Skocz do zawartości

Redmi 4A - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Strawqens

Rekomendowane odpowiedzi

Część romow umieściłem w Modyfikacjach systemowych jakie znalazlem. Nie sprawdzałem wszystkich, ale na razie moim zdaniem najlepiej działa tutaj Mokee (sprawdzałem jednak tylko wersje na 6.0.1 i to z maja, więc moja opinia może być na razie niereprezentatywna). Może teraz, jak MIUI nie wydaje swoich romow do sierpnia na redmi 4a, to będę sprawdzać resztę.

Nie wiem jak wygląda kwestia nowszych Andkow.

 

Tutaj można znaleźć romy wrzucane przez kogoś z Hiszpanii/Portugalii (m.in. te umieszczone na forum przeze mnie): https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=182921

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sajmon_Mowi napisał:

Witam, witam
Czy Wy macie też tak że podczas pisania SMS klawiatura SwiftKey ta wbudowana, pomimo dobrze wpisanego wyrazu podkreśla go na czerwono? Jak się tego pozbyć?

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

U mnie tak nie ma w Redmi 4A. Ustawione mam:

- Ustawienia / Dodatkowe Ustawienia / Region > Polska

- Ustawienia / Dodatkowe Ustawienia / Język i wprowadzanie tekstu / Gboard / Języki - polski

- Ustawienia / Dodatkowe Ustawienia / Język i wprowadzanie tekstu /  Sprawdzanie pisowni - Język polski

- Ustawienia / Dodatkowe Ustawienia / Język i wprowadzanie tekstu /  Sprawdzanie pisowni - Google

- Ustawienia / Dodatkowe Ustawienia / Język i wprowadzanie tekstu / Obecna klawiatura - SwiftKey

- Ustawienia / Dodatkowe Ustawienia / Język i wprowadzanie tekstu /  Klawiatura SwiftKey / Języki - Polski

- Ustawienia / Dodatkowe Ustawienia / Język i wprowadzanie tekstu /  Klawiatura SwiftKey / Pisanie / Pisanie i Autokorekta - mam zaznaczone tylko Automatyczne wstawianie wielkich liter. (Autokorekta po spacji wyłączona)

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak nie ma w Redmi 4A. Ustawione mam:
- Ustawienia / Dodatkowe Ustawienia / Region > Polska
- Ustawienia / Dodatkowe Ustawienia / Język i wprowadzanie tekstu / Gboard / Języki - polski
- Ustawienia / Dodatkowe Ustawienia / Język i wprowadzanie tekstu /  Sprawdzanie pisowni - Język polski
- Ustawienia / Dodatkowe Ustawienia / Język i wprowadzanie tekstu /  Sprawdzanie pisowni - Google
- Ustawienia / Dodatkowe Ustawienia / Język i wprowadzanie tekstu / Obecna klawiatura - SwiftKey
- Ustawienia / Dodatkowe Ustawienia / Język i wprowadzanie tekstu /  Klawiatura SwiftKey / Języki - Polski
- Ustawienia / Dodatkowe Ustawienia / Język i wprowadzanie tekstu /  Klawiatura SwiftKey / Pisanie / Pisanie i Autokorekta - mam zaznaczone tylko Automatyczne wstawianie wielkich liter. (Autokorekta po spacji wyłączona)
 
 
 
 
 


Zastosowałem się do tych ustawień, lecz nadal to samo.... :-/
Może ktoś zna inny sposób? Naprawdopodobniej jest to przez gboard, da się jakoś ta apke zamrozić? Odinstalować?
Oczywiście bez roota, bo z rootem to bym sobie poradził z tym

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Sajmon_Mowi said:

Witam, witam
Czy Wy macie też tak że podczas pisania SMS klawiatura SwiftKey ta wbudowana, pomimo dobrze wpisanego wyrazu podkreśla go na czerwono? Jak się tego pozbyć?

A nie masz czasem dwujęzykowej ustawionej?

https://miuipolska.pl/?faqs=jak-usunac-czerwone-podkreslenia-slow-podczas-pisania#more-15094

Poza powyższym rozwiązaniem, nie ma ruchu. Najłatwiej odpuścić SwiftKey i używać Gboard. Po licznych poprawkach wprowadzonych w ostatnich miesiącach, to już całkiem niezła klawiatura, co przyznaję, choć nie przepadam za apkami od boobla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nigdzie nie znalazłem rozwiązania mojego problemu.

Po aktualizacji do  8.5.1.0 global przestał działać Netflix (działa jedynie starsza wersja 4.16). Poza Netflixem aplikacja Showmax nie chce się wogóle uruchomić, wywala jakiś błąd z DRM. Wygląda to na jakiś dziwny problem z zabezpieczeniami DRM, ludzie piszą o tym w necie, ale rozwiązania problemu nigdzie nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Firenvis

Poniższa lista okazała się tylko podsumowaniem urządzeń, które otrzymały aktualizację do najnowszego Androida. Nie ma aktualnie żadnej oficjalnej informacji dotyczącej Redmi 4A.
https://devs-lab.com/xiaomi-start-rolling-android-n-update-devices.html

 

 

Edytowane przez Firenvis
Fake news
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, ZielonyBuszmen napisał:

Niekoniecznie, bo: https://www.dobreprogramy.pl/Lista-14-smartfonow-Xiaomi-ktore-otrzymaja-Androida-7.07.1-Nougat,News,82000.html

"Nie znalazł się na niej model Redmi 4A, ale pojawiają się informacje, że on także dostanie Androida Nougat. "

Zamiast tego nowego Androida wolałbym aby wprowadzili poprawkę nagrywania dźwięku w trybie video (i także w dyktafonie). Obecnie trzeba mówić do telefonu, jak podczas rozmowy telefonicznej, aby później coś było słychać w odtwarzanym nagraniu video. To też zresztą nie jest rozwiązanie bo mikrofon nie wyłapuje głosów otoczenia.

