-
Postów
3 995 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
[POMOCY] Mój Xiaomi 13 zwariował, mnóstwo problemów!!!
Master odpowiedział(a) na grzeg8102 pytanie w Problemy techniczne
no to tak jak pisalem wiesz po prostu w betach szybko sie reaguje na problemy - tak nasza tu ekipa miui polska - o ile moze to zrobic i da rade - no i tak samo xiaomi - oni tez maja swoje fora i zalogantow a jak ktos wpusci stable gdzie to nie bylo wylapane i poprawione to i tak zostaje do nastepnego wydania ... to raz szybciej raz dluzej ... nie ma reguly ... a bety mamy co tydzien napisz do Krisa68 i popros zeby Ci sprawdzil co tam moze - zawsze przeciez da sie doinstalowac apke i potestowac - sam robilem tak wielokrotnie - macie ten sam model telefonu - tyle ze on jest na beta - podejrzewam ze w najnowszym wydaniu jakie jest ... wiesz te problemy moga dotyczyc tez tzw. apek stockowych - instalowanych z systemem - ja poza galeria w zasadzie z nich nie korzystam - do video mam VLC do mp3 neutrona itp. z przegladarki xiaomi tez nie korzystam - sie przyzwyczailem do chroma choc szarpie baterie jak Reksio szynke 🙃 -
[POMOCY] Mój Xiaomi 13 zwariował, mnóstwo problemów!!!
Master odpowiedział(a) na grzeg8102 pytanie w Problemy techniczne
akurat z tego nie korzystam więc nie wiem jak sytuacja wygląda ... napisz o tym w jakimś watku dla mi 13 i może ktoś zapoda jakieś info - i tak - masz rację - na pewno będą nowe problemy 🙃 zaczekaj po prostu aż to wyjdzie ... trzeba wtedy śledzić dział aktualizacje i patrzeć co tam nasi załoganci zgłoszą 🙃 co do drugiej kwestii to myślę że to nie ma związku z tą wersją sprzętowa telefonu która masz - tym bardziej - że jak sam napisałeś - nasze miui polska bazuje właśnie na wersji chińskiej softu ... czyli tym bardziej wszystko powinno być ok ... i też trzymam kciuki za mi center 👍 napisz może jeszcze do kris68 żeby wrzucił więcej info co do mi 13 z betą - on już od dłuższego czasu na tym siedzi - a może i korzysta z tego vowifi ... ogólnie myślę że nie powinieneś za szybko stawiać krzyżyka na swoim sprzęcie i sofcie miui polska 🙃 powodzenia! -
Już nie MIUI, a… HyperOS. Xiaomi zmienia nakładkę
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
poprawny link do tego tematu https://miuipolska.pl/hyperos-nowa-nakladka-xiaomi/ czyli to planują dla mi 14? a docelowo dla wszystkich innych modeli? ciekawe info ... 🙃 -
[POMOCY] Mój Xiaomi 13 zwariował, mnóstwo problemów!!!
