-
Postów
3 996 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
Seria Xiaomi 15 wprowadzić ma co najmniej dwa dodatkowe ulepszenia
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
no fajnie z tą przesłona ... tylko raz że większość użytkowników i tak nie będzie się w to pewnie bawić (tu na pewno warto usprawnić automatykę aparatu żeby soft sam ją zmieniał w zależności od sytuacji ... czyli tryb pracy "kliknij i zapomnij") a dwa że ta przesłona zwiększy grubość wyspy z aparatami co przy mniejszym rozmiarowo (i zapewne cieńszym) telefonie też może nie być mile widziane ... czyli dla większości użytkowników to zapewne zbędny bajer a do tego jeszcze realnie "pogrubiający" telefon ... no ale rozumiem ich że chcą jakoś wyróżnić telefon choćby względem zwykłej 14 gdzie zmiennej przesłony nie było ... czytnik ultradzwiekowy to kolejny wyróżnik i tu nie jestem zdziwiony że chcą to dać do 15 i 15 pro ... większa bateria też zawsze mile widziana ... 🙃 ja osobiście chciałbym w 15 pro zobaczyć już węglowo - krzemowa tak gdzieś minimum 5500 mAh i z ładowaniem bezprzewodowym jak w 14 ultra ... do tego peryskop tak z x5 i podekranowa kamerkę przednia ... też wzmacniacz sygnału z 14 ultra byłby wskazany ... oby tylko ten nowy snap miał jako taka kulturę pracy bo gdzieś już czytałem że pobór mocy i temperatury mają nieźle pójść w górę ... pewnie wyciągają te taktowania ile się da - a ma chyba już być ponad 4 GHz na jednym rdzeniu ...bo powszechnie wiadomo że benchmarki zwykłemu użytkownikowi są najważniejsze 🙃 i chodzi po kolegach czy koleżankach i chwaląc się ile tam wyczesal ... -
wrzuć inny np VLC i ustaw go jako domyślny - problem z głowy ... 🙃 ja osobiście wywalam wszystko tego typu od razu po instalacji systemu - a jak nie da się przez aplikacje to w debloacie ...
-
spoko ... wiesz ostatnio był podobny problem z 5g tu na forum i tam sporo pisaliśmy o różnych opcjach ... skończyło się właśnie na operatorze ... u Ciebie wygląda mi to na analogiczna sytuację ... oby to nie był tylko sprzętowy problem z modemem GSM ... ale trzymam kciuki żebyś to ogarnął ... w razie czego wiesz gdzie testy włączyć i sprawdzić stan połączenia ... no i na 5g to powinno ci najmniej 10x tyle wyciągnąć w transferze niż na LTE ... 🙃
-
czyli to albo operator albo nadajnik ... jak będziesz w innej lokalizacji i połączy się fon z innym nadajnikiem to może zaskoczy 5g ... jeśli też nie to zostaje operator - nie ma tu innej opcji myślę ... 🙃
-
no ale jak wymieniałes to właśnie dobrze ... bo masz na pewno aktualna ... a nie stara ... więc tu problemu nie powinno być ... sprawdź jeszcze jedna rzecz w tych testach - status połączenia nr - u mnie jest tak ja w załącznikach ... jeśli masz inaczej to by wskazywało na problem u operatora ... zwróć uwagę na typ sieci no i stan nr i czy nr jest dostępne ... to NSA to tryb pracy - jest jeszcze tryb SA - ale to musi nadajnik odbiornik go wspierać - to takie czyste 5g wtedy na nowej infrastrukturze ... ale zdecydowana większość pracuje w trybie NSA - czyli to takie "brudne" 5g ... oparte o sieć LTE ...
-
a tak w ogóle kiedyś czytałem na jakimś forum - chyba XDA - że na takie problemy może pomóc wymiana karty SIM u operatora ... może są różne standardy tych kart i te starsze nie chytaja się 5g? coś tak mi się kojarzy właśnie ten temat ... daje znać na wszelki wypadek ... bo jak telefon wspiera ten standard w modemie i operator ma to aktywne przy taryfie to w zasadzie problem może być albo po stronie karty SIM albo po stronie nadajników / odbiorników GSM ... bo innej możliwości tu nie ma ... b20 czy jest czy nie to nie powinno rzutować w żaden sposób ...
