-
Postów
3 996 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
ja będę znowu próbował pobrać ta wersję 6.29 ... na razie same porażki 🙃 transfery są absolutnie tragiczne ... a i przez updater nie idzie ... jestem ciekawy czemu wyszedł ten rebuild ... nigdzie nie znalazłem info w tym temacie ...
-
Zmiana softu DEV na stable
Master odpowiedział(a) na daro69 temat w Xiaomi 13 / 13 Pro / 13 Lite / 13 Ultra
build stable można spokojnie robić update nową betą ... tu stable masz z połowy czerwca i nieco nowsza betę ... tak więc nie powinno być problemu ... ogólnie nowsza wersję na starszą można wrzucać bez żadnych przeszkód ... beta jest co tydzień (przynajmniej jeszcze przez miesiąc ...) więc będzie mieć albo te same albo nowsze sygnatury zabezpieczeń jak stable (oczywiście jeśli będziesz korzystał z najnowszego buildu bety ...) problem by był jakbyś np na stable z połowy czerwca chciał wrzucić betę z maja ... to już wysypie Ci się system ... i jedyne co można zrobić to wrzucić znowu jako update ta sama wersję stable z czerwca ... a jeśli z jakiegoś powodu to nie zaskoczy to spróbować najnowsza betę ... a jeśli też nie zaskoczy (choć powinno) to już zostaje tylko skrypt first install / format data ... 🙃 -
pisz do fachowca @Acid
-
a ja wręcz przeciwnie ... szybciej startują apki - od razu na pierwszych z brzegu z których korzystam jest to zauważalne ... to tak na szybkiego wrażenia ale jest lepiej ... niedużo ale jednak ... na pewno nadal jest problem z dotykiem klawiatury w dialerze ... te ustawienia z lewej strony są ok ale zdąża się że nie złapie za pierwszym razem dotyk klawiatury z prawej ... szczególnie jak najpierw klikniemy w te lewe a potem w klawiaturę ... dla shennonga jest rebuild romu? 6.29 ... właśnie pobieram ... tyle ze z predkoscia 100 kB/s to do rana zajmie
-
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
no to dobrze wiedziec ze tylko raz trzeba przejsc ten pierwszy etap ... 🙃 w ogole i tak dobrze ze dla 14tek globali zrobili normalnie ta mozliwosc ... pamietam jak pojawialy sie spekulacje czy beda tez tak mieszac z tym unlockiem jak zrobili to na chinczykach ... ale jednak ktos tam uznal chyba ze nie ma sensu - i chwala mu za to ... -
POCO F3 / Redmi K40 - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.6.0.TKHCNXM - Android 13
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
a wiesz że pisaliśmy o tym tu sporo swego czasu ... wybór jest - owszem - ale część tych ikon jest podobno na tzw. Black list Xiaomi 🙃 u mnie to choć dobrze że pokazuje się ikonka VPN ... a reszta juz nie ... mi osobiście najbardziej brakuje ikonki NFC (która jest widoczna tylko po rozwinięciu centrum funkcji - w ogóle to trochę bez sensu - bo po rozwinięciu i tak widać że jest włączona ... czyli mamy ja pokazana niejako dwa razy - za to w trybie pulpitu w ogóle 🙃) a budzik czy mam włączony to widzę na pulpicie w widgecie pogodowym ... więc to w sumie mi nie przeszkadza że jej nie widać w pasku statusu ... -
POCO F3 / Redmi K40 - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.6.0.TKHCNXM - Android 13
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
