Skocz do zawartości

Magisk - Instalacja krok po kroku


FloWirus

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie pomogło. Może kiedyś była inna wersja Ariwatch i Magisk potrafił sobie poradzić teraz może jest coś nowszego i lipa no chyba że nowszy Magisk, ale czy jest sens aktualizować Magiska czy coś nie popsuje  bo różnie to bywało z tym Magiskiem. Teraz mam v.14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fido napisał:

Jak najlepiej zaktualizować żeby nie mieć problemów.

Od zawsze, nie pamiętam od której wersji zacząłem zabawę z magisk, aktualizuję z poziomu Magisk Manager i nigdy nie miałem problemów

Radzę tylko po aktualizacji wyczyścić dane nowego Magisk Managera i ustawić go od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak jeśli masz odpowiednią wersję androida. Na tych starszych (bodajże 6.0 i w dół) możesz mieć poprawny SafetyNet. Na nowszych załatali już lukę i to nie działa. A sądząc po tym ile czasu się już z tym męczą to wiele wskazuje, że już tak zostanie.

Edytowane przez Karls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Poradzcie mi proszę. Miałem zainstalowanego Magiska na poprzedniej wersji. Przy przejściu na 8.8.9 przestało mi działać płatności zbliżeniowe a Gpay nie mogę dodać karty. Próbowałem odinstalować Uinstallerem - nie podziałało. Próbowałem z poziomu aplikacji - nie działa. Nie mam już pomysłu. Czyżby wipe all? Wolałbym nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradzcie mi proszę. Miałem zainstalowanego Magiska na poprzedniej wersji. Przy przejściu na 8.8.9 przestało mi działać płatności zbliżeniowe a Gpay nie mogę dodać karty. Próbowałem odinstalować Uinstallerem - nie podziałało. Próbowałem z poziomu aplikacji - nie działa. Nie mam już pomysłu. Czyżby wipe all? Wolałbym nie
Po przejściu na 8.8.9 nie działa możliwość sprawdzenia statusu safertnet . Mam komunikat usługa nie odpowiada, może to jest przyczyną?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Adamk102 napisał:

Po przejściu na 8.8.9 nie działa możliwość sprawdzenia statusu safertnet . Mam komunikat usługa nie odpowiada, może to jest przyczyną?

Biorę możliwość że to wina 8.8.9. gdyż nawet były głosy że komuś nie działa. Ale biorę też pod uwagę magiska. Na programiku safetynet check pokazuje failure. W samym magisku jak piszesz nie może sprawdzić

Edytowane przez weah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Do tej pory korzystałem ze SuperSu i z Adaway, Chcę zacząć zabawę z magisk i mam parę pytań.

Czy w magisk można uzyskac pełen root? Chodzi o odinstalowywanie systemowych apk

Czy można zainstalować Adaway i bez problemu bedzie z nim działał?

Czy można modyfikować systemowe pliki? Chodzi mi o pewną podmianę w pkliku która usuwa napisy pod ikonami.

W sumie tylko do tego potrzebny mi jest magisk. Czy może jednak lepiej dalej używać SuperSu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Orjon napisał:
  1. Tak, po prostu sobie później doinstalowujesz jakąś apkę która usuwa apki systemowe (np. Titanium Backup albo Root Essentials)
  2. Tak...
  3. Tak...

Dzięki, a jak wygląda podmiana systemowych plików. Do tej pory korzystał z pliku com.miui.home który podmieniałem i który mi usuwał napisy pod ikonami poprzez ES eksplorator. Czy poprzez magisk też będzie to możliwe? Czy może jakimś innym sposobem  będzie można usunąć te napisy? Może jakiś moduł?

Edytowane przez gwalberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz albo ES eksploratorem, albo na przykład Root Essentials - ale w przypadku tego drugiego (w sumie jak większości) musisz ustawić partycję system do odczytu i zapisu - inaczej po prostu nie będzie w stanie podmienić. Ustawić tak możesz w samym Root Essentials, jest odpowiednia opcja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej "zmodyfikować" ten plik pisząc sobie moduł do Magiska? Jak tak z build.prop robiłem. Po raz, że bez ryzyka bo zmiana jest wirtualna, tak na prawdę /system jest nietknięty, po dwa, że można włączać/wyłączać z poziomu MagiskManagera według upodobania.

Edytowane przez Karls
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na RN5 magisk działa bez problemu.

Xposed jest kompatybilny z MIUI10?

3 godziny temu, Karls napisał:

A nie lepiej "zmodyfikować" ten plik pisząc sobie moduł do Magiska? Jak tak z build.prop robiłem. Po raz, że bez ryzyka bo zmiana jest wirtualna, tak na prawdę /system jest nietknięty, po dwa, że można włączać/wyłączać z poziomu MagiskManagera według upodobania.

Nie za bardzo wiem jak się za to zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Xposed to nie wiem czy jest jakaś wersja działająca MIUI10, nie używam.

Moduł Magisk - to jest prostsze niż się wydaje. Ściągasz sobie wzór modułu (https://github.com/topjohnwu/magisk-module-template) - to jest gotowy moduł który nie robi nic ;). Reszta zależy od tego co zamierzasz zmienić. Najłatwiej jest robić modyfikacje w build.prop bo do tego jest gotowa funkcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam inny problem. Niby wszystko działa, czyli viper jest okej, adaway okej,  nie mogę jednak usuwać systemowych apk poprzez SD Maid. Ma przyznane superusera jednak jak usuwam systemowe apk, na przykład "aplikacja Google" to pokazuje że usunął jednak aplikacja jest nadal, restart nic nie daje. Jakieś rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Orjon napisał:

Polecam Magisk Debloater (moduł do Magiska), odpalasz po instalacji terminal, wpisujesz debloat i masz menu gdzie możesz sobie wybrać apki do wywalenia ;)

Już sobie poradziłem, odinstalowałem ES eksploratorem. Dziwna sprawa, SD Maid zamraża bez problemu, jednak nie usuwa apk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...