-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
Redmi Note (3G) cegła + same problemy + brak ROM-u fastboot
latet odpowiedział(a) na latet temat w Problemy techniczne
Dzięki, oczywiście tę instrukcję znalazłem, ale nie zadziałała u mnie, szczególnie dołączone do niej drivery nie dawały się zainstalować prawidłowo. Na szczęście, pomogło to: -
Flash Tool ["odceglij" swoją komórkę]
latet odpowiedział(a) na mtmwielgosz temat w Modyfikacje systemowe
Dziękuję autorowi wątku! Masz u mnie browarek! Mordowałem się dziś kilka godzin wg innych poradników (na oko bardzo podobnych) za pomocą bardzo podobnych pakietów plików, ale Flash Tool po prostu nie działał (nie nie szło). Dopiero jak zrobiłem dokładnie, tak jak w pierwszym poście, wcześniej instalując sterowniki dokładnie te, które są wskazane w pierwszym poście - to się udało. Nie wiem tak do końca, co było problemem, być może stery, a być może to, że wcześniej najpierw podłączałem tel., a potem klikałem przycisk "Download", a dopiero w tym poradniku wyczytałem, że odwrotnie. Telefon ożył, ale jest w nim prastary ROM China Dev 4.5.24, w dodatku z jakimś dziwnym Recovery po chińsku (nie jest to znane mi MiRecovery). Chciałbym wgrać jakiś nowszy, tylko jeśli zrobię to "po prostu", to znów będzie cegła (tak go właśnie ucegliła właścicielka). Wcześniej wiem, że muszę coś z partycjami zrobić, ale nie mam pojęcia jak. Podpowiecie? EDIT: Udało mi się "tak po prostu" wgrać najnowszą wersję Global/dev. Przy okazji pojawiło się też normalne MiRecovery. Więc to chyba tylko MIUI.eu potrzebuje większej partycji. -
Redmi Note (3G) cegła + same problemy + brak ROM-u fastboot
latet opublikował(a) temat w Problemy techniczne
Witajcie, Dostałem do odreanimowania uceglonego (poprzez próbę instalacji na "hurra" najnowszej aktualizacji) starego Redmi Note (3G, MTK6592). Próbuję kilku rzeczy, ale nic nie mogę zrobić, gdyż: System nie wstaje Recovery - wstaje, ale to jest MiRecovery, a w katalogu głównym pamięci wewn. nie ma update.zip i w żaden sposób nie mogę go tam wgrać (umieszczenie go na karcie mico-SD oczywiście nie nie daje, bo nie jest tam widziany) Nie mogę wejść w tryb Fastboot - po włączeniu telefonu z trzymaniem Power- pojawia się tylko białe logo MIUI, nie "ludzik grzebiący w telefonie". Mimo wszystko miałem nadzieję, że to jest tryb fastboot, ale niestety test spod Windows (komenda fastboot devices) pokazuje, że urządzenie nie jest podłączone (z tego samego peceta, tym samym kablem, w tym samym porcie - moje inne telefiny Xiaomi są widziane w trybie fastboot za pomocą tej komendy). Może to kwestia, że to MTK, a tamte inne to snapy? Nawet jeśli odpalę go w trybie fastboot, to i tak nie mam żądnego ROM-u fastboot dla tego telefonu. Tutaj brak: http://en.miui.com/a-234.html czy możecie jakiś podrzucić lub wskazać? Jakieś chyba właściwe TWRP udało mi się pobrać, ale w tej sytuacji nie mam jak go zainstalować. Wiem tez, że najnowsze ROM-y MIUI.eu wymagają zmiany wielkości partycji czy coś tam. Tylko jak to w ogóle się robi? Na MiNote w tym celu trzeba było po prostu wcześniej zaisntalować jedną konkretną wersję, która to załatwiała. A tu jak? Help! I dziękI! -
Od zawsze była w Xiaomi. Nie czytałeś, bo nikt nie pisał o oczywistych oczywistościach A to Galaxy tej funkcji nie mają?!? Serio?!?
