-
Postów
3 996 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
takie zarażenie w pozytywnym tego słowa znaczeniu to ja rozumiem 🙃 Xiaomi chyba nie wydaje dev bet na ten model ... bo zakładam że jakby była to i Xiaomi eu pusciloby swoją wersję ... teraz bety są chyba dostępne na te modele Xiaomi 14 zwykła i pro (houji / shennong), Xiaomi 13 zwykła pro i ultra (fuxi, nuwa, ishtar), Redmi K60/Poco F5 zwykła i pro (mondarian, socrates), Xiaomi 12S zwykła pro i ultra (mayfly, unicorn, thor), Xiaomi 12 zwykła i pro (cupid / zeus) Redmi K50G/Poco F4 GT i ultra (ingres / ditting) ja przyznam szczerze że od trzech lat cały czas na betach ... stable nigdy nie wrzucałem - osobiście nic do nich nie mam ale dla mnie są po prostu nudne ... a i z tego co pisał kiedyś @kris68 o ile dobrze pamiętam to miał gorsze doświadczenia z wersja stable niż z betą ...
-
jeśli chodzi o te nieodpowiadanie apek to są na to jakieś komendy adb ... ale nie pamiętam już jakie ... tu było kiedyś o tym na forum ... takie rekompilowanie wszystkich ... musiałbym poszukać gdzieś jak te polecenie wyglądało ... na takie objawy może też pomoc czyszczenie cache / art / dalvik w customowym twrp (zastępuje fabryczne recovery Xiaomi) no ale to trzeba wrzucić w trybie fastboot przy odblokowanym bootloaderze (o ile dobrze pamiętam ...) a ta komenda to adb shell pm compile -a -f -r cmdline --full
-
to co Kolega wspomniał powyżej ... może faktycznie tam coś jest przestawione ... tylko ciekawe czy jak ona by zmieniła to u siebie to i będzie miało to wpływ na Twoje ustawienia - wydaje mi się że nie powinno ... więc raczej sprawdź u siebie ... czyściłes dane dialera i kontaktów - to o czym wspomniał pan Kacper? ja bym zaczął właśnie od tego ...
-
Problem z uruchomieniem Xiaomi Redmi 12
Master odpowiedział(a) na Paweł Rz pytanie w Problemy techniczne
mozesz zaznaczyc ... ale z doswiadczenia wiem ze kasuja wszystko ... mialem juz taki temat serwisowy z poco m3 - tam jakis drobny detal na plycie glownej ... w ogole wrzucili tam chyba nowy system ... nawet nie wiem dlaczego ... moze taka praktyka po prostu? -
mi w końcu po wielu tygodniach niepowodzeń udało się zacząć pobieranie przez updater systemowy - szło wolno ale szło - na końcu wywaliło błąd i tyle z mego sukcesu ... ściągam z serwera przez przeglądarkę 🙃 u mnie skrót do ustawień w centrum funkcji jest na poprzedniej dev beta jakoś wrzuciłem i wygląda że wszystko ok - znowu były te komunikaty przy update Warning: skip copying super image avb footer due to sparse image ale zakładam że tak ma być? w updaterze po wejściu prze ustawienia nadal jest dwukrotny komunikat o dostępnym fix dla płatności Google to daje znać ... w centrum funkcji jest tak jak na zrzucie z poprzedniej dev beta - skrót do ustawień na swoim miejscu ...
