Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Może trzeci dzień testów to za krótko, aby pisać, ale mam wiadomość od osoby, której jakiś czas temu sprzedałem Mi Note (z powodu ciągłych problemów z GPS), że wygląda na to, że ostatnia aktualizacja (6.8.18) wreszcie naprawiła problem!
  2. Nie wiem co to "PWM", ale wiem jedno - strasznie mi się podoba obraz na Samsungach z OLED, flickeringu moje oczy tam tez nie zauważyły. I właśnie głównie dla ekranu OLED chcę ten model kupić Cieszę się, że Xiaomi wreszcie coś z takim ekranem raczyło wyprodukować.
  3. Tak, tak, chodziło mi o uwzględnienie go w rozważaniach nad wyborem. Jeśli ktoś prawie kupił Redmi Note 3, a teraz czeka na Redmi Note 4, to mam wrażenie, że dziwnie przegapił Redmi Pro.
  4. Nie zapominajmy o Redmi Pro, tym z ekranem OLED. Ma wielkość taką jak seria "Note", tylko jakiś kretyn pozbawił go tego członu w nazwie. Ciekawe, czym się będzie różnił od niego Redmi Note 4.
  5. Gwarancja nie ma z tym nic wspólnego. Czy proste? No cóż.. teoretycznie to proste, w praktyce ludzie mają z tym sporo różnych trudności. Są tu na forum ogromne wątki na ten temat, poczytaj. Większość problemów wynika z błędu użytkownika, czyli z niedokładnego stosowania instrukcji odblokowania. Nie wiem, czy będzie wersja Global dla tego telefonu, a tym bardziej - kiedy. Może lepiej poinformowani napiszą. Część telefonów nigdy jej nie dostało.
  6. Ciekawe ilu klientów (na zakup nowych słuchawek) przez to tracą. Bo np. mnie tracą... Ponieważ za każdym razem, gdy już prawie jestem zdecydowany dokonać zakupu, to pojawia się zapowiedź nowszego, ciekawszego modelu i znów stwierdzam "no to poczekam". I tak już czekam prawie 3 lata... Nie sądzę, abym był jedyny...
  7. Oczywiście, wersja MIUI.EU to najbardziej "polska" wersja MIUI, jaka jest i jaka będzie dla (wszelkich) telefonów Xiaomi. Jednak, i tu znów "oczywiście", jako wersja nieoficjalna, do instalacji wymaga wcześniejszego zdjęcia blokady Boot Loadera.
  8. Może źle rozumiem stronę Ibuygou, ale napis, że to tylko Preorder pojawia się tylko przy najdroższej z 3 wersji tego telefonu. Chyba więc już można po prostu go kupić.
  9. Planuję zakup. OLED-owy ekran działa na mnie jak gówno na końską muchę Głupio go jednak nazwali... Będzie to mylące. Ze względu na rozmiary powinien mieć w nazwie "NOTE". No trudno, trzeba się będzie przyzwyczaić.
  10. Abstrahując ot tego, że już jest MIUI.EU na ten model, to tak, zawsze możesz zainstalować klawiaturę taką jak np. SwitfKey i wybrać w nim dowolny język pisania jaki tylko chcesz. (P.S. nie mogę zrozumieć, czemu wiele osób nazywa język systemu operacyjnego w telefonie językiem 'menu'. To chyba jakaś zaszlość historyczna?).
  11. Wprawdzie miałem Mi Note Bamboo bardzo krótko, ale zdecydowanie mi brakowało silikonu. Ten bambus jest dość śliski i taki jednak dość "plastikowy" w dotyku (ta warstwa drewna naklejona na plastik jest naprawdę bardzo cienka). Rozważyłbym dalsze używanie silikonu po wymianie plecków. Przy okazji trochę chroni też przecież ekran przed stycznością z płaskim podłożem, gdy leży "twarzą" w dół. Dodatkowo - plecki z bambusem z natury rzeczy, mogą być nieidealnie dopasowane, może być jakaś szczelina (u mnie była), więc tym bardziej silikon wskazany, aby brud czy wilgoć nie właziły do środka. Oczywiście przeźroczysty, aby wciąż cieszyć oko drewienkiem A, no i jeszcze, a właściwie przede wszystkim - dzięki silikonowi możesz mieć przyciski boczne nieco "ukryte" w zagłębieniach (jeśli to silikon z otworami), więc mniej podatne na przypadkowe naciśnięcia. Dla mnie to akurat fundamentalnie ważna kwestia, ale co kto lubi
  12. Chyba pogwarancyjny. W czasie gwarancji po prostu się wysyła do IbuyGou (przerabiałem osobiście). Ale może można u Acida także podczas gwarancji [nie wiem].
