Jump to content

flexeii

Użytkownicy
 • Posts

  178
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by flexeii

 1. Jeśli dobrze zrozumiałem, to chcesz permanentnie usunąć konto Xiaomi? Jeśli tak, to po prostu logujesz się kontem które chcesz usunąć, przez ten link: https://account.xiaomi.com/pass/del A jeśli masz już to konto podpięte w swoim telefonie, to przed usunięciem konta najpierw wyloguj je z telefonu.
 2. Mała pierdółka ale chciałbym się zapytać o SELinux. Na czym polega SELinux w trybie pobłażliwym a restrykcyjnym? Sam pogooglałem w necie, ale nadal nie do końca rozumiem jaka jest różnica. Czy dla zwykłej osoby cokolwiek to zmienia czy jest w tym czy w tym trybie w danym ROMie? I właśnie dlaczego wszystkie romy na Oreo mają SELinux pobłazliwy, i jak napisałeś że developerzy (tu od los 15.1) walczą o tryb restrykcyjny?
 3. Mała pierdółka ale chciałbym się zapytać o SELinux. Mianowicie w tym ROMie jest w trybie permissive, a w pozostałych ROMach z jakich korzystałem SELinux zawsze był w trybie Enforcing. Sam pogooglałem w necie, ale nadal nie do końca rozumiem jaka jest różnica. Czy dla zwykłej osoby cokolwiek to zmienia czy jest w tym czy w tym trybie w danym ROMie?
 4. flexeii

  MIUI 7.11.30

  Od kiedy w romach xiaomi.eu jest zainstalowana domyślnie aplikacja Google? Do tej pory siedziałem cały czas na 7.6.10 bo nie miałem ochoty aktualizować przez ten czas, a w sumie jak zobaczyłem ją teraz u siebie na telefonie (po aktualizacji do 7.11.30), i że jest jako system app to mnie trochę zdziwiło.
 5. Nie do końca jest to technicznie to samo. Note 4X na MTK jest w obudowie mido, a nie nikel'a.
 6. Niestety, to nie jest błąd. Istnieje Redmi Note 4X na MTK i jest to wersja 4/64 i co najśmieszniejsze w obudowie mido, czyli RN4 na Snapdragonie. Tak nazwali tą "specjalną" wersje, robiąc jeszcze więcej zamieszania w nazewnictwie.
 7. Pytam z ciekawości. Skąd masz tą wersje fixa Deic'a? Jak dobrze widzę nie zaktualizował jeszcze swojego posta na xda. EDIT: Tak jak myślałem, Deic dał dostęp wcześniej na Telegramie.
 8. flexeii

  nowy wyswietlacz

  Na dragon-tt zamów.
 9. Jestem w szoku, myślałem że Goodix'a (domyślnie) w LOS'ie nigdy nie będzie. W zasadzie teraz się zastanawiam. Dlaczego było tak trudno o obsługę Goodix'a w ROMach? Jest (w zasadzie był) inny powód niż ten o posiadaniu kenzo z czytnikiem FPC?
 10. flexeii

  MIUI 7.5.11

  Raz działa, raz nie. U mnie w każdym bądź razie jest to losowe.
 11. Zainstalowałem jeszcze na próbę LOS od TheStrix'a aby się upewnić. Wielkie było moje zdziwienie że Magisk i tam nie działał, tak samo SafetyNet wywalał błąd. (Oczywiście najpierw zrobiłem unroot ROMu) Zauważyłem także że magisk który jest w RR ma inną nazwę (w Magisk Manager wyświetla ją jako "v4test" czy jakoś tak). Wyciągnąłem więc tą paczke i sflashowałem ją w LOS i o dziwo SafetyNet już NIE wyświetlał błędu. Niestety, ale ta paczka nie działa na MIUI, w sumie nic dziwnego.
 12. Xiaomi.eu stable oraz dev, nie działa. Global stable/dev nie działa. Sprawdziłem jeszcze na sam koniec RR, tam magisk działa bez problemów.
 13. Nie mam pojęcia co jest nie tak. Instaluje w TWRP plik Magisk'a (v12), a następnie aktualizuje aplikacje Magisk Manager w Google Play. Nie ważne jakie ustawienia nadam i tak nie działa, ciągle wyrzuca błąd SafetyNet. @slimdick W temacie MIUI 7.3.30 widziałem poruszyłeś temat Magiska, ale nie chce tam tworzyć offtopa więc piszę tutaj. Masz może jakąkolwiek radę co można zrobić?
 14. (Ten sam tekst dodałem w wątku w MIUI 7.3.23 ale myślę że i tu warto go dodać) Więc, Xiaomi zmieniło kształt i kolor ikon w pliku icons (no to jest akurat oczywiste). Postanowiłem stworzyć dla Was plik mtz (wgrywacie w aplikacji Motywy) który przywróci Wam stary kształt/kolor tła ikon osobom które używają domyślnego motywu (bo widzę większości ta zmiana się nie podoba). Przetestowałem i wszystko działa na dzień dzisiejszy tj. 25.03.17. Plik nazwałem OldIcons. Myślę że mam też radę dla osób które mają problemy z motywami od tej aktualizacji. (Nie testowałem, więc miło będzie jak ktoś sprawdzi i poinformuje, ponieważ ja z motywami problemu nie mam). (Potrzebne TWRP lub root) Drugi plik (tym razem zip co dołączam) ma w sobie plik icons który trzeba umieścić w system/media/theme/default a następnie jeszcze raz wczytać swój motyw. Oczywiście po każdej aktualizacji trzeba wgrywać ten plik na nowo bo się usunie. Mam nadzieję że komukolwiek pomogłem. icons.zip OldIcons.mtz
 15. flexeii

