Skocz do zawartości

kris68

Użytkownicy
  • Postów

    948
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    10

Treść opublikowana przez kris68

  1. Janwoj - wiesz po chyba 6 miesiącach doszedłem do może dla Ciebie głupiego wniosku, ze skoro telefon kosztował 6500 zł — to te 310 zł to nie jest tragedia, a wreszcie mogę korzystać z xiaomi.eu, którego używam w różnych, chyba kilkunastu telefonach od ładnych paru lat. Ale to wybór każdego z nas.... Aha, żeby nie było, ze jestem bogaty, Xiaomi 14 Ultra kupiłem na raty, chodziło mi o optykę Leica, bo z zawodu jestem fotografem.
  2. Napiszę panowie tak, sorry, ze wczoraj w komentarzach trochę się zdenerwowałem , ale miałem ciężką noc (chora MAMA i przespałem niecałe 3h, ale nieważne). Bylem z gościem z NC Unlock umówiony dziś na 7.00 rano, napisałem do niego czy serwer jest online, odpisał ok i żebym włączył fastboot. Potem oczywiście dane z UltraViewer do zdalnego zarządzania, poprosił jeszcze o zainstalowanie AnyDesk i tam podał mi do wpisania numer zaproszenia. Potem już tylko sam zdalnie zainstalował USB_Redirector_Client_1.9.7. Poprosił, żebym nie dotykał laptopa i fona. 10 minut i bootloader odblokowany. Zainstalowałem do mojego modelu Xiaomi 14 Ultra : xiaomi.eu_AURORA_OS2.0.103.0.VNACNXM_15. Wreszcie 😄. Teraz programem, którym zrobiłem kopię fona, pisze, bo dostałem PW jaki soft do tego, czyli : Coolmuster Android Assistant-wczoraj zrobiłem backup, prawie 41 Gb — a teraz restore. Potrwa pewnie ze 20 minut. Ktoś też pytał: robi kopie wszystkiego nawet aplikacji (tych miałem 307, sorry zboczenie), kontakty, sms, foto, mowie, połączenia itd. Teraz tylko pozostaje w każdej wymagającej tego aplikacji zrobić ustawienia. Poukładać apki na ekranie jak mi pasuje i finał. Troszkę się obawiałem tej wysyłki do Singapuru tych 77$, ale myślę, że bardzo się opłaca, a nie od pół roku klikałem codziennie na Mi Community i nigdy nic. Tak, że polecam — nie ma co czekać, koszt w Polsce dużo większy i czekamy parę dni, a tu tylko jak serwer online (ja w sumie poczekałem 15 godzin), 20 minut pracy gościa i wreszcie mogę się cieszyć. Teraz tylko prosimy Kacper Skrzypek o nowe softy do Xiaomi 14 Ultra, nie rezygnujcie, proszę, softy są super w porównaniu z oryginalnym softem, ja tam oprócz nagrywania korzystam z wielu ustawień, których nie ma w sofcie oryginalnym. Napisałem to wszystko, bo może komuś, kto się obawia wysłać tam kasę, się przyda. Mam nadziej, że admin tego posta nie usunie, choć mały offtop. Podziękowania dla Master za udzielenie pomocy.
  3. Nie plączcie panowie ja i tak płace kartą więc jak się nie będzie dało telefonem, przeżyje. A soft xiaomi.eu miał zawsze poza nagrywaniem tyle ciekawostek, ze nie żałuje ze odblokowywuję, byle tylko chińczyk się jutro odezwał...... Nie lubię, jak ktoś ma moje 77$ i pokazuje mi faka....
