-
Postów
3 996 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
sprawdzone SMS i MMS - wysyłanie i odbiór - bez problemu ...
-
może - i się schrzani ... poprawki zabezpieczeń masz już czerwcowe ... w poprzedniej becie były majowe ... ja sprawdzę u siebie za pół godziny czy z SMS / MMS jest wszystko ok bo w sumie nie wiem nawet 🙃
-
Redmi Note 13 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
a tak zapytam - global czy Xiaomi eu? jeśli chodzi o zdjecia to po średniaku dużo sobie nie można obiecywać ... też można spróbować wrzucić inna apke do aparatu - np. gcam - może poprawi to ich jakość / odczucia wizualne ... 🙃 na baterie ma wpływ masę rzeczy ... nie tylko procesor - ja np. zawsze po instalacji robię tzw. debloat którym wywalam masę usług pracujących w tle - nie mam żadnego problemu z działaniem telefonu a bateria trzyma zdecydowanie lepiej ... najwięcej to odczułem na mi 11 gdzie bateria nie jest za specjalna (ot taki standard na tamten czas) a można powiedzieć że dostała drugie życie ... sam byłem zaskoczony ... pamiętam nawet że wrzucałem na forum tzw. SOT i statystyki zużycia przed i po debloat ... teraz na mi 14 pro wywaliłem znowu masę rzeczy i nie narzekam - ogólnie polecam temat debloat w dziale dyskusje o aplikacjach ... jeśli zależy Pani na dłuższym działaniu na baterii to gra warta świeczki ... a jeszcze co do aparatów - ten model czyli RN 13 pro kupił ostatnio Krzysiek - przypomniałem sobie co pisał w mailu i wrzucam ... A smartfon wiesz - raz, ze obiektyw dobry główny Samsunga chyba, 200 MPix ale tym sie nie podniecam, ważne, ze stabilizacja optyczna !!!!! nie elektroniczna - oglądałem porownanie tej i tej- stabilizacja optyczna wypada lepiej w każdym teście o 100%, elektroniczna odpada zupełnie. Bardzo ładne zdjęcia nocne i szeroki kat + macro. No i nagrywanie filmów w 4K - 30 kl/s, mogloby być 60 kl/s ale też się nie podniecam bo 30 wygląda bardzo dobrze. No i ostrosc naprawdę jest za***ista a nie to co tańsze aparaty czyli nie ma tragedii ... gość jest zawodowym fotografem to raczej wie co mówi ... możesz napisać do niego na priva i podpytać np. o ustawienia @kris68 -
ale telefon był w serwisie? zostało to zrobione? i po 3 miesiącach znowu problem?
-
Xiaomi 11T Pro - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.2.0.UKDMIXM - Android 14
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
no prawdopodobnie trzeba to najpierw uwidocznić ... -
shennong wrzucone - poszło elegancko - na razie wszystko wygląda w porządku ... poprawki wskoczyły czerwcowe ... taka drobna uwaga co do updatera - dwa razy wyskakuje informacja o fixie dla Googla - w tej wersji z apki jest ok - informacja jest jedna - chodzi o ten updater do którego wchodzimy z menu ustawień ...
-
do oryginalnego to nie ... jeśli chcesz wrzucić oryginalny rom i przywrócić fona do stanu fabrycznego to tylko przez miflash - i tam masz dwie opcje do wyboru - czyszczenie + wrzucenie romu + zablokowanie telefonu - to możesz zrobić tylko jeśli system i dystrybucja telefonu są tozsame ... ale jeśli będziesz chciał potem wrzucić inny system - np Xiaomi eu - to musisz ponownie przejść procedurę unlocka ... drugi wariant to czyszczenie + wrzucenie romu i bez blokowania telefonu - to dobra opcja jeśli chcesz wyzerować pamięć a potem od razu wrzucić inny system no Xiaomi eu ... tak więc w przypadku flash oryginalnego romu to co powyżej - no ale jeszcze można pominąć miflash i wrzucić rom Xiaomi eu skryptem czyszczenia pamięci i format data ... tu warunkiem jest odblokowany telefon a wszystko robisz przez kompa - telefon uruchamiasz w trybie fastboot - podłączasz do kompa - sprawdzasz w menadżerze urządzeń czy jest wykryty jako android bootloader interface (jeśli nie to szukasz w necie sterowników ADB) no i jak to zrobisz to pobierasz paczkę ZIP z systemem rozpakowujesz i tam będzie plik wykonywalny clear data with format - to właśnie wrzuca czysty system ... jest tam te skrypt update - go używasz potem do aktualizacji - wrzuca nowa wersję nie kasując żadnych danych i ustawień ...
