-
Postów
8 476 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
137
Treść opublikowana przez FromWP
-
Za 3szt, ale 1m zapłaciłem z przesyłką niecałe 50zł. Nie wiem czy drogo czy nie, ale są kable po 5zł i do takiej ceny się odniosłem.
-
W sumie to nawet nie musisz tego wiedzieć, tylko po co w takim razie odblokowujesz bl? Wystarczy myszą kliknąć w linku w wersję dev (developer) i samo siś ściągnie. Tam masz też poradnik co dalej z tym zrobić niestety po angielsku, ale praktycznie wszystko to ci opisałem. Prościej nie można. Jak już to zrobisz to raz, potem aktualizacje same się będą robiły.
-
Tu masz link, oczywiście ściągasz wersję dev http://en.miui.com/download-303.html Kopiujesz zip do pamięci telefonu lub na kartę sd. Uruchamiasz w Aktualizacjach klikając 3kropeczki aktualizuj z pliku, wskazujesz wgranego zipa i się aktualizuje. Tylko nie wiem czy w twoim przypadku nie lepiej zostać na wersji global, jak nie chcesz się bawić w zmiany romów to chyba lepsze rozwiązanie i ewwntualne aktualizacje co tydzień. Odblokować bl oczywiście możesz, w niczym to nie przeszkadza.
-
Możesz wgrać oficjalną global dev przez updater, tylko jak chcesz zachować dane musisz zrobić kopię lokalną. Zaraz ci napiszę jaki rom i skąd maszściągnąć.
-
To masz niestety wersję stable, ale na szczęście ificjalną.
-
A jaki masz rom bo to istotne. Musi być oryginalny i wersja dev (global lub china).
-
Xiaomi Redmi HM 2LTE-CU 1gb/8gb - problemy, instalacja
FromWP odpowiedział(a) na adam_12 temat w Dyskusja ogólna
Może masz w takim razie wgrane twrp, tylko nikt nie wie jakie. Podałem ci link do najnowszego potrzebnego do wgrania romu na 4.4 z miui8. Uruchom telefon w recovery to będziesz wiedział. Powinno być 3.0.0 o ile pamiętam. -
Xiaomi Redmi HM 2LTE-CU 1gb/8gb - problemy, instalacja
FromWP odpowiedział(a) na adam_12 temat w Dyskusja ogólna
Tak, a jak to znajdziesz poradniki na tym forum. -
Xiaomi Redmi HM 2LTE-CU 1gb/8gb - problemy, instalacja
FromWP odpowiedział(a) na adam_12 temat w Dyskusja ogólna
Ten rom to ty podałeś i tak to Android 4.4 z Miui8, nawet w nazwie romu to jest. A z którego chcesz, plik jest taki sam, to przecież tylko różne (lustrzane) serwery. A nie mylisz przypadkiem romu z twrp? -
Zmiana romu na czysty - Redmi 3S 32GB/3GB
FromWP odpowiedział(a) na YankiForest temat w Dyskusja ogólna
Nie, nie to że mniej roboty, tylko jak masz jakiś nieoficjalny rom i zablokowany bootloader to jedyna droga. -
Zmiana romu na czysty - Redmi 3S 32GB/3GB
FromWP odpowiedział(a) na YankiForest temat w Dyskusja ogólna
No właśnie po to żebyś mógł za pomocą komputera zainstalować w trybie fastboot twrp i potem już z poziomu twrp jakiegoś custom roma np. xiaomi.eu/pl. Możliwości aktualizacji z poziomu telefonu to nie zmieni (znaczy zmieni,ale dopiero po instalacji twrp). Musisz trochę poczytać, bo to podstawowa wiedza. -
Zmiana romu na czysty - Redmi 3S 32GB/3GB
FromWP odpowiedział(a) na YankiForest temat w Dyskusja ogólna
Jesteś czarodziejem? -
Zmiana romu na czysty - Redmi 3S 32GB/3GB
FromWP odpowiedział(a) na YankiForest temat w Dyskusja ogólna
Z tym romem co masz to raczej nic z poziomu telefonu nie zrobisz. Odblokowanie umożliwi ci jedynie wgranie romu eu/pl ale i tak bez miFlasha i wgrania najpierw romu global dev, lub china dev nie odblokujesz bl. -
