-
Postów
3 995 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
ja dostałem 100 watowy kabel razem z ładowarką baseusa - też 100ka - żadnych problemów z ładowaniem - to jest chyba nawet kabelek bez funkcji transmisji danych no ale do ładowarki bezprzewodowej to i tak do niczego niepotrzebne 🙃 ogólnie baseus ma bardzo dobre kabelki ... już chyba nawet są wersje 240 i z transmisja dodatkowo ...
-
myślę że coś takiego mogłoby się sprawdzić https://a.aliexpress.com/_EzVNhfN
-
Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ [stan aktualny na 1.11.2024]
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Tutoriale
no właśnie nie trudno 🙃 pisałem już o tym - to formalność - i potem już updaty robisz z poziomu telefonu a nie kompa przez fastboot - te paczki z romem miui polska są już uniwersalne - czyli możesz to robić na dwa sposoby ... kiedyś były różne paczki - inna dla twrp i inna dla fastboot ... przeczytaj to co wysłałem w linku ... nie wiem czy to dobra procedura instalki przez twrp z czyszczeniem pamięci ... może pan Kacper to potwierdzi lub nie ... bo zauważ że z tego co tam pisał autor to najpierw czyścisz całą pamięć telefonu - a potem podłączasz go do kompa i wrzucasz paczkę z romem - czyli zakładam że po usunięciu wszystkich danych w twrp robisz restart w fastboot - wrzucasz ROM i odpalasz znowu twrp i tam dopiero dajesz install wskazując ta paczkę ... no bo jak wrzucisz ROM do pamięci wcześniej to wyczyszczenie wszystkiego też wywali Ci ten ROM - jest to logiczne ... w ogóle to ja bym Ci radził zostawić na razie twrp w spokoju i wrzucić system z kompa ...- 813 odpowiedzi
-
- xiaomi
- odblokowany bootloader
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ [stan aktualny na 1.11.2024]
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Tutoriale
włącz - to nie zaszkodzi - ogólnie z tym debugowaniem to jest tak że jeśli robisz cokolwiek przez USB co ma wpływ na system to trzeba to włączyć (dlatego to jest domyślnie wyłączone - takie dodatkowe zabezpieczenie na wypadek próby ingerencji w system ...) oczywiście kopiowanie plików z kompa na telefon jest z tego wykluczone 🙃 zauważ też że przy optymalizacji systemu w aplikacji panelu sterowania dostęp do opcji programistycznych jest blokowany ... ot na wszelki wypadek żeby nie naszła ochota w tym się grzebać 🙃 paczki nie wypakowujesz - pan Kacper też o tym pisał - wypakowujesz tylko przy instalacji z poziomu kompa przez fastboota - bo musisz to wywołać skryptem - a skrypt musi mieć dostęp do plików ...- 813 odpowiedzi
-
- xiaomi
- odblokowany bootloader
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ [stan aktualny na 1.11.2024]
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Tutoriale
ja nie robiłem tego przez twrp - tzn czystej instalki z wipe data ... paczki z romem przy twrp nie wypakowujemy - przynajmniej tak jest przy updacie - lokalizacja paczki z romem na dysku nie ma znaczenia bo tam i tak wskazujesz gdzie ona jest w drzewku katalogów ... nie chcę Cię wprowadzić w błąd bo sam muszę poszukać info ... cały czas zakładałem że wrzucisz system z kompa w trybie fastboot 🙃 przy okazji tej procedury to tu jest opis https://forum.xda-developers.com/t/guide-how-to-full-wipe-format-your-phone-with-twrp-recovery.3546047/ to by wynikało z tego opisu że startujesz w twrp - potem robisz wipe wszystkiego na zero - podłączasz do kompa - wrzucasz paczkę z romem - a potem w twrp wybierasz ta paczkę i instalujesz ...- 813 odpowiedzi