-
Pełny "Backup" systemu w MIUI 100%
Master odpowiedział(a) na KILLUMINATI temat w Dyskusje o aplikacjach
napisz do @kris68 może coś podpowie ... on tym się trochę bawił ... takie backupy zazwyczaj się nie sprawdzają do końca bo część apek pewnie się wysypie ... a dostępy i hasła i tak trzeba będzie ręcznie robić ... ja korzystam z dwóch kopii w chmurach - z konta Xiaomi no i google - to wystarczy w zupełności ... apek dużo nie używam i spokojnie sobie wrzucam ze sklepa Play ... stąd trudno mi coś doradzić ale Krzysiek pewnie zapoda jakiś ciekawy pomysł 🙃 -
no bo tu można zrobić jedyne co pisałeś ... w zasadzie w warunkach domowych więcej się nie da ... może jakieś testy serwisowe tu pomogą ... nie mam pojęcia ... jak wysypało się sprzętowo to umarł w butach ... tylko fachowiec z serwisu coś doradzi czy w ogóle warto bawić się w wymiany ...
-
może to jakiś problem sprzętowy z modemem? bo w zasadzie wszystko poza resetem do ustawień fabrycznych / lub wrzuceniem czystej instalki romu już zrobiłeś ... no i w zasadzie to jedyne co możesz jeszcze zrobić ...nie wiem czy takie usterki są do naprawy bez wymiany płyty głównej ... możesz skontaktować się z serwisem micenter albo napisać tu do @Acid
-
oczywiście najnowsze stabilne wydanie Xiaomi eu ... https://miuipolska.pl/pobierz-miui-stabilne/redmi-k40-poco-f3-stabilna/ no i potem też wrzuć najnowszego fixa dla portfela Googla - oczywiście o ile z tego korzystasz ...
-
Redmi Note 12 Pro 4G/5G/+ - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
im szybszy standard ufs tym ten wpływ będzie mniejszy .. ram zawsze będzie szybszy ... choć w przypadku ufs 4.0 to już dla przeciętnego użytkownika nie powinno być odczuwalne ... dodanie tego rozszerzenia też na pewno negatywnie wpłynie na czas pracy na baterii - i tu znowu ufs 4.0 ma dużo lepsza efektywność energetyczna więc też będzie to mniej odczuwalne ... ja bym radził - jeśli już jest konieczność włączenia tego rozszerzenia żeby wybrać możliwie niska wartość ... pamięć ram można zwolnić też robiąc tzw. debloat ... a jest co wywalać 🙃 -
może to jakaś wada sprzętowa ... np. gdzieś w panelu z przyciskami ... jeśli to zakup z gwarancją proszę po prostu odesłać sprzęt z opisem problemu a jeśli nie ma takiej możliwości proszę podpytać eksperta np. napisać do @Acid albo skontaktować się z serwisem micenter ...
-
no to ciekawy problem ... może znowu to konflikt - tyle że z inną apka? to byłoby dość prawdopodobne ... w sumie zrobiłeś co mogłeś (czyszczenie i nowa paszcza) - no i tak - czekamy na kolejną betę ... 🙃
-
poczytaj tutaj co piszą ... chyba podobne objawy jak u Ciebie ... https://www.ifixit.com/Answers/View/624624/Xiaomi+Mi+phone+led+blinking+and+dead
-
jak łączysz się przez bluetootha to często na różne problemy - też właśnie związane z aktualizacją systemu pomaga wyczyszczenie danych i cache ... trzeba będzie tam od nowa wszystko połączyć i ustawić no ale to moment ... warto spróbować ...
-
a wiesz - ja u siebie z tego cały czas korzystam + oczywiście paluch w porach wieczornych / nocnych jak nie zaskoczy i żadnych problemów - cały czas wskakuje bez problemu ... przyznam że akurat z tą funkcjonalnościa nie miałem jeszcze problemu ... oczywiście odpukac ... może wyczyść dane które masz do rozpoznawania i zrób jeszcze raz skana fejsa 🙃 no i zobacz co będzie ... tu chyba nie specjalnie co innego da się zrobić ... a może przednia kamerka zaczyna szwankować?
