Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. latet

    Xiaomi Redmi 4

    Totalna bzdura. No chyba, że o nazewnictwo tylko chodzi, bo nie ma już MIUI PL ale MIUI EU (ale to dotyczy wszelkich modeli tel.).
  2. Witam, Czy są przejściówki pozwalające na ładowanie starego telefonu (z portem mikro USB) kablem z wtyczką USB-C? Są, jak wiadomo, odwrotne i tylko takie mi się wyszukują w sklepach, bo wyszukiwarki nie wiedzą, że chodzi mi o inną kolejność. Może ktoś taką namierzył i mógłby podać link? Dzięki!
  3. Nie sądzę, aby chodziło o jakiś plik. Tak samo z zalogowaniem do konta Xiaomi. Myślę, że to po prostu "pamięta" serwer Xiaomi. Czyli w momencie, gdy aplikacja Unlocker łączy się z serwerem Xiaomi i wysyła mu parę: nr IMEI (czy jakiś inny tego typu unikalny nr egzemplarza) + nr/login konta Xiaomi, to serwer sprawdza, czy w ostatnim czasie ten telefon logował się do tego konta Xiaomi i być może też, czy dał się wtedy zlokalizować. Tak to sobie wyobrażam mniej więcej. Choć nie wiem, czemu ma to służyć, oprócz utrudniania życia użytkownikom. Myślę, że w trybie Fastboot sam telefon "nie wie" nic na temat swojej lokalizacji ani tego, czy wcześniej był logowany do konta Xiaomi. Kolejne 3 telefony do mnie lecą (owoc mojego zakupowego transu 11.11), więc w ich przypadku sprawdzę metodę bez logowania do konta Xiaomi (od razu wejdę w Fastboot, prosto po wyjęciu z pudełka!, a co! ) a jeśli to nie zadziała, to z logowaniem do konta Xiaomi, ale bez lokalizowania (nie dam zgody). Zobaczymy, czy się uda wtedy. Mogę te procedury wykonać na spokojnie, na zimno, wg Waszych życzeń, tak abyśmy zyskali konkretne dane o konkretnych okolicznościach odblokowania, bez żadnych przypadkowych, chaotycznych czynności.
  4. To jest bardzo dobre pytanie, które jednak nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedzi. Każdy sobie sam musi indywidualnie odpowiedzieć.
  5. Mam pytanko dotyczące QuickCharge na Mi5. Na oryginalnej ładowarce (na której jest napisane, że obsługuje 5V, 9V, 12V) i przez oryginalny kabel, maksymalnie, co pokazał w czasie ładowania telefonu miernik (taki fizyczny) to 2.5A/6V. To jest zgodne z którą wersją QC? Trochę mnie dziwi, że tel. nie poprosił ładowarki o przełączenie się na wyższe napięcie – tak jak choćby stary MiPad1 robi – wtedy ładowanie idzie prądem 1.5A/9V. Czy to jest normalne w Mi5 (że nie korzysta z napięć powyżej 6V?). Czy mi to przeszkadza? Nie. Czas ładowania ogólnie krótki. Ale chcę wiedzieć, czy tak ma być. Jeśli tak, to troszkę szkoda, bo wyższy amperaż przekłada się na większy wzrost temp. (ładowarki, kable, telefonu). I faktycznie - telefon podczas ładowania jest dość ciepły. Zresztą chyba sam telefon ma ten problem na uwadze, bo po kilkunastu minutach ssania prądu 