-
to takie informacje o trybach pracy modemu ... one są ukryte - można tam wejść kodem serwisowym albo wejść w ustawienia potem informacje o telefonie potem szczegółowe informacje i tam na dole będzie pole z danymi o pamięci wewnętrznej - trzeba w to poklikać kilka razy i uruchomi się nowe okno ... kartę przełożyć też nie zaszkodzi a najlepiej jeszcze wsadzić inna od drugiego operatora a potem zmienic znowu na swoją ... też może pomóc ... to z plusem to zakładam że piszesz o LTE+ czyli z agregacja pasm z kilku nadajników ... to zawsze powinno dać szybsze transfery ... ogólnie w tych ustawieniach modemu sprawdź czy masz najpierw NR a potem LTE czy GSM ... jak w ustawieniach karty SIM dasz preferowane 5g to właśnie tam tryb powinien zaczynać się od NR ... jak zaczyna się od LTE to i nie byłoby dziwne że masz tylko ten tryb ...
-
to Ci w ogóle nie łączy się na 5g? tu ostatnio był taki problem i się okazało że wina była po stronie operatora ... gość pisał że przełożył kartę do nowego telefonu na starym miał bez problemu połączenie 5g a na nowym tylko LTE ... a on w ogóle nie miał tego aktywnego w taryfie 🙃 a my debile tydzień czasu szukaliśmy rozwiązania i gdzie może być problem 🙃 też chyba to dotyczyło 13tki jak pamiętam ... też nie mam u siebie B20 i żadnych problemów ... 5g śmiga bezproblemowo (co prawda na T-Mobile ...) 35 to nawet chyba słabo jak na LTE ... sprawdź też koniecznie w ustawieniach SIM czy masz preferowany typ sieci jako 5g/LTE a nie tylko LTE ... no i ewentualnie w testach modemu czy tryb pracy ma na początku NR ...
-
zanika przesył danych po opuszczenia wi-fi
Master odpowiedział(a) na Barbara Łysko pytanie w HyperOS - korzystanie
ja bym w ogóle zaczął od tego żeby sprawdzić czy u operatora ta transmisja jest włączona - wiem - niby dziwne i bez sensu ... ale ostatnio prawie tydzień tu był temat z brakiem połączenia 5g i się okazało że operator tego nie włączył 🙃 a niby tylko karta przełożona do nowego telefonu a na starym było ... przy tym problemie to by chyba trzeba było zacząć od sprawdzenia czy nie wywaliło przypadkiem punktu dostępowego mobilnego neta i sprawdzić przy okazji co tam jest ustawione z danymi podawanymi przez operatora ... może jakaś zmiana była po jego stronie i trzeba te ustawienia zaktualizować ... punkt dostępu do internetu powinien być zaznaczony jako domyślny (drugi punkt powinien być ustawiony do obsługi MMS ale nie jako domyślny - czyli ptaszek dajemy przy internet a nie MMS ...) to pierwsze co bym zaczął ... ogólnie sporo tu było różnych wątków o tego typu problemach - ostatnio jak pamiętam pomogło też wyjęcie karty SIM i włożenie karty innego operatora ... potem zmiana na poprzednią kartę i problem sam się naprawił 🙃 nie pamiętam dokładnie już co tam było ale chyba problem z SMS / MMS ... jeśli to z punktem dostępu i/lub z zamiana karty SIM nie pomoże to takim dość drastycznym kolejnym krokiem może być przywrócenie do ustawień fabrycznych (oczywiście po uprzednim backupie danych ...) - wtedy trzeba będzie te punkty dostępu dodać od zera ... no ale to też może pomóc ... a jeśli to nic nie da to może to być jakiś problem z modemem - ale jeśli działaja połączenia i SMS/MMS to raczej mało prawdopodobne ... problem z modemem to może potwierdzić serwis ale koszt naprawy / wymiany płyty może być nieopłacalny ... to już kwestia zastanowienia ... no ale to ciekawe że pomaga reset telefonu i ta transmisja jest ... czyli to może być tylko jakiś krzak w systemie - więc reset do fabrycznych (a jeszcze lepiej w miarę możliwości wrzucenie nowego romu "na czysto") powinno załatwić sprawę ... czyli punkt dostępu i transmisja po stronie operatora jest ok bo inaczej oo restarcie telefonu dalej nie byłoby tej mobilnej transmisji a z tego co Pani pisała to jest ... 🙃 ps. dla zainteresowanych tematem - problem wystąpił po update globala na miui 14 do hyperos... możliwe że pomoże przywrócenie systemu do ustawień fabrycznych a to jakiś krzak związany z update romu ... tymczasowe rozwiązanie i zdecydowanie szybsze niż restartowanie telefonu to włączenie i wyłącznie trybu samolotowego ... -
