Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Już masz? Ciekawi mnie bezpośrednie porównanie z Hybrid pro, czy ten triple drive taki sam, bo cena sporo wyższa. Ja się zasadzam na 1More dual drive, ale nie dokanałowe.
  2. Trochę się pospieszyłem z tym że tak łatwo to naprawić. Niestety ta dioda jest przyspawana do płyty gównej. Chyba jedyne rozsądne działanie to reklamacja. Tu masz filmik z rozbieraniem telefonu i widać gdzie jest ta dioda. https://www.youtube.com/watch?v=5pcDsS5088E
  3. Uszkodził się moduł z tą diodą. Już ci w poście wyżej pisałem jak to można sprawdzić. Jak masz gwarancję to trzeba reklamować, jak nie to naprawa tego nie powinna być jakoś strasznie droga.
  4. To chyba bez sensu. Jest prostszy sposób sprawdzenia tego w menu serwisowym. Najbardziej prawdopodobne jest niestety uszkodzenie sprzętowe. Tu masz jak to menu odpalić, a test Flash Light jest w PCBA Test jak klikniesz Pg Down. https://miuipolska.pl/forum/topic/11144-czujnik-zbliżeniowy-w-połączeniach-przychodzących-nie-działa-redmi-3/?do=findComment&comment=257926
  5. Od wkładów Parkera to to Mijia lepiej pisze, trochę zbliżone do żelowych cienkopisów.
  6. Adres IP to ci się pojawi dopiero jak z jakąś siecią się połączysz. Teoretycznie może to byc problem z partycją EFS i wtedy zwyłe wgranie romu miflashem może nie pomóc.
  7. FromWP

    Mi Band 2

    No to chyba najlepiej przeczekać na nowsze FW, widać na tym ostatnim firmware nie wszystkim pulsometr działa.
  8. Wygląda na to ze masz po prostu Roidmi, stąd problem z przekierowanie rozmowy na głośniki. Czekoś takiego jak Roidmi 2 nie znalazłem, wszędzie jest Roidmi 2S. Oprócz braku mikrofonu to jeszcze ceną, Roidmi jest sporo tańsze od Roidmi 2s. U mnie też sama aplikacja wykrywa zwykłe Roidmi jako coś w rodzaju zestawu głośnomówiącego i jest opcja przekierowania rozmowy na głośniki, ale to chyba nie działa, nawet jak się włączy. Co prawda nie używałem tego bo do rozmów mam niezależny zestaw głośnomówiący z mikrofonem.
  9. No nie masz racji, Roidmi od pierwszej wersji zawsze było z transmitterem tylko bez mikrofonu. Mam takie i nazywa się po prostu Roidmi. W Roidmi 2 pojawiły się dodatkowe funkcjonalności i mikrofon, ale chyba nie we wszystkich wersjach. Dlaczego nie wysyła ci dźwięku rozmowy na głośnik, to nie wiem bo powinno, trzeba by przejrzeć ustawienia bt w telefonie, bo tam masz co ma być przekierowane do danego urządzenia. Co do wykrywania, to nawet jak ci wykrywa jako zestaw słuchawkowy, to możesz wyłączyć mikrofon w ustawieniach bt (przynajmniej w Miui) i będzie działało tylko jako głośnik
  10. FromWP

    Mi Band 2

    To prawdopodobnie się popsuła, albo zawiesiła. Niestety nie bardzo jest jak to zresetować. Jedynie można wgrać nowsze firmware jak się takowe pojawi i może pomoże.
  11. FromWP

    Mi Band 2

    Teoria z pudełkami nie jest dobrym tropem Jedną mam z szarym, drugą z białym i z CE. Obydwie mierzą. Możliwe, że to jakiś błąd przy wgrywaniu firmware.
  12. FromWP

    Mi Band 2

    To chyba nic nie można zrobić, jedynie poczekać na nowsze firmware z nowszym MiFit em, albo reklamacja.
  13. FromWP

