Skocz do zawartości

Kacper Skrzypek

Administratorzy
  • Postów

    14 753
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    884

Treść opublikowana przez Kacper Skrzypek

  1. Problem jest po stronie safetyneta. Google kombinowało z tym jakoś w styczniu i wtedy pojawił się fix, który jest w nowszych ROM-ach, ale Mi 8 jest już bez wsparcia, więc nie będzie zapewne fixa na nim. Może w jakiejś wersji stable (o ile w ogóle jeszcze wyjdzie). https://forum.xda-developers.com/t/magisk-module-universal-safetynet-fix-1-1-0.4217823/ - do instalacji potrzebujesz roota.
  2. https://bigota.d.miui.com/V12.0.5.0.QFKMIXM/miui-blockota-raphael_global-V12.0.4.0.QFKMIXM-V12.0.5.0.QFKMIXM-ef8833aa7a-10.0.zip
  3. Ostatnio Acid miał podobny problem; na Indonezji istotnie nie przechodziły płatności. ROM na Tajwan przechodzi.
  4. Lub na stronie Pobierz TWRP, bo tam je też dodałem. Nie wiem tylko, którą wersję pobrałeś, bo tam wysłałem linka do posta na XDA.
  5. Trzeba najpewniej. Ktores z tych probuj. https://androidfilehost.com/?fid=17248734326145737002 https://androidfilehost.com/?fid=17248734326145737003
  6. Najnowsza paczka ze strony istotnie nie ma miflashunlock, tylko batch_unlock. Ono pozwala na odblokowanie kilku urządzeń na raz, z odpowiednim kontem. "Normalna" paczka: http://miuirom.xiaomi.com/rom/u1106245679/5.5.224.55/miflash_unlock-en-5.5.224.55.zip
  7. Link działa ok po kliknięciu "wyświetl jako link". nie działa w formie bardziej wizualnej.
  8. Przecież roota można zrobić, patchując boot.img. I już trochę osób to sprawdzało, na Mi 11 działa. https://topjohnwu.github.io/Magisk/install.html#patching-images
  9. Pół roku temu zająłem się sprawą brandowanego oprogramowania w Xiaomi w tym poście: https://miuipolska.pl/forum/topic/43157-mi-9tk20-dyskusja-ogólna-watek-zbiorczy/page/29/?tab=comments#comment-569045 Chciałbym powrócić do tego tematu z jednego ważnego powodu: wygląda na to, że powoli softy brandowane w Xiaomi będą stawać się normą także w przypadku polskich operatorów. Dzisiaj podczas rutynowego przeczesywania kodu MIUI w poszukiwaniu jakichś ciekawych informacji natrafiłem na kilka warunków określających, czy region operatorski ROM-u (ro.miui.customized.region) jest ustawiony na eea_pl. Poszukałem głębiej i wygląda na to, że ten region to region... naszego polskiego Playa. W przypadku wszystkich poprzednich operatorów, dla których był ustawiany region, takich jak Vodafone czy TIM, takie ustawianie było oznaką tego, że szykują się softy brandowane dla tych konkretnych operatorów. Przeszukałem więc OTA pod tym względem dla wszystkich urządzeń, jakie znam. I na razie, z tego co widzę, brand jest bądź będzie (nie wiem, czy w obecnie sprzedawanych telefonach już jest, czy jeszcze nie), póki co tylko na Redmi Note 9 Pro (MIUI 11, Android 10 - znalazłem V11.0.1.0.QJZEUPL, nie mam linka). Dlaczego jest to ważne, poza tym, że będziemy mieć apki operatorskie? Ponieważ Xiaomi bardzo często w takich przypadkach nie aktualizuje wersji Androida (a jeśli już, to baaaardzo długo), a jedynie nakładkę. A i to może być robione z opóźnieniem. Podam kilka przykładów. Mi 10, który ma aktualizację do MIUI 12 od dawna, a do Androida 11 co jakiś czas dla szczęśliwców, na sofcie przeznaczonym dla Vodafone siedzi na wersji V11.0.14.0.QJBEUVF (Android 10) z poprawkami bezpieczeństwa z grudnia, zaś na sofcie przeznaczonym dla hiszpańskiego Telefonica na wersji V11.0.5.0.QJBEUTF z poprawkami z listopada. Mi 10 Lite 5G, soft dla koreańskiego KT. V11.0.7.0.QJIKRKT, poprawki bezpieczeństwa z listopada. Mi Note 10 Lite, soft Orange (u nas chyba go nie ma, o ile wiem, a przynajmniej się nie spotkałem). Soft V11.0.2.0.QFNEUOR, czyli Android 10, a poprawki? uwaga, uwaga, z czerwca. 