Zmiana romu na czysty - Redmi 3S 32GB/3GB
FromWP odpowiedział(a) na YankiForest temat w Dyskusja ogólna
Na to ci nie odpowiem, to zależy od użytkownika, komputera itd. Jakieś jest, ale zawsze są wyjścia awaryjne. Mi jeszcze nie udało się uwalić żadnego telefonu, a wgrywałem na kilku różnych. Problemy czasami jednak były. Raz zostałem zmuszony do reinstalacji całego Windowsa bo sobie podmienił sterowniki na "najlepsze" i nijak nie mogłem wymusić instalacji właściwych (komputerowi też to dobrze zrobiło). -
Xiaomi Redmi HM 2LTE-CU 1gb/8gb - problemy, instalacja
FromWP odpowiedział(a) na adam_12 temat w Dyskusja ogólna
Tak możesz. Najlepiej użyj tego twrp TWRP_HM2014811.zip stąd: https://www.androidfilehost.com/?fid=24421527759888031 -
Zmiana romu na czysty - Redmi 3S 32GB/3GB
FromWP odpowiedział(a) na YankiForest temat w Dyskusja ogólna
Nie będzie, od win7 w zwyż, byle 64Bit. Sterowniki same się instalują z Miflashem, tylko trzeba na to zezwolić bo nie są podpisane cyfrowo. Jak masz sprawny system bez śmieci to problemów nie będzie. -
Zmiana romu na czysty - Redmi 3S 32GB/3GB
FromWP odpowiedział(a) na YankiForest temat w Dyskusja ogólna
Najlepiej użyć Miflasha, komputera z win64Bit i romu global dev. Wszystko masz w tym poradniku: -
Też zakupiłem 3szt Blitzwolfów z Chin, innych już nie chcę, jedyny minus to cena, reszta same plusy.
-
Macie identyczny post obok. W 90% winę ponosi ciągłe szukanie lokalizacji np. przez sklep play. To się nasila przy braku dostępu do internetu. Mi pomogło wgranie najnowszego romu 6.9.22 na androidzie 4.4. (Redmi2 813). Doraźnie czasami pomaga po prostu wyłączenie gpsa.
-
Dev ma aktualizacje co tydzień, stable dużo rzadziej.
-
Tylko Moto E2 ma się nijak do tych rozważanych. Może Moto G3 ale wersję 2Gb ramu można by jakoś porównywać. Ale budżet jest budżet jak nierozciągliwy to pozostaje tylko ryzyko.
-
Ale przy zakupie telefonu który ma służyć co najmniej dwa lata to różnica nawet kilkudziesięciu dolarów nie powinna mieć znaczenia. Ja bym nabył nawet trochę przepłacając normalnie w polskiej dystrybucji w zamian za normalną gwarancję, wsparcie i LTE 800. (zresztą sam dla siebie chyba kupię 3s w miejsce Redmi2). Jeszcze jeden plus Redmi3s ma normalne radio FM, a Mi4c chyba nie.
-
Do normalnego użytkowania ten słabszy procek w zupełności wystarcza, a plusem jest jeszcze mniejsze zużycie baterii. Teraz dodatkowo możesz kupić 3s w oficjalnym kanale z normalną dwuletnią gwarancją i wersję "international" z LTE 800 (b20). Dla osoby która nie gra w gry i nie chce się bawić w grzebanie w sofcie wybrał bym 3s. Masz dodatkowo czytnik palca który jest pomocnym gadżetem.
-
Sklep jak sklep, ale ceny mają dobre i dają faktury czyli działają legalnie i ewentualny konsument może dochodzić swoich praw tu w kraju. Parę rzeczy u nich kupiłem, znajomi też i większych problemów nie było. Osobiście nie mam powodów do narzekań, znam gorszych sprzedawców. Zobaczymy co się będzie z nimi dalej działo, bo nie są już samozwańczym przedstawicielem Xiaomi. Dla mnie ten sklep pomimo wszystko był dobrą alternatywą zakupów w Chinach, co dalej zobaczymy.
-
Dobre! Na pewno korzysta z tego forum i czerpie wiedzę (o użytkownikach). Co do cudów nie neguję.
