-
Postów
3 996 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
w media expert raczej sprzedają telefony z globalnej dystrybucji ... a nie chińczyki (a przecież poco f5 pro to globalna wersja redmi k60 - który jest na ichni rynek ...) sprawdziłem jeszcze na innym portalu i te pasma o których pisales są obsługiwane ... czyli problemem może leżeć po stronie nadajnika albo masz jakąś wadę modemu w telefonie ...
-
żadna wersja miui nie naprawi sprzętowego braku obsługi pasm ... termin na zwrot zawsze jakiś jest ... to już trzeba by podpytać u sprzedawcy - chyba że kupiony z drugiej ręki to już nie bardzo ... w przypadku chińskiej wersji redmi k60 obsługa pasm wygląda tak jak w załączniku patrząc po danych dotyczących poco f5 pro jeśli chodzi o obsługę pasm to wygląda na to że ma wszystkie ...
-
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
Master odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
Arek - z twrp nie ma żadnych problemów - tylko upewnij się że masz prawidłowe dla swojego systemu i wersji Androida - jest to super wygodne i działa jak należy - jak będziesz miał to wrzucone to o fastboocie można w ogóle zapomnieć 🙃 aktualizacja systemu przez twrp to dosłownie dwa kliknięcia i idzie dalej samo - błędami - jeśli jakieś pokaże - w ogóle się nie przejmuj - tak więc jak to pisał przedmówca - do roboty 🙃 ps. jakbyś miał problem z komendą załadowania i zapisania od razu twrp w pamięci telefonu to wrzuć go tylko jako jednorazowy start - czyli zwykły boot - a potem jak się uruchomi już w twrp (powinien być automatyczny restart telefonu po załadowaniu obrazu) to tam jest opcja flash na stałe - ja tak robiłem ostatnio jak wyszła nowsza wersja (to będzie chyba do wyboru - o ile pamiętam - w zakładce advanced - coś to było jakoś tak - flash current version - znajdziesz bezproblemowo) i wtedy po pobraniu romu przez updatera dajesz sprawdzenie poprawności pliku i instalacja - potwierdzasz i od razu telefon przejdzie do twrp - a tam jak pisałem - dwa kliknięcia (install i wskazanie paczki z romem) i jedzie już samo wszystko 🙃- 8 785 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Xiaomi 13 - pytania ogólne, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Dyskusja ogólna
podpinam się po Kolegę - daj znać jak to wygląda ... przede wszystkim czy nie ma problemów z uruchamianiem aplikacji - szczególnie bankowych - był z tym problem kiedyś ... to jeszcze beta ... wiadomo ... ale premiera już za rogiem ... 14tka oficjalnie wejdzie gdzieś pod koniec przyszłego miesiąca z premiera mi 14 ... ciekawe czy będzie to już miui 15 🙃 -
no to w ogóle ciekawy temat ... na pewno bezpieczniej jest mieć sprzęt z obsługą wszystkich pasm ... też przy ewentualnej odsprzedaży może to mieć znaczenie - o ile nabywca w ogóle będzie mieć o tym pojęcie 🙃 ja korzystam z telefonu w zasadzie tylko na terenie miasta więc myślę że spokojnie można zaryzykować chińczyka bez B20 ...
-
ogólnie patrząc na temat całościowo to chyba można tu założyć, że potencjalnie lepiej mieć to pasmo 800 - tak na wszelki wypadek - ale jego brak (szczególnie w większych miastach - bo tam korzystają z wyższych częstotliwości - większe obciążenie sieci) nie powinien robić nam problemów ... tak z ciekawości zerknąłem sobie na tą mapkę - u mnie nadajnik T-mobila ma takie coś LTE 800 24003 MNET/11/96004/13/22 zmP 2032-03-31 LTE 900 24003 MNET/11/96004/13/22 zmP 2032-03-31 LTE 1800 24003 MNET/11/96004/13/22 zmP 2032-03-31 LTE 2100 24003 MNET/11/96004/13/22 zmP 2032-03-31 LTE 2600 24003 MNET/11/96004/13/22 zmP 2032-03-31 w ogóle tak z ciekawości posprawdzałem jak to wygląda w okolicznych wioskach ... co ciekawe niektóre wieże własne operatorów nie mają w ogóle pasma 800 ...