-
napisz do @kris68 on to ostatnio przerabiał ... ja za dużo nie pomogę bo u siebie musiałem unlocka zrobić droga nieoficjalna co mnie sporo grosza kosztowało ... 🙃 a teraz są inne zasady unlockow czy fon global czy China ... czy z hyper czy bez ... cholera wie co jeszcze wymyśla nasi chińscy majfriendzi 🙃
-
Xiaomi 14 Ultra HyperOS 1.0.12.0, przerywa mikrofon w trakcie rozmów
Master odpowiedział(a) na Mikołaj Heyn temat w Bugi w ROMach MIUIPolska/Xiaomi.eu
przykra sprawa ... chciałem odpisać Ci w tym temacie że możliwe że to uszkodzenie sprzętowe ... ale czekałem aż ktoś może jakaś ciekawsza radę wrzuci ... bo zwalić winę na sprzęt zawsze najłatwiej 🙃 a tak przy okazji tego volte - ostatnio był tu temat z problemami chyba RN 13 pro i odbieraniem połączeń przy zablokowanym telefonie ... tam ktoś pisał też że wyłączenie volte rozwiązuje problem ... a co ciekawe że sprawdzał to w innej sieci i tam jest ok - jak pamiętam to problem był po stronie Play a Orange było ok ... tam teZ telefon trafił do zwrotu chyba ... ekspertyzy różne były robione ... testy ... cuda ogólnie 🙃 jak znajdę ten temat to wrzucę w update ... no i jest ... polecam początek - opisanie problemu - no i uwagi na końcu ... https://miuipolska.pl/forum/topic/63163-problemy-z-przychodzącymi-połączeniami/ -
Problem z uruchomieniem Xiaomi Redmi 12
Master odpowiedział(a) na Paweł Rz pytanie w Problemy techniczne
ale robiłeś aktualizacje przez oficjalny kanał ota? masz globala czy Xiaomi eu? jak to global to specjalnie nie masz pola do manewru ... jeśli dałbyś radę zrobić unlocka to możesz postawić nowy system miflashem i zobaczylbys czy coś to da ... a jeśli masz Xiaomi eu - o ile jest do tego modelu co masz - to możesz pobrać najnowszą wersję jaka tu znajdziesz i zrobić update tego co jest teraz (w razie niepowodzenia też first install z format data) ale zastanawia mnie to co napisałeś - że po tym update działał bez problemu przez jakiś czas ... jeśli problem byłby w systemie to od razu coś by się posypało ... a nie za jakiś czas ... może to jakaś apka namieszała? albo update? trudno powiedzieć ... może te być problem sprzętowy ... ze się posypał dotyk a niedawna aktualizacja to akurat zbieg okoliczności ... jeśli miałbyś wgrane customowe twrp to tam są też różne opcje do czyszczenia art / cache / dalvik ... czasami to pomaga na różne dziwne objawy ... te warto zawsze spróbować ... -
no ale w koncie Xiaomi można przecież włączyć lokalizację ... do tego usunąć wszystkie dane z telefonu ... nie wiem jak szczęśliwy znalazca może wyłączyć dane mobilne bez odblokowania telefonu? przecież bez odblokowania paszczą czy pazurem czy kodem tego nie zrobi ... w ustawieniach też jest żeby nie było dostępu do menu zasilania bez odblokowania ... jest też zablokowanie dostępu do panelu ustawień ... do tego jak masz telefon dodany do konta Xiaomi to nawet systemu typ nie zainstaluje bez weryfikacji ...
-
Kolejny niskobudżetowy smartfon Redmi odnaleziony w bazie IMEI
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
nie wiem po co im tyle tych modeli ... ale widocznie wiedzą lepiej 🙃 szybkie ładowanie z 18 Wat ... to trochę sprzeczność 🙃 no ale skoro tak twierdzą ... patrz wyżej ... te nie wiadomo jaki standard pamięci dyskowej ... może nie podawali żeby wrażenia nie zepsuć ... no i rozdzielczość jak na tak duży ekran też trochę słaba ... ciekawe jak w realnym używaniu to będzie wyglądać ... podobnież powyżej 300 PPI już dla naszych patrzałek to specjalnie nie ma znaczenia ... -
integrity fix jest nowszy niz ten ktory jest tam podany w tym co cytowales ... najnowszy - dzialajacy - jest z 22 maja ... poza tym on zaskakuje po jakims czasie, zeby to przyspieszyc trzeba poczyscic cache uslug googla play i zrestartowac telefon - powinien szybciej zalapac ...