-
- xiaomi
- odblokowany bootloader
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ [stan aktualny na 1.11.2024]
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Tutoriale
jak jesteś w systemie to włącz - jeśli robisz czysta instalke to zrób z poziomu kompa - skryptem wipe data - a fona uruchom ponownie w trybie fastboot - tak musisz go podłączyć do kompa żeby sterki prawidłowo wskoczyły (możesz to sprawdzić w menagerze urządzeń czy nie ma jakich znaków zapytania czy konfliktu) twrp nie jest Ci potrzebne do instalki z poziomu kompa przez tryb fastboot ... to możesz potem doinstalować - pisałem już o tym wcześniej 🙃 na kompie po prostu rozpakuj paczkę która pobierzesz i tam w katalogu zapodaj skrypt czystej instalki ...- 813 odpowiedzi
-
- xiaomi
- odblokowany bootloader
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
no pewnie że lipa ... w telefonie wina może leżeć po stronie softu lub hardware - w zasadzie innych możliwości nie ma - soft to system (bo nie mamy żadnej innej możliwości wpłynąć na parametry ładowania) a hardware to elektronika no i ew. złącze - jeśli coś jest z jednym albo drugim nie tak to i problem może wyleźć ... no a po drugiej stronie barykady mamy kabel i ładowarkę 🙃 nie ma po prostu innych opcji ... może postaw na telefonie inny system (np. jak masz globala to wrzuć miui polska) albo chociaż zrób restart do ustawień fabrycznych - może to coś da ... w sumie musiałbyś mieć strasznego pecha żeby trafić na drugi egzemplarz z taką samą wada jak pierwszy ... bo jak masz mocna ładowarkę (na 100 watowej powinno śmigać chyba że ma stara elektronikę niezgodna z protokołami ładowania tego modelu) i dobre okablowanie (czyli z parametrem mocowym co najmniej 65w) to problem po tej stronie nie powinien być ... więc zostaje problem softu lub hardware po stronie telefonu ... może ktoś miał podobne problemy to tu się wypowie jeszcze w temacie ... ja u siebie po kablu chyba tylko raz ładowałem sprawdzić czy działa? a tak to cały czas na bezprzewodowce ... te 50 watów o których piszą to oczywiście ściema marketingowa bo z taką mocą cały czas nie jest to ładowane - tylko przez krótki czas na wyladowanej baterii jest taka moc ładowania a potem już gdzies 15-20 watów 🙃
-
w sumie myślę że spokojnie można wrzucić stabla na betę ... raczej nie powinno być problemów ... też planuje tak zrobić 🙃
-
no ale zobacz że u kolegi powyżej nie ... czyli coś tam dalej jest nie tak 🙃 u nas się udało ...
-
to dobrze że dałeś znać - u mnie poszło bez problemu na mi 11 ... sądziłem że uporali się tam z tym jak należy ... ale widocznie nie 🙃
-
