Jump to content

Vivant

Użytkownicy
 • Posts

  8
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Vivant's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

1

Reputation

 1. Tak, wolę aby wszystko było szyfrowane. Lepiej teraz się trochę pomęczyć niż później żałować. Zaraz pewnie znajdą jakiś kolejną lukę (np UPnP: PL, ENG). Z czasem będę chciał przez VPNa postawionego lokalnie łączyć się z Home Assistant. Myślałem nad protokołem Z-Wave S2 z uwagi na sieć mesh oraz lepsze zabezpieczenia (mam nadzieję!). Widziałem ciekawe rozwiązanie na baterie, które odzyskuje energię z ciepła. Choć pewnie jest to tylko slogan marketingowy.
 2. Cześć, Czy ktoś planował podłączyć pod Home Assistant TRV (Thermostatic radiator valve) - termostaty/zawory na kaloryfer? Jeśli tak to mam kilka pytań: Które wybrać aby: Były bezpieczne (miały wbudowane szyfrowanie) Bez kabli (zasilanie bateryjne) Komunikacja po WiFi (nie Bluetooth) lub Z-Wave. Raportowały temperaturę spowrotem do Home Assistant (Raspberry Pi 3B+) Współgrały z HA. Dzięki za pomoc.
 3. Witajcie, Planuję kupić Mi Box S 4k i mam kilka pytań: Na co patrzeć podczas kupna? (region, język, rynek na który został wydany) Czy rzeczywiście Mi Box S 4k ma certyfikację Netflixa umożliwiającą oglądanie materiałów 4k HDR na Netflixie? Dzięki za pomoc.
 4. Witajcie, założyłem nowy temat jako że stary został zamknięty. Planuję kupić Mi Box S 4k i mam kilka pytań: Na co patrzeć podczas kupna? (region, język, rynek na który został wydany) Czy rzeczywiście Mi Box S 4k ma certyfikację Netflixa umożliwiającą oglądanie materiałów 4k HDR na Netflixie? Dzięki za pomoc.
 5. @canibalo, myślałem raczej aby wgrać europejski firmware do Air Purifiera 2S. Da się? Szukałem w internecie ale ze słabym skutkiem.
 6. Dzięki za radę. Przełączyłem serwer na Mainland (China), Air Purifier zaktualizował swój firmware (po udanej inicjalizacji) i póki co wszystko działa. Dzięki Dziwne jest to że działał na serwerach europejskich przez 2 miesiące bez problemu. EDIT: Jak przestawiłem na Mainland (China) lub Singapur to Roborock przestał działać. Macie jakąś radę na dwa urządzenia z różnych regionów? Da się jakoś zmienić region w urządzeniu?
 7. Też myślałem aby spiąć czymś ekosystem Xiaomi, termostaty oraz regulator rolet i proste włączniki Sanoff lub coś podobnego. Przez przypadek natknąłem się na: https://hacks.mozilla.org/2018/02/how-to-build-your-own-private-smart-home-with-a-raspberry-pi-and-mozillas-things-gateway/ oraz https://raspberrywpraktyce.wordpress.com/2017/02/05/xiaomi-smart-home-starter-kit-w-raspberry-pi-i-domoticzu/. Edit: Myślałeś jak później sterować tym układem spod telefonu? I jak podłączyć asystenta głosowego? Edit2: Kolejny ciekawy link jak podłączyć Google Assistant do Raspberry Pi: http://projektpimalina.blogspot.com/2018/06/instalacja-google-assistant-na-rasberry.html
 8. Hej. Czy mieliście problem z Air Purifier 2S w Mi Home: "Failed to initialize device" (po kliknięciu na oczyszczacz w głównym oknie)? Edit: To samo jest po zresetowaniu wifi w oczyszczaczu (jednocześnie wciśnięty przycisk zasilania i przycisk wyłączenia wyświetlacza przez 5 sekund) oraz dodaniu urządzenia jeszcze raz do Mi Home.
×
×
 • Create New...