no to chyba że tak ... tam gdzieś przy ustawieniach była uwaga czy to wymaga potwierdzenia - dałem na nie żeby to robił automatycznie bez potwierdzania ... w sumie to trochę bez sensu dla mnie ... bo jeśli tak jest jak piszesz to w zasadzie zawsze powinniśmy mieć i wifi i dane komórkowe włączone jednocześnie - więc tu mogę założyć że telefon mając aktywne jednoczesnie oba tryby łączności domyślnie korzysta z wifi pomijając zupełnie włączona transmisje komórkową i jak utraci dane wifi i nie złapie żadnej sieci to zaczyna ciągnąć wtedy od razu przez komórkowe ... no ale to chyba jest oczywiste zachowanie i nie trzeba do tego robić przełączników 🙃 pisze to w szczególności o tym komunikacie co w załączeniu ... no ale już się domyślam o co chodzi ... to potwierdzenie to sądziłem właśnie że wyskakuje wtedy kiedy padnie wifi i ustawiamy czy uruchomienie danych komórkowych ma być automatem czy za zgodą ... ale tu zakładałem że to jest ze stanu wylaczone na włączone a nie z włączone na włączone ... 🙃
-
a ja mam taką kwestie techniczna - chodzi o te funkcje co w załączeniu - czyli akceleracja sieci ... tam jest opcja przełączania na dane mobilne przy braku połączenia wifi lub słabego sygnału - czy to w ogóle działa? bo zakładam że jak np. mam dobry sygnał wifi i wyjdę z zasięgu routera to w momencie utraty połączenia z powyższym powinien automatycznie mi wskoczyć transfer mobilny? czy się mylę? ogólnie w praktyce nic takiego nie ma miejsca 🙃 zawsze trzeba ręcznie to przełączać - i ok - w sumie żaden problem - tylko po co są w takim razie przełączniki?
-
Zmiana softu DEV na stable
Master odpowiedział(a) na daro69 temat w Xiaomi 13 / 13 Pro / 13 Lite / 13 Ultra
trochę wyrecze pana Kacpra 🙃dev beta mozna spokojnie aktualizowac na nowe stable ... warunkiem powodzenia jest tylko to czy ta nowa stable ma takie same lub nowsze sygnatury zabezpieczen ... jesli ta beta ma czerwcowe i stable ma czerwcowe to nie bedzie problemu ... czyli pojdzie bez czyszczenia danych - korzystasz ze skryptu update albo wrzucasz przez twrp normalnie jako install ... czysta instalke postawisz w razie jakichs problemow z apkami ... bo moga sie zdarzyc choc to sporadycznie wystepuje ... czasami moze pomoc ich ponowna instalacja albo wyczyszczenie danych i cache - tak wiec radzilbym od tego zaczac w razie problemow - a czysta instalke zrobic jak te zabiegi nie pomoga ... ale na razie lec spokojnie jako update tym bardziej ze to swierze wypusty romow - to co pisalem o potencjalnych problemach to dotyczy bardziej przejscia z andka 13 na 14 a tu masz z 14 na 14 wiec no problem👍 ps. ja osobiscie bym polecal zostac na becie 🙃 -
Redmi Note 12S (codename: sea) nagrywanie rozmów
Master odpowiedział(a) na lukecz temat w Dyskusja ogólna
spoko ... działaj ... jeśli jest tak jak piszesz to pewnie faktycznie bez locka da radę .. wiesz te romy są oznaczane osobno bo mają dodatkowa funkcjonalność i kosmetyczne zmiany w porównaniu z globalem takim normalnym globalnym 🙃 często to duperele jakieś ... dostosowane do specyfiki tych regionów ... ten dialer z nagrywaniem jest zdecydowanym odroznikiem tych wersji od tego globala typowo europejskiego ... stąd taka popularność ... bo z apkami do nagrywania też różnie bywa i też tutaj narzekali na to załoganci ... tak więc zobaczysz jak bez locka to będzie działać w praktyce ... a jak uznasz że jest ok a i lock jednak się przyda to śmiało możesz robić - szczególnie po tym co pisał pan Kacper ... tu nie pomylisz dystrybucji jeśli była jedna tylko dla tego modelu ... -
