Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. FromWP

    kij do selfie

    Przypuszczam że na global dev by działało, nie wiem czy na xiaomi.eu rozwiązano problem z przyciskami słuchawek, bo takowy był. Nie mam doświadczenia ze sztucznym kiljkiem, ani problemów z żadnym innym.
  2. 1) 3s będzie minimalnie lepszy 2)Taki sam 3) Nie klawisze nie mają podświetlenia 4) Taka sama, zadowalająca 5) Umiarkowanie 6) Jest trochę śliski, używam bez etui już parę miesięcy i jeszcze mi się nie wyśliznął
  3. Jak chcesz odblokować to dev, global, albo china. Na stable może być problem z odblokowaniem
  4. Nie wiadomo, z reguły stable mają aktualizacje raz na miesiąc.
  5. Tak około południa powinno być dlaglobal dev.
  6. Transfer Playa, pretensje raczej do nich. Zauważ że prędkość wysyłania masz 3x większą od pobierania, telefon czy rom raczej nie ma nic do tego. Miewam bardzo różne transfery w Playu, bywa 40 ale z reguły 10-15 pobieranie przy dobrym sygmale sieci.
  7. Problem polega chyba na twojej niewiedzy, 4G to jest właśnie LTE.
  8. Nie, chiński global dev przez updater, odblokowanie bl, wgranie twrp, w twrp wipe (faktory reset), bez wchodzenia do systemu od razu instalacja xiaomi.eu z pliku wgranego do telefonu.
  9. Ale aktualizując przez updater, żadnego wipe data nie robisz. Wgrywasz plik zip global dev do telefonu i uruchamiasz aktualizację z pliku. Prawie na pewno powie ci że wgrywany rom jest straszy od tego który masz (co jest bzdurą przy najnowszym dev) i żebyś zrobił kopię danych. Kopia danych zostanie.
  10. Na global dev odblokujesz i możesz wgrać global dev przez updater wybierając aktualizację z pliku, tylko tak czy inaczej musisz zrobić jakąś kopię zapasową, chyba najlepiej lokalną Miui.
  11. Wejdź w ustawienia, pamięć , to zobaczysz ile co zajmuje. W Redmi3 na dane (aplikacje, dane aplikacji, multimedia) mam razem 10,9 Gb (dostępne 4). Czyli reszta to system. W 3s jest mniej bo Android6 więcej zajmuje, i w globalu masz aplikacje googla których nie można odinstalować (największy minus globala). A czy na tym romie zostać, to zależy co preferujesz. Jutro prawdopodobnie będziesz miał aktualizację przez ota.
  12. Poradniki są dla wszystkich którzy posiedli umiejętność czytania ze zrozumieniem, niezależnie jaki mają rom.
  13. W poradniku masz wszystko, jaki rom sprawdzisz w ustawieniach informacje o telefonie. Najlepiej najnowszy xiaomi.eu lub global dev.
  14. Pomoc znajdziesz w lokalnym poradniku (Kompendium wiedzy). Przez update niczego ci nie znajdzie. Musisz dokładnie wiedzieć jaki masz rom, czy odblokowany BL itd.
  15. A który global stable? Sprawdziłem na global dev 6.9.1 i mogę sobie ustawić, jak na każdym poprzednim romie jaki pamiętam.
  16. To jeszcze wierzysz w wersje stable? Ja straciłem wiarę, tylko dev.
  17. Wygląda na oficjalnego ostatniego global dev. Można na tym zostać, będzie co piątek ota, lub na nim odblokować bl i wrzucić xiaomi.eu.
  18. No to nie planuj, tylko zrób od razu. Planowej używam tylko do chmury Mi i ta działa.
  19. Albo lokalną kopię miui z systemu. Stracisz co najwyżej niektóre dane aplikacji, większość zostanie. To najszybszy i najpewniejszy sposób bez roota.
  20. To by znaczyło że wgranie globala przez twrp zablokowało ci bl. Dodatkowo musiałeś mieć jakiś problem ze sterownikami telefonu w trybie EDL. Widać sterowniki do fastboota były ok i dlatego poszło. Dlatego moim zdaniem warto odblokować bl nawet na globalu bo potem w razie problemów najczęściej fastboota udaje się uruchomić i ponowne wgranie romu jest łatwiejsze.
  21. Jak się rozładuje to raczej tak. Najgorzej jakby mu zabrakło energii w trakcie flashowania. Ale tu nie wiem, tego nie trenowałem, nie chcę cię wprowadzić w błąd.
  22. Jak go podłączysz do komputera i go jakoś wykryje to raczej download. Chyba w download dłużej wytrzymuje na baterii, ale pewności nie mam.
  23. Niestety mi się nie udało, od razu instalowałem rom od nowa. Średnio żeby cały czas wisiał w fastboot, bo się do jutra może całkiem rozładować, a nie wiem czy w tym trybie się ładuje, bo jakby tak, można by podłączyć ładowarkę i tak zostawić. Może ktoś inny się wypowie, kto to trenował.
  24. Przytrzymaj długo power, aż zniknie logo Mi i momentalnie po tym przytrzymaj vol- i power. Powinien się uruchomić w fastboot. Tylko to logo znika dosłownie na chwilę i trzeba to zrobić w trakcie wyświetlania ciemnego ekranu. Globala trzeba wgrywać Miflashem, nie twrp, można też w trybie fastboot jak masz odblokowany bl. oczywiście rom fastboot trzeba pobrać, nie recovery.
  25. A co chcesz zrobić? Zainstalować roota, czy rom xiaomi.eu? Raczej nie będzie git. Temporary znaczy że twrp się nie instaluje, tylko uruchamia na chwilę po to żeby coś nim zrobić, a tobie się chyba już na stałe zainstalowało. Język da się zmienić i zainstalować rom xiaomi.eu. Root jak jest ci niezbędny to można doinstalować później.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...