-
Postów
8 476 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
137
Treść opublikowana przez FromWP
-
CM-a 13 uzywam od dawna na tablecie a na Redmi 2 raptem jeden dzień. Na razie się przyzwyczajam, ale ciężko to idzie. Jednak po dłuższym używaniu Miui trudno się przestawić i brakuje paru funkcji. Wszystko na razie działa prawidłowo ale, na Redmi3 raczej bym nie instalował. Tu Miui działa lepiej w porównaniu do Redmi2 (niestety mam wersję 813). Już się wyleczyłem z CM-a na Redmi2, niby była to stabilna wersja, ale jak przestałem mieć możliwość dzwonienia i odbierania połączeń, to momentalnie zainstalowałem 6.9.22 eu na Andku 4.4, a dwa po co się męczyć i od nowa przyzwyczajać.
-
Opieram się na wiedzy własnej i zdobytej na tym forum. Możesz uwierzyć lub nie. Wielokrotnie instalowałem wersje stable wracając z dev i praktycznie zawsze było gorzej. Po prostu wersje stable są dużo starsze w porównaniu do dev, mają mniej nowych funkcji i więcej błędów. Jeden jedyny wyjątek dotyczył innego telefonu Redmi2, gdzie ostatnia wersja dev działała źle i wróciłem do stable, ale na krótko i tu zdecydowałem się na CM-a.
-
Tak moim zdaniem lepsze dev
-
A dlaczego, lubisz kłopoty? Stabilna jest tylko z nazwy i stabilnych błędów!
-
Już było kilka razy. Jak masz rom global to nie ma bo nie ma, Chińczycy nie zrobili obrotu w aplikacji do sms-ów i nic z tym nie zrobisz, w innych aplikacjach działa. Na romach xiaomi.eu/pl jest obrót w sms-ach.
-
W globalu nie ma tej funkcji, jest w romach xiaomi.eu/pl.
-
Lepiej tego bo dotyczy dokładnie twojego telefonu:
-
To jest rom na zablokowany bl i nie jest to miui polska. Nic nie wgrasz zanim nie odblokujesz bl. Jedynie oficjalnego globala Miflashem. Nie masz twrp. Dodatkowo to dosyć stary rom, polecam lokalny poradnik "kompendium wiedzy"..
-
Dziwny Rom / Brak aktualizacji - Xiaomi MI4
FromWP odpowiedział(a) na Defenestra temat w Problemy techniczne
To się cieszę, napisz jeszcze którego Miflasha użyłeś, może innym się przyda. -
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
3s ma mieć b20, a co do odblokowania to chyba się nie da programowo, potrzebny inny modem. -
Dziwny Rom / Brak aktualizacji - Xiaomi MI4
FromWP odpowiedział(a) na Defenestra temat w Problemy techniczne
To że się paczki zip nie wgrywały przy śmieciowym romie to normalne. Możesz jeszcze spróbować w trybie edl (download). W poradnikach unbrick jest z reguły opisane jak w ten tryb wejść. Może być też tak, że twój tel jest po prostu uszkodzony. Innego sposobu poza Miflashem chyba nie ma. -
Dziwny Rom / Brak aktualizacji - Xiaomi MI4
FromWP odpowiedział(a) na Defenestra temat w Problemy techniczne
Czyli nic ci się niestety nie wgrało. To powinno trwać co najmniej 150sek albo dłużej. Niczego innego nie wymyślę, nie wiem co możesz robić nie tak. -
Dziwny Rom / Brak aktualizacji - Xiaomi MI4
FromWP odpowiedział(a) na Defenestra temat w Problemy techniczne
Czyli co znowu jest w fastboot? A ile to flashowanie trwało? -
Dziwny Rom / Brak aktualizacji - Xiaomi MI4
FromWP odpowiedział(a) na Defenestra temat w Problemy techniczne
Pan proponuje odłączenie od komputera i dłuugie przytrzymanie power. Powinien zacząć wstawać tylko trzeba uzbroić się w cierpliwość bo to może potrwać, nie wiem dokładnie ile ale na pewno ponad 30 minut. Zrobić kawę, czekać i nie przerywać -