2.A/6V, spuścił z tonu na 1.5A/6V (przy ok. 60% naładowania), a potem na 0.8A/6V, ale to już bliżej końca ładowania, co normalne. Jeszcze jedno – na tel. mam naklejkę z napisem m.in. TD-LTE. Ale, jak rozumiem, to nie oznacza, że jest to odmiana bez FDD-LTE? Na razie testowałem z kartą Heya i owszem, udaje się włączyć tryb 4G, ale dość szybko przeskakuje na 3G i raczej ani razu sam z siebie nie wraca na 4G (w mieszkaniu zasiąg T-Mobile 4G jest jaki jest, ale Redmi Note bez problemu sam wskazuje i trzyma się 4G). Wiem, że gdyby nie miał FDD, to by w ogóle nie wszedł w 4G nawet na moment. Ale trochę mnie martwi, to że zaraz wraca na 3G. Może to wina Heya (w Redmi mam T-Mobile "właściwy"). Stresuje się jednak, czy to nie jakiś problem z telefonem, analogiczny do znanego problemu jakie mają ludzie z Redmi 3s.
  6. W sumie to jeszcze nie podjąłem decyzji. Chcę potestować i poużywać ze 2 tyg. Mi5, a potem przeskoczyć na 2 tyg. na Mi Max. Wtedy podejmę decyzję, który sprzedać. W Mi5 jak na razie strasznie mnie denerwują jego małe rozmiary (za cienki, za lekki, za delikatny), mały ekran (do tej pory używałem Redmi Note). Ale może się przyzwyczaję. Wydajność CPU nie ma dla mnie aż takiego znaczenia. Za to jakość aparatu - ma ogromne. Tak czy siak, za jakiś miesiąc któryś z nich będę chciał sprzedać "po kosztach". Odblokowany i gruntownie przetestowany
  7. Tak żeby nie tylko o problemach. Wczoraj odblokowałem nowego Mi5 w ciągu paru minut - jak po maśle. Ze sklepu przyszedł z Global Stable, od razu wgrałem najnowszy Global Dev (przez apkę Aktualizacje) (śmieszne było tylko jedno - twierdził, że wgrywam starszy system i poprosił o zgodę na factory reset). Następnie wykonałem czynności, które wg moich doświadczeń są konieczne: zalogowanie tel. na konto Xiaomi (konto uzyskało zgodę na odblokowania ze 2 tyg. temu) przyznanie tam (w ustawieniach konta Xiaomi) uprawnienia do lokalizacji (sam sie o to pyta, nie trzeba szukać i grzebać) zlokalizowanie telefonu za pomocą strony i.mi.com potem od razu w tryb fastboot i odblokowanie za pierwszym razem bez zająknięcia. Całą operacja oczywiście bez żadnej karty SIM. Na razie nie instalowałem TWRP, bo chcę się trochę pobawić Globalem dev, aby potem mieć jego porównanie do MIUI EU i wyrobić sobie osobiście zdanie o różnicach pomiędzy tymi "odmianami" MIUI. Bo diabeł w szczegółach tkwi...
  8. Jakie tam kłócić? Pytałem ze szczerej, czystej ciekawości. Chętnie bym sam potestował, ale doba ma tylko 24h i nie zrobię wszystkiego o czym myślę, że bym chciał. Dlatego pytam na Forum. Chwalisz ten Launcher w sposób dość tajemniczy, więc proszę – napisz o jakie konkretnie funkcje Ci chodziło, że są tak przydatne, a w MIUI ich brak. Przynajmniej ze 2-3 najlepsze. Dziękuję!
  9. latet

