Skocz do zawartości

Kacper Skrzypek

Administratorzy
  • Postów

    14 753
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    884

Treść opublikowana przez Kacper Skrzypek

  1. Nie, xiaomi.eu można wgrać tylko z odblokowanym bootloaderem.
  2. Na razie nie. Ewentualnie możesz zainstalować MIUI 11 stable, tam aparat działa.
  3. Proces cameraserver się ciągle wysypuje w tle ze względu na ten aparat, więc zapewne dlatego leci bateria. Ekipa o problemie wie, ale na razie nie zna na to rozwiązania...
  4. System z Mi 10 Lite Zoom będzie działać, ale nie będzie działać aparat. Dla Mi 10 Lite naszego, globalnego, są tylko MIUI 11/12 w wersji stabilnej (do pobrania z działów pobierz MIUI 12 Stabilne). Na razie problem jest z aparatem na tej wersji - nie działa. Ekipa o problemie wie, ale na razie nie mamy jeszcze rozwiązania na to. Szczegóły: https://miuipolska.pl/forum/topic/52051-xiaomi-mi-10-lite-5g-miui-12-polska-xiaomieu-stabilne-12010qjimixm-android-10/?tab=comments#comment-577488
  5. Problem zgłoszony w temacie został rozwiązany, a wątek zamknięty.
  6. Bo u Ciebie aplikacja zaktualizowała się wraz z systemem, a nie oddzielnie - np. przez aktualizator apek systemowych. Wersji, którą masz w systemie bezpośrednio, nie możesz odinstalować. Odinstalować możesz tylko wersję, która się zainstaluje przez np. aktualizator apek systemowych czy taką, którą zainstalowałaś ręcznie np. z apkmirror. Ale nie tą, którą masz wbudowaną w telefon.
  7. Na razie tak, 10 stable jest zdecydowanie stabilniejsze. Nawet w sumie beta na 11 jest trochę lepsza, jeśli już ktoś chce używać 11..
  8. Bo tak jest. Tylko moduł Magiska pójdzie. Inaczej nie ma szans by podmienić to w ogóle, bo poza tym, że dynamiczne partycje są read-only, to jeszcze pliki na tych partycjach są umieszczone w tzw. shared blocks (blokach współdzielonych) - czyli jeden plik dzieli blok danych z innymi plikami i podmiana tego jednego pliku, nawet jeśli jest udana, uszkadza te pozostałe pliki w bloku i powoduje, że po restarcie telefonu odpala się on tylko w trybie Fastboot i trzeba wgrywać ROM na nowo. https://manpages.debian.org/unstable/e2fsprogs/e2fsck.8.en.html (sprawdź unshare_blocks)
  9. Nie zastąpi Ci systemowej aplikacji w ogóle. Ona dalej będzie. Trzeba jedynie ustawić apkę od Google jako domyślną do SMS-ów. Aktualizacji apki nie usuniesz, jeśli nie było żadnej aktualizacji "po drodze" (np. z ich aktualizatora apek systemowych). Wersja, którą masz, jest taka, jaka jest domyślnie wbudowana w system. Tej wersji nie odinstalujesz, bo nie miałabyś apki w ogóle.
  10. Tak, powinna wczytać wszystkie stare SMS-y.
  11. To może być skutek jakiejś aktualizacji, ale na pewno nie xiaomi.eu, bo na xiaomi.eu najzwyczajniej w świecie problemu nie ma. Problem jest po stronie Xiaomi i dzieje się na każdym MIUI 12 Global (a niemal na pewno taki masz), który jeszcze ma apki od Xiaomi. SMS-y nie są wyświetlane, nie usunęły się. Nic nie można zrobić, dopóki Xiaomi nie wyda łatki. Nie spodziewam się, żeby na Globalu nastąpiło to szybko.
  12. Masz telefon z oryginalnym softem (tj. Global), bo na xiaomi.eu ten problem nie występuje. Xiaomi w kodzie ograniczyło wyświetlanie wiadomości w danej konwersacji do 50-ciu w momencie, gdy oprogramowanie, które jest na telefonie, nie wspiera ich grupowania wiadomości na zwykłe i reklamowe (w skrócie - wszystkie oprogramowania poza chińskim). My znaleźliśmy ten fragment kodu i na xiaomi.eu jest to naprawione. Na Globalu musisz czekać, aż Xiaomi w końcu się ogarnie i wyda aktualizację aplikacji naprawiającą ten problem. Problem występuje od co najmniej 3 miesięcy, był wielokrotnie zgłaszany. Niestety brak reakcji ze strony Xiaomi...
  13. To jest błąd. Po wgraniu TWRP komenda fastboot flash recovery twrp.img musisz zrobić komendę fastboot reboot i trzymać od razu vol+.
  14. No na dynamicznych partycjach nie da się podmienić hosts bezpośrednio w /system. Ewentualnie można jakimś modułem od Magiska.
  15. Zip w TWRP nie popsuje telefonu, bo najzwyczajniej w świecie się nie zainstaluje, będzie error 7. Tylko wymuszanie "na siłę" przeniesienia przez np. MT Manager i zrobienie z read only na read write spowoduje że będzie tak jak wyżej.
  16. Mi 10 ma dynamiczne partycje, nie można zmienić niczego w /system poza aktualizacją OTA. Jeśli by Ci się w jakiś sposób ta sztuka udała, to telefon odpalilby się do trybu fastboot - wyjaśnienie tutaj: https://xiaomi.eu/community/threads/poco-f2-pro-redmi-startup-logo.56976/#post-559689 Jedyne opcje bez OTA ewentualnie to zrobienie modułu pod Magiska i tam wsadzenie APK, wtedy może zadziala.
  17. Chińska specka Mi 10: https://www.mi.com/buy/detail?product_id=10000214 Nie ma B20.
  18. Praktycznie tylko to że do Mi Pilota trzeba na tym modelu podać IMEI, bo to po IMEI weryfikowana jest możliwość aktualizacji do nowszej wersji w updaterze od Google.
  19. To już wina Xiaomi, na becie też tego nie ma.
  20. Na ROMie z Mi 10 Lite Zoom aparat ma prawo nie działać, bo moduły w monet i vangogh są inne. Mi chodzi o tą wersję stable co pobierales (QJIMIXM).
  21. Mogło istotnie nie być szuflady, pewne modele (np. Mi 10 Pro wlasnie z tego co kojarze) domyślnie przychodzą ze "specjalną" wersją launchera, która np. nie ma możliwości włączenia panelu informacyjnego, tylko Google Discover jak na zrzucie.
  22. Możesz podesłać log? Nie wiem czy nie wyszedł reupload który to naprawił, ale jeśli wyszedł i dalej jest coś nie tak to trzeba jakiś zrzut ekranu z błędem albo coś żeby to naprawić. edit: nie wyszedł, ok, zrób jak tutaj: https://miuipolska.pl/forum/topic/50880-brak-wyświetlania-wiadomości-email-z-podpisem-cyfrowym/?tab=comments#comment-566921 Stable który ci podesłałem jest typowo pod monet. Na xiaomi.eu o ile wiem jest możliwość zrobienia tak by się świecił cały czas w ustawieniach AoD...?
  23. Korzystasz z jakichś sklonowanych apek? Jeśli tak to problem po ich stronie. Bug Xiaomi naprawiło na china, na stable chyba jeszcze nie.
  24. Będzie, kiedy będzie. Terminy wydania stable nie zależą od nas, tylko od Xiaomi...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...