Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. latet

    Xiaomi MIX

    Kilka filmików testowych Mi MIX:
  2. latet

    Szkło/folia do Mi5

    A ja jednak, za przykładem @razu dałem szansę szkiełku Nillkin Amazing Blue Light Resistant. Dziś zamówiłem na Ali (koszt: 36,70 zł). Czy to szkło to jest jakaś nowość, że spośród wszystkich Xiaomi jest ono dostępny wyłącznie dla Mi5? Bo jak się sprawdzi, to bym chętnie kupił do innych urządzeń (w tym miPad), aby chronić oczy dzieci...
  3. latet

    Xiaomi Redmi 4

    A z filmami takie same problemy jak na Redmi 3s też są, czy to poprawili? Mam na myśli to: https://miuipolska.pl/forum/topic/18939-filmiki-z-redmi-3s-–-problemy-z-płynnością-i-dźwiękiem/
  4. A może umiesz wyjaśnić, dlaczego PP stosuje inny (niższy) kurs, gdy przewalutowuje $ na PLN, by obciążyć powiązaną kartę płatniczą, a inny (wyższy), gdy przewalutowuje $ na PLN, by obciążyć wewnętrzne Paypalowe "konto" złotówkowe? A jak jest z walutowaniem, gdy się kupuje (na Ali) płacąc poprzez Przelewy24? Bo 11.11 kurs był całkiem korzystny (4,08zł/$) – zanim ta opcja nie zaczęła znikać. Od kogo zależy ten kurs wtedy? Sklepu? Pośrednika (P24)? Czy banku docelowego? Akurat przez Przelewy24 to płacę mBankiem, nie TMB.
  5. U mnie podobnie: Order Date: 11/11/2016 Order Status: Payment Confirmed (Processing) Zamawiałem w godzinach rannych. Ale mniejsza z tym, trzeba po prostu cierpliwie poczekać Natomiast napiszę Wam - ku przestrodze – jak dałem ciała z tym zakupem w sensie walut. Mogłem zaplacić za MiMax-a 732 zł a zapłaciłem 787 zł (liczę bez VAT-u oczywiście). Rozpiszę, jak było: Telefon kosztował 179+2 dolary = 181$. W tym dniu średni kurs NBP wynoscił 3,99zł/$. 732 zł – tyle bym zapłacił, gdybym skorzystał z przełączenia waluty na PLN w sklepie (kurs 4,025). Nie skorzystałem, bo ku... po prostu na to nie wpadłem 751 zł – tyle bym zapłacił, gdybym pozwolił Paypalowi zrobić przewalutowanie i obciążyć powiązaną polską złotówkową kartę Maestro (kurs 4,13). Nie skorzystałem, bo się naczytałem wcześniej, ze PP przewalutowuje niekorzystnie i lepiej, aby PP obciążył kartę dolarami, a przewalutowania zrobił bank, w którym się ma kartę. 770 zł – tyle bym zapłacił, gdybym pozwolił Paypalowi zrobić przewalutowanie i pobrać środki z paypalowego konta złotówkowego (kurs: 4,23). Nie zrobiłem tego, j.w. 787 zł – tyle zapłaciłem, bo tak właśnie przeliczył dziś mój T-Mobile Bank kwotę 181$ na złotówki – kurs 4,32zł/$ !!!!!! (dziś średni kurs NBP wzrósł do 4,08). Tak więc wyciągnijcie wnioski sami. Pewnie to zależy od banku, ale wygląda na to, że TMBank przewalutowuje po kursach po prostu złodziejskich! Dodam też, jako ciekawostkę, że wysokość środków zablokowanych (tymczasowo) na koncie po wykonaniu transakcji to 712 zł, czyli wg kursu 3,91. Niech się więc nikt nie cieszy, jak bezpośrednio po transakcji dolarowej widzi , że na karcie jest blokada na przyjemnie niewygórowaną kwotę w PLN, bo w momencie przeksięgowania to się zmieni! Ponadto dodam, że 11.11 miałem ponad 20 transakcji tą kartą na Ali (bo przelewy24 kulały, a kartą było po prostu wygodniej) i po prostu jestem podłamany - ale co jeszcze gorsze, z tych ponad 20 transakcji (wszystkie z 11.11) bank do tej pory przewalutował mi tylko tę jedną. Z innymi pewnie się ociągają, bo kurs dolara akurat teraz sobie rośnie. Albo jest inny powód - to była jedyna poprzez Paypal, może takie są jakoś szybciej księgowane niż inne ("zwykłe", prost z karty). Hej, a może ten tak wysoki kurs przewalutowania jest taki, dlatego, że transakcja przez Paypal? Czy to możliwe jest? Jak inne zaksiegują, to będę wiedział Ja się nie rejestrowałem w sklepie, ale zalogowałem się do sklepu via Google (można też przez konto FB). Nie wiem, jak to działa, ale działa, metoda jest znana i powszechna (choć ja jej nie rozumiem). Nerwowo? Za wcześniej tak pisać. Nerwowo to będzie, jak ktoś, kto skorzystał z takiej wysyłki zapłaci jednak VAT.
  6. Dziwnie szaleją te ceny wysyłki:
  7. Czy możecie polecić, które się najmniej palcuje?
  8. latet

