-
Postów
8 476 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
137
Treść opublikowana przez FromWP
-
W Bip wystarczyło wyłączenie i ponowne włączenie bt w telefonie.
-
Niestety ta kamera bywa chimeryczna. Akurat na tej wersji softu i FW nie mam z nią takich problemów, ale zdarzały się takie na wcześniejszych wersjach. W mojej mam nieustający problem z odtwarzaniem nagrań zapisanych na SD, czy pamięci USB. Używam równolegle zewnętrznej kamery Yi i z softem Yhome i ta działa zdecydowanie stabilniej. Moim zdaniem to niezbyt udany model. Jakość obrazu ok, ale z resztą funkcji ciągle problemy.
-
Przez Pc nie ma możliwości, ale z Mifitem zalogowanym do tego samego konta którego używałeś powinien się połączyć. Jak nie, to można go jeszcze rozładować do zera, to powinno go zresetować do fabrycznych.
-
Mody nie mają oryginalnego podpisu bo tego się chyba nie da podrobić. Jakbyś się logował kontem Mi nie było by problemu.
-
Jedyny to nie rozparowywać, nie resetować tel. i nie czyścić pamięci po wywaleniu oryginałua, a logowanie przynajmniej przez konto Mi powinno działać bez problemu. Czasami bywa problem z serwerami, nie zalogujesz się, a potrafi to trwać kilka dni.
-
Można już kupić https://www.fostertechnologies.pl/pl/p/Xiaomi-Redmi-Note-7-464GB-Blue-Niebieski-EU-LTE/2810 dostępny od ręki.
-
To raczej wina aplikacji, albo jej współpracy z romem. Jeżeli nie masz poustawianych żadnych ograniczeń co do dostępu do danych i roamingu powinno działać. A jaką lokalizację masz ustawioną w telefonie, PL? Może zmiana lokalizacji na GB coś zmieni (niby nie ma związku, ale nie zaszkodzi sprawdzić).
-
Refleksy, rozmycia to też głównie jakość optyki, nie matrycy, czy sposobu stabilizacji. Lustro czy jego brak, nie ma tu żadnego znaczenia.
-
Ten tryb nocny ze złożenia kilku zdjęć w jedno, to trochę inna bajka niż łączenia danych z 4-rech pikseli i jednej ekspozycji. Przy nieruchomych obiektach i jak się łapy nie trzęsą może mieć sens.
-
Bzdura. Krótszy czas otwarcia migawki (chyba o to chodziło) przy braku OIS może być programowo wprowadzony, ale chyba jakieś inne tryby są dostępne i można z nich skorzystać? Nigdy nie słyszałeś o rozdzielczości optycznej danej optyki? Co Ci da w jakości obrazka większa ilość światła, jak ostrość, zdolność przenoszenia kontrastu jaśniejszej optyki będzie gorsza? Po co w to jeszcze głębię ostrości wrzucasz to zupełnie nie rozumiem. To o czym piszesz, to możliwość zrobienia nieporuszonego zdjęcia w gorszych warunkach oświetleniowych, w tym rzeczywiście pomaga fizyczny OIS, użycie elektronicznego zawsze będzie się wiązało ze zmniejszeniem rozdzielczości obrazka (tak to po prostu działa).
-
Nie muszą, jaśniejsza optyka z reguły ma gorszą rozdzielczość (bywają wyjątki potwierdzające regułę). Brak OIS nic tu nie zmienia, można chyba wyłączyć, a testowe zdjęcia pokazujące max możliwości układu matryca-optyka powinno się robić ze statywu, bez stabilizacji, mechanicznej, czy elektronicznej.
-
Chyba błędne założenie, bo to tylko jeden z elementów mający wpływ na końcową jakość. Szumów powinno być mniej, reszta zależy od wielu innych czynników, między innymi od tego jak dobrze w danym egzemplarzu zrobiona jest optyka. Przy tak wyśrubowanych rozdzielczościach różnice mogą być bardzo duże.
-
Na pewno nie, to by było bez sensu. A różnice jakościowe w scalaniu 4 pikseli powinny być widoczne dopiero w gorszych warunkach oświetleniowych. W dobrych efekt będzie podobny do tego uzyskanego przez zwykły re-sampling w Photoshopie. Przy tak dużym upakowaniu pikseli na niewielkiej powierzchni jakość zależy głównie od fizycznych możliwości optyki. Z tego powodu te 48 Mpix (nawet w dużych matrycach FF przy 48 Mpix optyka nie zawsze daje radę) to bardziej marketing i dzielenie włosa na czworo.
