Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. CM-a 13 uzywam od dawna na tablecie a na Redmi 2 raptem jeden dzień. Na razie się przyzwyczajam, ale ciężko to idzie. Jednak po dłuższym używaniu Miui trudno się przestawić i brakuje paru funkcji. Wszystko na razie działa prawidłowo ale, na Redmi3 raczej bym nie instalował. Tu Miui działa lepiej w porównaniu do Redmi2 (niestety mam wersję 813). Już się wyleczyłem z CM-a na Redmi2, niby była to stabilna wersja, ale jak przestałem mieć możliwość dzwonienia i odbierania połączeń, to momentalnie zainstalowałem 6.9.22 eu na Andku 4.4, a dwa po co się męczyć i od nowa przyzwyczajać.
  2. Opieram się na wiedzy własnej i zdobytej na tym forum. Możesz uwierzyć lub nie. Wielokrotnie instalowałem wersje stable wracając z dev i praktycznie zawsze było gorzej. Po prostu wersje stable są dużo starsze w porównaniu do dev, mają mniej nowych funkcji i więcej błędów. Jeden jedyny wyjątek dotyczył innego telefonu Redmi2, gdzie ostatnia wersja dev działała źle i wróciłem do stable, ale na krótko i tu zdecydowałem się na CM-a.
  3. Tak moim zdaniem lepsze dev
  4. A dlaczego, lubisz kłopoty? Stabilna jest tylko z nazwy i stabilnych błędów!
  5. FromWP

    Brak autoobracania w sms

    Już było kilka razy. Jak masz rom global to nie ma bo nie ma, Chińczycy nie zrobili obrotu w aplikacji do sms-ów i nic z tym nie zrobisz, w innych aplikacjach działa. Na romach xiaomi.eu/pl jest obrót w sms-ach.
  6. W globalu nie ma tej funkcji, jest w romach xiaomi.eu/pl.
  7. Lepiej tego bo dotyczy dokładnie twojego telefonu:
  8. To jest rom na zablokowany bl i nie jest to miui polska. Nic nie wgrasz zanim nie odblokujesz bl. Jedynie oficjalnego globala Miflashem. Nie masz twrp. Dodatkowo to dosyć stary rom, polecam lokalny poradnik "kompendium wiedzy"..
  9. To się cieszę, napisz jeszcze którego Miflasha użyłeś, może innym się przyda.
  10. 3s ma mieć b20, a co do odblokowania to chyba się nie da programowo, potrzebny inny modem.
  11. To że się paczki zip nie wgrywały przy śmieciowym romie to normalne. Możesz jeszcze spróbować w trybie edl (download). W poradnikach unbrick jest z reguły opisane jak w ten tryb wejść. Może być też tak, że twój tel jest po prostu uszkodzony. Innego sposobu poza Miflashem chyba nie ma.
  12. Czyli nic ci się niestety nie wgrało. To powinno trwać co najmniej 150sek albo dłużej. Niczego innego nie wymyślę, nie wiem co możesz robić nie tak.
  13. Czyli co znowu jest w fastboot? A ile to flashowanie trwało?
  14. Pan proponuje odłączenie od komputera i dłuugie przytrzymanie power. Powinien zacząć wstawać tylko trzeba uzbroić się w cierpliwość bo to może potrwać, nie wiem dokładnie ile ale na pewno ponad 30 minut. Zrobić kawę, czekać i nie przerywać
  15. Nie, masz go rozpakować jeszcze raz, bez zmieniania nazwy. Musisz mieć normalny folder z katalogiem images i innymi plikami takimi jak flashall.bat itd. Ten rozpakowany folder umieszczasz na c i wskazujesz w miflashu (nie images). Powinno pójść na tym miflashu który masz.
  16. No to ja więcej pomysłów nie mam oprócz zrobienia tego samego na innym kompie, albo jeszcze z innym Miflashem, niektórym na tej becie wychodzi: http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=281979&highlight=miflash%2Bbeta Możesz jeszcze spróbować w trybie edl (download), jak do tego trybu przejść z fastboota to znajdziesz, (komendą edl)
  17. Telefon ci wykrywa, miflasha masz odpowiedniego, katalog z rozpakowanym romem bezpośrednio na dysku c, powinno zaskoczyć. Jest już nowszy rom fastboot do cancro, ale to chyba niewiele zmieni. Może błąd podczas rozpakowywania pliku .tgz? Inny port w kompie, inny kabel, a może inny komputer? Tu masz nowszy rom fastboot global dev http://en.miui.com/a-234.html
  18. No pewnie, w menu telefonu połączenia przychodzące, pulsowanie flasza.
  19. Otwarty ale na wersje stable. Jak taka się pojawi to ją znajdzie. Wersję dev musisz sam wgrać bo to inna linia romów i potem już sama się będzie aktualizowała do nowszej dev. Dodatkowo następne paczki aktualizacyjne będą małe, 15-50Mb zazwyczaj, a nie cały rom 1,4Gb.
  20. Żeby twrp współpracowało w miarę poprawnie z globalem to trzeba zmodyfikować plik img romu i jest z tym trochę zabawy. Wgrać powinno się normalnie tylko potem przy reboocie do systemu wisi na Mi. Po wgraniu trzeba od razu zainstalować rom eu, albo zmodyfikowanego globala.
  21. Zależy co dla kogo ważniejsze, jeden dobry obiad, czy dwuletnia gwarancja i przynajmniej podstawowe wsparcie techniczne.
  22. Za chwilę będzie w polskich sklepach ta wersja, ABC Data ma się zająć dystrybucją, dzisiaj jest konferencja, tylko zobaczymy jaka będzie cena (gwarancja na pewno 24 miesiące).
  23. Ja miałem na R2 813 o ile pamiętam Miui7.2 jakiś ostatni rom z Miui7 i androidzie 4.4 xiaomi.eu. Ale ten problem wcześniej nie występował, pojawił się nagle (usługi googla, sklep non stop szukały lokalizacji po gps). Zainstalowałem ostatni stable Miui 8 z androidem 5.1 i jest ok (przynajmniej z nadmiernym nagrzewaniem).
  24. Bo instalacje najlepiej robić z poziomu recovery, nie updatera. Niby updater sam powinien uruchomić w recovery i zainstalować zipa, ale bywają z tym problemy. Przy następnych aktualizacjach uruchamiając z poziomu twrp powinno już wszystko działać normalnie (bez wipe oczywiście)
  25. Moze to twrp jest jakieś niedorobione, to się zdarza
×
×
  • Dodaj nową pozycję...