    Xiaomi Redmi 4

    Jest już TWRP (post wyżej), więc zapewne lada moment będzie MIUI EU/PL. Olej, co tam jakiś sklep wgra czy nie wgra. Sam sobie wgrasz polskie MIUI.
  10. latet

    Xiaomi MIX

    Na dzień dzisiejszy w PL jest tak, że możesz spokojnie olać brak tego pasma w telefonie i jest mało prawdopodobne, że to odczujesz kiedykolwiek. Pewnie, że teoretycznie fajniej mieć to pasmo, niż nie mieć, ale póki co nie jest to istotne kryterium przy wyborze tel. Jeśli się przesiadasz z IP7+ to raczej się martw o jakość zdjęć i filmów, bo tutaj to na pewno odczujesz różnicę na minus. Wszystko inne, tak sądzę, raczej na plus
  11. Mój czarny Mi5 przyszedł wczoraj Potestuję z miesiąc i pewnie będę chciał go sprzedać, bo w drodze Mi Max
  12. Tak, jeśli chodzi o jakość/pewność gwarancji i jej realizację w PL, to nie znajdziesz nic lepszego niż IBG.
  13. latet

    Xiaomi MIX

    Zależy, co dla kogo ciekawsze... Rysowanie ekranu, obudowy i wyginanie telefonu, czy jakość zdjęć i filmów i inne takie tam Osobiście uwielbiam obu testerów. Do tej pory testy Jerry'iego nie były zbyt korzystne dla Xiaomi. Ten Mi MIX-a może to zmienić ("I am impressed" - jak powiedział pod koniec) i przykuć uwagę szerszej grupy ludzi do tej marki. Gość ma sporą oglądalność. Poczytajcie komentarze - ludzie piszą, że im serce pęka, jak oglądają torturowanie tak pięknego telefonu
  14. Podaj przykłady takich funkcjonalnosci. Bo niczego w MIUI mi raczej nie brakuje, więc żyję w błogiej nieświadomości. Nie wiem, co tracę Oświeć mnie proszę, co tak fajnego tracę? Jakie to dodatkowe apki musisz instalować? Bo ja własnie to w MIUI cenię, że prawie żadnych nie muszę. Dzięki!
  15. Nie miałem wszystkich Xiaomi, choć większość ale czytając forum uważnie faktycznie mogę potwierdzić, że jest to problem tylko Redmi 3S. Choć akurat mój egzemplarz prawie tego nie wykazuje. Czasem tak, ale rzadko.
  16. Znaczy nie widzi go sam z siebie? :/ Ja tam już się dawno poddałem w tej kwestii (Win7) i przerzuciłem się na pendrive'y OTG.
  17. Spoko, praktycznie każdy się na to nabiera. A co do trackingu, to jak najabrdziej jest i działa bardzo dokładnie - tutaj: http://intl.sf-express.com/?a=trackEn Właśnie dziś do mnie dotarł Mi5 zamówiony tam 2.XI (wgrany był Global Stable, jakby kto pytał).
  18. Sorry, ale w ja akurat MIUI najbardziej lubię właśnie brak tej głupiej, niepotrzebnej "szuflady" *-)
  19. Dziękuję. Z ciekawości: nie ma chyba możliwości ustawienia odwrotnej akcji, czyli DT2S na pulpicie?
  20. Mam pytania dotyczące funkcji DT2W w Mi5: Czy jej aktywowanie ma wpływ na zużycie baterii w stanie uśpienia, czyli w stanie, w ktorym mój tel. będzie przez 95% doby? (na prosty rozum – mogłoby mieć, bo "coś" musi "czuwać" i czekać przy uśpionym telefonie na to tapnięcie) Czy są z nią jakieś znane problemy? Coś czytałem (ale nie wiem, czy to dotyczyło Mi5), że jest jakiś konflikt między nią, a ustawieniem blokady przed przypadkowym włączeniem w kieszeni. Właściwie to jaka jest przydatność DT2W, gdy stosuje się odblokowanie odciskiem palca na przycisku home? Trochę bez sensu. Nie sądzicie?
  21. latet

    Mi box 4

    Nie ma się co cykać, tylko poproś na Forum o wskazanie pewnego, renomowanego sklepu. Jest zresztą na Ali oficjalny sklep firmowy Xiaomi. Bać się w nim kupić to by już byłą paranoja granicząca z Tin Foil Hats Team
  22. To ja mam takie pytanko: czy i jak można sprawdzić dokładną datę ostatniego odblokowywania na swoim koncie?
  23. latet

    Mi box 4

    Chciałbym rozumieć, co napisałeś MiBox ma to coś "kodi"? Potrzebuję czegoś z własnym, tradycyjnym pilotem, abym nie musiał używać tel. do sterowania.
  24. latet

    Mi box 4

    Wolalbym jednak coś z pilotem i bardziej tradycyjnego
  25. latet

    Mi box 4

    A co byście polecili do samego odtwarzania plików przez USB + ew. Youtube przez Wifi? Nie potrzebuję żadnych tunerów
×
×
  • Dodaj nową pozycję...