-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na wasabi temat w Dyskusja ogólna
U mnie (RMN LTE) oczywiście też niczego nie "poprawił", bo trudno "poprawić" coś, co działa po prostu perfekcyjnie. Ale żal mi bardzo koleżanki, która kupiła MiNote i jest załamana działaniem GPS-a. Nie tracę nadziei, że któraś z aktualizacji, albo właśnie ten fix, pomoże jej. Dlatego właśnie tutaj o to zapytałem innych posiadaczy MiNote. -
Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na wasabi temat w Dyskusja ogólna
Dzisiejsza (6.8.11) aktualizacja zawiera nowy fix GPS. Bardzo proszę kogoś, kto miał/ma problemy z GPS na MiNote o test i napisanie, czy jest lepiej. Dzięki! -
Witam, Po dzisiejszej aktualizacji (aplikacji, nie mam na myśli aktualizacji MIUI), aplikacja PRISMA praktycznie przestała działać. Tak samo na telefonie (RMN LTE) i na MiPad. Tak jakby nagle jej nowa wersja stała się niekompatybilna z MIUI, przynajmniej na Kitkat. Ktoś ma podobnie?
-
Luka w systemie Android. Zagrożone 900 mln urządzeń
latet odpowiedział(a) na mgreta36 temat w Aktualności
Oj, łatwiej niż myślisz, niestety, o czym się sam boleśnie przekonałem na własnej skórze... Moim zdaniem warto aktualizować MIUI co tydzień z tego powodu, nawet jeśli nowszy ROM działa odrobinkę gorzej niż poprzedni. -
Luka w systemie Android. Zagrożone 900 mln urządzeń
latet odpowiedział(a) na mgreta36 temat w Aktualności
-
Xiaomi Mi Max/Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na pikustbg temat w Dyskusja ogólna
O ile się nic nie zmieniło, to tych pasm LTE, których nie ma Mi Max, to nie ma żaden Xiaomi. -
Logowanie do chmury Xiaomi z kompa (1 absurd)
latet odpowiedział(a) na latet pytanie w HyperOS - korzystanie
Rozumiem. Czyli muszę się częściej tam logować, aby te ciastka nie wygasły i w razie czego, abym mógł się zalogować bez SMS-a. Np. w takie sytuacje - ginie mój telefon, chcę go pilnie 'namierzyć' (chmura ma taką funkcję) lub pilnie zablokować/wyczyścić zdalnie (chmura ma taką funkcję), no ale nic z tego, bo bez sms-a do chmury się nie zaloguję. Zanim wyrobię nową kartę SIM, zorganizują jakąś słuchawkę (z MIUI), może minąć trochę czasu, prawda? Inne sytuacja. Jestem za granicą. Gubię/kradną mi cały plecak (w nim nei tylko tel, ale i pieniądze). Chciałbym zadzwonić do rodziny w Polsce z prośbą o pomoc, ale nie pamietam numerów... Mam je w chmurze, ale nie mogę się do niej zalogować, bo SMS. A karty SIM tam nowej nie wyrobię. Życie zapewne podobnych sytuacji potrafi napisać dziesiątki... Ale ok, po prostu trzeba wiedzieć o tym ograniczeniu funkcjonalności tej konkretnej chmury i zabezpieczyć się w inny sposób. Szczególnie na czas wyjazdów za granicę. -
Logowanie do chmury Xiaomi z kompa (1 absurd)
latet odpowiedział(a) na latet pytanie w HyperOS - korzystanie
Mrosi, masz zły dzień, czy co? Ja kocham Xiaomi, szczerze. Może mnie z kimś mylisz? Pytanie zadałem, bo konieczność potwierdzania logowania do chmury SMS-em po pierwsze pojawiała mi się nagle (wcześniej jej nie było), a po drugie jest - jak inni potwierdzają - trochę sprzeczna z ideą chmury. Porównanie z bankiem jest lekko chybione. -
Nie pamiętam szczegółów, bo przechodziłem procedurę ponad to temu, ale nie martw się - nie ma żadnych problemów z gwarancją w IbuyGou.
-
Xiaomi Mi Max/Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na pikustbg temat w Dyskusja ogólna
Fakt, że już o to pytałem, ale minęło sporo czasu, przybyło posiadaczy tego modelu, więc pytam znów: jak sie Wam spisuje GPS? Dzięki! -
To samo mogę powiedzieć o tym jak mi działają "dev", Koleś Stable to po prostu starszy o kilka(naście) tygodni dev, żadna magia. Akurat trafił Ci się udany, super.
- 6 239 odpowiedzi
-
- 1
-
-
Kolejny naiwny, którzy wierzy w magię słowa 'stable'?