-
na tyle na ile udało mi się temat zgłębić / doczytać to brak B20 obecnie nie powinien stanowić większego problemu ... ciekawe czy jest gdzieś jakaś mapa z pokryciami zasięgiem poszczególnych operatorów żeby też była informacja o pasmach ... ewentualnie może jeszcze da się o to ich dopytać ... w ogóle ciekawe czy udzielają takich informacji 🙃
-
teraz mam mi 11 z chińskiej dystrybucji - więc pewnie też bez B20 - zero problemów ... możliwe że brak tego jest zauważalny bądź może stanowić problem w trudno dostępnych terenach i ew. pokryciu starszymi nadajnikami ... pan Kacper potwierdził moje przypuszczenia - tzn. że będzie jeszcze jedna beta - bo pomimo tego że jest wypuszczana w sobotę to data w buildzie jest zawsze wcześniejszą mniej więcej o tydzień ... stąd założyłem właśnie że powinna być jeszcze jedna 🙃
-
System Android zjada mnóstwo baterii
Master odpowiedział(a) na fipii85 pytanie w Problemy techniczne
u mnie na mi 11 pokazuje podobnie - to zużycie jest często tylko chwilowe - czasami te statystyki są dziwnie zliczane ... no przy dłuższej bezczynności czy ładowaniu zużycie w "inne" przekracza 50 procent ... w sumie Twoje statystyki są całkiem dobre - na tyle na ile widać to na screenach - i może nie potrzebnie tu się martwisz 🙃 -
te mity zostały z poprzednich rozwiązań technologicznych - przy bateriach polimerowych ładujemy w zasadzie dowolnie jak nam pasuje - choć podobno lepiej jest nie wyladowywac ich do zera lub prawie zera - po prostu podłączać czy stawiać na bezprzewodowej kiedy mamy możliwość - ogólnie jeśli chodzi o system i jego "uczenie się" i optymalizacje ładowania to można raz wyladować baterie do zera i potem nabić ja na maksa - na kilku forach czytałem że to pomaga przy większym zużyciu przez system - czyli mamy dłuższy SOT - dotyczyło to co prawda wersji global ale możliwe że pomoże też dla naszego Miui 🙃
-
no ja tak planuje - tzn. wrzucę ostatnia betę jaka będzie - zakładam że będzie jeszcze jedna - a może ta jest ostatnią? patrząc bo datach buildu to jest możliwe że ta jest przedostatnia ... a potem się zaczeka na stabilną ... w sumie i tak będę niedługo przechodził na mi 14 - podobno premiera ma być pod koniec października - więc nie wiem nawet czy doczekam tej stabilnej ... 🙃
-
no na pewno nie jest to związane z wersja twrp - tam ktoś kiedyś pisał że na nowej ich nie było - ja wrzuciłem niedawno najnowsza jaka jest - 7.9 - przy poprzedniej rozwojowej były 3 - teraz były 4 - można by powiedzieć że tendencja wzrostowa - ale 4 bywały już też wcześniej więc nie ma się czym martwić 🙃 no o były takie instalacje gdzie ich w ogóle nie było - ale to w sumie nie ma znaczenia bo instalacja i tak jest poprawna - póki co żadnych problemów z tą dzisiejszą ...
-
pobrane przez updatera i wrzucone przez twrp - bezproblemowo - tym razem cztery czerwone uwagi (a nie trzy jak zazwyczaj) - wygląda że wszystko w porządku - co ciekawe chciałem spróbować wrzucić ta nowa poprawkę Google Play ale system pokazuje że ta lipcowa jest aktualna - czyli możliwe że google na razie wycofało ta nową do pobrania ... świadczyło by to też że problem nie był po stronie systemu tylko ich ... pewnie za jakiś czas znowu się pojawi 🙃
-
no szaleje ostatnio Xiaomi z premierami 🙃 zgadzam się z autorem że telefon może się podobać - mam takie same wrażenia - a już kolejne premiery na horyzoncie ... czekamy ...