Redmi Note 12S (codename: sea) nagrywanie rozmów
Master odpowiedział(a) na lukecz temat w Dyskusja ogólna
więc po kolei ... zasada jest tu całkiem prosta - blokujesz tylko wtedy kiedy rom i telefon jest z tej samej dystrybucji ... czyli rom global i telefon global - można analogicznie telefon chińczyk i rom chińczyk też można - każda inna kombinacja - nie ... jeśli wrzucisz globala na globalny telefon i nie zrobisz locka to tak - będziesz miał problemy ... głównie z apkami uczulonymi na kwestie bezpieczeństwa ... w zasadzie każda realizująca płatności ... ale też inne np mobywatel ... to już w praktyce zobaczysz ... żeby z tym pokombinować musisz pobawić się magiskiem i jego modułami ... jest tu sporo o tym na forum ... w nie zablokowanym globalu to jedyne co możesz zrobić żeby pozbyć się tych problemów ... -
Redmi Note 12S (codename: sea) nagrywanie rozmów
Master odpowiedział(a) na lukecz temat w Dyskusja ogólna
wiesz to musiałbyś poszukać tu na forum wątków i tematów z tym związanych i podpytać załogantów czy to w tych wątkach czy na priv o te romy - dużo osób tu o to pytało i dużo osób wrzucało tak wersję na Tajwan czy Indonezję właśnie dlatego że chciały mieć ten wbudowany dialer ... raczej nie pamiętam psioczenia i narzekań 🙃 powinno więc u Ciebie wszystko zatrybic jak należy ... najważniejsze to mieć właściwy rom dla swojego modelu no i właściwie go wrzucić ... btw. ja w ogóle nie bawię się w globale czy miflashe - uznaje wyłącznie Xiaomi eu i nie zamierzam zmieniać tej sytuacji - raz pomagałem znajomemu wrzucić oryginalny rom na mi 14 ... w miflash najważniejsze to nie zapomnieć przed rozpoczęciem procedury zaznaczyć na dole czy ma być zrobiony ponowny lock czy nie ... bo nie będzie o to pytania w trakcie ... też jakby Ci wywalało błędy związane ze sterownikami to problem łatwo można rozwiązać dodając pusty katalog w katalogu miflash - LOG czy LOGS. .. nie pamiętam już - w razie czego znajdziesz w necie ... -
Redmi Note 12S (codename: sea) nagrywanie rozmów
Master odpowiedział(a) na lukecz temat w Dyskusja ogólna
procedura flash dla romow typu global - też wypustow na Tajwan czy Indonezję jest opisana w linku - nie wiem czemu ciągle podpierasz się instrukcja dla romów Xiaomi eu ... https://miuirom.org/updates/fastboot-xiaomi -
Redmi Note 12S (codename: sea) nagrywanie rozmów
Master odpowiedział(a) na lukecz temat w Dyskusja ogólna
no trudno się dziwić że nie znalazłeś plików wykonywalnych Xiaomi eu w romie globalnym ... to są różne systemy i różnie się je wrzuca ... rom global czy to w wersji TW czy ID wygrywasz programem miflash mając odblokowany bootloader i w trybie fastboot - tam zaznaczasz przed flashem czy chcesz zrobić lock czy nie - jeśli masz telefon z globalnej dystrybucji to możesz ... jeśli chińczyka - nie ... to co pokazałeś to plik z romem z końcówką tgz ... ogólnie pod miflash musisz ściągnąć też właściwą wersję romu - czyli przeznaczona pod fastboot ... -
ja też trochę poklikalem i o ile z lewym nie ma problemu - reaguje zawsze - szybko i bez problemu - to prawy (klawiatura) nie zawsze reaguje na dotyk ... czyli coś jest w temacie 🙃 ciekawe jak na innych modelach ... ogólnie objaw jest taki że jak otworze apke dialera to klawiatura kilka razy reaguje dobrze a potem dotyk nie działa ... po kilku wyborach znowu zaskakuje ... też bywa że nie łapie jak wcześniej dusimy też trzy kreski z lewej ... czyli wchodzimy w dialer - klawiatura łapie - klikniemy w trzy kreski - a potem znowu w klawiaturę i już nie zaskoczy ...
