sylwo

Użytkownicy
 • Content Count

  25
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About sylwo

 • Rank
  Użytkownik
 1. Wejdź w Gateway - Zakładka Auto - Alert i sprawdź czy w Alert trigger device są zaznaczone te urządzenia, które mają wywoływać alarm.
 2. Cześć, Z mojej strony to powiem co wiem : ) Miałem przycisk okrągły Mi Smart Switch w samochodzie. Gdy samochodu nie było w domu to w aplikacji Mi Home pokazywał się jako Offline, lecz gdy auto pojawiało się w zasięgu to wystarczyło raz nacisnąć przycisk, żeby automatycznie zadziałała jakaś scena. Pewnie działa to tak, że przycisk przy naciskaniu wysyła informację a skoro już jest w zasięgu to bramka widzi go jako offline. Nie wiem jak w przypadku czujnika drgań, ale jeśli działa to podobnie czyli - gdy czujnik jest ruszany to w tym momencie wysyła informację do bramki to znaczy, że jak wrócisz motocyklem do domu to automatycznie pojawi się online. Pytanie tylko, czy wtedy podczas jazdy będzie cały czas wykrywał drgania i nadawał sygnał, jeśli tak, to bateria może szybko się wyczerpać.
 3. Mam dokładnie to samo, kolory nie działają jak powinny, nie da się uzyskać takiego jakiego się chce, a ulubione jakie miałem kiedyś ustawione w scenach teraz wyglądają inaczej.
 4. To prawda, jednak takie porównanie 1:1 z wycieraniem kurzu wg mnie byłoby ciekawe :) jak za jakiś czas kupie oczyszczacz to zrobię test i podzielę się
 5. O właśnie, mnie również interesuje jak to jest z tym kurzem, czy naprawdę widać różnicę? Mnie bardzo ciekawi test w sypialni, gdzie kurzu zawsze pełno i takie porównanie - zdjęcie szmatki po przetarciu kurzu z półki po tygodniu bez działającego oczyszczacza oraz po tygodniu z oczyszczaczem.. podejmie ktoś? :)
 6. Też miałem problem, nie było stacji w zakładce Local, natomiast pokazywały się po wciśnięciu szukaj i wpisaniu rmf
 7. Jak działa Aqara Hub - czy dla Apple Homekit są dostępne tylko podpięte do niej urządzenia czy jest ona uniwersalna w systemie i urządzenia podpięte do innych bramek niekompatybilnych z Homekit czyli Gateway v2 też są widoczne w HomeKit?
 8. Mógłby ktoś wrzucić screena z telefonu Xiaomi, jakie opcje dostępne są w automatyzacji (jeśli jakieś są)? Chodzi mi czy jest możliwość utworzenia sceny, gdy przyjdzie sms lub inne powiadomienie, bo na innych telefonach chyba żadnych takich opcji nie ma?
 9. Od wczoraj coś nie działa prawidłowo, nie wiem czy tylko u mnie. Radio grało max kilka sekund i cały czas ten sam utwór, a dzisiaj żadnej stacji nie mogę odpalić...
 10. Jest możliwość aby dodać kilka stacji? Narazie chociaż 2, proponuję kanał Praca i Dobranoc.
 11. Cześć, czy radia OPEN.FM można dodawać czy niestety to też są linki dynamiczne?
 12. Nie ma żadnych ustawień żarówki, są tylko ulubione kolory i logi. Nawet aktualizacji oprogramowania nie ma. Zigbee działa trochę wolno, na pewno wolniej niż wifi. Słabo również aktualizuje się stan żarówki w aplikacji, z dużym opóźnieniem. Po utracie zasilania niestety żarówka się włącza, nie można ustawić jak się ma zachować.
 13. Nazwa sieci wi-fi jest taka sama jak poprzednio? Jeśli nie, to spróbuj zmienić na taką samą. Możesz zresetować żarówki i taśmę do ustawień początkowych (czyli gdzie tworzy własną sieć wi-fi i łączysz się z nią i dodajesz do aplikacji i pomieszczenia) poprzez szybkie włączanie i wyłączanie 5 razy (włączasz żarówkę do prądu, gdy się zapali to wyłączasz, od razu znowu włączasz, gdy się zapali to wyłączasz itd), wtedy za 5 razem żarówka będzie zmieniała kolory i zostanie zresetowana.