-
ja to robię zawsze tak ... zakładam katalog na dysku C o nazwie twrp tam wrzucam plik fastboot exe i obraz twrp któremu zmieniam nazwę - i tu tak przewrotnie - na twrp 🙃 czyli mamy w tym katalogu dwa pliki ... potem odpalam sobie CMD jako administrator i tam daje komendy dosowe (tak - było kiedyś coś takiego jak DOS ... jeszcze przed erą windowsow ... dyskowy system operacyjny ...) te komendy to najpierw cd.. żeby wejść na dysk c a potem komenda cd twrp żeby wejść do tego katalogu który założyliśmy i gdzie są pliki ... no i potem już jedziemy komendami fastboota ... w sumie tyle ... zawsze idzie bezproblemowo ... ps. czasami mogą być problemy z komenda flash czy boot - z tego co się orientuję są różne obrazy twrp - niektóre pod komendę boot a niektóre pod flash ... też kiedyś miałem taką sytuację - że - o ile pamiętam chyba flash nie chciało przejść to zapisałem w komendzie zamiast flash -> boot - i on załadował to twrp tak "jednorazowo" ale za to już w samym twrp jest w advanced opcja flash current twrp - i w ten sposób to zapisałem na stałe w partycji recovery ... 🙃
-
Xiaomi 14 Ultra z TradingSh a aktualizacje xiaomi.eu
Master odpowiedział(a) na Rotor FPV temat w Dyskusja ogólna
no i znowu ciekawe info 🙃 tych wariantów już tyle się zrobiło że ciężko to ogarnąć ... czyli mając 14 global musimy ten modem wrzucić do romu Xiaomi eu (niezależnie od tego czy esim nas interesuje czy nie) mając 14 china nie musimy (to samo dotyczy wersji pro) no a 14 ultra i global i china nie mają esim i nie jest to konieczne ... 🙃 -
Xiaomi 14 Ultra z TradingSh a aktualizacje xiaomi.eu
Master odpowiedział(a) na Rotor FPV temat w Dyskusja ogólna
a to przeoczyłem ... 🙃 dobrze wiedzieć ... w dział pobierania już dawno nie wlazilem 🙃 przy 14 faktycznie jest info w tym temacie ... ale zastanawiam się czemu go nie ma przy stable dla 14 ultra ... w tym modelu to nie jest konieczne? tylko w zwykłej 14 global to robimy? -
Redmi Note 13 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
@kris68 fajnie że tu odpisałeś bo nawet miałem do Ciebie wrzucić ten temat żebyś się wypowiedział - wiedziałem że się tym bawiłeś ostatnio na nowym RN ... ja ustalem na temacie unlocka jeszcze jak go robiłem na mi 11 ... a teraz na chińskim 14 pro to wiadomo - tylko nieoficjalnym trybem 🙃 a namieszalo w tym Xiaomi nieźle ... ciekawe co jeszcze wymyśla ... -
Xiaomi 14 Ultra z TradingSh a aktualizacje xiaomi.eu
Master odpowiedział(a) na Rotor FPV temat w Dyskusja ogólna
no to może po kolei bo dużo tego 🙃 po pierwsze primo - te kłopoty mogą się pojawić dla konkretnych apek ... choć to sporadycznie się zdarza ... ostatnio ktoś pisał np że apka Citi banku po aktualizacji zaczęła wywalać komunikat o braku bezpieczeństwa ... takie sytuacje mogą być choć ja osobiście z tych co korzystam to żadnych problemów ... iPKO działa luks mobywatel tez ... apka tmobila z płatnościami też - serwisy aukcyjne też płatności przechodzą ... ogólnie zero problemów ... poza Gmailem (z którego i tak nie korzystam) nie mam też żadnych problemów z powiadomieniami z apek czy komunikatorów ... Xiaomi eu to system który działa na odblokowanym bootloaderze i nikt tu nie da gwarancji że jakaś apka się nie przebije przez jego zabezpieczenia wykrycia tego - co by nie mówić - niecnego procederu 🙃 po drugie primo - jak chcesz się przed tym zabezpieczyć to właśnie global z zamkniętym bootloaderem ... nie będzie takich potencjalnych problemow jak opisałem ... a jakie są inne na globalu to nie wiem 🙃 ja od 3 lat na Xiaomi eu a globala nie miałem i nie chce mieć ... tu ekipa Xiaomi eu momentalnie reaguje na wszelkie zgłoszenia a nawet często są reuploady romów praktycznie z dnia na dzień - czego nie będziesz mieć na pewno przy globalu ... po trzecie primo - to co napisałeś jest sprzecznością samo w sobie ... global rom i wgrany Xiaomi eu ... jedno z drugim się wyklucza ... Xiaomi eu obsługuje esima ale to będziesz miał tylko na globalnym telefonie któremu zrobisz unlocka wywalisz globala i wrzucisz Xiaomi eu (oczywiście zostawiając unlocka) po czwarte primo - nie trzeba tego robić - fixa wgrywany tylko dla przejścia testów integrity Googla