Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Najlepiej, nic ci się nie pokopie i nie pozmienia w systemie, tylko wróci mirecovery. Jak inna wersja to lepiej flash all.
  2. Jak zrobisz ponownie miflasha z zachowaniem danych to wszystko powinno wrócić do normy, robiłem to wielokrotnie jak testowałem rootowanie globala, ale miałem odblokowany bl i to było proste bo do trybu fastboot przy bootloopie przechodzi się w chwilę.
  3. Wystarczy zainstalować ponownie tego samego globala Miflashem z opcją zachowania danych, najlepiej w trybie fastboot (jak masz odblokowany bl). I nie bawić się w rootowanie globala, bo to bez sensu, chyba że powstrzymasz się z aktualizacjami.
  4. Chyba musisz skopiować kontakty z sim do pamięci telefonu, albo na jakieś konto, bo na karcie sim to zdjęcia nie zapiszesz.
  5. Możesz ale już nie musisz odblokowywać. Można wgrać rom global na zablokowany bl i będziesz miał automatyczne aktualizacje, przeczytaj w kompendium.
  6. No i nie zrobisz, bo to wersja bez ota i dosyć stara, pierwsza którą można było zainstalować na zblokowany bl. Odsyłam do kompendium wiedzy.
  7. CU to skrót od China Unicom chińskiego telecoma, a SA to wersja dla Singapuru chyba z pasmem b20.
  8. Problem polega na tym, że mają tydzień świętowania i nowe romy pojawią się wyjątkowo dopiero za dwa tygodnie. Tu masz romy global (recovery) dla twojego telefonu: http://en.miui.com/download-303.html a tu fastboot dla wszystkich telefonów (instalacja miflashem w trybie download) http://en.miui.com/a-234.html
  9. Sprawdź w czy nie masz dostępnej aktualizacji, może Chińczycy też coś poprawili.
  10. Chyba miałeś niefarta. Na tym najnowszym romie 3s wersja international ma jakieś problemy z kartami sim (na rom ie eu/pl też jest problem) W temacie miui6.9.29 ktoś ostrzegał żeby nie instalować tej wersji właśnie z powodu problemów z kartami sim. Możesz wrócić do romu który miałeś, ale chyba tylko miflashem.
  11. Kolega z postu wyżej max35, właśnie zainstalował na identyczny tel. rom xiaomi.eu/pl 6.9.29 normalnie przez aktualizator. Okazuje się że do wgrania romu na Androidzie 4.4.4 wysrarcza systemowe Mirecovery. Zadaj mu pytanie na priva to ci pomoże, bo nie chce mi się jeszcze raz pisać tego samego.
  12. Chyba nie, ja bym wrócił do sprawdzenia czy ściągasz odpowiednie twrp, czy przemianowałeś rozpakowany plik img tego twrp. Chyba coś gdzieś robisz nie tak, tylko trudno zdiagnozować co (mogę się mylić). Tu masz poradnik z "automatem" instalacji twrp, roota itd dla twojego telefonu, może coś pomoże: http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=328569&highlight=flasher%2Btoolkit%2Bredmi%2B3s
  13. Nie dodałeś że masz wersję dev i tu jest sporo więcej nowości. Miui 8 nie gryzie, 7 już nie będzie, lepiej już teraz się przestawić i przyzwyczajać. Nawet na Redmi2 działa dobrze.
  14. Nikt tego nie wie, dopiero niedawno dostał 5.1. Może nigdy.
  15. Tak wszystkie z tego linku, tylko źle skojarzyłem, ty masz Redmi3 a ja wkleiłem Redmi3s. Czyli z linku pobierasz "Redmi3/Prime Latest Global Developer"
  16. Kompendium już masz, a tu linki do romów na zablokowany bl dla wszystkich tel: http://en.miui.com/a-234.html Wybierasz ten, bo najnowszy i chyba najlepszy: i instalujesz Miflashem w trybie download według poradnika.
  17. Nie ma od Acida, są global od Chińczyków. Ogólnie romy od Acida nie są na bazie romów global tylko china dev i nikt ich nie nazywa global. Chińczycy korzystają częściowo w swoich romach global z tłumaczeń Acida, nawet wymienili go w stopce romu.
  18. Global nie ma natywnego roota, ani stable ani dev. Najlepiej wgraj od nowa miflashem china dev i na tym spróbuj jeszcze raz wgrać twrp. Bl nie powinno zablokować, a jeśli nawet ponowne odblokowanie to chwila. Bo wygląda na to że coś ci się z recovery w systemie już pokopało, twrp się nie wgrało, a z mirecovery też jest problem. Jest też temat i skrypt do instalacji roota, twrp dla 3s oparty chyba na innym twrp, odmianie cofface. Później mogę znaleźć i wrzucić linka.
  19. Najprościej, jest jeden ten który masz rom xiaomi.eu i tylko dla Redmi 3. Są jakieś romy Manhit przerabiane z romów eu, ale chyba tylko z miui7. Od niedawna są chińskie romy global na zablokowany bl. Redmi 3s ma zupełnie inne romy od Redmi 3. Wszystko w kompendium wiedzy.
  20. W przypadku twojego telefonu im nowszą wersję wgrasz tym lepiej, w każdej nowszej coś poprawiają. Na jaką wgrywasz MiFlashem nie ma żadnego znaczenia.
  21. Żeby sprawdzić czy mu się wgrało, wystarczy uruchomić tel kombinacją klawiszy vol+ vol- i power jednocześnie. Jak się odpali w twrp to ma, jak obrazek telefonu z kabelkiem to się nie wgrało. A lbo w updaterze uruchom w recovery i ten sam efekt,
  22. To jest właśnie procedura wgrywania: Umieszczamy pobrane wcześniej recovery (twrp.img) w katalogu z fastboot.exe Otwieramy wiersz poleceń (ctrl+shift+prawy przycisk myszy w oknie eksploratora) Przechodzimy do fastboot na telefonie (przycisk głośność-dół + power) Sprawdzamy obecność urządzenia fastboot devices (musi się pokazać ID) Następnie: fastboot flash recovery twrp.img I fastboot boot twrp.img Z menu „Install” instalujemy pobrany wcześniej rom MIUIPolska. Tylko musisz przemianować img swojego twrp na twrp.img
  23. Ja kupiłem na Ali, wybrałem przypadkowy sklep gdzie było sporo zamówień i tyle. Dokładnie tu, tylko jak pisałem długości 1m : https://pl.aliexpress.com/item/BlitzWolf-3-3ft-1m-2-1A-Micro-USB-Cable-Double-Sided-Side-Face-USB-Data-Sync/32490024360.html?spm=2114.13010608.0.0.Acw3DV
  24. Taki rom chciał instalować, ostatni dev na 4.4
  25. Jak oryginalny to nie będzie, a wygoda gratis, po ciemku pod kołdrą w środku nocy da sie włożyć (i nie wypada)!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...