Tak na chłopski rozum mikrofon powinien mieć programowo zmienianą czułość (wzmocnienie) w zależności czy rozmawiamy przez telefon (tu duża czułość niewskazana bo byłyby zakłócenia w rozmowie dźwiękami otoczenia), czy nagrywamy filmik lub korzystamy z dyktafonu. W trybie video i dyktafonu już ta czułość powinna być większa. Wszystko wskazuje na to, że ta czułość mikrofonu nie jest zwiększana podczas nagrywania filmiku. Co dziwne, wydaje się, że przy rozmowie telefonicznej i włączeniu trybu głośnomówiącego mikrofon pracuje dobrze i rejestruje dźwięk z dalszej odległości.

Swoją drogą, ciekawe czy ta wada podlegałaby reklamacji, bo w zasadzie można traktować, że nagrywane video jest bez dźwięku. Trochę archaiczne jak na dzisiejsze czasy...

Edytowane przez And.N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie ROM-u z tego sklepu:

https://proline.pl/smartfon-xiaomi-redmi-4a-32gb-grey-polska-dystrybucja-p951509

Najważniejsze cechy
  • Telefony posiadamy fizycznie w magazynie pod Wrocławiem (Mirków), skąd wysyłamy je w ciągu max 24 godzin.
  • Telefony są nowe, nieużywane, oryginalnie zafoliowane.
  • Telefon objęty jest 24 miesięczną gwarancją realizowaną na terenie Polski za pośrednictwem naszej firmy.
  • Jest to wersja GLOBAL obsługująca pasmo LTE B20: 800 MHz.
  • Menu telefonu jest w języku polskim, oprogramowanie telefonu to Android 6xxx z automatycznymi aktualizacjami oraz sklepem PLAY.
  • W zestawie znajduje się polska ładowarka (nie przejściówka), kabelek USB oraz instrukcja w języku polskim.
  • Wystawiamy „pełną” fakturę VAT 23%, nie fakturę VAT Marża.

Czy ten ROM jest OK czy to jakiś syf?

Cena 499zł - opłaca się?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Orjon napisał:

No ma, tyle że teraz zamiast standardowo 2h 45min ładuje mi się ten telefon ok. 5h, co jest dla mnie totalnym nieporozumieniem. Dlatego się pytam. Wcześniej cofałem się do Globala 8.2.1.0 i problem nie występował, więc na pewno to soft.

 

Mam zainstalowany 7.6.10 i ładuje się tyle co napisałeś, może nawet mniej niż 2,5h. 

Edytowane przez Radius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Orjon napisał:

No to w takim razie aktualizuję, może będzie lepiej. Thx.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
 

Najlepiej na czysto zainstaluj, to powinno bez problemu działać. Do tej wersji raczej nie mam zastrzeżeń. Zawsze możesz zainstalować wersję stabilną od Xiaomi.eu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowym użytkownikiem Redmi 4A. Wersja MIUI Global 8.5.1.0 (ostatnia dostępna). Urządzenie jest z polskiej dystrybucji (Euro-net). Mam pytanie związane z emotikonami (właściwie to chyba emoji) dołączanymi do wiadomości tekstowych.Czy to normalne, że po wysłaniu do lub odebraniu od innego telefonu Xiaomi nie są one wyświetlane? Kwestia ustawień, brakujących czcionek czy po prostu w Xiaomi tak już jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś dobrego szkła hartowanego na Redmi 4A. Ktoś poleci jakieś? Na co zwrócić uwagę? Bo kupiłem szkło z etui silikonowym i zaczyna se odklejać już w dwóch rogach (mam je około miesiąca). Źle naklejone czy szkło lipne? Macie jakiś sprawdzony sposób jak idealnie nakleić szkło? Bo jak robiłem to pierwszy raz to prawie, że jest idealnie naklejone, ale w jednym rogu tak jakby coś poszło nie tak i nie uciekło powietrze.

Polecam Nillkin Amazing H+. Na allegro około 26zl z przesyłką. Świetnie przylega, bardzo dobrze wycięte, zresztą - to już moje 10 szkło Nillkina, nigdy się nie zawiodłem.
Co do metody zakładania - kilkanaście razy już zakładałem, natomiast właśnie teraz spróbowałem wykorzystać patent 3mk, czyli naklejki fit in. Po prostu do Nillkina dołączane są 2 naklejki którymi możemy ściągnąć paprochy. Ja przyłożyłem szkło do telefonu idealnie, nakleilem naklejki na szkło i telefon i później po dokładnym oczyszczeniu ekranu po prostu przyłożyłem szkło, które już było dobrze wcześniej spasowane. Myślę, że na Youtube gdzieś też ta metoda jest pokazana, a jeśli nie, to luknij na zakładanie 3mk.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...