Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Tu masz: http://en.miui.com/thread-477499-1-1.html Tylko nie rozumiem dlaczego chcesz koniecznie przez twrp.
  2. FromWP

    Aktualizacja systemu

    Na tym romie to nigdy nie dostaniesz. To jakaś nieoryginalna modyfikacja, nie oficjalny global.
  3. Raczej nie, ale jak nie zmodyfikujesz pliku romu to możesz mieć nieustanny zwis na logo Mi.
  4. Rzeczywiście pojawiła się namiastka recovery. Na global dev 7.1.19 w Redmi 3s odpala się nawet po angielsku. To trzecie na dole wyświetla się "Connect with MiAssistant", drugie to "Wipe data". Z MiPc nie próbowałem, ale kabel nie działa.
  5. Widać romy dev nie mają, global dev 7.1.19 na 3s też nie ma. A swoją drogą global stable też nie powinien mieć certyfikatu, bo niektóre usługi i programy googla w romie są, nie można ich odinstalować, a po prostu nie działają.
  6. Tak tu jedynym sprawdzonym sposobem jest Supersu, bez zbędnych zabaw. Co do forum, to zauważ że tu nienawiść jest zakazana, możesz tylko polubić posta, nie ma innej opcji. Odpowiedzi typu "poczytaj sam", "było wiele razy" zdarzają się w skrajnie odjechanych pytaniach.
  7. FromWP

    Brak opcji odcisku palca

    To chyba tego menu nie uruchomiłaś. tu masz jak to zrobić, co prawda dotyczy czujnika zbliżeniowego, ale tam testowanie wszystkiego: https://miuipolska.pl/forum/topic/11144-czujnik-zbliżeniowy-w-połączeniach-przychodzących-nie-działa-redmi-3/?do=findComment&comment=257926
  8. No pewnie, jest ryzyko, jest zabawa. Czymś trzeba się zabawiać. Ale znam sporo zaawansowanych i świadomych użytkowników, którzy z rootowaniem nie mieli by żadnych problemów, ale potrafią bez tego żyć.
  9. FromWP

    Brak opcji odcisku palca

    To twój trud będzie daremny. Jeżeli nie wykrywa ci czytnika, to najprawdopodobniej coś się z nim złego stało. Jeszcze można wejść w to chińskie menu serwisowe i tam sprawdzić czy czujnik działa (vol+ i power przy uruchomieniu telefonu). Jak nie to raczej tylko naprawa.
  10. To akurat w Miui może być tragiczne w skutkach. Nie to że ci odradzam rootowanie, ale przemyślane usuwanie "zbędnych" twoim zdaniem rzeczy.
  11. Nie mam, wiem że np automatyczne czyszczenie pamięci podręcznej nawet jak to się ustawi po przekroczeniu jakiejś wartości, nie działa prawidłowo. Sam nie używam żadnych automatycznych opcji czyszczenia pamięci. Jak zaczyna brakować ramu (czy pamięci) to wtedy dopiero wtedy ingeruję i ręcznie robię co trzeba.
  12. Innych powodów nie powinno być. Przynajmniej u mnie to samo się nie zmienia. Nie wiem dlaczego tak masz.
  13. W sumie chodziło mi o uruchomienie optymalizacji w panelu sterowania, nie o automatyczne zadania. To co wkleiłeś nie powinno tego zmieniać.
  14. Ja mam 5 palców (w każdej kończynie) i moim zdaniem jest to proste i wygodne. No może przy jakiejś dysfunkcji dłoni można mieć z tym problem. Nie ja to wymyśliłem, tylko odpowiedziałem na twoje pytania.
  15. Chyba się sama aktualizuje wraz z nową wersją romu, w końcu to aplikacja systemowa.
  16. Może też zrobiłeś automatyczną optymalizację baterii. Tam są dwie opcje które to "naprawia" 1.Zapobiegaj automatycznemu uruchamianiu aplikacji. 2.Zapobiegaj uruchamianiu aplikacji przez inne aplikacje.
  17. Działa, trzeba odczekać chwilę w darmowej usłudze. Wygaśnie za 3 tygodnie.
  18. Co do zrzutu, to powinien działać przy równoczesnym przytrzymaniu vol- i power i chyba nie ta się tego zmienić. Można ustawić żeby zrobiło zrzut przesuwając równocześnie trzema palcami w dół na dowolnym ekranie (chyba że w telefonach z Mediatekiem jest inaczej). Co do odcisku to w Redmi 3pro, 3s jest domyślnie ekran się wybudza po przyłożeniu palca do czytnika i nie ma opcji żeby to zmienić. Możliwe że w Redmi pro jest inaczej, ale przypuszczam że też nie ma opcji zmiany jak to ma działać.
  19. Moze używasz automatycznej optymalizacji baterii w panelu sterowania. Po tej operacji wstawia swoje wartości. Analizy można uzywać, ale potem trzeba przejrzeć co chce zrobić i zaznaczyć tylko to co chcemy.
  20. Z MiFitem może być problem, ale na pewno po zastosowaniu tego programiku będzie można używać z Notify&Fitnes.
  21. W sumie po co, bardziej kruche. Nie ma telefonu Xiaomi w którym byłby plastik nie szkło. Przy najtańszym Redmi 2 chwalili się że to Dragontrail, japońskiego Asahi, w następnych już nie podają info co tam jest (chyba że jest Gorilla Glass bo to marketingowo chwytliwe), ale na pewno nie jest to nic gorszego. Tu masz inny test znanego testera dla Redmi 3 i przy próbie twardości podaje że jest porównywalna z Samsungiem S7 i iPhonem 6. https://www.youtube.com/watch?v=qBSGmAoDcT0
  22. FromWP

    Mi Band 2

    Zależy jak się używa i z jaką aplikacją. Z MiFitem bez treningów ponad miesiąc potrafi wytrzymać. Bt nie koliduje z innymi urządzeniami, mało tego, łączy się w trybie niskiego poboru prądu i nawet ikona bt nie zmienia się (nie pokazuje połączonego urządzenia). Ja mam w samochodzie sparowane Roidmi, zestaw głośnomówiący i oczywiście opaska która jeszcze odblokowuje ekran bez hasła (odblokuj w pobliżu).
  23. To ci raczej nie pomoże, jak już masz najnowszy global dev i w opcjach programistycznych ten status bkokady, to powinno wystarczyć. Szukaj przyczyny w systemie kompa i sterownikach. Ze screena wynika, ze nie ma zupełnie komunikacji z telefonem. Na pewno podpinasz go w fastboot? Sprawdź jak jest wykrywany w menedżerze urządzeń.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...