Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, nie będzie lepiej.

Dlaczego nie, już pisze.

Jeżeli drzwi będą otwarte więcej jak minute, załóżmy 1:15 to już został spełniony warunek (IF) nawet jak drzwi się zamkną po 1 minucie a  wcześniej jak 5 minut, tylko sygnalizacja będzie opóźniona o te 4 minuty co jest ustawione Delay (opóźnienie).

Ale można zrobić też na dwóch scenach.

scena 1 - jak się otworzą drzwi dodać Delay 5 minut (lub 4 trzeba by sprawdzić) włącz scenę 2

scena 2 - jak drzwi są otwarte powyżej minuty (nie wiem czy powyżej minuty będzie liczył od włączenia sceny czy realnego otwarcia, dlatego wyżej pisałem 4 lub 5 minuty) to uruchom dźwięk, wyłącz scenę 2 (przed można dać delay na kilka sekund, jakby dźwięk obcinało)

 

Druga scena jest po to aby się upewnić czy drzwi są dalej otwarte.

Tak myślę ze chyba musi być trzecia scena.

scena 3 - jak drzwi się zamkną - wyłącz scenę 2

Edytowane przez Lector
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2017 o 23:19, PAHO napisał:

W opisie z GB pisze że WiFi jest

WiFi nie ma. Ale... Xiaomi na Xiaomi MIDC IOT Event 2017 pokazało coś co nazywa się Bluetooth Gateway i będzie łączyć urządzenia łączące się przez Bluetooth z urządzeniami WiFi. Trzeba tylko poczekać żeby wprowadzili ten ficzer do sprzedaży. Może być hit. Połączy całkiem pokaźną kolekcję urządzeń BT z urządzeniami WiFi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś szukał puszek natynkowych do naszych sprzętów to te https://sklep.rms.pl/lindy-73187-puszka-natynkowa-41-mm?from=listing&campaign-id=10 pasują bez problemu, do gniazdka wziąłem tą z linku, ale są też płytsze.

Niestety nie są tanie, ale w domu w ciągu 3 dni, a z Ali nie dotarły jeszcze po 42.297145bb1445318f232827f68a68d761.jpg

W tym miejscu, które widać na zdjęciu, miałem klasyczne gniazdko natynkowe, to odstaje od ściany raptem 5mm więcej, a żeby było śmieszniej idealnie pasowały otwory do mocowania na ścianie, nawet nie musiałem wiercić nowych.

 

Redmi Note 4X

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można do MiHome do tego głównego ekranu dodać urządzenia łączące się po BT?

Takie jak tutaj

uploadfromtaptalk1512577344200.thumb.jpg.460e8b8b8d3f33367812816c9a4c85df.jpg

Bo mam wage Scale2, buty i szczoteczkę i z żadną nie moge sparować MiHome, tylko poprzez dedykowane aplikacje (Soocas i MiFit).

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, PAHO napisał:

Mam pytanie dotyczące czujników ruchu Aqara z czujnikiem oświetlenia.

Ciekawi mnie gdzie znajduje się ten miernik natężenia światła.

Problem polega na tym że w pokoju w którym świecą się 3 żarówki ledowe 8w każda czujnik wskazuje 2luxy (jest zwrócony w stronę tych żarówek, wisi przy ścianie( i za każdym razem uruchamia scenę (w ciemności) a w pokoju jest jasno.

Natomiast w przedpokoju czujnik stoi tyłem do okna w drzwiach i przy zmierzchu kiedy za oknem jest trochę jasno a w przedpokoju już jest ciemno czujnik nie uruchamia sceny (w ciemności) i pokazuje np 17 luxów.

Wychodzi na to że miernik natężenia światła jest z tyłu czujnika co jest raczej niemożliwe hehe...

Jakieś pomysły? Bo pomiary są średnio adekwatne.

Ja mam ten czujnik zamontowany w łazience. Używam go w scenie jako sam PIR, bez opcji "gdy jest ciemno ...". Niestety jest przyklejony, więc nie mogę go zabrać w inne miejsce do testów. Ale popatrzyłem trochę na logi tego czujnika i zawarte tam pomiary budzą we mnie spore wątpliwości. W łazience nie mam okna, jest albo ciemno, albo jasno (po załączeniu lampy), a wskazania czujnika są za każdym razem trochę inne.

W każdym razie poniżej zamieszczam rysunek z wnętrznościami czujnika (no chyba graficy Xiaomi wiedzą jak zbudowany jest czujnik).

Spoiler

5a29000760e16_aqarabodysensor.thumb.PNG.c460673a6c58a480d52191fdc89eca1c.PNG

 

@Bezi, @ralf102 niestety nie mam ani szczotki, ani wagi, ani butów (Xiaomi :) ), ale czajnik który też parowany jest przez BT udało mi się dodać. Bezi dodałeś już te rzeczy do Mi Home?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie idzie dodać szczoteczki wagi oraz butów do MiHome.
3h zmieniałem ustawienia języki i regiony i nic.
Przy szczoteczce dochodzi do 80 kilku procent i rozłącza
uploadfromtaptalk1512643215144.jpg


Musze mieć osobne apki
uploadfromtaptalk1512643246915.jpguploadfromtaptalk1512643260767.jpguploadfromtaptalk1512643274334.jpg

Może jakieś uaktualnienia to poprawią.
Dziś jeszcze kamery przyszly z 11.11 ale nie z Xiaomi bo na zewnatrz nie ma fajnych a tutaj kpl. Z nagrywarka 4 kamery za 174zl z kodami i rabatami.
uploadfromtaptalk1512643369799.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bezi napisał:

Może jakieś uaktualnienia to poprawią.
Dziś jeszcze kamery przyszly z 11.11 ale nie z Xiaomi bo na zewnatrz nie ma fajnych a tutaj kpl. Z nagrywarka 4 kamery za 174zl z kodami i rabatami.