Master odpowiedział(a) na grzeg8102 pytanie w Problemy techniczne
po wygraniu bet nic nie musisz ustawiać i kombinować - wszystko jest jak było - nie na absolutnie żadnych problemów - przynajmniej w apkach z których korzystam - zauważ że mam mi 11 już ponad dwa lata i cały czas byłem na betach - może kris68 cos więcej tu napisze bo on ma mi 13 o ile pamiętam - też mu doradzałem betę i wygląda że dobrze zrobiłem 🙃 ale z tego co pisze tu na forum to on korzysta z setek różnych apek i nie zgłaszał żadnych problemów 🙃 wgranie bety to formalność - pobierasz ROM na telefon restartujesz w twrp i po minucie masz temat załatwiony - chyba szybciej i wygodniej się nie da 🙃 wiesz - jak pisałem - to mój pierwszy fon od Xiaomi i na pewno nie planował bym zakupu mi 14 pro jakbym miał ciągle problemy czy to z systemem czy telefonem - i nawet nie biorę innych modeli pod uwagę 🙃 miui polska robi świetna robotę i też dzięki naszym uwagom ten system jest coraz lepszy ... już za rogiem mamy andka 14 - twój model powinien go dostać praktycznie na dniach ... nie wiem czy będzie można zrobić nakładkę tej nowej wersji na starą (tak można było zrobić przy przesiadce z 12 na 13) możesz ich poprosić w mi center żeby wrzucili Ci od razu najnowsza betę na A13 a potem sobie z niej przeskoczysz już na andka 14 - i bardzo możliwe że bez konieczności czystej instalki z wipe data ... no ale to pewnie będzie tu opisywane wszystko jak już wyjdzie to do pobrania ... a tak przy okazji tych bet i stable - ja podejrzewam że stable to jest po prostu jedna z bet która uznano że można puścić w tym trybie - ale to nie znaczy że nie ma tam jakichś problemów - chociażby właśnie z powiadomieniami czy np. z większym zużyciem baterii - tak więc nawet jeśli wygrają Ci znowu stabla to prawdopodobnie te problemy co miałeś dalej zostaną (o ile wrzuca ten sam build) no ale może pozbędziesz się tego komunikatu o którym pisałeś ... ja nie miałem tego w ogóle u siebie - telefon miał oryginalny chiński rom - miui polska wrzuciłem przez fastboota opcja czystej instalki z wipe data - to była beta - potem wrzuciłem twrp i od tego czasu jadę updaty właśnie przez to recovery - z chwilowa przerwa po przejściu na andka 13 - bo nie było jeszcze działającego twrp - to przez jakiś czas wrzucało się jako update przez fastboot ... -
[POMOCY] Mój Xiaomi 13 zwariował, mnóstwo problemów!!!
Master odpowiedział(a) na grzeg8102 pytanie w Problemy techniczne
tak jak pisał kris68 - podtrzymuje - ja dwa lata na betach - to mój pierwszy Xiaomi (mi 11 chińczyk) i kolejny też będzie Xiaomi 🙃 np. appla nie biorę w ogóle pod uwagę z przyczyn ideologicznych - po prostu nie kupuje nic od tej firmy i nie zamierzam - a z obecnego mi 11 jestem bardzo zadowolony - z powiadomieniami bywał problem ale na tej becie która mam - ostatnia do mojego modelu - jest całkiem ok ... grzebanie w ustawieniach tu nie pomoże - jedyne co możesz zrobić to wyczyścić cache tych aplikacji i przestawić je z trybu oszczędzania baterii na normalną pracę - często to może pomóc choć to zależy od apki - ot trzeba to przestawić i zobaczyć co będzie - możesz też zmienić styl wyświetlania powiadomień - nie wiem czy pomoże ale tez można spróbować - u mnie z powiadomieniami nie ma problemu na whatsappie messangerze GG apce bankowej PKO bp też olx czy allegro - problemów o których piszesz z galerią czy odtwarzaczami nigdy nie miałem - z galerii korzystam stockowej a do odtwarzania np MP3 polecam neutron music player - nie ma lepszej apki - koniec kropka ... z wifi też wszystko jest ok - przejdź na bety ze stabilnej - jeśli trafiłeś akurat na stabilną gdzie był problem z powiadomieniami to będziesz czekać nie wiadomo ile na kolejną stabilna ... w betach - na ile to możliwe i wykonalne szybko reaguje tu ekipa miui polska - co mogą to poprawiają - no ale wiadomo ... nie wszystko da się ogarnąć własnymi siłami i trzeba czasami czekać na reakcję Xiaomi ... i tu znowu duża zaleta bo oni swój chiński soft częściej i szybciej aktualizują niż np. globala - więc to kolejny powód żeby trzymać się naszego Miui ... co do huaweja się nie wypowiem bo nie miałem i nie chce mieć - Samsunga miałem wielokrotnie i nie zamierzam do niego wracać ... a na 13tke niedługo będziesz miał już soft na nowym Andku - możliwe że tych problemów o których piszesz już nie będzie w ogóle (ale oczywiście pojawi się szereg kolejnych ...) 🙃 ja się nie mogę doczekać. kolejnych bet ... ale już niedługo wracam do gry ... jak dobrze pójdzie sprzęt zamawiam 11.11 czyli tzw. double eleven więc w grudniu ląduje już u mnie najnowsza beta na andku 14 🙃 oczywiście o ile przecieki na temat premiery mi 14 się potwierdzą ... -
Ujawniono wygląd Xiaomi 14 Pro, jesteś ciekawy?