Dziwny Rom / Brak aktualizacji - Xiaomi MI4
FromWP odpowiedział(a) na Defenestra temat w Problemy techniczne
Nie, masz go rozpakować jeszcze raz, bez zmieniania nazwy. Musisz mieć normalny folder z katalogiem images i innymi plikami takimi jak flashall.bat itd. Ten rozpakowany folder umieszczasz na c i wskazujesz w miflashu (nie images). Powinno pójść na tym miflashu który masz. -
Dziwny Rom / Brak aktualizacji - Xiaomi MI4
FromWP odpowiedział(a) na Defenestra temat w Problemy techniczne
No to ja więcej pomysłów nie mam oprócz zrobienia tego samego na innym kompie, albo jeszcze z innym Miflashem, niektórym na tej becie wychodzi: http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=281979&highlight=miflash%2Bbeta Możesz jeszcze spróbować w trybie edl (download), jak do tego trybu przejść z fastboota to znajdziesz, (komendą edl) -
Dziwny Rom / Brak aktualizacji - Xiaomi MI4
FromWP odpowiedział(a) na Defenestra temat w Problemy techniczne
Telefon ci wykrywa, miflasha masz odpowiedniego, katalog z rozpakowanym romem bezpośrednio na dysku c, powinno zaskoczyć. Jest już nowszy rom fastboot do cancro, ale to chyba niewiele zmieni. Może błąd podczas rozpakowywania pliku .tgz? Inny port w kompie, inny kabel, a może inny komputer? Tu masz nowszy rom fastboot global dev http://en.miui.com/a-234.html -
Błysk flasha przy nadchodzącycm połączeniu
FromWP odpowiedział(a) na Jacky pytanie w HyperOS - korzystanie
No pewnie, w menu telefonu połączenia przychodzące, pulsowanie flasza. -
Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika
FromWP odpowiedział(a) na kubekherbaty temat w Dyskusja ogólna
Otwarty ale na wersje stable. Jak taka się pojawi to ją znajdzie. Wersję dev musisz sam wgrać bo to inna linia romów i potem już sama się będzie aktualizowała do nowszej dev. Dodatkowo następne paczki aktualizacyjne będą małe, 15-50Mb zazwyczaj, a nie cały rom 1,4Gb. -
KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ
FromWP odpowiedział(a) na jarekm95 temat w Dyskusja ogólna
Żeby twrp współpracowało w miarę poprawnie z globalem to trzeba zmodyfikować plik img romu i jest z tym trochę zabawy. Wgrać powinno się normalnie tylko potem przy reboocie do systemu wisi na Mi. Po wgraniu trzeba od razu zainstalować rom eu, albo zmodyfikowanego globala. -
Zależy co dla kogo ważniejsze, jeden dobry obiad, czy dwuletnia gwarancja i przynajmniej podstawowe wsparcie techniczne.
-
Za chwilę będzie w polskich sklepach ta wersja, ABC Data ma się zająć dystrybucją, dzisiaj jest konferencja, tylko zobaczymy jaka będzie cena (gwarancja na pewno 24 miesiące).
-
Szybkie wyczerpywanie baterii i grzejący się telefon
FromWP odpowiedział(a) na qereidid temat w Problemy techniczne
Ja miałem na R2 813 o ile pamiętam Miui7.2 jakiś ostatni rom z Miui7 i androidzie 4.4 xiaomi.eu. Ale ten problem wcześniej nie występował, pojawił się nagle (usługi googla, sklep non stop szukały lokalizacji po gps). Zainstalowałem ostatni stable Miui 8 z androidem 5.1 i jest ok (przynajmniej z nadmiernym nagrzewaniem). -
Bo instalacje najlepiej robić z poziomu recovery, nie updatera. Niby updater sam powinien uruchomić w recovery i zainstalować zipa, ale bywają z tym problemy. Przy następnych aktualizacjach uruchamiając z poziomu twrp powinno już wszystko działać normalnie (bez wipe oczywiście)
-
Moze to twrp jest jakieś niedorobione, to się zdarza