Równiez zamowilem kamerki, cena smiech.. Tyle to sam dysk 1 tb kosztuje :)

A po co chcesz buty i wage w Mi Home? Mi fit lepiej dziala.

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak zacytować post tuż nad swoim, wraz z obrazkami, zajmując pół strony wątku. Brawo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

do posiadaczy Xiaomi Socket Zigbee - https://www.gearbest.com/living-appliances/pp_344666.html

też jak wchodzicie w Mi Home w gniazdko to kilka sekund wyświetla się "updating" ?

Ponadto po kilku kliknięciach wł / wył / wł / wył często wyskakuje kominikat w stylu "ops problem with conect" czy coś w tym stylu?

Też u was coś takiego występuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.12.2017 o 11:42, Bezi napisał:

Przy szczoteczce dochodzi do 80 kilku procent i rozłącza


podrzuc jakis link plz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkami, zajmując pół strony wątku...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2017 o 18:11, PAHO napisał:

W końcu termometr z fizycznym wyświetlaczem :) na razie mało info.

https://gearbest.app.link/VSdatqV4uI

Ponieważ kupiłem nową lampkę nocną tą z bluetooth i wifi, przeglądałem wczoraj na youtube filmiki na jej temat, okazało się że jest to swego rodzaju baza dla urządzeń bluetooth, znalazłem też film pokazujący jak ten termometr właśnie przez tą lampkę łączy się wifi i bez problemu może wysyłać informację przez sieć nie tylko przez bluetooth

film

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w aplikacji mi home - jako reklama pojawiła się wkładka - naszego standardu z wbudowym Zigbee i kluczem który będzie uruchamiał sceny (tj. zamykasz zamek od zewnatrz kluczem to np. uruachamiasz alarm), ciekawa rzecz w cenie 399 ichniej waluty : ) tj 215 zł w przeliczeniu.  wkładki będą w 4 różnych głębokościach

14 godzin temu, Gawronnek napisał:

Ponieważ kupiłem nową lampkę nocną tą z bluetooth i wifi, przeglądałem wczoraj na youtube filmiki na jej temat, okazało się że jest to swego rodzaju baza dla urządzeń bluetooth, znalazłem też film pokazujący jak ten termometr właśnie przez tą lampkę łączy się wifi i bez problemu może wysyłać informację przez sieć nie tylko przez bluetooth

film

prawdopodobnie (nie sprawdzone) kamerka mi home security camera 1080 również może służyć jako centralka ponieważ w "profile" pojawił mi się symbol bluetootha i tam ta kamera się pojawia, po wybraniu jej mam grafikę pokazująca kamerę w centrum i łączące się z nią bt

Edytowane przez ppage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mihauu napisał:

U mnie coraz częściej dzieją się takie cuda. Wszystko do tej pory działało, ale teraz wszystkie urządzenia są offline. Dlaczego?

spróbuj zresetować gatwaya może? może ma problem z routerem? albo router się buntuje

Edytowane przez mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresetowałem gateway i teraz nie mogę go dodać. Przechodzę przez całą konfigurację, żółte światło mruga, podaję hasło do swojej sieci, łączę się z siecią gateway i następuje postęp od 0 do 100%. Przy tym gateway gada coś po chińsku. Na końcu jest komunikat „communication error” i tak w kółko. Pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mihauu napisał:

U mnie coraz częściej dzieją się takie cuda. Wszystko do tej pory działało, ale teraz wszystkie urządzenia są offline. Dlaczego?

To coś chyba z aplikacją bo u mnie też przycisk dzwonkowy był offline,już miałem go rozebrać ale powciskałem go parę razy i przywrócił się do życia.

Edytowane przez mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mihauu napisał:

Zresetowałem gateway i teraz nie mogę go dodać. Przechodzę przez całą konfigurację, żółte światło mruga, podaję hasło do swojej sieci, łączę się z siecią gateway i następuje postęp od 0 do 100%. Przy tym gateway gada coś po chińsku. Na końcu jest komunikat „communication error” i tak w kółko. Pomóżcie

Rozwiązałem problem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, koles142 napisał:

 

A co jeśli od kilku godzin nie widzę jednego czujnika, konkretnie czujnika zalania? Tylko on jest offline. Drugi taki sam czujnik, podłączony do gatewaya tego samego dnia działa. Macie pomysł jak go ożywić?

mi również czujnik zalania padł, jest to w mojej ocenie najsłabsze ogniwo xiaomi smart home... zgłosiłem do chińczyka i dostałem zwrot kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z czujnikiem ruchu. Po zmianie sieci WiFi w gateway, czujnik wygenerował scenę w które włącza i wyłącza światło w gateway. Nie mam żadnego wpływu na tę scenę. nie widać jej do edycji (była tylko w logu). Usunąłem mi konto, myślałem że to pomoże. Restartowałem czujnik, gateway. Teraz na innym koncie, czujnik dalej włącza światło a w logach nic nie ma. Pisałem do Global support, oficjalnie tego nie sprzedają więc nie pomogą. Napisałem też feedback z aplikacji ale na razie cisza. Miał ktoś podobny problem? Czujnik jest bezużyteczny z takim błędem.

Screenshot_20171205-175245.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
A co jeśli od kilku godzin nie widzę jednego czujnika, konkretnie czujnika zalania? Tylko on jest offline. Drugi taki sam czujnik, podłączony do gatewaya tego samego dnia działa. Macie pomysł jak go ożywić?
U mnie pomogło odinstalowanie i zainstalowanie.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...