żeby zaskoczyły płatności ... fix dla modemu nie jest potrzebny ... ja mam telefon z chińskiej dystrybucji zrobiony unlock wrzucony Xiaomi eu i nie robiłem żadnych kombinacji z modemem ... na telefonie z globalnej dystrybucji też nie będziesz musiał ... u mnie bezproblemowo smiga LTE też LTE+ i 5g w trybie NSA - łapie też EDGE w skrajnych sytuacjach zasięgowych tak więc full opcja (sieć T-Mobile) jeśli chodzi o 14tki to wersja globalna ma dwie potencjalne zalety dla kupującego - pomijam już nawet lokalna gwarancję - to można traktować jako dodatkową zaletę - głównie chodzi właśnie o obsługę esim czego nie maja chińczyki no i obsługę pasma B20 - zawsze lepiej mieć dodatkowe pasmo niż nie mieć ... dla mnie to nie robi żadnej różnicy patrząc w praktyce jak wszystko działa ... ale w specyficznych sytuacjach może to się przydać ... duże odległości między nadajnikami tereny wiejskie górzyste lesiste itp. esim też mi nie jest jakos koniecznie potrzebny ... jakby był fajnie ... jak nie ma trudno - się obejdzie 🙃 -
Redmi Note 13 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
podejrzewam że nie ... w ogóle Xiaomi namieszało z tym unlockiem ... inaczej w chińczykach inaczej w globalach ... lepiej nic nie kombinować bo czas się zresetuje i będzie jeszcze więcej czekania 🙃 -
Xiaomi 14 Ultra z TradingSh a aktualizacje xiaomi.eu
Master odpowiedział(a) na Rotor FPV temat w Dyskusja ogólna
jeśli interesują Cię changelogi wersji stable to znalazłem coś takiego ... https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/aurora/ ogólnie trzeba szukać tych logów dla romow w wersji CN ... te same zmiany będą też oczywiście w Xiaomi eu ... 🙃 no i tam jest opcja history - można przejrzeć jakie były wypusty i ich changelogi ... https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/aurora/roms-cn-stable/ -
Xiaomi 14 Ultra z TradingSh a aktualizacje xiaomi.eu
Master odpowiedział(a) na Rotor FPV temat w Dyskusja ogólna
do stable chyba nie ma changelogow ... są do wersji beta ... a przynajmniej nie pamiętam żebym gdzieś widział ... może poszukać na forum Xiaomi eu? trza by zerknąć i obadac temat 🙃 ja od trzech lat korzystam tylko z wersji dev beta i jakoś ten temat mi się pominął 🙃 szybkie zdjęcie to nie wiem czy nie chodzi tu o ten skrót klawiszowy żeby zrobić fotkę na zablokowanym telefonie (chyba dwa razy volume - jak pamiętam ...) to co piszesz to nie wiem czy Xiaomi ma taką funkcjonalność ... a jak nie ma to może doda przy kolejnych updatach albo dopiero to wejdzie w październiku wraz z hyperos 2.0 ... wiem że ultra ma trochę bajerów w porównaniu do starszych 14tek ... kiedyś był tu temat na forum o tym ... no ale i to się zmienia ciągle wraz z updatami ... trzeba po prostu na bieżąco aktualizować system i badać co tam się zmieniło czy doszło 🙃 -
Xiaomi 14 Ultra z TradingSh a aktualizacje xiaomi.eu
Master odpowiedział(a) na Rotor FPV temat w Dyskusja ogólna
to customowe twrp jest tez fajne bo można robić aktualizacje z poziomu telefonu bez trybu fastboot i konieczności podłączania do kompa ... zastępuje te oryginalne recovery Xiaomi ... tyle że na 14tki ta wersja która jest obecnie do tego się nie nada ... bo nie będziesz mieć dostępu do pamięci wewnętrznej ... ale docelowo jak wyjdzie to możesz sobie wrzucić ... też tak zrobię ... bety są co tydzień ... co prawda jeszcze tylko przez dwa miesiące ale i tak częściej wychodzą niż stable więc to po prostu wygodne ... a u Ciebie stable będą wychodzić pewnie co miesiąc czy dwa ... więc w sumie aż tak Ci się to nie przyda ... 🙃 sprawdzaj co jakiś czas forum i niedługo wrzucisz sobie 1.0.13 🙃 -
Xiaomi 14 Ultra z TradingSh a aktualizacje xiaomi.eu
Master odpowiedział(a) na Rotor FPV temat w Dyskusja ogólna