    Mi Band 2

    A pomiar uruchomiony guzikiem działa?
  14. FromWP

    Mi Band 2

    A nr firmware opaski? V1.0.1.34 z MiFitem 2.2.12 pomiar pulsu działa , w trzech różnych sztukach sprawdziłem. Sprawdź czy pomiar działa z poziomu samej opaski uruchomiony guzikiem.
  15. Z tego recovery co masz raczej nie skorzystasz. Tu masz chyba sensowny toturial z en.miui: http://en.miui.com/thread-145555-1-1.html
  16. Dlatego że w twoim telefonie przechodzi się do fastboot trzymając vol- i power.
  17. Miui ma bardzo dziwne powiązania. Rom potrafi zablokować funkcje w fastboocie. Też mi się kiedyś wydawało że przy uruchomienie telefonu w fastboot które odbywa się poza romem, ustawienia romu nie powinny mieć znaczenia. Niestety tu mają. Sprawdź co masz ustawione w tych opcjach programistycznych co do zdjęcia blokady oem.
  18. FromWP

    Mi Band 2

    To nie zapomnij jej odpiać z MiFita przed ewentualnym wysłaniem na gwarancji. Nie jest to raczej problem globalny, bo po przeczytaniu ostatnich wpisów o problemach z pomiarem tętna, sprawdziłem dzisiaj cztery opaski z różnymi systemami i we wszystkich to działało.
  19. FromWP

    Mi Band 2

    Jeżeli tak, to rzeczywiście problem z samymi opaskami, albo firmware. Sam pomiar uruchomiony z opaski musi działać. Jak nie działa to uruchomienie tego z aplikacji też nie zadziała. Spróbuj jeszcze mocno zapiąć opaskę i trzymać nieruchomo rękę w trakcie pomiaru. Może jeszcze wyczyścić sam czujnik na opasce.
  20. FromWP

    Mi Band 2

    To już zupełnie nie rozumiem. Przy błędzie w pomiarze (zdjąłem z ręki) uruchomionym przyciskiem na opasce pokazuje to: przy poprawnym to:
  21. FromWP

    Mi Band 2

    A jak uruchomisz pomiar przyciskiem na opasce, to mierzy?
  22. FromWP

    Mi Band 2

    Przy pomiarze te diody świecą jednostajnie. Ja mam dwie opaski i obydwie mierzą Redmi 3 i 3s (najnowszy MiFit). Dziasiaj spotakałem się ze znajomymi, jeden ma z iPhonem 6s, drugi z Redmi 3 i też mierzą. Za to po ostatnich cotygodniowych aktualizacjach romów w Redmi 3 i 3s przestały działać powiadomienia bo się okazało że MiFit sam z siebie stracił uprawnienia do odczytu powiadomień. Nadałem ponownie z poziomu samego MiFita i już działają.
  23. Najlepiej poczekać bo cała masa osób tak ma, albo to coś ci podpowie: http://en.miui.com/thread-510085-1-1.html
  24. To jezt chyba ten który masz teraz wgrany. Może jeszcze nie ma dev dla twojego, sprawdzę za chwilę. Wygląda na to że dla Mi5s nie ma ani 7.2.9 ani 7.2.16. Na twoim miejscu spróbował bym jeszcze raz odblokować na tym co masz. Ewentualnie wstrzymać się kilka dni, bo teraz coś się Chińczykom porobiło z pozwoleniami na odblokowanie i samym procesem odblokowania. Można wgrać china dev i na nim odblokowanie powinno być łatwiejsze, ale jak się nie uda to zostaniesz na dłużej z chińskim romem. Sprawdź na tym co masz czy masz w opcjach programistycznych coś takiego jak status blokady Mi, jak tak to tam dodaj konto i urządzenie, moze pomóc w odblokowaniu.
  25. No jest, cały ten wątek o tym. Jeżeli nie chce się odblokować na tym romie co masz to musisz wgrać najnowszego global dev. Czasami udaje się przez aktualizację z pliku. Możesz spróbować, ściągnij rom recovery global dev, wgraj do tel i to uruchom. Jak nie pójdzie to najpewniejszy sposób z kablem deep flash i to na twoim romie jeszcze zadziała.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...