sylwo

Użytkownicy
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About sylwo

 • Rank
  Użytkownik
 1. Też miałem problem, nie było stacji w zakładce Local, natomiast pokazywały się po wciśnięciu szukaj i wpisaniu rmf
 2. sylwo

  Smart Home od Xiaomi

  Jak działa Aqara Hub - czy dla Apple Homekit są dostępne tylko podpięte do niej urządzenia czy jest ona uniwersalna w systemie i urządzenia podpięte do innych bramek niekompatybilnych z Homekit czyli Gateway v2 też są widoczne w HomeKit?
 3. sylwo

  Smart Home od Xiaomi

  Mógłby ktoś wrzucić screena z telefonu Xiaomi, jakie opcje dostępne są w automatyzacji (jeśli jakieś są)? Chodzi mi czy jest możliwość utworzenia sceny, gdy przyjdzie sms lub inne powiadomienie, bo na innych telefonach chyba żadnych takich opcji nie ma?
 4. Od wczoraj coś nie działa prawidłowo, nie wiem czy tylko u mnie. Radio grało max kilka sekund i cały czas ten sam utwór, a dzisiaj żadnej stacji nie mogę odpalić...
 5. Jest możliwość aby dodać kilka stacji? Narazie chociaż 2, proponuję kanał Praca i Dobranoc.
 6. Cześć, czy radia OPEN.FM można dodawać czy niestety to też są linki dynamiczne?
 7. sylwo

  Smart Home od Xiaomi

  Nie ma żadnych ustawień żarówki, są tylko ulubione kolory i logi. Nawet aktualizacji oprogramowania nie ma. Zigbee działa trochę wolno, na pewno wolniej niż wifi. Słabo również aktualizuje się stan żarówki w aplikacji, z dużym opóźnieniem. Po utracie zasilania niestety żarówka się włącza, nie można ustawić jak się ma zachować.
 8. sylwo

  Smart Home od Xiaomi

  Nazwa sieci wi-fi jest taka sama jak poprzednio? Jeśli nie, to spróbuj zmienić na taką samą. Możesz zresetować żarówki i taśmę do ustawień początkowych (czyli gdzie tworzy własną sieć wi-fi i łączysz się z nią i dodajesz do aplikacji i pomieszczenia) poprzez szybkie włączanie i wyłączanie 5 razy (włączasz żarówkę do prądu, gdy się zapali to wyłączasz, od razu znowu włączasz, gdy się zapali to wyłączasz itd), wtedy za 5 razem żarówka będzie zmieniała kolory i zostanie zresetowana.
 9. sylwo

  Smart Home od Xiaomi

  Nie przekraczaj maksymalnej obsługiwanej mocy bo nie będzie działać. Wszystko będzie w Mi Home Prawda, chińskie wtyczki do klimy mają o kilka milimetrów szersze rozstawy niż ich zwykłe wtyczki do urządzeń.
 10. sylwo

  Smart Home od Xiaomi

  Cześć, Mam pytanie czy da się jakoś pokazać urządzenia z innego regionu? Mam urządzenia na Chińskim serwerze ale czajnik działa tylko na Europejskim. Chciałbym, żeby był widoczny razem ze wszystkimi urządzeniami. Jest jakiś sposób na to?
 11. sylwo

  Smart Home od Xiaomi

  Zasięg oficjalnie nawet 100m. W teorii 2-3 ściany i mocny strop mogą ograniczyć widzialność urządzeń. Strop najczęściej jest mocniejszy i zbrojony więc o wiele bardziej tłumi sygnał niż ściana. Na problemy z zasięgiem poziomym wystarczy w pomieszczeniu pomiędzy bramką a urządzeniem, do którego zasięg nie dociera dorzucić jakieś urządzenie zasilane prądem a nie baterią, pełni ono rolę repeatera sygnału (np. gniazdko, włącznik podtynkowy itd.) - podtynkowe - natynkowe - tak, zigbee - okrągłe xiaomi switch - zigbee, funkcje: 1 naciśnięcie, 2 naciśnięcia i długie przytrzymanie - aqara mini smart switch - małe kwadratowe, nowa wersja obsługuje funkcje: 1 naciśnięcie, 2 naciśnięcia, długie przytrzymanie i potrząsanie Yeelight są tylko na Wi-Fi. Są urządzenia z Wi-Fi i zigbee, nie jest to tylko bramka. Rolę bramki pełnią też niektóre kamery, lampy, sterownik klimy itd. Nie da rady. Jest kilka zamków w ofercie, musisz przejrzeć funkcjonalności jakie dają. Wydaje mi się, że można coś takiego uzyskać robiąć sceny z telefonem i Wi-Fi lub opaską xiaomi i bramką bluetooth.
 12. sylwo

  Smart Home od Xiaomi

  Nie wiem czy oprócz tego wgl coś innego jest: https://www.gearbest.com/alarm-systems/pp_615081.html?wid=1433363
 13. Nawiązując do głowic termostatycznych to polecam Tado i Netatmo jeżeli chodzi o design i wykonanie. Jeśli zależy komuś na tańszym rozwiązaniu to jest eq-3 MAX!. Wszystko współpracuje z HA i wszystkie testowałem, co prawda nie z Home Assistantem lecz poprzez aplikacje producentów. Tado i Netatmo są oficjalnie dostępne w iSpot i Cortland, dają możliwość sterowania przez Apple HomeKit, współpracują z asystentami głosowymi Google i Amazon co też sprawdzałem. Ewentualnie można skorzystać z siłownika termoelektrycznego podłączanego do prądu (sterujemy wtedy gniazdkiem bezprzewodowo). Poniżej kilka linków: Tado: https://www.conrad.pl/o/system-bezprzewodowego-sterowania-ogrzewaniem-tado-0812048 Netatmo: https://www.conrad.pl/o/system-bezprzewodowego-sterowania-ogrzewaniem-netatmo-0812057 eq-3 MAX!: https://www.conrad.pl/o/system-bezprzewodowego-sterowania-ogrzewaniem-eq-3-max-0812043 SIłowniki Salus: https://www.salus-controls.pl/produkty/akcesoria/t30nc-230v-m30x1-5-silownik-termoelektryczny-nc-230v-m30x1-5