Skocz do zawartości

Master

Użytkownicy
  • Postów

    3 995
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    148

Treść opublikowana przez Master

  1. no i tu właśnie jest duża zaleta romu miui polska - bo jest dużo częściej aktualizowany ... jak pisałem wersje beta są co tydzień (dla mojego modelu niestety jeszcze tylko przez miesiąc - ale powoli też szykuje się na wymianę telefonu - prawdopodobnie mi 14 pro - więc temat obejdziemy dookoła 🙃) stabilne wersje też są w miarę często - a z globalem to już różnie ... tak się zastanawiam jeszcze czy jak odda Pan telefon na gwarancję zgłaszając problem z baterią to zostanie to uwzględnione ... bo tak z ciekawości popatrzyłem po recenzjach że bateria trzyma całkiem dobrze (bez rewelacji ale i bez jakichś większych zastrzeżeń) więc mogą takie zgłoszenie odrzucić ... na tą chwilę najlepiej zrobić to o czym pisaliśmy i zobaczyć co będzie a potem już się zastanowić ... dobrym rozwiązaniem byłoby ewentualnie odblokowanie bootloadera i wrzucenie tej naszej wersji miui polska no ale to jest związane z tym co było opisane w tej recenzji która wysłałem - czyli udział w programie wsparcia ekipy miui polska (procesor mediateka)
  2. tam w tej recenzji są ciekawe uwagi na ten temat ... też że ma to być poprawione w updacie romu ... to o czym pisałem na początku ... czyli możliwe że nie tylko Pan tak ma globale są inaczej aktualizowane jak te wersje natywne (chińskie) a jak to wygląda w praktyce to trzeba by po trochę po innych forach polazic 🙃
  3. tak - tyle że wolniej ... maksymalne wskazanie ładowania pojawia się wtedy kiedy ładowarka / kabel z tym wyrabia ... poza tym ładowanie bardzo rozładowanej baterii może być sporo szybsze a potem zwalniać ... a tak przy okazji Twojego telefonu - i odnośnie systemu miui polska - zerknij tu do recenzji https://miuipolska.pl/recenzja-redmi-note-12-pro-plus-5g-czy-warto-doplacac-do-200-mpx/#ekran-system-dzialanie to telefon na mediateku więc Romy miui polska nie są, że tak powiem dostępne od ręki - trzeba troszkę wspomóc ekipę miui polska
  4. te statystyki wyglądają wcale nie najgorzej ... a chrome to jak pisałem ... on tak ma po prostu ... 🙃 autostarty to jak klikniesz i przytrzymasz dłużej na ikonce apki to pojawi się wtedy do wyboru "o aplikacji" i tak można to wszystko ustawiać - powiadomienia autostart oszczędzanie baterii itp. tzn tak mamy na miui polska - ale myślę że też powinno to być na globalu ... do zainstalowania miui polska musisz mieć odblokowany bootloader - to chyba nie ma wpływu na gwarancję - ale trzeba by się upewnić ... https://miuipolska.pl/oficjalna-gwarancja-a-miuipolska/ proszę uprzejmie ps. u mnie statystyki zużycia baterii jak w załączeniu
  5. luks - proszę na spokojnie tam temat ogarnąć i zobaczymy co będzie ... tak jak pisałem - ograniczyć autostarty tam gdzie się da, włączyć wszędzie tryb oszczędzania baterii miui, z tym rozładowaniem i naładowaniem zobaczyć czy to coś da (tak jak pamiętam to gość który o tym pisał - chyba na rededicie - też był na globalu) tutaj piszą bardziej użytkownicy naszej wersji miui polska - też można popatrzeć gdzieś na forum ogólnym xiaomi - jak raz może być już podobny temat odnoście tego modelu - czy też wersji systemu którą Pan ma - tak jak pisałem - bywa, że niektóre wersje są bardziej bateriożercze
  6. https://miuipolska.pl/o-romie-miuipolska/ można rozważyć przejscie na naszą wersję ... miui polska jako taka z globalem w zasadzie nie ma nic wspolnego ... bo jest oparta na oryginalnym romie China
  7. zobacz tutaj też gość pisze o tzw. bloatware ... te telefony tak mają 🙃 nie wiem czemu oni tam tyle tego g... wrzucają ... ale jak pisałem idzie się szybko tego pozbyć 🙃 a jaki system u Pana? nasze miui polska? czy global?