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
mam nadzieję że taki kolor obudowy będzie dostępny (mat/tytan) z czarnym super się to zgrywa ... płaski ekran to też zaleta - jakby nie patrzeć i tak korzysta się z różnych ramek/etui i to zakrzywienie wtedy w sumie nie do końca się przydaje ... a i nie na takich walorów estetycznych ... więc jak najbardziej popieram ... -
wbijaj na Ali - najszybciej coś ciekawego znajdziesz - o ile oczywiście Ci nie przeszkadza że trochę poczekasz z dostawą ... do tego modelu są bardzo fajne obudowy i sensowne ceny ... sam korzystam z ramki i osłony obiektywu które tam kupiłem już ponad dwa lata temu i bardzo sobie chwalę ta np. jest fajna i niedroga https://a.aliexpress.com/_EzYf1YJ i takie coś ... https://a.aliexpress.com/_Eziz1ZZ
-
no tak ... wiesz oni to wypuszczają z datą wcześniejszą gdzieś o miesiąc ... u mnie właśnie niedawno nowa wskoczyła i poszła dobrze stąd dałem znać 🙃 teraz mam z 1 września a poprzednia była z 1 sierpnia ... no u Ciebie jak to poprawia tam u siebie w google to już powinna też wrześniowa być do pobrania ... zostaje co jakiś czas sprawdzać i spróbować wrzucić 🙃
-
Klawiatura z dwukolorowym podświetlaniem Xiaomi TKL
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
białe podświetlenie - luks - dla mnie jedyne jakiego używam choć mogę u siebie ustawić w zasadzie dowolnie - wygląda świetnie - może poza tym szpetnym pomarańczowym ESC 🙃 - niestety format bez bloku numerycznego to w moim przypadku całkowita dyskwalifikacja ... ciekawe jak te przełączniki się sprawdzają - może ktoś korzystał to zapoda jak wrażenia - liniowe odpadają ale te drugie to prawdopodobnie coś stylu brązowych - uważam je za zdecydowanie najlepsze - w ogóle ciekawe czy to jakieś autorskie rozwiązanie czy po prostu rebranding już istniejących innego producenta ... -
[POMOCY!] Xiaomi 13 z Chin - wątpliwości przed wgraniem MIUI, bootloader był odblokowany
Master odpowiedział(a) na grzeg8102 temat w Dyskusja ogólna
elegancko 👍 wiesz co do tego twrp to updaty - czy to pobierasz jako OTA czy ściągasz paczkę na kompa to jest dokładnie ten sam ROM - on jest teraz uniwersalny - jak.juz masz działające twrp to szczególnie przyda się przy betach bo często je się wrzuca i przez twrp jest szybko i wygodnie ... te błędy są praktycznie zawsze - u mnie przeważnie trzy lub cztery - choć raz była jakaś aktualizacja gdzie nie było żadnego 🙃 jak masz komunikat że flash zakończony powodzeniem to nie zwracaj na to uwagi - wszystko będzie oki ... jak ściągniesz nową wersję przez updater/ota to potem klikasz w prawym górnym rogu uruchom w recovery i po restarcie powinno wskoczyć to twrp - tam pytałeś się też o te opcje przy instalacji - ten skip diggest check może być zaznaczony - skip reboot to możesz odznaczyć - po zakończeniu flash po 5 sekundach automatycznie zaskoczy restart już do systemu - to ta opcja na samym dole na tym screenie co zapodales - można włączyć żeby ręcznie nie klikać cały czas 🙃 -
[POMOCY!] Xiaomi 13 z Chin - wątpliwości przed wgraniem MIUI, bootloader był odblokowany
Master odpowiedział(a) na grzeg8102 temat w Dyskusja ogólna
ten blad ktory Ci wywalilo moze oznaczac ze masz niewlasciwa wersje pliku IMG ... podobniez sa rozne ... , version provided by Xiaomi Eu rom on androidfilehost is the version [REC] (size=100 mo) installable only with TWRP(update) unlike the version [BOOT]'size=192 mo),which is installed via fastboot to tak na szybkiego co znalazlem ... no i wlasnie mozesz miec jakis starszy plik wykonywalny fastboota - jak juz napisal zreszta pan Kacper ... plik fastboot.exe na pewno jest tez w pliku z ROMem ktory masz pobrany na kompa - znajdz go sobie tam np. przez wyszukiwarke i skopiuj sobie do katalogu w ktorym masz obraz TWRP ... i dzialaj dalej -
