Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 17.09.2017 o 22:16, Lector napisał:

Panowie @Phil_ips i @time.greg tak przeglądałem wasze wcześniejsze wypowiedzi na temat sterowania piecem CO, jakiej firm są to piece?

Mam Vaillanta jakiś model dwu-funkcyjny (Vaillant atmoTEC VUW plus 280/5) ale ich dedykowany sterownik (Vaillant calorMATIC 392f) wykorzystuje linie eBUS, jeszcze nie wczytywałem się w instrukcję czy jest sterowanie na "zwarcie".

 

Zaciekawiłem się zdalnym sterowaniem temperaturą w domu. Przy okazji można by zrobić aby w określonych porach dogrzewał określone pomieszczenia :)

Ja mam Immergasa - jest sterowany beznapięciowo chyba że masz oryginalny sterownik np. carv2 to wtedy cyfrowo. Ja zrezygnowałem z tego sterowania przez xiaomi ponieważ mam 100% podłogówki i wszystkie sterowniki ON/OFF słabo się sprawdzają z tym typem ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mam takie pytanko. Chciałbym by taśma led pod szafkami kuchennymi załączała się wieczorami w kuchni. Mam aktualnie podpiętą taśmę pod zasilacz do kontaktu. Włączam ją poprzez włącznik na ścianie. Jeśli chciałbym ją zrobić z Xiaomi to muszę kupić zigbee + czujkę na ruch i ustawić, że podczas wykrycie ruchu ma załączyć światło?
Zigbee jest z chińską końcówką. Do tego by podłączyć całość trzeba by było dokupić 2 sztuki przejściówek? jak to ugryźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EBE97400 jeśli chcesz, aby taśma zapalała się wieczorami, to możesz kupić gniazdo Smart Socket (nie za zigbee, ale na wifi) i ustawić sobie w nim timer/timery. Ale oczywiście jeśli planujesz bardziej rozbudowany system i chcesz, aby taśma świeciła tylko po wykryciu ruchu, to potrzebujesz Gateway, Smart Socket (najlepiej z zigbee), czujnika ruchu (najlepiej tego z możliwością odchylenia). Do Gateway'a i gniazda potrzebujesz przejściówek, aby podłączyć je do gniazda w ścianie. Można wymienić gniazda na pasujące, ale wtedy musisz mieć większe, kwadratowe puszki. Można też kupić listwę Xiaomi https://www.gearbest.com/home-gadgets/pp_263628.html i w nią włożyć gniazdo Smart Socket i Gateway. Jest jeszcze jedna opcja, ponieważ pisałeś, że załączasz taśmę wyłącznikiem ściennym. Możesz go zastąpić wyłącznikiem od Xiaomi, a wtedy nie będziesz potrzebował gniazda Smart Socket. Tylko, że montaż wyłącznika wiąże się z wymianą puszki. Możliwości jest wiele ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=38612]kazim.k[/mention] wiem że są takie w Castoramie, również są to chińskie. Robię w Castoramie na dziale elektrycznym, nie mamy z nimi problemów. Może nikomu się nie chce ich reklamować
Heheh A używasz ich u siebie?

P.S.
A czy u Ciebie też tak jest, że przychodzi klient szuka czegoś nie może znaleźć podchodzi do obsługi pyta i słyszy "przepraszam ale ja nie jestem z tego działu. Zaraz zawołam kolege" i idzie sobie a nikt nie przychodzi?



Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pawson000 napisał:

Racja, nie zwróciłem na to uwagi, rzeczywiście w ładowarce są równoległe! Dzięki, zamawiam przejściówki.

A w jaki sposób korzystacie ze smart gniazdek? Do takiego gniazdka trzeba podpiąć jedną przejściówkę na spód i jedną na wierzch i wychodzi taka wieża? :-)

W Castoramie kupisz za ok. 15 zeta - tak "na rozruch" Gateway'a. https://www.castorama.pl/produkty/instalacja/przedluzacze-i-akcesoria/wtyczki-gniazda-i-adaptory/adapter-podrozny-dpm-solid-uk-wtyk-g.html

 

Wybaczcie,  spam - napisałem, zanim zobaczyłem, że już było info. Ciekawa rzecz związana z tą przejściówką jest taka, że z jednej strony jest napisane 10A, z drugiej 16A :)

Edytowane przez Browcofil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazim.k zdarza się, choć staramy się kogoś znaleźć lub poinformować aby klient poczekał pod punktem porad, niestety ale jesteśmy tylko ludźmi i nie znamy się na wszystkim.

 

Jedną taką przejściówkę mam w domu, jeszcze nie miałem problemów.

IMG201709_qrpnswh.jpg IMG201709_qrpnswa.jpg

Po zdjęciach można wnioskować iż prąd wejściowy może być do 16A, ale wyjściowy tylko do 10A :D

Edytowane przez Lector
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Po zdjęciach można wnioskować iż prąd wejściowy może być do 16A, ale wyjściowy tylko do 10A

 

Czyli to "przetwornica", a nie jakaś tam przejściówka .