-
Skuter / hulajnoga elektryczna - Xiaomi Mija M365
FromWP odpowiedział(a) na szabubabaobaba temat w Hulajnogi elektryczne
Raczej nie ma. Nie dawaj tego 8 letniemu dziecku, to nieodpowiedzialne. Chyba że chcesz żeby syn upodobnił się wyglądem do twojego avatara. -
Gadgetbridge potrzebuje jeszcze dodatkowej aplikacji Weather notification (trzeba poszukać bo w sklepie Play jej nie ma). Bez tego pogoda działa tylko na telefonach z LineageOS i Omnirom.
-
To raczej za sprawą aplikacji (MiFit-a dla iOS) nie FW. Dla Androida niestety bez zmian.
-
Tak, wystarczy że wgrasz plik fontów przez Gadgetbridge (najlepiej pogrubione janusza, do pobrania tu: https://miuipolska.pl/forum/applications/core/interface/file/attachment.php?id=29077 ) Fonty są niezależne od FW, czy Res i raz wgrane nie są zmieniane (nadpisywane) przy zmianach FW, res, czy resetu do ustawień fabrycznych zegarka.
-
Można jeszcze na piechotę edytując HEX dowolnego .bin tarczy, co powoduje że wgrana do folderu z lokalnymi tarczami MiFita jest widoczna w lokalnych. Temat, instrukcja i "automat" do modyfikacji HEX tutaj: https://amazfitwatchfaces.com/forum/viewtopic.php?f=14&t=128&fbclid=IwAR2BA_LtLULlnaXzQuoCmlq2LUS2IVpjLi9DUYHi98Zqs3Ccor6LwFz_CxQ Działa, sprawdzone.
-
Jak nie wiesz po co wgrywają, to może po raz kolejny napiszę. Głównie dla wyświetlania ID dzwoniącego i nadawcy sms-ów z polskim menu w telefonie (czego androidowy oryginał MiFita nie potrafi). Po co kombinują z polskim FW to już inny temat. Dla tych kilku angielskich sformułowań w menu nie ma to rzeczywiście sensu. Czcionki z ogonkami (w szczególności pogrubioną wersję) po to żeby powiadomienia były czytelniejsze i po polsku. Różnica w czytelności jest zauważalna, a wgranie pogrubionej czcionki z naszymi znakami to operacja jednorazowa i trwała. Nie znika po wgraniu innego FW, czy nawet resecie zegarka do ustawień fabrycznych. Autor wie co jego mod zmienia na lepsze (inne), a w opisie zmian w wersji MiFita przytoczył to co zmienili Chińczycy. Te zmiany są również w modowanej wersji bo tego nie rusza. Dodatkowe zmiany to polski komendy głosowe podczas treningów, pogoda po polsku i wyświetlanie ID z polskim menu w telefonie.
-
Xiaomi MiJia 360° Home Security 1080p
FromWP odpowiedział(a) na Kamil Kupiec temat w Dyskusja ogólna
Zasilacz (nie ładowarka) powinien być w zestawie. Chyba 1A, ale 0,5A też powinno wystarczyć. -
Już się wyświetla. Naprawili błąd łączenia z serwerami. Przez tydzień nie można było zmienić tarczy przez MiFit-a.
-
@damian_miro I co nie wstał? Możesz jeszcze spróbować wgrać inną wersję globala, np tą starszą betę: http://bigota.d.miui.com/8.4.19/ido_xhdpi_global_images_8.4.19_20180419.0000.00_5.1_global_090bd77a32.tgz może pomoże.
-
To teraz nawet booloader-a sobie zablokowałeś. Ale bootloopa nie powinno być.
-
To prawdopodobnie coś sprzętowego się uszkodziło, powinien działać (jak wgrałeś MiFlashem). Chyba nic więcej nie można z tym zrobić.
-
Recovery powinno się uruchomić jak przytrzymasz trzy przyciski przy uruchamianiu tel. Ale przy bootloopie nie da się w nie wejść. Jeszcze raz MiFlashem tego globala i powinno działać.
