-
Postów
8 476 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
137
Treść opublikowana przez FromWP
-
Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika
FromWP odpowiedział(a) na kubekherbaty temat w Dyskusja ogólna
To nic nowego, po prostu wymuszona instalacja romu ze wskazanego pliku. Czasami działa, ale nie zawsze. -
Opcja nie była dostępna po zmianie na pl, ale nadal pokazywało (id działało) . Dwójce znajomych to ustawiłem na 2.2.12. Podobnie jak to było w którejś chińskiej wersji na Androidzie.
-
Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika
FromWP odpowiedział(a) na kubekherbaty temat w Dyskusja ogólna
Dlatego że w ostatnich romach to blokują i nawet kablem deepflash w najnowszych nie można. Redmi 3s był pierwszym telefonem w którym ten problem się pojaiwił. W Redmi 3/pro nie było z tym problemu. Sam możesz sprawdzić czy twój przechodzi w download z menu serwisowego. -
Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika
FromWP odpowiedział(a) na kubekherbaty temat w Dyskusja ogólna
Telefony Xiaomi tak łatwo nie padają, też jest ciężko uwalić, ale trzeba umiec podnieść, bo jest trochę inaczej. 1. Jak dostaniesz zgodę to spróbujesz, może przejdzie odblokowanie na tym romie co masz. 2.Przejście na global dev który podałeś to nie jest downgrade, to tylko inne oznaczenia romów stable (wersji Miui w nazwie) i dev (data wydania 2017.02.16). Ten global dev jest nowszy i oparty na Miui 8.2. Wgranie Miflashem wiąże się z utratą danych (flashall), ale zrobisz sobie kopię lokalną i odzyskasz 99% tego co miałeś. Problemem może być uruchomienie trybu download (edl) potrzebnego do wgrania wersji dev. 3. Jak wyżej, będziesz miał Miui 8.2 i co tydzień aktualizacje. Niestety nie ma metody na roota bez twrp (trzeba odblokować bl i przynajmniej je odpalić bez wgrywania na stałe). Jak chcesz roota to najlepiej odblokować bl i wgrać rom xiaomi.eu, ale też po każdej aktualizacji ten root ci zniknie i wszystko od nowa. -
Na razie jest tylko na iOsa. Tam działało też na poprzednim 2.2.12 jak się przestawiło język systemu na eng, zaznaczyło tą opcję i wróciło do pl. Na Androida chyba jeszcze nie ma nowszego, nawet na apk mirror (dwie godziny temu nie było).
-
Ale uwierz, że tak to pokazuje przy pierwszym ładowaniu. Sam się zdziwiłem i zastanawiałem dlaczego tak się dzieje dlatego to zapamiętałem. Potem jest tak jak piszesz.
-
Następnym razem będzie już normalnie pokazywało Też tak miałem po pierwszym ładowaniu. Brakuje danych o ładowaniu to bierze je z sufitu.
-
Redmi 4 / 4 Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na XiaoRén temat w Dyskusja ogólna
W Mirecovery które masz nic nie zrobisz bo go nie zobaczysz. Do recovery (twrp jak wgrane) wchodzi się trzymając wszystkie 3 klawisze. Tu masz lokalny poradnik dla Redmi 3/3s z linkiem do romów fastboot, nowszym miflashem, kablem deepflash itd. https://miuipolska.pl/forum/topic/10752-kompendium-wiedzy-redmi-33spro-rom-bootloader-recovery-root-faq/ Tylko musisz to robić w download. Pozostaje ci kabel deepflash (którym może wejdziesz w download) albo zabawa z MiPcSuite ale chyba jedynie chińską wersją, co nie jest łatwe. -
Debugowanie to pottzebne jak się przechidzi z działającago systemu do fastboot, tu nieistotne, ale nie zaszkodzi.
-
Prawdopodobnie tak, chyba im się nie chciało tworzyć różnych komunikatów dlatego trudno zdiagnozować co jest powodem nieudanego odblokowania.
-
Nie do końca, bo w romach których ta zakładka jest i się tam nie doda konta i urządzenia to nie przechodzi. Jest wtedy komunikat o różnych kontach.
-
Ja?
-
Redmi 4 / 4 Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na XiaoRén temat w Dyskusja ogólna
On podłączył w fastboot, tylko że ma najprawdopodobniej zablokowany bl i powinien w download. Niezależnie od wszystkiego pobrał zły rom, źle rozpakował, lub nie wskazał odpowiedniego folderu. Przeczytanie jakiegoś poradnika powinno mu pomóc. -
Spróbujcie wgrać to nowsze apk MiFita 2.2.12 czyli wersję 3119 z apk mirror, nie zaszkodzi, a może pomoże: http://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-technology/mi-fit/mi-fit-2-2-12-release/
-
Redmi 4 / 4 Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na XiaoRén temat w Dyskusja ogólna
Teoretycznie powinien, bo ma LTE cat7 i obsługuje agregację, ale na liście obsługiwanych urządzeń nie podają. I nie ma b20, a to jedno z 4 pasm w której agregacja jest możliwa. Zapytaj w Playu, może przypadkiem trafisz na kogoś obeznanego. -
A na koncie googla był zalogowany? Może reset ustawień z poziomu googlowej usługi Find device z Android device manager wyzeruje hasło.
-
Może Orange uruchomiło LTE w twojej lokalizacji a internet w 3G ograniczył, nie wiem. Teoretycznie jak ci na tym Prestigio działało to i tu powinno. Wiem że starsze karty Orange nie obsługują LTE. Były zgłaszane problemy w tym telefonie z przechodzeniem z 2G (Edge) do 3G (hspa), właśnie między innymi w Orange. Ojcu kupiłem 3s, ma w Orange, nowa karta i wszystko działa, ale rom global dev, nie stable. Ja mam w Play i też bez problemów.
-
Idź do salonu i wymień kartę sim. Na 100% wina karty.
-
Tak z b20 i masz chyba ostatni global stable. Jaka sieć? Jak czasami pokazuje ci HSPA+ to 3G działa. Brak LTE to prawie na pewno wina starej karty sim, ewentualnie ustawień APN.
-
Jak ją musiałeś do micro przycinać, to chyba wiekowa i LTE nie obsługuje. Napisz jeszcze jaki masz rom, albo lepiej zrzut ekranu z wersją romu i w jakiej sieci. Jeszcze czy to Redmi 3S international z b20, czy chiński bez b20.
-
problem z ustaleniem czy bootloader jest odblokowany
FromWP odpowiedział(a) na Grzech15 temat w Problemy techniczne
Czy to twrp ci cokolwiek instaluje, czy od razu się wyłącza telefon? Przypuszczam że zrobiłeś jak w filmiku wipe system i to chyba był błąd. Spróbuj ponownie wgrać w twrp ten sam plik romu. -
Coś, czego nikt nie spodziewał się w ofercie Xiaomi :)
FromWP odpowiedział(a) na mrosi temat w Aktualności
No bo miały być też czarne, a nie ma. W miarę łatwo się czyści, ale fakt satynowa biała powierzchnia potrafi coś załapać. -
Redmi 2A 2014502 LTE26007 - poszukiwane spolszczenie
FromWP odpowiedział(a) na Sniper temat w Dyskusja ogólna
Powinien, niezależnie od stanu bl. Tylko w nowszych romach trzeba podobno innej komendy użyć bo ta nie zawsze działa. Jak znajdę to napiszę później jakiej.