Tak właśnie widzę że m inne ustawienia niż pan czy można zmienić ta wersję global na taką jak ma Pan w ustawieniach? Może zresetowanie do ustawień fabrycznych coś da zresetowanie nic Pani nie da bo to nie zmieni funkcjonalności i wyglądu tych ustawień - straci Pani wszystkie dane i trzeba będzie wszystko robić od nowa - a wygląd menu i dostępne funkcje zostaną jak były ... więc proszę sobie to darować ... wersje global można zmienić na wersję miui polska ale to nie jest szybka robota ... bo wymaga instalacji nowego systemu ... do tego telefon musi być odblokowany - tu na forum są poradniki jak się do tego zabrać - proszę poczytać jeśli Panią to interesuje - jest też gdzieś rozpiska czym różnią się te systemy od siebie ... jeśli to Panią interesuje to proszę uprzejmie https://miuipolska.pl/o-romie-miuipolska/
-
tak przy okazji tego co pisaliśmy o problemie z aktualizacją Google Play - jest już poprawiona wersja - sierpniowa - i instaluje się bezproblemowo 🙃
-
no bo pisałeś że co chwila się rozłącza i ponownie łączy ... tu właśnie ciekawe czy z tym samym pasmem czy z innym ... ja bym sprawdził oba - może na jednym będzie lepiej i to zostawić wtedy (wyłączyć nadawanie w ustawieniach modemu albo tylko ukryć sida dla tego drugiego) teoretycznie 2.4 ma lepszy zasięg ale i niższe transfery ... więc coś za coś ... 🙃
-
a ma Pani system w wersji globalnej czy nasze miui? patrząc na zrzut ekranu który Pani dolaczyla to raczej global - na globalu często jest inna funkcjonalność i inny układ menu ustawień ... nasz miui polska bazuje na oryginalnej wersji naszych małych skośnookich przyjaciół 🙃do tego na masę dodatkowej funkcjonalności co czyni go jeszcze lepszym ... aplikacja panelu sterowania wygląda tak jak w załączeniu - to taka ikonka z tarczą - zielona o ile pamiętam (u mnie są customowe ikony i bez kolorów 🙃 jak otworzymy to właśnie pojawi się to co w załączniku - po prawej na górze są te ustawienia (to kółeczko - czy może raczej wielokąt to lepsze określenie ...) no i tam właśnie jest ten przełącznik powiadomień - u mnie jak widać są wyłączone ale można je też włączyć jeśli komuś to potrzebne do czegoś 🙃 centrum powiadomień to nie jest w aplikacji tylko to jest systemowe - dostępne przez ustawienia - w miui polska to się nazywa "powiadomienia i centrum funkcji" - i tam mamy właśnie powiadomienia aplikacji - gdzie ustawiamy je już wedle życzenia - ale właśnie tam powiadomienia dla panelu sterowania są nieprzełączalne - stąd zmieniam to właśnie już w samej apce panelu sterowania 🙃 inaczej nie idzie tego się pozbyć ...
-
wiesz to mało prawdopodobne żeby trafił się drugi raz wadliwy sprzęt ... chyba że masz jakąś wersję romu która to ogranicza (choć takiej nie pamiętam ... przynajmniej miui polska) czyli zostaje tu problem ze złączem - no ale żeby był tez na drugim telefonie to mało prawdopodobne ...) kiepsko kabel (może naderwany przy złączu ... albo po prostu przenosi zbyt mała moc) no i ładowarka ... wiesz żeby telefon załapał maks ładowanie to ładowarka musi mieć trochę większa moc bo są zawsze straty mocy - jak elektronika nie wykryje dostatecznej ilości mocy to i wskazanie ładowania i tryb ładowania nie zaskoczą na ten wyższy pobór ... ja u siebie pamiętam jak miałem taką ładowarkę "na styk" to było tylko wskazanie szybkiego ładowania - a nie maksymalnego (przy bezprzewodowym pojawia się wtedy na ekranie napis 50W max a nie szybkie ładowanie) kupiłem wtedy 100tke baseusa + 100watowy kabelek typu C i już dwa lata zero problemów z ładowaniem 🙃 zawsze jest prawidłowe wskazanie ...
-
Brak wibracji przy nawiązywaniu połączenia.