  8. niektóre wersje systemu też mają problemy ze zużyciem baterii - ja np. siedzę tylko na betach które są tygodniowe - bywało że zużycie baterii było zauważalnie większe - a potem to naprawiali ... można zawsze poczekać aż wyjdzie nowsza wersja i zobaczyć jak to się zachowa ... ogólnie dużo tu pisaliśmy o tych problemach - temat rzeka można powiedzieć 🙃
  9. możliwe że bateria jest wadliwa ... ale zacznij od tego co pisałem - rozładuj ja do zera i naładuj potem na maksa - i zobacz co będzie ... u mnie np. po debloacie bateria to prawie jakby drugie życie dostała 🙃 więc chwilę pokombinować nie zaszkodzi ...
  10. no tak - w tle chrome jako taki w zasadzie nic nie powinien "zjadać" to co pisałem chodziło mi o to jak zachowuje się przy korzystaniu 🙃 w zasadzie to nie są apki w tle - tylko usługi - musiałbym Ci poszukać jakiegoś tematu z tym związanego - zasadniczo odbywa się to w taki sposób że podłączasz fona do kompa i odpalasz programik gdzie możesz wyświetlić ich listę i czytając poszczególne opisy je wywalać lub zostawiać - tam są takie listy które możesz wyświetlić np tylko te które można bezpiecznie usuwać - bo są też usługi krytyczne dla systemu i tym lepiej się nie bawić ... tu na forum w kilku wątkach sporo o tym pisaliśmy to możesz poszukać - ew. podeśle jakieś linki jak znajdę ... https://www.makeuseof.com/universal-android-debloater-uninstall-bloatware-android/ tu jest sporo o tym - jeśli poradzisz sobie z angielskim ... procedura z grubsza jest taka - pobierasz sobie na kompa ten programik universal android debloater - w fonie wchodzisz w opcje programistyczne i tam odpalasz debugowanie USB - potem podłączasz fona do kompa - debloatera uruchamiasz jako administrator i powinno wykryć telefon (o ile masz też właściwe sterowniki adb) no i jedziesz po kolei co tam jest na liście - mogę gdzieś poszukać print screena u siebie jakie zostawiłem usługi - bo są potrzebne (oczywiście krytycznych nie ruszałem w ogóle ...)
  11. akurat chrome potrafi bardzo porządnie zjadać baterie ... u mnie to jedyna apka która drenuje baterię ... żadna inna tego nie potrafi 🙃 YouTube też swoje robi ... co do baterii tak ogólnie to możesz rozładować ja do zera a potem naładować na maksa - na jakimś forum kiedyś czytałem że to pomogło w kilku przypadkach - dalej - poustawiaj wszędzie dla apek tryb oszczędzania baterii - w razie czego jeśli będzie np problem z powiadomieniami to to wyłącz - usuń też tam gdzie niepotrzebne autostarty aplikacji - zostaw tylko gdzie to konieczne - poza tym możesz pobawić się też w tzw. debloat - czyli wywalić usługi działające w tle do których normalnie nie ma się dostępu (ja wywaliłem u siebie w sumie chyba kilkadziesiąt ... większość to śmieci które do niczego nie są przydatne a swoje spożycie baterii też mają i do tego obciążają zasoby sprzętowe ...) tak więc zanim się odda na reklamacje można troszkę z tym powalczyć 🙃
  12. a nie możesz się z nimi skontaktować? zapytać mniej więcej kiedy to będzie? i czy w ogóle ... też ciekawe czy w ogóle odpowiedzą ... ja kiedyś pisałem pytania do tmobila (w sprawie ich apki) to też mogłem sobie darować od razu 🙃 bo moze zamiast czekać nie wiadomo ile to lepiej wrzucić sobie ROM miui polska i temat będziesz mieć zamknięty ... nie będziesz skazany na łaskę lub jej brak (raczej ten wariant) operatora ...
  13. i jak obserwacja? ja na razie nie widzę specjalnie nic do czego można by się przyczepić ... changelog też ubogi to nie sprawdzi się jakichś nowych funkcjonalności ... 🙃