  4. Umówiłem się na jutro rano na 7 - bo kazał mi za 15 godzin od 14 jak miał to zrobic wszystko było podłączone, przygotowane. Może najpierw powinien sprawdzić czy serwer jest online, a potem kazać płacić. Po drugie to nie z Wietnamu tylko z Singapuru. I tu miałem problem z bankiem ING - próbowałem zapłacić i zablokowali mi kartę. Dwie rozmowy z ING po dobre 25 minut i mówią, że zablokowali, bo dyrektywy Unii Europejskiej, że terroryzm itp.no i dziwny kraj Singapur. To raz zablokowali, mieli odblokować za pół godziny - 14.15 dostaje, ze karta znów zablokowana Telefon do nich znów. Pytania, czy aby na pewno firma, której place jest legalna, zaufana normalnie totalna inwigilacja. Wreszcie drugi raz odblokowali. Ale facet dostał 77$, bo mi napisał dane transakcji, kwotę itd. Ale miał czas sprawdzić przez tyle czasu czy serwer online. Nie podoba mi się czekanie kilka dni i proszenie się czy już. Mam cały czas włączony z nim Telegram, więc powinien sprawdzać i sam napisać, żeby przygotować fona. Obym tej kasy nie stracił...
  5. Z NC.unlock tez chu..a, gość skasował 77 $, poczekałem pół godziny, napisał wait, po 15 minutach: "offline server try tomorrow maybe around 7 a.m. in 15 hours we'll see maybe we'll make it". Fajnie jak 77$ pójdzie się jeb...ć. Sorry za słowa. Uważajcie.
  6. 2000 zgód na odblokowanie a o godzinie zero przy smartfonie siedzi i klika 100 000 osób. Chyba prędzej telefonicznie (nie mam na bilet do USA), udałoby mi się zbałamucić Angelinę Jolie. Ale życzę klikającym szczęścia, o ile macie szczęście w lotto......
  7. Tak jak napisał MASTER , to chyba wersja partii 14, mam 14 Ultra od chyba poprzedniego czerwca czyli prawie 8 miesięcy z tym, że mam może trochę droższa osłonę z tyłu na obiektywy i od temperatury. + 35 do - 12 stopni nic się takiego nie zdazylo. Poza tym, że mam przy sobie zawsze delikatną szmatkę do szkieł optycznych to wszystkie robione w w/w warunkach zdjęcia i filmy są ostre jak brzytwa, nigdy nie widziałem ani śladu pary. Czyli trzeba było trafić na ferelna partię telefonów. Wysłane z mojego 24030PN60G przy użyciu Tapatalka
  8. Czy mniej opłacalne przy odblokowaniu bootloadera: jeżeli place za Xiaomi 14 Ultra 6500 zł, to zapłata 80$ przy obecnym kursie się opłaca. No cóż, przy innych tańszych modelach, de gustibus....
  9. Tak Master, @kris68 bawił się w full backupy i olał. Nie ma opcji, żeby backup aplikacji w pełni zadziałał poprawnie. Mam to sprawdzone i dosyć nerwów straciłem. Jak ktoś ma dużo aplikacji (ja mam ponad 200, takie zboczenie jak ktoś pewnie powie), jak nie spamiętasz, a to pewne to sobie porób zrzuty ekranu, żeby wiedzieć, co zainstalować na nowo a co nie. Co do backupu danych są 2 fajne programy. Wiec ewentualne odblokowanie bootloadera co wyczyści wszystko, a potem przywrócenie z kopii SMS-ów, zdjęć, kontaktów itd. Ale aplikacjami bawimy się już ręcznie.
  10. Nie ma co czekać na odblokowanie HyperOS bezpłatne chyba że ktoś ma nerwy ze stali i ochotę czekać pól roku.. Zależnie od modelu u chińczyków da się odblokować płatnie i nie są to ceny z kosmosu. 5 minut i po bólu. No ale o cenę danego modelu trzeba już się dogadać. No i Global bo to pierwsze pytanie o chińczykach na razie zapomnijmy.
  11. Jak mowilem pozostalo wywalić telefon.
  12. Teraz jeszcze raz sciagam aktualizacje. Ale watpie czy to cos da. Do sklepu nie da się zalogowac bo brak certyfikatu na maila rownież.