[POMOCY!] Xiaomi 13 z Chin - wątpliwości przed wgraniem MIUI, bootloader był odblokowany
Master odpowiedział(a) na grzeg8102 temat w Dyskusja ogólna
tak jak pisal pan Kacper - ja zawsze zmieniam nazwe tego pliku z obrazem recovery na jakis ludzki np. twrp.img -> tez zawsze jak cos robisz z telefonem pod CMD Windowsa - i ogolnie uzywasz jakichs plikow wykonywalnych np. z koncowka EXE to wrzucaj je na dysk C do jakiegos krotkiego katalogu -> np. zrob sobie katalog TWRP i tam wrzuc pliki ktorych potrzebujesz (w sumie potrzebujesz tylko pliku fastboot.exe i obrazu TWRP), pamietaj tez zeby CMD wywolywac zawsze z uprawnieniami administratora ... jakby nie chcialo Ci pojsc z komenda FLASH to sprobuj z komenda BOOT - wtedy jesli telefon jest ustawiony w trybie fastboot to powinien sie zrestartowac i uruchomic juz w trybie recovery - wtedy tam wchodzisz w zakladke advanced i dajesz flash current TWRP - to zapisze Ci wtedy recovery juz na stale w pamieci (czyli zrobi to co powinna zrobic komenda FLASH) ps. instalacji fastboot nie robisz - bo ten tryb to jest tryb telefonu i to juz tam jest ... w ogole jakbys mial problem z TWRP to mozesz zrobic sobie instalacje systemu i bez tego - a wrzucic to potem dodatkowo - to jest potrzebne tylko do tego zeby nie robic aktualizacji systemu z poziomu kompa - a tylko z poziomu telefonu po prostu robisz tak jak pisalem w pierwszym poscie - zauwaz ze tam zupelnie pominalem kwestie TWRP ... -
[POMOCY!] Xiaomi 13 z Chin - wątpliwości przed wgraniem MIUI, bootloader był odblokowany
Master odpowiedział(a) na grzeg8102 temat w Dyskusja ogólna
pewnie ze tak daj znac jak poszlo ... poradniki na pewno sie przydadza ... w razie co pytaj i powodzenia! -
Redmi Note 11/11Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Dyskusja ogólna
zerknij tutaj https://www.mi.com/pl/support/faq/details/KA-03495 -
[POMOCY!] Xiaomi 13 z Chin - wątpliwości przed wgraniem MIUI, bootloader był odblokowany
Master odpowiedział(a) na grzeg8102 temat w Dyskusja ogólna
fastboot ma tak wyglądać - masz po prostu odblokowany telefon z tym że jest tam zainstalowany global zamiast wersji oryginał CN ... możesz bez problemu wrzucić Xiaomi eu - po prostu uruchom w fastboocie podłącz do kompa wrzuć sterowniki adb pobierz ROM pod swój model (stable lub beta) na kompa i rozpakuj potem tam odpalasz skrypta pod windowsa clean install z wipe data i jedziesz z tematem ... ps. zrobiłeś dobrze - ot chińska wersja pewnie nie obsługuje pasma B20 (tzw. 800tka) i tyle ... sam zamierzam też wziąć niedługo chińczyka 🙃 brak B20 mi nie przeszkadza choć w niektórych lokalizacjach moze być problem np. z mobilnym netem -
no te zmiany to bym powiedział że raczej takie niezbyt porywające 🙃 nie ma nic o zarządzaniu zasobami czy poprawie zużycia baterii ... w każdym razie kończy nam się era modeli z 8 GB ramu (pomijam tu te wirtualne / dyskowe zwiększanie pojemności) nowe mi 14tki chyba w standardowym wariancie to już 12 gb ramu i tu zaczyna się poziom wyjściowy ... z tego pewnie połowę (jak nie lepiej) ... zajmie sam system 🙃 a jak doliczymy te śmieci działające w tle i apki rezydujące w pamięci to i zostanie do wykorzystania podobnie jak mam teraz u siebie czyli 1-2 GB - chyba że czyścić to co chwila 🙃 to się dobija do 2.5 niecałe 3 w porywach ...