-
Problem z aktualizacja Xiaomi Redmi Note 11
Master odpowiedział(a) na Bar Jak temat w Dyskusja ogólna
a nie dasz rady te kilka GB dodatkowe zwolnić? i zobaczyć czy pójdzie wtedy? może po prostu gdzieś jest blokada związana z wielkością dostępnej pamięci? ustawiona trochę wyżej - tak na wszelki wypadek ... to trochę podobnie jak z jest z baterią - musi być jakiś minimalny poziom naładowania ... teraz paczki z romem miui 14 ważą około 4.5 GB - więc samo wypakowanie plików to minimum 2x tyle ... a pewnie i więcej bo wiadomo że w paczce są pliki z kompresją ... czyli wypakowany ROM zajmuje więcej niż te 4.5 GB ... oczywiście daj znać czy pójdzie ... -
Xiaomi 13 PRO - pytania ogólne, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Dyskusja ogólna
tam jak coś jest z naszych magazynów to jest to zawsze zaznaczone - no i jeszcze kwestia czy bierzesz z oryginalnym romem CN czy chcesz mieć wrzucony Xiaomi eu (wtedy oni odblokowują bootloadera ale i trza oczywiście dłużej poczekać na wysyłkę) ... -
tak już było kiedyś ... różnica jest taka że wtedy system nie robił restartu w trakcie ponownego uruchamiania ... teraz ostatnie aktualizacje wchodziły bezproblemowo - tylko z tą nową jest coś nie tak - spróbuję wrzucić jutro / pojutrze - zobaczymy ... a jak nie pójdzie to na nowej rozwojowej się spróbuje w sobotę 🙃
-
ma może któryś załogant u siebie problem z aktualizacją Google Play ? akurat wywaliło że jest nowa wersja - pobieram - zarzucam restarta - system startuje ale jak pojawiają się te kropki na dole to wygląda to tak że wtedy sam się restartuje - znowu pojawiają się kropki i system startuje - ale aktualizacja dalej prosi o instalacje ... kiedyś był już z nią problem ... może znowu coś nie tak 🙃 trzeba zaczekać myślę jakiś czas to może tam to poprawia i pójdzie jak trzeba ...
-
no kiedyś to było chyba w opcjach programisty (na poprzednim miui) ale teraz jest to ukryte z jakiegoś powodu ... może cały czas jest już domyślnie włączone ... raczej nie ma jak się do tego dostać - przynajmniej z naszego poziomu zwykłych śmiertelników 🙃
-
daj znać czy przyszło co trzeba i jak długo czekałeś na przesyłkę - ciekawe jak to teraz wygląda 🙃
-
Jak zmienić oficjalny rom
Master odpowiedział(a) na Monika Staszewska pytanie w HyperOS - korzystanie
poczytaj np. tutaj ... https://en.mohamedovic.com/how-to-install-xiaomi-eu-in-id-roms-instead-of-global/ można to zrobić nawet bez podłączania fona do kompa ... jak powyższe z jakiegoś powodu się nie uda to zostanie odblokowanie bootloadera miunlockiem (trzeba poczekać trochę na zgodę ) i wrzucenie romu przez miflasha ... potem bootloadera można zablokować jeśli będzie taka konieczność (na ponowne odblokowanie nie trzeba już czekać) możesz też zerknąć na archiwalny wątek na tym forum - dotyczy tego co pisałaś ... -
Kolejność odtwarzania utworów z folderu
Master odpowiedział(a) na magyarek temat w Dyskusje o aplikacjach
ja korzystam czasami z neutrona - to chyba jeden z lepszych playerów jakie używałem - może interfejs jest trochę mało nowoczesny ale sama apka jest świetna - tam jest masa opcji też związana z playlistami i sortowaniem - może Ci podejdzie akurat ... -
to fakt ... trochę to "zakopane" 🙃 pamiętaj że masz wyszukiwarkę w panelu ustawień i zawsze tym możesz się wspomagać ... bardzo przydatne bo tych funkcji i ustawień jest masa a z czasem może ze łba wylecieć gdzie co było 🙃
-
u mnie to jest tak jak widać w załączeniu - sprawdź czy też będziesz miał dostęp czyli dodatkowe ustawienia / ułatwienia dostępu / fizyczne / wibracja
-
Xiaomi 13 PRO - pytania ogólne, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Dyskusja ogólna
czas oczekiwania jest taki sam jak był ... tu nic się nie zmieniło ... nie da się tego w żaden sposób przyśpieszyć ... dobrze że majnfrendy dają tą zgodę i nie robią problemów ja bym radził nic nie kombinować - po prostu dać zgłoszenie do odblokowania i spokojnie zaczekać ... niedługo pewnie i mnie czeka ta zabawa chociaż planuje zakup bezpośrednio od majnfrenda i tam można wziąć już z odblokowanym bootloaderem (TradingShenzen)
