-
Postów
3 996 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
miałem kiedys też to samo ... stąd zrezygnowałem ze szkieł na korzyść etui 🙃 ogólnie jeśli chodzi o szkło szukaj czegoś klejonego na całej powierzchni ... i możliwie najcieńsze jakie znajdziesz ... nic lepszego nie wymyślisz ... a kombinacja typu szkło + etui to może ktoś tu dobrał dla tego modelu i wrzuci jakieś linki ... dobrze byłoby żeby te etui nie było też jakieś wybitnie szpetne 🙃 ja trzymam się cały czas metalowych (choć tłumią nieco sygnały GSM / wifi / bluetooth ...) ale mają też zalety ... w każdym razie z obecnego jestem bardzo zadowolony i świetnie się sprawdza też bez szkła ... do tego super wygląda i jest wykonane z dbałością o detale co też mi się podoba ... ogólnie cos takiego wydaje się ciekawe bo z tego co widzę zastępuje też szkło na ekranie ... więc problem dopasowania odpada ... https://a.aliexpress.com/_Ezdznu7
-
no z tym peryskopem w wersji pro były już wcześniej takie doniesienia - fajnie że to się potwierdza ... ciekawe jakie dadzą przybliżenie - przydałoby się co najmniej 5x ... czekamy na dalsze info jeśli chodzi o 15 / 15 pro ... 🙃
-
POCO X6 5G/X6 Pro 5G - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
no to chyba zostaje czekać na update systemu ... i liczyć że to rozwiąże sprawę ... nic innego mi już nie przychodzi do głowy poza tym o czym pisałem ... najlepiej to sprawdzić w necie.czy jest nowsza wersja systemu która masz - jeśli tak - a u Ciebie nie będzie wskakiwała przez updatera to trzeba pobawić się zmianami regionów i może m którymś zaskoczy ... proponuję zacząć np od Szwajcarii .. no a jeśli nie ma nowszej to śledzić temat aż takowa zostanie wydana no i procedura opisana wcześniej ... -
może nikt nie miał podobnego problemu ... też nie pamiętam żeby ktoś to zgłaszał tutaj na forum ... trudno powiedzieć ... można zrobić reset systemu do ustawień fabrycznych i zobaczyć czy to coś da ... oczywiście wcześniej zrób backup danych ... jak to nic nie da to ewentualnie można wrzucić inny system - jeśli masz globala to Xiaomi eu ... no ale to jeszcze przed tym trzeba zrobić unlocka bo inaczej Ci nie wskoczy ...
-
znajdź gdzieś na jakimś video gdzie wchodzi się w przywrócenie systemu do ustawień fabrycznych - jak to zrobisz to system uruchomi się wyzerowany i tam sobie wybierzesz język angielski - w opcjach programisty włącz odblokowanie bootloadera - takie zezwolenie na tą procedurę ... program do odblokowania to miunlock - i tak musisz go pobrać i uruchomić na kompie - tam zaloguj się na swoje konto Xiaomi i działaj ... poradniki są do tego to znajdziesz bez problemu ... odblokowanie na tym modelu powinno się udać ... odnośnie unlocka i tej procedury temat zakładał tu Krzysiek - on walczy teraz chyba z note 13 ... albo poszukaj tutoriala ... to co Krzysiek zakładał ostatnio ... w razie czego napisz do niego na priv to Ci pomoże ... a tu masz tutorial ... https://miuipolska.pl/forum/topic/9218-odblokowywanie-bootloadera-w-urządzeniach-xiaomi-poradnik-2024/
-
bo nie odznaczyles w miflash - przed wgraniem romu - opcji clean all with lock ... ona jest zaznaczona domyślnie ... trzeba było przestawić na clean all ... (czy clear - nie pamiętam - ale wiadomo o co chodzi ...) czyli w tej chwili masz prawdopodobnie wrzucony oryginalny chiński rom - jeśli nie ma polskiego języka ... no i masz telefon z chińskiej dystrybucji - bo jeśli byłby global to zrobienie locka by Ci go uwalilo 🙃 w tej chwili to co powinieneś zrobić to po pierwsze primo zrobić odblokowanie bootloadera a jak to wskoczy to po drugie primo postawienie na czysto systemu od Xiaomi eu - wersję stabilną lub rozwojowa - wedle uznania (polecam rozwojowa) i będziesz mieć problem z głowy ... system zainstalujesz bezproblemowo przez kompa - podłączony telefon musi być uruchomiony w trybie fastboot - jedynym warunkiem powodzenia jest właśnie zrobienie unlocka ...
-
a że tak zapytam - coś Ci przeszkadza to twrp? w zasadzie to czy jest na partycji recovery czy nie to przecież nie ma znaczenia ... a i ma swoje zalety jak jest bo to recovery Xiaomi z oryginalnego romu to w zasadzie do niczego się nie przydaje 🙃 a jeśli rom Xiaomi eu przy instalacji wgrywa twrp to może da się to obejść - np poszukać pliku obrazu w katalogach z systemem i to wywalić ... albo z tego skryptu uruchamiającego procedurę usunąć linie z poleceniami do tego i po sprawie 🙃 zakładam że dla pracy systemu jako takiego brak tego custom twrp nie będzie mieć żadnego znaczenia ... ot tyle że nie będzie można wrzucać przez niego updatow systemu ... co też ma małe znaczenie bo zrobisz to bezproblemowo przez kompa w trybie fastboot ...