-
Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika
latet odpowiedział(a) na kubekherbaty temat w Dyskusja ogólna
Ma, ma: http://en.miui.com/download-303.html#447 -
Xiaomi Mi Max/Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na pikustbg temat w Dyskusja ogólna
Zgadza się... Ta durna opcja nie powinna być domyślnie wyłączona a jest włączona... -
Witam, Pilnie muszę kupić szkło ochronne do starego Redmi Note (MTK, 3G). Może ktoś polecić konkretną aukcję czy link do sklepu (w Polsce, chodzi o czas)? Szukam i szukam, ale to jest problem, bo jakbym nie wpisywał, to pokazuje setki ofert do Redmi Note 3, Redmi Note 2, ale nie jednej do tego staruszka... Dzięki!
-
Cóz, kolejny argument (by był), że jak komuś tak zależy na gwarancji/serwisie, to niech kupuje w IbuyGou....
-
Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na wasabi temat w Dyskusja ogólna
Spróbuj gadać tylko przez słuchaweczki, trzymając telefon jak najdalej od głowy. Jeśli przyczyną jest wrażliwość mózgu na radiację z anten, to powinno pomóc. Inna możliwość - to nie od gadania, ale związane z oczami. Może robi Ci się/pogłębia jakaś wada wzroku, a w ekran nowego telefonu po prostu gapisz się częściej/bliżej niż w stary, stąd objawy akurat teraz. Kolejna - jak wyżej, tylko nie chodzi o o czy, ale o pozycję głowy i ustawienie kręgosłupa szyjnego. Czwarta możliwość – czysty przypadek, dwa zdarzenia występujące w podobnym czasie, ale bez związku przyczynowo-skutkowego. Potem dochodzi autosugestia (nocebo) i pseudo-spirala się nakręca. -
Specyfikacja Xiaomi Redmi 4 i Mi Note 2 oraz data premiery
latet odpowiedział(a) na cuben1ty temat w Aktualności
Inna sprawa, warta pamiętania, to że od pewnego czasu część zgłaszanych problemów z GPS to pseudo-problemy wynikające z tego, że ta przeklęta funkcja "Oszczędzanie baterii w aplikacjach" jest domyślnie ustawiona na automat i zwyczajnie blokuje prawidłowe działanie wielu apek typu Endomendo itp. -
Specyfikacja Xiaomi Redmi 4 i Mi Note 2 oraz data premiery
latet odpowiedział(a) na cuben1ty temat w Aktualności
Abstrahując od tego, że problemy z GPS (obok BT) to chyba najczęściej zgłaszane przez użytkowników tego forum utrudniające realnie życie przypadłości telefonów naszej ukochanej marki, to chyba jednak osobiście miałem naprawdę szczególnego pecha, bo trafiłem egzemplarz Mi2S, w którym GPS działał jak chciał, a potem to samo w Mi Note Bamboo. Ale poza tym przez moje ręce przeszło (w sensie: kupno dla znajomych, wgranie MIUI PL, testy przez wiele dni) już w sumie kilkanaście różnych słuchawek Xiaomi i oprócz tych 2 nieszczęsnych przypadków, problemów z GPS nie stwierdzałem. A testuję GPS dokładnie i realnie, nie zadowalam się czasem łapania fix-a, tylko jeżdżę po wiele godzin przez wiele dni po mieście z włączonym Yanosikiem i Mapą (Yanosik ustawiony tak, aby głosowo zgłaszał nawet sekundową "utratę zasięgu GPS"). I tak @Redmi2, zawsze zaczynałem testy na systemie z pudełka (zwykle China stable), dopiero potem MIUI PL. W plikach conf nie grzebałem nigdy od czasów udręki z Mi2S (wtedy podmiana tych plików trochę pomagała). -
Specyfikacja Xiaomi Redmi 4 i Mi Note 2 oraz data premiery
latet odpowiedział(a) na cuben1ty temat w Aktualności