  14. pobrane i wrzucone - tym razem trochę przygód było z pobieraniem - za pierwszym podejściem postęp utknął na około połowie - drugie podejście gdzieś w 2/3 postępu wywaliło komunikat o błędzie pobierania - nie dało się ponowić, a za trzecim podejściem przy pobranych 98 procent zaczął się pojawiać komunikat że aktualizator nie odpowiada - czekaj / zamknij - jeszcze nie zdażyła mi się chyba taka sytuacja jak pamiętam ... ale co ciekawe jak zamknąłem updatera to w powiadomieniach był komunikat że rom pobrano prawidłowo - no i faktycznie przez twrp udało się go wrzucić 🙃
  15. oby wszystkie nowe modele Xiaomi poszły w taki design ... tylna wysepka wygląda luks ... bez tych paskudnych owali i krągłości 🙃
  16. w "czystym miui" to masz na myśli globala czy China? może w globalu nie ma tej funkcji o której piszemy ... tzn. AOD always on ... miui polska bazuje na romie chińskim stąd też mogą być różnice w dostępnej funkcjonalności - a biorąc pod uwagę to co napisał załogant powyżej właśnie na to by wychodziło ... 🙃
  17. no tak to działa ... można kombinować już tylko z dodatkowymi apkami ... ogólnie ciekawy temat ten AOD ... a czemu nie dają tej opcji zawsze włączony w słabszych wariantach - to już tajemnica Xiaomi 🙃 w sumie trochę dziwne ... bo mając różne opcje do dyspozycji każdy by sobie ustawił jak mu pasuje i tyle ... w sumie to samo dotyczy ekranów IPSowych ... jak komuś nie przeszkadza większe zużycie baterii to czemu by nie korzystać ... no ale mamy jak mamy i jakoś z tym żyjemy 🙃
  18. mi 11 też ma bardzo krótko ... też 10 sekund ... po zablokowaniu ekranu a pojawia się tylko znowu na krótko jak przyjdzie jakieś powiadomienie ... w sumie idzie się przyzwyczaić bo wystarczy dotknąć ekranu żeby się pojawiło - w sumie nawet nie zwraca się na to uwagi - ale w ustawieniach można włączyć żeby było cały czas jak ktoś musi patrzeć na ekran non stop 🙃
  19. tak - bo tam w zasadzie są tylko katalogi ... a to będą dwa pliki pod nimi (jeden z właściwym romem ok 4.5 GB wielkości a drugi to ten plik kontrolny) jak klikniesz install w twrp to tam przewin listę na sam dół i będzie widoczny tylko ten plik z romem (format ZIP)
  20. "wciskam niebieska strzałkę" - tam przesuwamy taki suwak w prawo - to miałeś na myśli? nie wspomniałeś że wcześniej trzeba dać install i wskazać paczkę z romem - zakładam że to zrobiłeś? "cofam i wybieram reboot" - tam nic nie trzeba cofać o ile pamiętam - jak przed instalacją zaznaczysz opcje rebootu (czyli po wybraniu paczki z romem) to on to robi automatycznie (chyba że tego nie ma zaznaczonego domyślnie) to wtedy trzeba cofnąć i zrobić reboota ręcznie ... w każdym razie takiej sytuacji nigdy u mnie nie było (czasami zaraz po aktualizacji updater jeszcze pokazuje opcje aktualizuj - tak było na poprzednich rozwojowych - czy była ta informacja - w sumie niepotrzebna - na tej obecnej to nie pamiętam ...) żadnych błędów tam nie pokazywalo w twrp? procedura flashowania powinna trwać jakieś maks 40 sekund - sprawdź jeszcze jaka wersję systemu pokazuje telefon - czy ta instalowana czy wcześniejszą ... ps. w mi 11 też już automatycznie instalacja w twrp nie startuje - zawsze trzeba wybierać ręcznie - automatem wskakiwalo jeszcze na poprzednim andku (i starym twrp ...)
  21. tu patrzę coś jeszcze jest ... zaraz zobaczę u siebie jak to pójdzie ... https://youtu.be/Ebz57dOToT4 u mnie stan others wygląda jak w załączeniu ... u mnie w ogóle nie ma tego katalogu z tym trashem ... w ogóle to trudny temat ... możliwe że wywala to tylko factory reset ... trochę chyba da się wyczyścić apkami ale też nie wszystko a niektóre mają te czyszczenie dopiero w płatnych wersjach ...
  22. drugie naładowanie do pełna - rozładowanie do 2 procent ... tak to wygląda na mi 11
  23. no strasznie dużo ... u mnie to jakieś 14gb ... popatrz może tutaj https://droidwin.com/fix-xiaomi-others-section-occupying-too-much-storage-space/
  24. z baterią sprawa na razie wygląda tak ...
  25. pobrane i wrzucone ... na mi 11 bezproblemowo ... so far so good
×
×
  • Dodaj nową pozycję...