Skocz do zawartości

Magisk - Instalacja krok po kroku


FloWirus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Próbuje wgrać Magiska 14  na MIUI 7.11.30 Android 7.1.2 poprzez TWRP , niestety na koniec mam komunikat:

 

NIe mozna zamontować '/system' (Device or resource busy)

Proszę o poradę jak rozwiązać ten problem

 

Pzdr MIrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się na najnowszym miui stable 9.1 zainstalować magisk, działa bez fixa wersja v14 ale bez update Managera, safety net na zielono, jutro sprawdzę płatności przez NFC.

Natomiast mam pytanie jak mam się Magisk do aktualizacji systemu ? Co w przypadku gdy będę chciał zaktualizować system ? Wtedy znowu Magisk na nowo i cała konfiguracja ?

 

Powiem tak, Magisk zainstalowany, SafeNet na zielono bez fixa a mimo to płatność ING Mobile nie działa, w magisku aplikacja ukryta, dodana do autostartu, oszczędzanie baterii wyłączone, ktoś ma jakieś pomysły czemu to nie działa ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji systemu musisz wejść w twrp i wgrać paczkę magisk jeszcze raz. Ustawienia i konfiguracja się zachowują bo są na partycji /data.

Co do ING to niestety nie wiem. Może nie korzystają z SafetyNet tylko inaczej sprawdzają zabezpieczenia? Rozumiem, że dopóki nie wygrasz jakiegokolwiek root-a to działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam taki problem z Magisk. W dwóch różnych aplikacjach ("Menadżer plików"i wtyczka "xMissedCall" do "ExDialera".) przyznaję prawa roota a mimo to aplikacje te twierdzą, że moje urządzenie nie jest zrootowane. AdAway i Xposed działają bez problemu.
Zna ktoś rozwiązanie???

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej wtyczki to może być jak piszesz, aktualizację ostatnia była w 2014 roku.

Natomiast Menadżer miał aktualizację w listopadzie tego roku.

No nic, napiszę do developerów, może akurat wysłuchają.

 

:EDIT

I wyszła kolejna sprawa.

Okazało się, że po instalacji xposed SafetyNet był na czerwono.

Szukałem sposobów by to obejść jednak znalezione porady niestety nie pomagały.

Pomogło dopiero usunięcie xposed.

Teraz znów mam certyfikację Google ale niestety bez xposed.

Znalazłem na miui.com mod Systemless XPOSED + Magisk http://en.miui.com/thread-78894-1-1.html i pytanie moje takie, czy używał ktoś i działa? Znaczy czy można mieć SafetyNet na zielono razem z xposed?

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy na dzień dzisiejszy co i skąd pobrać żeby mieć dostęp do root na redmi 4X Global Sable bo miałem wersję miui 8 i wgrałem wersję 9 z andkiem7 i niestety dostęp do roota przepadł. W innym temacie polecili mi Magiska ale nigdy nie używałem zawsze było SuperSU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fido zabezpieczenie google. Jak masz roota albo w jakiś sposób naruszyłeś oryginalny soft to nie spełniasz wymogów zabezpieczeń przez co pewne funkcje zostają wyłączone np Android Pay. Mogą z tego korzystać też deweloperzy zwykłych aplikacji np Netflix - jak masz zrootowany telefon to nie masz w google play netflixa (ale wciąż możesz sobie wgrać apk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak na razie muszę zacząć korzystać z programu do obsługi poczty z pracy AirWatch i jak miałem zainstalowanie rootchecker i supersu to przy próbie konfiguracji programu wywalał komunikat że zostało naruszone oprogramowanie i program się nie chciał skonfigurować i uruchomić. Jak odinstalowałem supersu to teraz program się konfiguruje i przechodzi do pytania czy zaszyfrować telefon i tu się waham bo nie wiem co to zrobić bo nawet bateria ma być full naładowana po może to potrwać nawet godzinę, jutro muszę popytać ludzi z IT co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będzie trzeba zainstalować Magiska. Wystarczy wrzucić paczkę najnowszą i z poziomu twrp zainstalować, czy muszę jeszcze coś więcej robić ?

Tak czytam co do tego szyfrowania i chyba sobie odpuszczę ten program do poczty, bo jak się zaszyfruje to już nie można odszyfrować jedynie co przywrócenie do ustawień fabrycznych pomaga a to się wiąże z utratą danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś znalazłem trochę czasu i wgrałem magiska poprzez twrp.

Podczas wgrywania pojawił się błąd że nie można zamontować /system

Screenshot_1970-04-06-06-34-33.thumb.png.3aee081f09d92e014c04a780c5f0c7f9.png

ale jak sprawdzam root checkerem to pokazuje że jest dostęp do root więc chyba działa.

Schowek.thumb.jpg.a275bd4632bb827e8a322e82175d83fb.jpg

 

Edytowane przez fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nasz

Dnia 17.12.2017 o 12:16, Uri0550 napisał:

@fido masz twrp? jak tak to ściągnij sobie zipa magiska i flash w twrp. Dokładnie tak samo jak super su.

http://tiny.cc/latestmagisk

a jakby Ci nie zainstalowało apki to tutaj sama apka https://github.com/topjohnwu/MagiskManager/releases/download/v5.4.3/MagiskManager-v5.4.3.apk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...