  13. Wyczyściłem sklep i usługi. Nie bardzo mogę dojsć gdzie wyczyscić Framework Google. A certyfikatu jak nie bylo tak nie ma. No i nie da się uruchomic Sklepu Google bo nie ma certyfikatu Play Protect.
  14. Netoper no napisałem że na 100% wersja EU bo kupiony za gotówkę w PLAY. A dzięki cudownemu Androidowi 15 mam przycisk do papieru.
  15. Master no na pewno nie bedzie to Xiaomi, to co mogli spie****** to już zrobili, chyba juz wiecej się nie da....
  16. Czyli przez to , ze zachciało mi się aktualizowac telefon do HypeOS 2 mogę go wziąśc i teraz wyrzucic. A mogłem nie dotykać.Ehh prepraszam gow***** Xiami. Nigdy wiecej.
  17. Netoper jak wpisuje ten ktory piszesz wyskakuje, że zly kod. No i co ?? Device ID nic nie daje - jest potrzebny Google Service Framework ( GSF) a tego ani nie wyświetla ani nie kopiuje.
  18. Netoper na stronie wpisać Android Device ID - jezeli to robie wyskakuje nieprawidłowa wartośc. Widac na zdjeciu nic tam nie ma i co z tym zrobić ??
  19. Nie jest widoczne nie skopiujesz. Pisze ze kopiuje do schowka i to wszystko. Nie dziala. Nie ma mozliwosci zalogowac sie nawet w google play ani na gmailu.
  20. Przerobiłem 20 tych programów przez ostatnie 3 godziny. Powinienem sam sobie dac w mordę że zachciało mi sie aktualizowac do tego syfa HyperOS 2. Nie ma opcji zalogowania sie bo brak certyfikatu. Ten poradnik : jak naprawić błąd certyfikatu Google w Androidzie po instalacji nieoficjalnego ROMu- https://www.download.net.pl/jak-naprawic-blad-certyfikatu-google-w-androidzie-po-instalacji-nieoficjalnego-romu/n/11920/. Mozna to wywalić. Fajnie mam kolejną ceglę. Oni juz nie zeszli na psy te telefony to syf, przepraszam. Netoper dzieki ale to tez nie dziala - niby kopiuje ale nie zarejestruje. - bo go nie widac - nie ma.
  21. Czy jest do Androida 15 program do sprawdzania Device-ID ?? Poprzednim razem przy HyperOS 1 pokazywało i dało się zarejestrować. Teraz ani programu ani komenda adb nie działa. Czy ktos ma pomysł co z tym zrobic ??
  22. Nie no na 100% kupiony w Orange. A podmienić na Taiwan się nie da znalazłem ze 3h temu b. dokładny opis - robilem 3 razy. Za każdym razem wywala błąd.
  23. No ale to tylko po odblokowaniu bootloadera tak Kacper ?? Czekam na maila od Acida bo nie usmiecha mi się wymieniac 100 - dolarówką z jakimś chinczykiem lub przepraszam arabem gdy nie mam żadnej pewnosci. No bo dalej jak rozumiem podmiana na Taiwan czy Indonezje bez odblokowania bootloadera nie wchodzi w gre ?? Gdyby się dalo to wolę oczywiście Acid zaplacić. Przykro bedzie bez waszego softu ale Xiaomi robi wszystko, żeby już nie dało sie tego zrobić.... KACPER i ostatnie pytanie zeby głowy nie zawracac - mam odblokowane Redmi 12 - dzis pojawila się tez aktualizacja do HOS 2.0.2.0 tam mam nagrywanie czy jak zrobie aktualizację to stracę tą możliwość ??
  24. Jak w temacie: Tym razem trafiłem na HyperOS 2.0.2.0. Grece. Jedyna dostępna na razie wersja. Czy da się tam zainstalować w jakiś sposób dialer od Xiaomi, bo oczywiście chodzi o nagrywanie, ewentualnie jakaś starsza wersja softu Google, która na to jeszcze pozwalała. Może być płatna, byle dobrze działała.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...