-
o proszę ... ciekawa informacja - przyłącze się też i trzymam kciuki za gościa ... 👍 tam sytuacja cały czas była nieciekawa ... a teraz mamy chyba już po prostu kumulację tego wszystkiego ... jeszcze taka obserwacja co do nowej bety - tam zauważyłem że jak mamy ściszony dźwięk i walniemy suwaka na maksa to pojawia się na chwilę taka informacja że włączono zwiększona głośność - chyba wcześniej tego nie było ... o ile mnie pamięć nie myli ... chociaż w ustawieniach chyba nigdzie nie ma nic w tym temacie ... ogólnie to polecam korzystać z apki goodev volume booster - która też zwiększa te poziomy i sprawdza się w praktyce 🙃
-
no to już raczej pytania do pana Kacpra - może da znać tu za jakiś czas ... miesiące raczej nie ... przeczytaj początek tego wątku - bardzo możliwe że 14 października czyli już niedługo ... a niektóre wyższe modele dostaną już andka 14 ...
-
no ciekawe - myślałem że ten problem może będzie i u mnie na mi 11 ale właśnie przed chwilą wysłałem do siebie MMS z innego telefonu i poszło bezproblemowo - załącznik jest się wyświetla i zapisuje się na dysku ... kiedyś faktycznie był ten problem ale to już z pół roku temu chyba ... nowa beta będzie za jakiś czas - trzeba po prostu zaczekać ... ciekawe czy na jakimś jeszcze modelu jest ten problem ...
-
troszku nie w tym temacie co trzeba napisałeś - temat dot. apek jest w innym miejscu 🙃 a tak przy okazji tego co pisałeś to zgodnie z załącznikiem musisz zaczeka. po prostu dwa tygodnie i w ustawieniach pojawi się to o co pytasz - teraz masz po prostu pełną funkcjonalność (bez reklam)
-
ja z adguarda korzystam cały czas - ustawione na oszczędzanie - na próbę przełączyłem na bez ograniczeń - to widać to tak jak w załączeniu -ale co ciekawe jak kliknę to bez ograniczeń żeby podejrzeć te opcje do ustawienia to zaznaczone jest jako oszczędzanie a nie bez ograniczeń 🙃 czyli to to samo co na filmiku załoganta uvzen ...
-
Dlaczego w sofcie DEV przestalo pojawiac sie nagrywanie?
Master odpowiedział(a) na kris68 temat w Bugi w ROMach MIUIPolska/Xiaomi.eu
🙃 pan Kacper mnie uprzedził to już nie pisałem że z tego Twojego zrzuta to wynikało że masz jakiś inny dialer niż z tego romu dev beta 🙃 ale masz zabawy z tym wszystkim i te setki aplikacji jeszcze do kompletu ... wiesz potem czasami ciężko rozkminic co i która gdzie zmieniła w systemie 🙃 -
Dlaczego w sofcie DEV przestalo pojawiac sie nagrywanie?
Master odpowiedział(a) na kris68 temat w Bugi w ROMach MIUIPolska/Xiaomi.eu
zobaczę jak to u mnie wygląda i dam znać za jakiś czas ... na razie nie mam jak wypróbować ... update - nagrywanie działa - sprawdzone -
no to jak jest do Twojego modelu to luks - tam gdzie sprawdzalem widocznie nie zaktualizowali info - jak zamierzasz siedziec na betach to warto to wrzucic po prostu dla wygody tak wiec bez wymowek i dzialamy 🙃
-
Dlaczego w sofcie DEV przestalo pojawiac sie nagrywanie?
Master odpowiedział(a) na kris68 temat w Bugi w ROMach MIUIPolska/Xiaomi.eu
to to co pisał pan Adam - osobiście nie korzystałem nigdy z tych funkcji stąd chyba dużo nie pomogę 🙃 innych dialerów w sumie tez nie używałem - a pewnie jest ich od groma i troche ...