-
zanim pan Kacper się odezwie to może ja coś podpowiem 🙃 akurat za specjalistę od twrp się nie uważam ale podejrzewam że ono zostanie usunięte i zastąpione tym stockowym fabrycznym recovery jak wrzucisz oryginalny rom dla swojej wersji miflashem - no ale to spowoduje wywalenie też romu Xiaomi eu - z drugiej strony jak wygrasz miflash bez opcji z lockiem to potem możesz bez problemu postawić czysta instalkę Xiaomi eu ...
-
może wrzucili jakieś zmiany w optymalizacji pracy baterii i modem pracuje z niższą mocą? trudno powiedzieć ... no ale to by nie tłumaczyło pracy w trybie E ... możesz wejść w te ukryte opcje GSM i zobaczyć jak jest ustawiony tryb pracy modemu ... jakby co to musisz poklikać kilka razy tam na dole w tą pozycję pamięć wewnętrzna ... ogólnie jakby nie patrzeć to w tym aktualnym hyperos preferowana sieć można ustawić tylko jako 5G albo LTE ... u Ciebie z jakiegoś powodu chyba przeskakuje LTE i jedzie niżej ...
-
to nie miałem nigdy takich przygód jak opisałeś 🙃 bywało że na ilus procentach się przywiesilo albo był błąd md5 ... ale to sporadycznie ... teraz zawsze wywala że jest kolejka i żeby spróbować później ... dawno już nie pobrałem normalnie przez updater ... ale w sumie i tak wrzucam przez fastboota to włączam kompa i ściągam przez przeglądarkę ... omija mnie zgrywanie z fona na kompa 🙃 ale pamiętam czasy jak przez updater szło luks i moment - tak 1 procent co sekundę ... teraz to marzenie ...
-
no to w dev options więcej nic innego nie ma ... chyba że o czymś nie wiem ... ale myślę że styknie ... można na wszelki wypadek jeszcze dać debugowanie USB ... nie wiem czy trzeba ale i nie zaszkodzi 🙃
-
no może tak trafiam jak raz że kolejki 🙃 w sumie no problem ... jak wiadomo gdzie się wbić to i można updatera pominąć ... u mnie na razie też wszystko w porządku ... specjalnie nie ma się do czego przywalić 🙃
-
wysłałem na priv ... tam tylko jedna opcja jest do tego ... mogłeś to dopisać w poprzednim temacie 🙃 dasz radę jakoś ... złego zle nie bierze 🙃 powodzenia!
-
Xiaomi 14 Ultra - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.11.0.UNACNXM - Android 14
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
wiesz ja już 3 lata na Xiaomi eu ... globala nigdy nie miałem ... w sumie na 14 pro to i nawet nie ma globala ... więc niejako jest się skazanym na Xiaomi eu 🙃 czy warto - pewnie że tak - zdecydowana większość załogantów z tego forum Ci to potwierdzi ... mało tego - mój następny fon też będzie od Xiaomi i zgadnij z jakiego systemu będę korzystać 🙃 -
Xiaomi 14 Ultra - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.11.0.UNACNXM - Android 14
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
działa ... na razie fix się sprawdza ... oczywiście do czasu aż google wsadzi w to swoje paluchy 🙃 -
POCO X6 5G/X6 Pro 5G - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
z tego co podales rom to global ... ciekawe jaka wersje ma zalogant Sebastian ... jak starsza to koniecznie trza zaktualizowac ... i to moze zalatwi sprawe ... -
już pobieram i będę wrzucać ... ostatnio przez updatera w ogóle nie idzie pobierać ... zawsze komunikat żeby spróbować później albo przejść do pobrania z serwera ... ale to szczegół ... też zauważyłem od jakiegoś czasu że aktualizacja nie jest widoczna w updaterze jak wejdę do niego z poziomu ustawień - klikam sprawdź i komunikat że mam najnowszą wersję - za to jak wejdę do updatera z poziomu apki to od razu wskakuje że jest nowa wersja do pobrania ... tydzień temu też tak było jak pamiętam ... ogolnie wrzucone ... tak jak pisal przedmowca - poki co wyglada ze wszystko ok ...