nie wiem jak w tym modelu / romie ale u mnie po rozwinięciu centrum funkcji ikonka budzika jest cały czas widoczna ... oczywiście nie widać jej w trybie pulpitu ... o czym zdecydowalo Xiaomi w swej nieskończonej mądrości ... sprawdź czy jest włączona w ikonach paska statusu ... to masz w ustawieniach / powiadomienia i pasek statusu - jak tam jest włączona to po rozwinięciu górnej belki powinna być widoczna - jeśli nie jest to jakiś bug w systemie ... no i temat do zgłoszenia 🙃 -
Redmi Note 12 NFC - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.4.0.UMGMIXM - Android 14
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
nazwa kodowa topaz - to najnowsza stabilna wersja to OS1.0.5.0 UMGMIXM -
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
z tym odblokowaniem to nie jestem pewny ale zakładam że tak jak piszesz ... płatności powinny działać - o ile apka bankowa nie wymaga tzw. strong integrity ... u mnie na Xiaomi eu iPKO działa bez problemu i przelewy i zbliżeniowo a i płatności Googla tez - oczywiście z wrzuconym najnowszym fixem z 22 maja - ogólnie żadnych problemów ... -
no w tym tygodniu pobieranie z serwera koszmarnie wolno ... u mnie już od godziny trzecie podejście i mam nieco ponad 2 GB ... 🙃 z updatera w ogóle nie idzie nawet wystartować ... wszelkie poprawki dla shennonga zawsze mile widziane ... jak tylko pójdzie paczka z romem od razu wrzucam i dam znać w update czy ok ... ps. a tych poprawek wydajności to trochę jest ... ze tak doczytuje w szczegółach ... zobaczymy w praktyce czy efekt będzie odczuwalny ... no i w koncu wrzucone - w wielkich bolach ... nie pamietam juz dawno zeby tak tragicznie sie pobieral rom 🙃 na razie wyglada ze wszystko ok, w updaterze nadal jest podowojny monit zwiazany z modulem inject ... to daje znac na wszelki wypadek ...
-
Redmi Note 13 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
no tu na priv wysłałem ... tak jak Ty piszesz ... a tu masz ten temat ... https://miuipolska.pl/forum/topic/57162-debloating-miui/#comments -
Xiaomi 12 pro po zablokowaniu bootloadera system padł
Master odpowiedział(a) na dudi19 pytanie w Problemy techniczne
to już chyba tylko przez dostęp serwisowy ... napisz do fachowca w tej dziedzinie @Acid -
Redmi Note 13 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
wejdź w dyskusje o aplikacjach i tam masz temat założony jeśli chodzi o debloat ... w każdym razie na mailu masz aktualny stan jak to wygląda teraz u mnie ... więcej tam się nie grzebie bo działa wszystko luks i nie ma co na siłę psuć ... 🙃 -
Redmi Note 13 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
dodam Cię do korespondencji gdzie wrzucałem taką listę usług w oparciu o android universal debloater ... co wywaliłem z jakich list ... i tam też pisałem co zostawiłem z listy rekomendowanej do wywalenia i co to jest ... wiesz w necie są całe artykuły o tym i wypisane wszystko ładnie ... -
Chowające się ikony paska statusu
Master odpowiedział(a) na GregorJan pytanie w HyperOS - korzystanie
na obecnej wersji jaka jest nic tam nie można ruszyć ... to systemowe ustawienia ... i nie ma co z tym zrobić ... z lewej stronie to ilość ikonek powiadomień można o tym decydować ... a z prawej strony to chyba jedyne co można zrobić to maks ograniczyć wyświetlanie innych rzeczy ... no nie wiem po co masz włączone procenty baterii z prawej strony jak można to dać w samej ikonce baterii albo zrobic tylko wskazanie wypełnieniem ikonki baterii - już wszystko masz przesunięte w prawo i może wyskoczą wtedy re prędkości nawet przy dwóch kartach i dwóch wskazania vowifi ... -