2020 roku. W przypadku RN9 Pro na sofcie Orange jest lepiej, bo poprawki są styczniowe, ale wciąż - to nadal MIUI 11: V11.0.6.0.QJZEUOR. Są oczywiście chlubne wyjątki - Mi 10 Lite na sofcie Orange ma MIUI 12. Szkoda tylko, że na Androidzie 10, a nie 11, mimo że oficjalnie wyszedł. Ale może kiedyś wydadzą. Kilka miesięcy po całej reszcie... Co sądzicie o tym?
  10. Jaki procesor? Niektóre Ryzeny bywają problematyczne pod tym względem i na nich trzeba uruchomić skrypt dodający odpowiednie wpisy do rejestru, aby zatrybiło.
  11. Nie mam już Poco, ale jeśli mówisz o FB na przykład, to bug jest po stronie apki od FB. Albo MIUI, które nie obsługuje niestandardowych powiadomień.
  12. Problem zgłoszony w temacie został rozwiązany, a wątek zamknięty.
  13. Któreś z tych TWRP musi działać pod 11-stką. https://androidfilehost.com/?fid=17248734326145740565 https://androidfilehost.com/?fid=17248734326145746128
  14. Szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia, jak to działa. Niby to jest adaptacyjne czyli w pewnych przypadkach będzie sobie telefon obniżać te odświeżanie do niższych wartości, ale kiedy - trudno powiedzieć.
  15. Gcam będzie działać wszędzie. Do magiska będziesz oczywiście potrzebować odblokowanego bootloadera. Płatności powinny działać normalnie.
  16. Zależy od przypadku. Może być lepiej, może być trochę gorzej. W większości jest to porównywalne, może będzie odrobinę szybciej. O ile Xiaomi czegoś nie popsuje to tak, OTA będzie bez problemu.
  17. Wszystkie oficjalne softy mają ten sam kernel. Oczywiście nie ten co na githubie, zapewne trochę nowszy. Na weekly z tego co widzę (nie mam teraz jak sprawdzić najnowszego, patrzę na 21.2.19) nie ma tej flagi ustawionej.
  18. Kernel jest ten sam co w China. Niemniej Xiaomi nie aktualizuje źródeł na bieżąco, więc jest możliwe, że na chińskiej becie kernel, który jest na githubie, się po prostu nie odpali. My nie mieszamy w kernelu nic, nie kompilujemy go od zera, jest robiona chyba tylko drobną modyfikacja aby mógł odpalić nasz ROM. Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
  19. Przy instalacji YT Vanced musiałeś wyłączyć optymalizację MIUI, spróbuj ją ponownie włączyć. Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
  20. To był bug na wersji 20.12.30, trzeba zainstalować przez TWRP bezpośrednio. W następnych wersjach zostało to poprawione.
  21. Tak. Czekałem tydzień tak jak trzeba, MiUnlock każe czekać drugie tyle. Niestety Global nie jest dla mnie. A że Poco w sumie nie ma bet, to nie miałbym jak na bieżąco sprawdzać tłumaczenia.
  22. Raczej nie. Być może bym sprawdził, gdybym nie zwrócił Poco ze względu na upierdliwe oczekiwanie na unlock...
  23. Mylisz w ogóle pojęcia... A/B nie ma w Mi 10 Lite. On ma odblokowany bootloader, problem jest z wgraniem TWRP a nie w odblokowaniu bootloadera...
  24. A wgrales przed wydaniem tej komendy twrp? W sensie w trybie fastboot: fastboot flash plikztwrp.img, potem fastboot reboot i trzymać vol+. Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
  25. Zamiast komendy fastboot boot zrób fastboot reboot i trzymaj klawisz głośność+.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...