-
Samoczynne restartowanie się telefonu
Master odpowiedział(a) na Astrix pytanie w Problemy techniczne
a nie wskoczyła Ci może ostatnio jakaś aktualizacja systemu? były już problemy z restartami na wcześniejszych wersjach dev beta Xiaomi eu ... ale od dawna już się nie uświadczyło tego problemu ... ogólnie na to nie na sposobu do naprawy ... trzeba wrzucić inna wersję systemu - jeśli jest to nowsza a jeśli nie - i można zrobić downgrade - to starsza ... w ostateczności postawić system na nowo ... jeśli nie miałeś ostatnio update systemu to problem może być i sprzętowy a wtedy nic to o czym pisałem nie pomoże ... zostaje serwis żeby w miarę możliwości sprawdzić w czym problem ... ewentualnie wymiana fona jak jest na gwarancji ... najlepiej skontaktować się z micenter i zgłosić problem do rozpoznania (jeśli nie możesz tego zrobić gwarancyjnie ...) ps. jeśli masz customowe recovery (twrp) możesz tam spróbować zrobić czyszczenie cache / dalvik / art ... tez może pomóc choć i nie musi ... ale zawsze można zapodac ... -
POCO X6 5G/X6 Pro 5G - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
no byłoby bardzo dziwne jakby jeden z najnowszych prockow mediateka nie wspierał standardowego - co by nie mówić - kodeka ... tym bardziej ze załogant Sebastian sprawdzał apka codec info że one (hevc) są w systemie ... czyli tym bardziej powinno być wszystko ok ... szukałem trochę infa w necie ale nic aktualnego nie ma za bardzo w temacie ... no i jest potwierdzenie od załoganta marcsl że na X5pro nie ma problemu ... 🙃 może przywrócenie systemu do ustawień fabrycznych by tu pomogło? jakos nic innego mi nie przychodzi do głowy ... ale jeśli to problem z tym co opisałem poniżej nic oczywiście to nie da ... a tak przy okazji co pisałem o VLC - to chyba dobrze pamiętałem o tym że on ma swoje kodeki ... załączam potwierdzenie ... all codecs are included with no separate downloads ... może to jakiś problem sterownika grafiki w tym modelu? bo jeśli vlc na swoje kodeki i nie korzysta z systemowych to jedyne chyba co ma wpływ na odtwarzanie ... (zakładam że jest to sprzętowo kodowane / dekodowane przez GPU ...) a jeśli tak to możliwe że kolejna aktualizacja systemu (no i przy okazji sterownika grafiki) rozwiąże problem ... a patrząc po specyfikacji grafiki w tym modelu to sprzętowo te kodeki są wspierane ... więc jedyna możliwość to właśnie problem sterownika ... https://www.cpu-monkey.com/en/igpu-arm_mali_g615_mp6 -
POCO X6 5G/X6 Pro 5G - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
no tu problem byłby dość prosty do zdiagnozowania - jeśli ten problem dotyczyłby tylko odtwarzacza systemowego ... ale załogant Sebastian pisał że ten sam problem jest w VLC ... a jeśli jest tak jak pisałem (bo pewności nie mam - kiedyś gdzieś o tym czytałem ale to chyba dotyczyło wersji na PC - właśnie nie pamiętam bo już stary i łeb kiepsko działa ...) że ta apka korzysta ze swoich kodeków - to nie bardzo jest jak zwalić winę na kodeki / odtwarzacz systemowy 🙃 jeśli pocox5 to ciągnie bez problemu - nawet jesli tylko przez VLC to X6 tym bardziej nie powinien mieć z tym problemu ... trzeba by poszukać w necie może jakie info się znajdzie - w wolnej chwili poszukam ... -
POCO X6 5G/X6 Pro 5G - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
ściąglem Twój filmik i odtworzyłem bez problemu przez VLC ... napisz może na priv do osób które mają poco X6 żeby sprawdziły ... to chyba najszybciej będzie dostać odpowiedź ... -
POCO X6 5G/X6 Pro 5G - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
zainstalowałem to u siebie i zapisałem filmik w 265 - odtwarza bez problemu przez vlc ... zakładam że masz system global? czy może Xiaomi eu? ja w Xiaomi eu nic nie instalowałem jeśli chodzi o kodeki ... i działa ... może to na globalu jest z tym problem? o ile pamiętam jeśli chodzi o apke VLC że ona ma swoje kodeki ... więc brak jakiegoś w systemie nie powinien być problemem ... to byłby problem dla systemowego odtwarzacza tylko ... w każdym razie kodeki hevc są w systemie tak jak patrzyłem przez ta apke codec info (no ale pisze o romie Xiaomi eu ...) w razie co zrobiony filmik ... nie wiem czy się przyda ale wrzucam na wszelki wypadek https://we.tl/t-eL5kjtg9r5 -
POCO X6 5G/X6 Pro 5G - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
nagrywanie video na pewno obsługuje ... https://komorkomat.pl/telefon/44975-poco-x6-pro/ może właśnie są jakieś dodatkowe kodeki do tej apki ? trudno mi powiedzieć czy są jakieś kodeki dodatkowe jeśli chodzi o system i telefon ... nigdy nie miałem potrzeby żeby tego szukać ... do odtwarzania video w zupełności wystarczy VLC a nagrywanie telefonem kodek czy ma być 264 czy 265 zmienia się w ustawieniach apki aparatu ... jest też taka apka w sklepie Play - codec info - tam można zobaczyć jakie kodery / dekodery są w systemie ...