-
o ładnie ... a wiesz że mi chyba tylko raz się tak zdarzyło ... chociaż pisze tu o mi 11 ... zawsze były 3 lub 4 ... ale na którejś becie właśnie tak ładnie zakończyło update ... no a na 14 pro na razie obchodzę się bez twrp 🙃
-
shennong pobrane z serwera głównego i wrzucone przez fastboot - na razie wygląda że jest ok - takie dwie uwagi - jedna pisałem w wątku w poprzedniej rozwojowej - jest podwójny komunikat o fixie w updaterze do którego wchodzimy przez ustawienia - w apce jest pojedynczy ... w sumie nic istotnego ale można się pozbyć przy okazji ... druga uwaga dotyczy samego procesu update i komunikatów - pojawiały się nowe informacje przy wrzucaniu plików super - nie zdążyłem przeczytać bo zerknąłem w ostatniej chwili ale było tam coś chyba typu "sparse" ... znalazłem na innym forum ten komunikat - Warning: skip copying super image avb footer due to sparse image - na pewno nie było tego przy poprzednim update ... co do tego co pisał załogant Grzegorz to poklikalem trochę tak w te trzy równolegle kreseczki jak i chowanie / wysuwanie klawiatury i wygląda że u mnie jest w porządku ... sprawdzę jeszcze za jakiś czas ... poza tym na razie wszystko w porządku 🙃 ps. info dla osób siedzących temat nieszczęsnego Gmaila i jego powiadomień - na tej wersji - jak system zaskoczył do pulpitu to wskoczyło z niego powiadomienie ... tydzień czy dwa temu wysyłałem testowo z innej skrzynki wiadomości i właśnie je pokazało 🙃 no ale z dobrych wiadomości to tyle ... zrobiłem znowu testy i powiadomień brak ... może przyjdą z dużym opóźnieniem - trudno powiedzieć - w każdym razie problem jest dalej z dziadem 🙃
-
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
na forum XDA jest trochę o tym ... to sprzętowe ograniczenie ... zmiana softu tego nie obejdzie ... -
może paszcza się naprawiła 🙃 a wcześniej kamerka glupiala jak musiała ja analizować 🙃 no ale dość żartów ... może problem był właśnie tylko w poprzedniej wersji romu i tylko w przypadku tego modelu? u mnie cały czas jest ok ... szkoda że inne osoby z 13 pro tu nie potwierdziły problemu ... a może nie korzystają z paszczowego unlocka? 🙃
-
Redmi note 13 pro zepsuty dźwięk na słuchawkach BT
Master odpowiedział(a) na Grzegorz Gajos pytanie w Problemy techniczne
ale sprawdzałeś w ustawieniach fona czy suwak dla multimediów nie jest zaniżony? tak pytam na wszelki wypadek ... wysyłałem chyba zrzut ekranu z tych dodatkowych ustawień głośności? coś mi się kojarzy że tak ... nie zaszkodzi się upewnić 🙃 -
Redmi Note 13 Pro + Rom Taiwan - jak włączyć ID rozmówcy i ochrone przed SPAMem
Master odpowiedział(a) na rydzyk673 temat w Problemy techniczne
a wiesz że nawet nie zwracałem specjalnie na to uwagi - ja ogólnie mało dzwonię i do mało kto dzwoni ... to wrzuciłem jako coś typu anty spam - spodobała mi się i zostawiłem ... 🙃 możliwe że część funkcjonalności jest w pakietach premium bo tam jest kilka chyba do wyboru jak pamiętam ... to musiałbyś sam zerknąć ... wiesz - tego typu apek jest sporo - może potestuj inne ze sklepa Play ... albo w ogóle jakieś inne dialery ... bo i różne kombinacje powyższych 🙃 ale też możliwe że to rozpoznawanie opiera się na tej bazie spamu - w tej wersji darmowej trzeba to samemu co jakiś czas aktualizować ... może ktoś jeszcze coś ciekawego poleci w tym temacie ... zobaczymy 🙃 -
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
jak ma esim to na pewno global ... chinskie wersje nie maja tego ... a jesli chodzi o te oznaczenia to -> The The Xiaomi 14 and Xiaomi 14 Pro are also included in the IMEI database, 23127PN0CC/23127PN0CG for the Chinese and international versions, and 23116PN5BC/23116PN5BG for the Chinese version.