-
Xiaomi 14 Ultra - problemy z zasięgiem
Master odpowiedział(a) na kotlet1711 temat w Problemy techniczne
no problem - na szybkiego ... -
Xiaomi 14 Ultra - problemy z zasięgiem
Master odpowiedział(a) na kotlet1711 temat w Problemy techniczne
no to u mnie to wygląda tak jak na screenshotach - pierwsze dwa to ustawienie w sim na preferowane 5g + test szybkości neta - drugie dwa to przełączenie na preferowane LTE i to samo jak powyżej ... jeszcze update - przełączenie z trybu NSA na SA - dwa ostatnie screeny możliwe że jest tak jak piszesz ale dotyczy to trybu SA - w NSA wygląda na to że wskakuje też na innych pasmach ... -
nie - nie wymaga daj znać przy okazji jak to się sprawdza w praktyce ... jak pisałem - nie testowałem tego na słuchawkach czy bluetooth ... ale z głośnikami to śmiga bez problemu ...
-
ja u siebie korzystam jeszcze z takiej apki - volume booster goodev - głównie jeśli chodzi o głośniki zewnętrzne ale ona też chyba działa dla słuchawek i bluetootha - możesz obadac ... trzeba jej dać autostart i po każdym restarcie telefonu uruchomić - potem już działa cały czas w tle ... testowałem sporo tego typu apek i ta jest najlepsza ... polecam spróbować ... pozdro
-
Xiaomi 14 Ultra - problemy z zasięgiem
Master odpowiedział(a) na kotlet1711 temat w Problemy techniczne
u mnie w T-Mobile - na tyle na ile zauważyłem to w 5g łączy się z 900 1800 2100 i 2600 - no i zasięgi i siła sygnału są odpowiednio największe przy 900 i najniższe przy 2600 - co oczywiście jest zrozumiałe ... agregacja jest włączona tryb NSA, modem ustawiony na domyślne nastawy hyperos (ustawienia w karcie SIM) -
Ładowanie 67W przestało działać poprawnie
Master odpowiedział(a) na marek3112 pytanie w Problemy techniczne
a wiesz że to ciekawy temat ... myślę że możesz o to zapytać np. załoganta @kris68on bawił się w takie akcje bo ma w ch... różnych apek ... możliwe że coś Ci doradzi ... a tak przy okazji tego co pisałeś ... ja miałem kiedyś taki problem na mi 11 - że nie wyskakiwało mi na bezprzewodowce 50W MAX ... a powinno ... najpierw założyłem że to problem po aktualizacji romu na nowej wersji dev beta ... ale nikt tu nie zgłosił takich problemów ... okazało się że pomógł "restart" ładowarki 🙃 wyciąglem ja z gniazdka i wrazilem z powrotem i problem rozwiązany ... miałem ją ponad dwa lata i tylko raz taka akcja była potrzebna ... nie była oryginalna - tylko dokupiona baseusa 100w - mi 11 wtedy z chińskiej dystrybucji był sprzedawany w ogóle bez ładowarki ... no a z tym rootem - to zawsze możesz wrzucić globalna wersję romu miflashem - zakładam że masz fona z globalnej dystrybucji (nawet nie robiąc przy tym locka ...) tam możliwe że nikt tego nie będzie sprawdzał ... a dla świętego spokoju możesz i nawet locka zrobić 🙃 tyle że potem oczywiście trza będzie zrobić z powrotem unlocka żeby wrzucić Xiaomi eu ... ogólnie to co pisał Kolega Netoper - ja jakiś czas temu wysyłałem poco M3 do serwisu - naprawa płyty głównej - taki standardowy problem w tym modelu ... to już nie pamiętam ale oni albo przywrócili system do ustawień fabrycznych albo wrzucili inna wersję romu bo przyszedł kompletnie wyzerowany 🙃 po kiego to robili nie mam pojęcia ... bo usterka była typowo sprzętowa ... -
moze na priv do gościa żeby dał znać ... wiesz tu był jeszcze jeden fajny wątek w tym temacie ale coś nie mogę znaleźć ... jeszcze zerkne w wolnej chwili ... starość ... nie ten łeb co za młodu ... 🙃 obadaj ten wątek jeszcze ... https://www.reddit.com/r/PocoPhones/comments/11f3lu5/miui_14_bluetooth_audio_devices_has_lower_volumes/