Redmi Note 13 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
wiesz i masz rację i nie do końca 🙃 tam nie usuniesz w ogóle nic jeśli chodzi o apki - to tylko usługi systemowe - ja nie widzę w ogóle sensu trzymania aktywnych kilkudziesięciu usług które siedzą w tle i konsumują zasoby + baterie a z których nie korzystam ... i korzystać nie będę 🙃 wiem jak to pomogło na wydajność i baterie w mi 11 - byłem pod wrażeniem - stąd pierwsze co zrobiłem po instalacji Xiaomi eu na swojej 14 pro to odpaliłem UAD i pojechałem równo ... 🙃 cały czas to mam wywalone i żadnych problemów z telefonem apkami czy stabilnością - jedyne co musiałem przywrócić to usługa Googla odpowiedzialna za zakładkę Discover no i to SIM activation - wcześniej miałem usunięte konto Xiaomi ale ostatecznie je dałem + chmurę - tylko zapomniałem przywrócić ten SIM ... tam w opisie tej usługi jest o tym że to musi być w przypadku synchronizacji zasobów z chmurą (tylko w sumie nie wiem czy musi być cały czas czy tylko wystarczy że to powiązanie z numerem telefonu raz zaskoczy ... przy okazji na próbę ja wywalę - tzn to SIM activation - i sprawdzę czy nie wywali bez tego synchronizacji ...) -
możliwe że było źle coś przetłumaczone ... to info jest często z chińskich portali ... już tak bywało 🙃 czasami nawet pisałem pod artykułami żeby korektę zrobić ... nic tam poważnego - ostatnio np jak był art o 15tkach to było info że będą wszystkie aparaty peryskopowe a faktycznie ma być tylko jeden peryskop (dla 15 pro) - dość duża zmiana na plus bo do tej pory peryskopy miały tylko ultry ... w sumie taki detal ... no ale można poprawić zawsze 🙃
-
Pływające dymki w messengerze
Master odpowiedział(a) na Paweł Jewdokimow pytanie w Problemy techniczne
ja na 14 pro na żadnej wersji dev beta nigdy nie miałem takich problemów ... a siedzę już na nich ponad pół roku ... messengera co prawda mało używam ale aktualizuje na bieżąco co tam wylezie w sklepie Play ... może właśnie jakiś konkretny rom na konkretny sprzęt ma takie dziwne objawy ... sterownik może od grafiki ... a może być to też problem np tego typu jak było z galerią kiedyś - gdzie się okazało że jest z tym problem - tzn. apka galerii ale tylko na procesorach snap 8 gen 2 ... 🙃 -
no ... ale widywalo się całkiem sensowne modele z LCD ... choć też jeśli chodzi o Xiaomi to nie kojarzę takowych ... ale oni mają tyle modeli że ciężko to ogarnąć ... poza tym mają przecież swoje podmarki typu redmi czy poco ... w poco M3 matula ma LCDka ... jest z niego zadowolona choć ostatnio coś z miejscem zaczął świrować ... trochę to samo co ja miałem w swojej apce galerii - wskazanie zajętego miejsca jest w ogóle oderwane od rzeczywistości ... to jakiś problem w globalnej wersji galerii - w naszych dev betach też jest ta wersja 🙃 ps. Krzychu - tak na szybkiego dwie fotki poszły na priv - byle jak zrobiłem z ręki i trochę niestabilnym zielsku (wiatr+oświetlenie) tryb zwykły - nie pro - czyli automatem ustawienia ...
