Jump to content

Vivant

Użytkownicy
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About Vivant

 • Rank
  Nowy

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak, wolę aby wszystko było szyfrowane. Lepiej teraz się trochę pomęczyć niż później żałować. Zaraz pewnie znajdą jakiś kolejną lukę (np UPnP: PL, ENG). Z czasem będę chciał przez VPNa postawionego lokalnie łączyć się z Home Assistant. Myślałem nad protokołem Z-Wave S2 z uwagi na sieć mesh oraz lepsze zabezpieczenia (mam nadzieję!). Widziałem ciekawe rozwiązanie na baterie, które odzyskuje energię z ciepła. Choć pewnie jest to tylko slogan marketingowy.
 2. Cześć, Czy ktoś planował podłączyć pod Home Assistant TRV (Thermostatic radiator valve) - termostaty/zawory na kaloryfer? Jeśli tak to mam kilka pytań: Które wybrać aby: Były bezpieczne (miały wbudowane szyfrowanie) Bez kabli (zasilanie bateryjne) Komunikacja po WiFi (nie Bluetooth) lub Z-Wave. Raportowały temperaturę spowrotem do Home Assistant (Raspberry Pi 3B+) Współgrały z HA. Dzięki za pomoc.
 3. Witajcie, Planuję kupić Mi Box S 4k i mam kilka pytań: Na co patrzeć podczas kupna? (region, język, rynek na który został wydany) Czy rzeczywiście Mi Box S 4k ma certyfikację Netflixa umożliwiającą oglądanie materiałów 4k HDR na Netflixie? Dzięki za pomoc.
 4. Witajcie, założyłem nowy temat jako że stary został zamknięty. Planuję kupić Mi Box S 4k i mam kilka pytań: Na co patrzeć podczas kupna? (region, język, rynek na który został wydany) Czy rzeczywiście Mi Box S 4k ma certyfikację Netflixa umożliwiającą oglądanie materiałów 4k HDR na Netflixie? Dzięki za pomoc.
 5. @canibalo, myślałem raczej aby wgrać europejski firmware do Air Purifiera 2S. Da się? Szukałem w internecie ale ze słabym skutkiem.
 6. Dzięki za radę. Przełączyłem serwer na Mainland (China), Air Purifier zaktualizował swój firmware (po udanej inicjalizacji) i póki co wszystko działa. Dzięki Dziwne jest to że działał na serwerach europejskich przez 2 miesiące bez problemu. EDIT: Jak przestawiłem na Mainland (China) lub Singapur to Roborock przestał działać. Macie jakąś radę na dwa urządzenia z różnych regionów? Da się jakoś zmienić region w urządzeniu?
 7. Też myślałem aby spiąć czymś ekosystem Xiaomi, termostaty oraz regulator rolet i proste włączniki Sanoff lub coś podobnego. Przez przypadek natknąłem się na: https://hacks.mozilla.org/2018/02/how-to-build-your-own-private-smart-home-with-a-raspberry-pi-and-mozillas-things-gateway/ oraz https://raspberrywpraktyce.wordpress.com/2017/02/05/xiaomi-smart-home-starter-kit-w-raspberry-pi-i-domoticzu/. Edit: Myślałeś jak później sterować tym układem spod telefonu? I jak podłączyć asystenta głosowego? Edit2: Kolejny ciekawy link jak podłączyć Google Assistant do Raspberry Pi: ht
 8. Hej. Czy mieliście problem z Air Purifier 2S w Mi Home: "Failed to initialize device" (po kliknięciu na oczyszczacz w głównym oknie)? Edit: To samo jest po zresetowaniu wifi w oczyszczaczu (jednocześnie wciśnięty przycisk zasilania i przycisk wyłączenia wyświetlacza przez 5 sekund) oraz dodaniu urządzenia jeszcze raz do Mi Home.
×
×
 • Create New...