Też używam dwóch.[mention=2684]Lector[/mention] jeśli pracujesz na Murawie, to jesteśmy sąsiadami

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to przydałoby się grupowanie scen, by wiedzieć która scena którego pomieszczenia dotyczy. Aby przez omyłkę nie zmienić złej - zdarzyło mi się to, jak i również wybranie złego Gateway
Przecież jak w mi home z lewej strony ekranu przejedziesz do prawej wysuwa się belka z podziałem na pomieszczenia o ile po grupowałeś je na pomieszczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lector napisał:

@homman nie wydaje mi się, bo sceny działają nie zależnie czy masz internet czy też go nie masz.

 

2 godziny temu, Maciejwr napisał:

Dokladnie. Brak internetu nie ma tu nic do rzeczy, jezeli scena jest z gory zaprogramowana.

 

Na sceny oznaczone jako "Running mode - LAN" brak internetu nie ma wpływu, ale na sceny "Running mode - Cloud" już tak, tzn. bez dostępu do netu nie zadziałają. Możliwe, że wszystkie sceny użyte do sterowania piecem będą "Running mode - LAN" i będzie OK. Trzeba to tylko sprawdzić.

Jako ciekawostka - u mnie sceny z Yeelight Bulb są ustawione jako "Running mode - LAN", ale jeśli użyje w scenie tych samych żarówek, ale jako Yeelight group, to scena musi być jako "Running mode - Cloud".

 

Screenshot_2017-09-21-16-24-35-383_com.xiaomi.smarthome.png

Screenshot_2017-09-21-16-19-50-855_com.xiaomi.smarthome.png

Edytowane przez wolf
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak gniazdka WiFi sterowane są CLOUD.

Dla osób które chciały by sterować C.O. lub steruję daję link do siłowników które sterują zaworami grzejników.

http://www.tanie-ogrzewanie.pl/napedy-zaworow

Ogólnie bym polecam szukać siłowników NO - Normal Open - normalnie otwarte, przy zaniku prądu i dobrze skonstruowanej instalacji C.O. woda będzie krążyć i dogrzewać jeszcze jakiś czas zanim ostygnie. Dopiszę jeszcze ze też polecam 230V, zakładamy wtyczkę i do naszego gniazdka :)

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



No tak gniazdka WiFi sterowane są CLOUD.
Dla osób które chciały by sterować C.O. lub steruję daję link do siłowników które sterują zaworami grzejników.
http://www.tanie-ogrzewanie.pl/napedy-zaworow
Ogólnie bym polecam szukać siłowników NO - Normal Open - normalnie otwarte, przy zaniku prądu i dobrze skonstruowanej instalacji C.O. woda będzie krążyć i dogrzewać jeszcze jakiś czas zanim ostygnie. Dopiszę jeszcze ze też polecam 230V, zakładamy wtyczkę i do naszego gniazdka


Samo podłączenie do gniazdka wystarczy? Te zawory działają w ten sposób, że np. w NO podanie napięcia spowoduje zamknięcie, a wyłączenie prądu pełne otwarcie? Bez regulacji stopnia otwarcia?

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki opis znalazłem:

Cytat

Napędy termiczne TWA są przeznaczone do współpracy z elektrycznymi regulatorami pracującymi w trybie włącz /wyłącz. – uruchamiają kilkanaście typów zaworów i rozdzielaczy w instalacjach ogrzewania podłogowego.Przeznaczony do rozdzielaczy z wkładkami zaworowymi typu RA.
Napędy TWA-A wyposażone są we wskaźnik położenia zaworu. Wersja zasilana napięciem 230 V normalnie otwarty (NO).

Jeszcze poszukam instrukcji.

http://heating.danfoss.com/PCMPDF/VDSAP249.pdf

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki opis znalazłem:
Napędy termiczne TWA są przeznaczone do współpracy z elektrycznymi regulatorami pracującymi w trybie włącz /wyłącz. – uruchamiają kilkanaście typów zaworów i rozdzielaczy w instalacjach ogrzewania podłogowego.Przeznaczony do rozdzielaczy z wkładkami zaworowymi typu RA.
Napędy TWA-A wyposażone są we wskaźnik położenia zaworu. Wersja zasilana napięciem 230 V normalnie otwarty (NO).
Jeszcze poszukam instrukcji.
http://heating.danfoss.com/PCMPDF/VDSAP249.pdf
To może zadziałać. Zrobić scenę z czujnikiem temperatury i otwarcia okna.
Ale myślę, że do instalacji centralnego ogrzewania w mieszkaniu, w bloku lepiej sprawdzi się zawór typu NC. Przy pracy w trybie zamknięty/otwarty zawór częściej będzie zamknięty.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bloku to trudno powiedzieć co by było lepsze, licz się z tym ze jak Ci wyłączą prąd na kilka godzin to grzejniki zimne ;)

Tutaj filmik z montażu automatyki do grzanie.

 

1 godzinę temu, Fanek napisał:

Znalazłem coś takiego konkurencyjnej firmy, wrzuce tylko jako ciekawostke, mają też czujniki dymu i inne, ponoć także sterowanie głosem, sprzet znacznie droższy

http://allegro.pl/bramka-dla-czujnikow-wifi-smartdom-android-ios-i6969691004.html#thumb/5

Nawet kamera coś mi przypomina :P

https://www.esmarthome.pl/pirikamera

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...