-
było kwestia czasu tylko ... oledow się robi coraz więcej i w różnych rozmiarach ... sprzedaż wzrosła to i koszty są niższe ... już od jakiegoś czasu nawet w budżetowych modelach zaczęli dawać oledy ... tak więc czas postawić krzyżyk na LCD 🙃
-
Redmi Note 13 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
w universal android debloater to niby nazywa się uninstall - ale możliwe że to wyłącza usługę ... bo jest opcja restore i od razu jest ona przywrócona - więc zakładam że raczej to zostaje w telefonie tyle że nie działa w tle ... przywrócenie jest momentalne - się klika i od razu działa - sprawdzałem w praktyce 🙃 też bym to zostawił ... ogólnie to są w tym programiku fajne opisy tych usług - często bardzo szczegółowe - choć bywa że nie ma wcale albo info jest bardzo skąpe ... w ogóle może już są w necie zaktualizowane listy debloat - ja dość dawno w to się bawiłem ... z pół roku będzie 🙃 ogólnie z procedury i efektu jestem zadowolony - wszystko działa jak należy a ile śmiecia się pozbyłem przy okazji ... -
Redmi Note 13 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
Xiaomi eu robi romy bazujące na wersji CN (tak stable jak i dev beta - którego nie ma do tego modelu co niektórym mocno doskwiera - vide @kris68)🙃 a nie EU ... czyli masz u siebie globala - jak zrobisz unlocka wywal to w ch... i wskakuj na Xiaomi eu ... zobacz przy okazji co pisał wyżej wspomniany załogant przy najnowszej dostępnej wersji stable dla tego modelu ... jeśli ten temat Cię interesuje to wbij sobie w dział dyskusje o aplikacjach i tam masz założony temat debloat - ja tam wrzuciłem np. listę tego co usunąłem u siebie ... tyle że to trzeba robić z głową i spokojnie poszukać też info w necie ... listy są ale czy na ten konkretny model znajdziesz nie wiem ... one są raczej uniwersalne ... do tej procedury polecam nie adb tylko programik o nazwie universal android debloater - ma fajnie pogrupowane to wszystko kategoriami np. z listy recommended prawie wszystko można bez obaw wywalać - choć część rzeczy bywa przydatna i u siebie to zostawiłem ... a na innych listach np. advanced warto już się zastanowić ... 🙃 ps. dodałem Cie do korespondencji w tym zakresie - tam wrzuciłem zrzuty co wywalone czy zostawione z jakich list - to możesz obadac przy okazji ... ogólnie taka porada żeby w UAD zawsze czytać opisy - jeśli są - coś nie jesteś pewny - zostaw ... też tam bardzo prosto można przywrócić usunięte usługi - klikasz restore i masz z powrotem ... więc też bez obaw że czegoś nie da się odzyskać ... tam jak poczytasz ten temat debloat - to na końcu walczyliśmy z jedna sprawą która do końca nie wiadomo w czym jest - ja z tego nie korzystam ale jednemu zalogantowi było to przydatne ... jakiś skrót ułatwień - do tej pory nie wiem gdzie to jest 🙃 -
pewnie że tak ... ale na pewno softem z 15 już tam się bawi ekipa Xiaomi eu ... może pan Kacper w wolnej chwili wrzuci tu jakieś ciekawe info odnośnie tych beta romów ... w sumie Xiaomi ma jeszcze dużo czasu z tym na zabawę - premiera 15tek gdzieś w połowie października więc do końca września powinni mieć to już przygotowane na premierę ... w sumie 3 miesiące ... i dużo i mało 🙃
-
ciekawe że zgadlem trochę ta baterie 🙃 pisałem o tym w poprzednim wątku przy okazji newsa na temat 15 że liczę na co najmniej 5500 i już w nowej technologii ... szkoda że nie napisali czy podwyższa ładowanie bezprzewodowe do 80 watów jak to jest teraz w 14 ultra ... ta kombinacja jak najbardziej by mi pasowała ... z tą przesłona to i plus i minus ... minus to że zawsze jednak jakieś dodatkowe możliwości fotograficzne ... a plus taki że mniej skomplikuje to budowę wyspy aparatów i pozytywnie odbije się na jej grubości ... oby dali tylko ten peryskop o którym było już w przeciekach ... to bardziej mi się przyda niż ta zmienna przesłona ... czyżby moje przewidywania się sprawdziły ... 🙃
-
no tak ... ale wątpię że Xiaomi eu się bawi ta wersja jak ma dostępny oryginalny chiński rom ... chociaż kto wie ... trzeba by tam u nich na forum o to podpytać myślę ... ja osobiście czekam na pierwszego załoganta który pójdzie dobrowolnie na ścięcie 🙃 i da znać jakie biedy doświadcza ... ja spokojnie czekam na swoją 15 pro i hyperos 2.0 na andku 15 ... oczywiście custom tailored by Xiaomi EU 🙃