- 6 239 odpowiedzi
-
Witam, Po paru tygodniach przerwy zalogowałem się z kompa do chmury https://i.mi.com Jedna rzecz mnie wkurzyła - oprócz wpisania hasła, musiałem też wpisać kod, który przyszedł SMS-em. No super, ale co, gdybym stracił telefon i próbował ratować się chmurą w celu odzyskania kontaktów i innych rzeczy? Absurd jakiś...
-
Xiaomi Mi Max/Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na pikustbg temat w Dyskusja ogólna
No właśnie - "przekopać". Wszystko jest, fakt, ale nie w jednym miejscu, jak powinno. -
W China są tylko języki chińskie i ang., brak też Sklepu Play i innych rzeczy od Google. W Global jest wiele różnych języków, w tym polski, są też rzeczy od Google, w tym Sklep Play.
- 6 239 odpowiedzi
-
- 1
-
-
Jak odebrać apce uprawnienie do GPS, ale nie do lokalizacji w ogóle?
latet opublikował(a) pytanie w HyperOS - korzystanie
Witam, Czy i jak da się odebrać aplikacji uprawnienie do używanie GPS? W spisie uprawnień jest tylko (włączone) "Lokalizacja telefonu przez sieć lub GPS". Chętnie bym tej apce zostawił możliwość lokalizacji przez siec/wifi, bo to ma w tym przypadku sens (dokładność do miasta tu spoko wystarcza), ale nie ma osobnej opcji dla GPS. A że jestem w budynku o grubych scianach, to apka godzinami próbuje użyć GPS bezskutecznie, drenując baterię. Podobny problem dotyczy też Sklepu Play, ale tam pomaga po prostu ubicie Sklepu i cześć, a tej apki ubijać nie mogę, bo to rodzaj komunikatora. Nie chcę też całkiem wyłączać GPS, bo się przyzwyczaiłem że jest cały czas włączony i apki które go naprawdę potrzebują, to go sobie używają (z sensem). Czyli generalnie - główne moje pytanie jest jak z tematu posta. Nie jest to chyba niemożliwe, bo jak widać w zakładce ogólnej "Dostęp do lokalizacji" - rozne apki mają różny poziom dostępu do tego ("Niskie użycie baterii" albo "Wysokie użycie baterii"). Np. Usługi Google Play mają tam "Niskie zużycie baterii". Ale to tylko info, nie da się przełączyć z jednego trybu na inny. Help... Dzięki! -
Redmi Note Pro (prawie) oficjalnie...? /Aktualizacja/ Już oficjalnie ;)
latet odpowiedział(a) na mrosi temat w Aktualności
Dzięki. Sensowny rozmiar. Ciekawie się zapowiada ten model (teoretycznie).- 14 odpowiedzi
-
- redmi note pro
- redmi note
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Redmi Note Pro (prawie) oficjalnie...? /Aktualizacja/ Już oficjalnie ;)
latet odpowiedział(a) na mrosi temat w Aktualności
Są gdzieś jego dokładne wymiary?- 14 odpowiedzi
-
- redmi note pro
- redmi note
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Czasem się tak dzieje (nie wiem czemu), że TWRP nie widzi tej "normalnej" pamięci Storage, tylko widzi partycję "/data". Wgraj więc tam ten plik, najłatwiej jak podłączysz do kompa telefon będący w TWRP i włączysz (w TWRP) opcję, aby komp go "widział". Wtedy komp będzie widzieć tę samą pamięć, co TWRP. Miałem identyczny problem na Mi Note i właśnie tak udało mi się go rozwiązać.
- 744 odpowiedzi
-
- bootloader
- gps
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Wciąż mnie nurtuje to pytanie: czy nowym posiadaczom Xiaomi można teraz śmiało polecić używanie Global? (tzn. zamiast EU?). Nie spotkałem się z rzetelnym, konkretnym i kompletnym porównaniem plusów i minusów obu rozwiązań. A diabeł zawsze tkwi w szczegółach.
-
A nie było tak, że zanim zaczerpnęli tłumaczenie Acida, to było tam jakieś inne polskie tłumaczenie? Przynajmniej w linii "dev"? Anyway, to bardzo, bardzo dobra wiadomość, że wreszcie "prawowite" polskie tłumaczenie jest w oficjalnym ROM-ie od Xiaomi i to w wersji "stable" (choć osobiście nie należę do wyznawców "Stable").
-
Eh, te flagowce. Który ROM konkretnie?
- 6 239 odpowiedzi
-
Tzn. że Global nie miał wcześniej polskiego ?!?!?
-
Czy aby po wgraniu Stable nie przywróciłeś tej gry z backupu?
- 6 239 odpowiedzi
-
"Telefon z kabelkiem" = brak recovery.
- 744 odpowiedzi
-
- bootloader
- gps
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