  13. 1. Czas dojścia przesyłki np. z IbuyGou przez DHL jest bardzo krótki. Cło to loteria. Mi z 7 razy pod rząd go nie naliczyli, a za 8. razem naliczyli, ale od kwoty zadeklarowanej przez nadawcę paczki a nie od ceny telefony, więc cło wyniosło ok. 82 zł. Zamawiając w IbuyGou masz przynajmniej pewność co do gwarancji w razie awarii/wady. 2. Zwykle jest przejściówka w komplecie, problem w praktyce nie istnieje. Poza tym możesz nadal używać swojej ulubionej dotychczasowej ładowarki, albo dowolnej innej "normalnej" ładowarki z wyjściem USB. 3. Nie ma od wielu miesięcy MIUI Polska, jest MIUI EU. Tak, oczywiście, potrzebne jest odblokowanie BL. Na zgodę czeka się – średnio – powiedzmy do kilkunastu dni.
  14. Ha, ha, w idealnym świecie tak, ale nie w naszym
  15. Zdaje się ,że to jeden z typowych minusów używania linii Global - jakiś resztkowy bloatware tam siedzi i czasem się objawia tak czy inaczej. Jeśli poza tym wszystko Ci działa jak należy, to bym nic nie robił z tym, ewentualnie zastosuj bardzo prostą rzecz - wrzuć do odpowiedniego folderu sam plik hosts z dodatków miui.PL + restart telefonu (chyba root jest niezbędny, aby to zrobić). Lwią część reklam zablokuje. Edit: Zaraz zaraz. Do Mi4c nie ma Globala! http://en.miui.com/download-293.html Czyli nie masz żadnego Globala, ale jakiś lewy syf. Oj, to bym jednak się tego pozbył, na wszelki wypadek.
  16. Eh... no cóż. Daj znać, jakbyś kiedyś chciał sprzedać swój egzemplarz Mi Note. Zapłacę, jakby był nówką.
  17. Ha, ha, to jesteś pierwszy na świecie
  18. Po prostu informację, że masz zgodę, z linkiem do pobrania narzędzia (zwykły link, nie jakiś indywidualny, więc pobrać to narzędzie możesz już teraz). Czyli właściwa treść tego SMS-a jest identyczna dla wszystkich.
  19. No to se poczekasz, bo żadnego kodu nigdy nie otrzymasz....
  20. Olej.. Odblokuj BL i zrób dalej po bożemu...
  21. Da się wgrać TWRP na zablokowany BL?!?!?!?
  22. Tak, nawet wcześniej czasem trzeba było czekać długo na efekt pracy tej apki, ale od aktualizacji czekanie trwa w nieskonczoność, a wskaźnik postępu ani drgnie (trójkąt jest cały szary, bez śladu białego obszaru). Coś ewidentnie gdzieś zostało skopane. Gdy jeszcze miałem na tel. starszą wersję, to na MiPad zainstalowałem (świeżo) najnowszą i od razu nie działała. Myślałem, że to wina MiPada i machnąłem ręką. Po pół dnia apka zaktualizowała mi się w tel. i od razu zaczęła "niedziałać" dokładnie tak samo, jak na Mipad. Co ciekawe - pierwsze zdjęcie się robi (jeden filtr), ale potem już nic a nic.
  23. Wszystko możliwe, ale jak przekonać serwis, że to sprzęt, skoro raz po prostu działa, a raz nie? Wszystko możliwe, ale...
  24. A na MiPad1 to nie wciąż KitKat? (nie mam pod ręką, by spr.). Na pewno się zaktualizowała apka?
  25. Nie żebym się spodziewał, że dzisiejsza aktualizacja MIUI pomoże, bo to ewidentnie problem apki, ale dla porządku zgłaszam, że nie pomogła
×
×
  • Dodaj nową pozycję...