Jump to content

mmsowinski

Użytkownicy
 • Posts

  27
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi5 pro

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

mmsowinski's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

1

Reputation

 1. @sp4ubw Nie bądź taki pewien. W moim przypadku nie pomogło wgranie softu żadną metodą. Próbowałem kilka różnych - efekt za każdym razem taki sam. Unikałem wysłania telefonu na gwarancję jak ognia, bo musiałem wysyłać do Chin. Po prawie 2 miesiącach dostałem paczkę i nowy telefon.
 2. Ja moją cegłę w końcu uratowałem i na dzień dzisiejszy jestem całkiem zadowolony (może z wyjątkiem reklamacji, która trwała 1,5 miesiąca). Żadną z metod, która ja próbowałem nie dasz rady, bo wymaga połączenia z komputerem. W trakcie walki z moim Mi5 kupiłem na aliexpress specjalny kabel taki jak w tym poście http://en.miui.com/thread-299790-1-1.html być może coś takiego da radę połączyć Twój telefon z komputerem. Ktoś mi kiedyś polecał użytkownika Acid. Podobno jest w stanie wyczarować cuda
 3. Właśnie już przeczytałem Przez Updatera mi nie wczytać. Spróbuję innych metod po pracy.
 4. Ok. Już sciągam. Do tej pory nie miałem jeszcze do czynienia z softem w *.zip. Zawsze wgrywałem przez MiFlash. Rozumiem, że plik *.zip wrzucam na telefon i wyszukuję go przy pomocy updatera?
 5. Przyrwacanie ustawień fabrycznych zrobiłem zaraz po tym jak dostrzegłem, że sensor nie działa (na najświeższym global stable), później wgrałem swieże Global dev niestety bez zmian.
 6. Próbowałem zarówno poprzez przywrócenie ustawień fabrycznych jak ponowne wgranie miui. Robiąc FPC sensor test otrzymuję wyniki: SELF TEST FAILED CHECKERBOARD TEST FAILED
 7. Tak jestem pewien. Normalnie w ustawieniach jest blokada i odciska palca czy coś takiego. Teraz w ustawieniach pojawia się tylko blokada. Zawsze w ustawieniach początkowych nowego telefonu nadaję się hasło i odcisk palca chyba, że ktoś da "pomiń". Teraz po wgraniu nowego softa tego nie ma.
 8. Udało mi się odceglić moje Mi5i przez 2 dni korzystałem z telefonu z najświeższymi softem Global Stable. Dzisiaj nagle z ustawień zniknęła funkcja czytnika linii papilarnych, a sam telefon nie reaguje na tą metodę odblokowania. Zrobiłem format telefonu- nie pomogło, wygrałem soft MiFlashem full wipe- nie pomogło. Co może być przyczyną? Telefon nie upadł, nie był podłączany do dziwnych źródeł napięcia, po prostu leżał na półce.
 9. Odceglony! Mistrzostwo świata. Na en.miui przekonali mnie żebym próbował wszystkich metod do usr..ej śmierci aż zadziała. Trochę zrezygnowany wziąłem się od rana za próby,bo pomyślałem, że czekając na chiński magiczny kabelek nie mam nic do stracenia. Chińskie MiSuite bez skutku problemy te same co zwykle. Info, że chce wejść w fastboot, a później kicha. Odinstalowałem przeczyściłem rejestr, zresetowałem kompa, zainstalowałem angielskie MiSuite. Znalazło aktualizację. Ucieszony daję aktualizację, ale wyrzuciło błąd- zaloguj się do MiAccount. Oczywiście nici z dalszego wgrywania. Zalogowałem się, dałem aktualizację, ale nie wykrywało już telefonu. Wcisnąłem więc shift+r.flash wybrałem miui_MI5_V7.5.4.0.MAACNDE_c2c03f7eb6_6.0 w zaczęło wgrywać. Przy ok/ 75% wywaliło błąd żebym się zalogował do MiAccount. Myślałem, że już d*pa i miałem odpiąć telefon od kabla USB, ale patrzę a pasek stanu instalacji na telefonie idzie dalej. Doszedł do końca po 5 min reset i działa! Nie wiem o co chodzi. Próbowałem tych metod ze sto razy zawsze tak samo. Najważniejsze, że działa Dzięki wszystkim za pomoc. Jesteście wielcy Minus całości jest taki, że mam tylko angielski i chiński język do wyboru. Jak mi odblokują bootloader to wgram coś polskiego.
 10. No świetnie po prostu:/ @CoA napisałeś, że Twoja metoda jest alternatywą dla magicznych chińskich kabli. A na ile chińskie kabelki do flashowania są bezpieczniejsze od tego co proponujesz? Kabelek mam w drodzę- został wysłany z Chin i dzisiaj powinien dotrzeć do Niemiec. Może warto poczekać?
 11. Podpiąłem się do swojego PC. -fastboot device info w screenie - EDL wyrzuca błąd
 12. Ok to ja się wstrzymuje do poniedziałku. Dzięki za dobrą radę
 13. Dziwne wchodzę w fastboot podpinam się do komputera i telefon po chwili przechodzi w tryb ładowania wyłączając fastboot. fastboot oem device-info pokazuje "waiting for device" Akurat wyjechałem na weekend i działam na komputerze szwagra. Zaintsalowałem Xiaomi ADB 1.3, MiFlash, i rozpakowałem plik od CoA.
 14. Zaraz sprawdzę komendę fastboot OEM device info i napisze co wyrzuca ale w przypadku edl wyrzuca dokładnie to co napisałeś
 15. W takim razie będę wdzięczny za więcej informacji. Jaki plik, jak wymusić na telefonie żeby był widoczny jako port COM i ogólnie trochę szerzej. Ewentualnie jakiś numer telefonu do Ciebie na PW powiesz mi co i jak, a ja później opiszę manualna na forum
×
×
 • Create New...