Bateria dogorywa czy może było za zimno i jakieś zabezpieczenie zadziałało? Normalnie telefon ładuję co 2 dni na tyle mniej więcej starcza bateria. Ktoś spotkał się z takim problemem? Telefon ma ok 1,5 roku. Miui 9.6.5.0 Edit: Wygląda na to, że temp dała o sobie znać czy co. Przez cały tydzień problem nie powrócił. Telefon w zależności od użytkowania nadal wytrzymuje z włączonym cały czas wifi od 1,5 dnia do 2 z hakiem (aktualnie 2 dni, 9h i jeszcze 16% baterii zostało). W każdym razie ktoś może polecić oryginalną baterię do redmi 4a jeżeli najdzie ten czas wymiany? Sporo podróbek na rynku z tego co czytałem.
 13. Wyczytałem, że w tej wersji występuje problem z google maps. Wpiszcie sobie 10.2.1.0 google maps. Na redmi 4a też to występuje?
 14. A czego nie ma w porównaniu do miui 9? Gesty w końcu dodali? Czas działania porównywalny z ostatnim miui 9?
 15. Jednym słowem, nie warto aktualizować z ostatniego miui 9.