jest na to prostszy sposób ... masz rom Xiaomi eu jak pamiętam ... jak wejdziesz w opcje developerskie to tam jest do włączenia takie coś co się nazywa 3 way reboot ... czy jakiś tak bo z pamięci pisze ... włączenie tego powoduje że jak przytrzymasz przycisk zasilania to pojawia się dodatkowe opcje - jedna z nich jest właśnie fastboot 🙃 sam tak robię jak wrzucam co tydzień nową wersję romu ... bardzo wygodne ... proszę w szczegółach ... mało się pomyliłem 🙃 a jeszcze taka uwaga co do tego skryptu update - jeśli będziesz wrzucać nowsza wersję stable na wcześniejszą - no problem ... ale nie używaj tego jeśli z jakiegoś powodu chciałbyś zrobić downgrade do wcześniejszej wersji ... tu zostaję jedynie first install z utrata wszystkich danych ... to tak daje znać na wszelki wypadek ... możliwe że Ci to info się nie przyda ale dobrze o tym pamiętać ... downgrade można zrobić tylko na betach i to tez w ograniczonym zakresie no ale bety Ciebie nie dotyczą bo ich nie ma na ten model 🙃 -
Xiaomi 14 Ultra z TradingSh a aktualizacje xiaomi.eu
Master odpowiedział(a) na Rotor FPV temat w Dyskusja ogólna
jak sam widzisz nic trudnego ... w sumie jedyny problem to wrzucenie tych sterowników ADB ... żeby to sprawdzić podłącz telefon w trybie fastboot i otwórz sobie manager urządzeń - jeśli na liście urządzeń będzie jakiś znak zapytania i nazwa np android device czy unknown albo coś w tym stylu to musisz wrzucić te sterki ... możliwe że ręcznie - nie pamiętam czy jest do nich aktualizator ... można otworzyć to urządzenie dać aktualizuj i zrobić przez wskazanie z dysku - wskazujesz wtedy plik ini w katalogu ze sterami z neta i tam może być kilka do wyboru - nas interesuje nazwa android bootloader interface - i jak tak pokaże Ci w menadżerze to możesz już puścić właściwy skrypt - albo first install albo update - co tam Ci akurat potrzebne ... przy first install będziesz musiał potwierdzić jeszcze że chcesz usunąć wszystkie dane z fona - update idzie od razu ... sterki jakby co są np tutaj ... https://gsmusbdriver.com/xiaomi-14-ultra a i pamiętaj że w trybie fastboot telefon nie będzie widziany jako dysk ... tak więc tym się nie martw 🙃 jak podłączysz go normalnie w trybie transmisji danych to zaskoczy inny sterownik i normalnie go pokaże z dostępem do danych ... -
Xiaomi 14 Ultra z TradingSh a aktualizacje xiaomi.eu
Master odpowiedział(a) na Rotor FPV temat w Dyskusja ogólna
to może po kolei ... jeśli chcesz mieć oryginalny chiński rom z opcją wyboru języka tylko po angielsku - ściągaj wersję chińska i wrzucaj ... robisz to w trybie fastboot z odblokowanym bootloaderem i za pomocą programiku miflash ... tylko pamiętaj że ten rom nie jest dostosowany do pracy przy odblokowanym bootloaderze ... działać będzie ale pojawia się różne problemy z apkami ... tych problemów nie ma za to na Xiaomi eu - to też chiński rom ale raz że w pełni spolszczony dwa zmodyfikowany prze ekipę Xiaomi eu o dodatkową funkcjonalność a trzy - działa bez problemu na odblokowanym telefonie (tzn. prawie bez problemu bo zdarzają się wyjątkowe sytuacje że są kłopoty ...) te linki które podałeś - jeden jest do wersji stable wcześniejszej drugi późniejszej ... zawsze bierz nowsza - patrz po numeracji i dacie dodania ... aktualna wersje masz zawsze w pobierz miui stabilne (na 14 ultra nie ma innych wersji - a w szczególności dev beta) ... jak ściągniesz plik ZIP i go rozpakujesz to tam będą widoczne od razu dwa pliki dla Windowsa - jeden first install a drugi update - jak chcesz mieć czysta instalkę i usunięcie wszystkich danych z pamięci jedziesz first ... a jak chcesz zaktualizować system - no to wiadomo - update ... telefon musisz mieć podłączony do kompa i uruchomiony w trybie fastboot - wtedy jak wybierzesz skrypt wszystko idzie samo ... na koniec telefon automatycznie się zrestartuje ... fix nie powinien na to rzutować co piszesz ... ale i tak warto go wrzucić ... działa sobie w tle i dużo zasobów nie zajmuje (żeby nie powiedzieć że w zasadzie nic ...) -
Ścięcie ekranu (nie mogę zresetować, ponieważ mój przycisk włączania nie działa)
Master odpowiedział(a) na xNoviG temat w Problemy techniczne
uzupełniając powyższy wpis - może z czegoś skorzystasz ... https://www.tenorshare.com/android/how-to-restart-android-phone-without-power-button.html -
jak masz dostęp przez aplikacje do tej usługi android auto to można zrobić analogicznie jak przy problemach z bluetooth ... ja ją wywalam zawsze u siebie po instalacji systemu to nie sprawdzę czy jest w apkach (trzeba też pewnie kliknąć pokazywanie systemowe żeby ją w ogóle zobaczyć ...)