  MIUI 7.3.23

  Więc, Xiaomi zmieniło kształt i kolor ikon w pliku icons (no to jest akurat oczywiste). Postanowiłem stworzyć dla Was plik mtz (wgrywacie w aplikacji Motywy) który przywróci Wam stary kształt/kolor tła ikon osobom które używają domyślnego motywu (bo widzę większości ta zmiana się nie podoba). Przetestowałem i wszystko działa na dzień dzisiejszy tj. 25.03.17. Plik nazwałem OldIcons. Myślę że mam też radę dla osób które mają problemy z motywami od tej aktualizacji. (Nie testowałem, więc miło będzie jak ktoś sprawdzi i poinformuje, ponieważ ja z motywami problemu nie mam). (Potrzebne TWRP lub root) Drugi plik (tym razem zip co dołączam) ma w sobie plik icons który trzeba umieścić w system/media/theme/default a następnie jeszcze raz wczytać swój motyw. Oczywiście po każdej aktualizacji trzeba wgrywać ten plik na nowo bo się usunie. Mam nadzieję że komukolwiek pomogłem. OldIcons.mtz icons.zip
 16. flexeii

  MIUI 7.3.23

  Podejrzewam chyba dlaczego tak jest, dam znać jak sprawdzę.
 17. Tak, pobieranie z tej strony jest bezpieczne. Dlaczego miałoby nie być skoro to oryginalna strona Xiaomi z motywami?
 18. flexeii

  MIUI 7.3.2

  @Acid Mógłbyś podać nazwę motywu z jakiego pochodzą ikonki które posiadasz? Szukam i nie mogę znaleźć.
 19. Czy ktoś wie z jakiego motywu są ikonki ze zdjęcia z postu o MIUI 7.2.23?
 20. To wina kernela, zmiana na inny np. Radon, Agni rozwiązuje problem. On już występuje baaaaardzo długo i raczej Xiaomi już nic z tym nie zrobi, choć chciałbym się mylić. Jeśli ktoś nie chce zmieniać kernela, lub nie może to w znikaniu tego paska pomaga albo zmiana jasności lub wyłączenie i włączenie ekranu.
 21. Aktualnie MIUI Theme Editor jest nieużywalny, zarówno w wersji Online. Trzeba mieć nadzieje że gdy wyjdzie MIUI 9 to w końcu zaktualizują ten program. Nie działa z większą ilością nowych telefonów jak i wersji Androida czy softu China/Global Dev/Stable. Ile to ja czasu i nerwów straciłem przez to. Postanowiłem do nich napisać (widać był to zły wybór aby pisać po angielsku) że zarówno wersja Online i Offline NIE DZIAŁA i nie mogę zrobić motywu (UWAGA) DLA MIUI 8. W odpowiedzi dostałem tylko informację że nie wspierają już MIUI 7. Po tej odpowiedzi już postanowiłem dać sobie spokój i czekam na update. (O ile będzie) W międzyczasie doszedłem do wniosku że mogę użyć plików innego motywu i je przerobić. Dowiedziałem się gdzie znajdują się pliki pobranych motywów (bardzo chciałem zdobyć ikony z pewnego motywu) i aktualnie jestem w trakcie tworzenia własnego motywu (niestety brak wolnego czasu)
 22. flexeii

  a

  @galakty Zapewne w trakcie pisania.
 23. @Zexon72 Masz na myśli wersję Redmi 4X z Snapem 435? Coraz bardziej robią bałagan w swoim portfolio.
 24. Faktycznie, mój błąd. Sam się zdziwiłem jakim cudem nie ma (niby) Globala jeszcze. Sugerowałem się stroną do pobierania ROMów w wersji zip.
 25. ̶N̶a̶ ̶t̶e̶n̶ ̶t̶e̶l̶e̶f̶o̶n̶ ̶(̶w̶ ̶t̶y̶m̶ ̶m̶o̶m̶e̶n̶c̶i̶e̶)̶ ̶n̶i̶e̶ ̶m̶a̶ ̶G̶l̶o̶b̶a̶l̶a̶ ̶w̶i̶ę̶c̶ ̶b̶y̶ł̶e̶ś̶ ̶w̶ ̶b̶ł̶ę̶d̶z̶i̶e̶ ̶m̶y̶ś̶l̶ą̶c̶ ̶ż̶e̶ ̶p̶r̶z̶y̶j̶d̶z̶i̶e̶ ̶z̶ ̶t̶y̶m̶ ̶s̶o̶f̶t̶e̶m̶.̶ (Mój błąd, jednak jest) ROM od xiaomi.eu już jest od około 3 wydań, tak samo TWRP. Prawdopodobnie EDL w RN4X także jest zablokowany jak w Redmi 4, choć możesz spróbować. Możesz także spróbować wgrać China ROM poprzez apke do Aktualizacji, choć pewnie wywali błąd.
×
×
 • Create New...