Master odpowiedział(a) na czeskimaster temat w Problemy techniczne
jeśli chodzi o baterię to bardzo polecam apke accubattery - jest świetna - myślę że tam znajdziesz to co potrzebujesz ... na miui 14 na romie miui polska jest ekran i SOT - widocznie na globalu to wywalili ... czemu ... tego nikt chyba tu nie będzie wiedział 🙃 w załączeniu zrzut z ekranu baterii na miui 14 ostatnia beta -
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
Master odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
rejon jest istotny tylko w ustawieniach systemowych - to też wpływa na pojawienie się nowych wersji bo niektóre rejony szybciej je dostają jak inne 🙃 czasami też może być jakaś dodatkowa funkcjonalność w takich romach ... jak stawiasz od nowa system (z wipe data) to tym bardziej nie ma znaczenia co masz ustawione bo i tak to wszystko wywalisz 🙃 a ten rejon to sam ustawiłeś czy taki był od początku?- 8 785 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
Master odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
pan Kacper byle czego na pewno by nie wysłał ... to co pisałem to tak na wszelki wypadek ... żeby się nie martwić jak będzie z tym problem ... jeszcze całkiem niedawno jak weszła nowa wersja miui z andkiem 13 to przez jakiś czas byliśmy skazani na aktualizację przez fastboota bo po prostu nie było właściwej wersji twrp ... 🙃 ciekawe jak to będzie wyglądało z andkiem 14 ... bo już można powiedzieć że czeka za rogiem ... mnie też niedługo czeka to z czym Ty walczysz 🙃 o ile do tego czasu Xiaomi nie zablokuje tej możliwości ...- 8 785 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
jasne - daj znać w temacie - bo ciekawy ... powodzenia!
-
Brak wibracji przy nawiązywaniu połączenia.
Master odpowiedział(a) na czeskimaster temat w Problemy techniczne
no tak masz na globalu - te ustawienia na naszym miui to wyglądają tak jak w załączeniu -
zgadza się ... ogólnie myślę że to wygląda w ten sposób że dużo "klientów" mają te salony takich co przychodzą "pomacac" i obejrzeć sprzęt na żywo a potem kupują gdzie znajdą taniej 🙃 czy to na portalach aukcyjnych u chinczyka czy właśnie u operatorów na raty itp itd ... a utrzymać taki salon i obsługę to w tych czasach masakra ... a tych modeli to faktycznie - co chwilę jakaś premiera i przez to też szybciej kończą wsparcie dla starszych ... potem to ogarniać to też dla nich więcej biedy 🙃 ale widocznie wiedzą lepiej ...
-
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
Master odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
wiesz - nawet jak byś miał jakiś problem z twrp pod swój model - to specjalnie tym się nie martw - bo wyjdzie prędzej czy później 🙃 a on jest tylko potrzebny do robienia aktualizacji systemu z poziomu telefonu - bo systemowe twrp nie pozwala na wrzucenie custom romów - a w szczególności miui polska - w razie czego możesz to spokojnie robić i bez niego tyle że korzystasz wtedy z trybu fastboot i wrzucasz to przez kompa skryptem - ot i tyle 🙃 dla mnie twrp jest po prostu szybsze i wygodniejsze ale nie darłbym szat z powodu jego braku 🙃- 8 785 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
MIUI 15 w wersji stabilnej już na serwerach Xiaomi
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
co ciekawe są tam kompilacje dla mi 14tki pro ... czekamy na premierę ... i tak jak autor napisał na końcu - dobrze że mamy miui polska 🙃 -
pani Paulino - ja przy takich ustawieniach nie mam żadnych powiadomień z panelu sterowania - suwak jest nieaktywny w powiadomieniach - załącznik - za to jest aktywny w aplikacji panelu sterowania i to załatwia u mnie temat - bo też nie są te powiadomienia mi do niczego potrzebne ... nie wiem czy jest jeszcze jakaś inna możliwość żeby to wyłączyć ...
-
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
Master odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
ten czas to tylko w tej apce będzie - o ile pamiętam to nie ma powiadomień - po prostu on minie i można wtedy zrobić unlocka - no tak - tam chyba pisałeś że w środę to minie ... dużo tych postów to z głowy wyleciało 🙃 no ale jak wygrasz ROM China jak masz zablokowany telefon? telefon odblokowuje się na poziomie sprzętowym - a czy to global czy oryginalny China to w sumie nie ma znaczenia - miui polska to w zasadzie też China 🙃 tyle że to wersja customowa tego chińskiego romu ... na razie ja bym tam nic nie kombinował tylko spokojnie zaczekal czy będzie można unlocka zrobić - a potem działamy dalej 🙃- 8 785 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