Soft był OK, raczej jakiś nietrafiony egzemplarz. Nie jedyny, niestety, na forum też inni użytkownicy Mi Note pisali o problemach. Zresztą nie tylko o MiNote mi chodzi - choćby w ostatnich miesiącach na GPS narzekało wielu posiadaczy Mi4, a było nie było to flagowiec był... Problemy z GPS występowały też z częstością więcej niż sporadyczną w RMN2, Mi4c i wielu innych. Co do BT, to nie używam, ale regularnie czytam na forum narzekania na współpracę telefonów Xiaomi z urządzeniami BT, przy czym raczej nie chodzi o Xiaomi, ale o MIUI, bo część tych ludzi twierdzi, że po przesiadce na CM wreszcie BT działa super. Nie piszę nic odkrywczego - wszyscy tu chyba dobrze wiemy, że Xiaomi to świetny sprzęt, ale z nieco kulawym softem. Choć ewidentnie trafiają się też egzempkarze z wadami sprzętowymi. -
Specyfikacja Xiaomi Redmi 4 i Mi Note 2 oraz data premiery
latet odpowiedział(a) na cuben1ty temat w Aktualności
Co do RMN to, ciekawy jestem, czy sprawdzi się prawidło znane z wielu innych dziedzin technologii, że udana jest co druga wersja. Na razie się sprawdza - RMN1- super, RMN2 - not so much, RMN3 - bardzo lubiany, chwalony, popularny... Niebawem się przekonamy jak "4". -
Specyfikacja Xiaomi Redmi 4 i Mi Note 2 oraz data premiery
latet odpowiedział(a) na cuben1ty temat w Aktualności
I co z tego, jak pewnie GPS i BlueTooth będzie znów kulawy? -
Specyfikacja Xiaomi Redmi 4 i Mi Note 2 oraz data premiery
latet odpowiedział(a) na cuben1ty temat w Aktualności
No... Skoro ma mieć OLED to kupuję w ciemno! (a potem zapewne szybko sprzedam z powodu GPS, tak jak było u mnie z Mi Note ) -
Przy czym nie ma najmniejszej gwarancji, że będzie modelem równie udanym jak RMN3-Pro... Więc poczekać by tu trzeba nie tylko na premierę, ale jeszcze kilka miesięcy dodatkowo na większą liczbę opinii użytkowników, a szczególnie ewentualnych przesiadkowiczów.
-
Parę dni temu widziałem na Ibuygou najprostszą wersję Mi4c za 138$. Dziś już 158$. Myślicie, żę to była pomyłka, czy jakaś chwilowa promocja? Bo 138$ za ten model, to bez wątpienia jest niezła cena.
-
O polski ROM się nie martw. Będzie, będzie, jak do każdego innego modelu.
-
Specyfikacja Xiaomi Redmi 4 i Mi Note 2 oraz data premiery
latet odpowiedział(a) na cuben1ty temat w Aktualności
OK, widzę, że posty o RN4 zostały wydzielone do innego, nowego wątku. Moje "prośby" można więc śmiało usunąć, teraz to już tylko śmieci. -
Z tych dwóch wymienionych, to bym polecił trzeci Redmi Note 3 PRO. Ma zdecydowanie najlepszy stosunek jakość/cena no i nie jest na MTK.
-
To dość skomplikowany proces, pełen mniej lub bardziej często występujących pułapek. Ale jakoś ludzie dają radę. Niektórzy przynajmniej
-
Specyfikacja Xiaomi Redmi 4 i Mi Note 2 oraz data premiery
latet odpowiedział(a) na cuben1ty temat w Aktualności
Po raz trzeci proszę moderatora o zmianę tematu wątku na adekwatny do dyskusji - brak członu "NOTE" w temacie! Wszyscy piszą o Redmi NOTE 4, istniejącym telefonie, a w temacie wciąż jest "Redmi 4". Po co wprowadzać ludzi w błąd? -
Na razie to w ogóle nie ma Global dla tego modelu. Jak będzie, to zapewne z polskim. Za to jest już MIUI EU/PL.
-
Tak. Ktoś złośliwy by dodał "Oczywiście, że tak!"
-
Tak to jest na ROM-ie "china".