    Szkło/folia do Mi5

    Witam, Po starannej lekturze tego wątku stwierdziłem, że najsensowniejszym wyborem będzie dla mnie Nilklin H+ Pro 2.5D. Priorytetem jest możliwie duża odporność na palcowanie, ale też ogólnie dobra jakość wykonania. Ta wersja "PE" antyniebiska - kusząca, ale chyba by mi przeszkadzał taki odcień. Chyba więc zamówię tu: https://www.aliexpress.com/store/product/For-xiaomi-mi5-5-15-inch-Nillkin-H-Pro-2-5-D-round-edge-0-2/1614012_32613612183.html Czy myślicie, że to jest rzeczywiście oficjalny sklep Nillkin na Ali? Cena jest sensowna (przynajmniej z tą zniżką 35%, które w tej chwili tam jest), liczba transakcji dużą, oceny i komentarze wydają się ok. Mam tylko nadzieję, że mi szło nie będzie "kolidować" z case'em. Mam też kupić dla kogoś podobne szkło (nie musi być "2D") na Redmi Note 3 i w tym przypadku jest dziwna sytuacja, bo na Allegro widzę je nawet odrobinkę tańsze niż na Ali: http://allegro.pl/szklo-nillkin-amazing-9h-xiaomi-redmi-note-3-pro-i6565658328.html https://pl.aliexpress.com/store/product/Redmi-Note-3-Screen-Protector-Nillkin-Amazing-H-H-PRO-Tempered-Glass-For-xiaomi-redmi-note/1614012_32678480884.html Myślicie, że ta wersja z Allegro jest oryginalna? Dziękuję!
  9. Też potwierdzam. Jest bez zmian w moich zamówieniach.
  10. OK, dzięki, tak zrobię. Ale po pierwszą kartę nano (do tej pory takiej nie miałem nigdy) muszę się udać do punktu swojego operatora, tak? Wycinanie z "normalnej" to ponoć zły pomysł.
  11. A propos nano SIM-ów. Co mam zrobić, jeśli chcę zamiennie używać jednego numeru w Mi5 oraz w starszym telefonie o "normalnym" rozmiarze kart SIM? Da sie takiego nano wsadzić w jakaś rameczkę (tak jak mikro się daje)? A może trzeba mieć 2 karty SIM z tym samym numerem (o ile to w ogóle możliwe, chyba nie)?
  12. Uwzględnić w kopii to spokojnie możesz wszystkie składniki, tylko nie wiem czy przy ew. przywracaniu tej kopii bezpieczne (i sensowne) będzie wybranie ich wszystkich (ale wybór będziesz mieć wtedy, więc teraz możesz uwzględnić wszystko śmiało).
  13. Tak, ale teraz droższa jest chińska a ta "światowa" dużo tańsza. Odwrotnie niż dla innych modeli.
  14. O, to coś nowego w tej krótkiej, ale dramatycznej historii. Opcja wysyłki bez VAT powróciła, ale teraz już kosztuje mniej więcej tyle co podobna opcja w HKGW.
  15. Tak to u mnie wygląda:
  16. Też mnie nie ruszył ten test, bo go obejrzałem jaki pierwszego. Ale potem oglądnąłem inne filmiki tego gościa, gdzie łamie (lub próbuj złamać) inne telefony. Różnica jest niesamowita (co nie tylko widać, ale i słychać). Żaden inny tak łatwo nie dał się wygiąć jak Mi5. Mimo wszystko nie zamierzam się tym przejmować, generalnie traktuję telefony bardzo delikatnie, poza tym do Mi5 kupiłem coś takiego jak na obrazku.
  17. Cóż, oby nigdy życie Cię nie nauczyło, jak nieprzyjemne mogą być skutki zdalnego przejęcia telefonu przez osobę trzecią, nawet, jeśli się nie korzysta z apek bankowych. Mnie, niestety, już nauczyło. Twoja wypowiedź mi przypomniała pewne zdarzenie sprzed lat. Znajomemu włamali się do auta. To były czasy, gdzie masowo kradziono radia itp. On tam nie miał radia, ani nic cennego, więc niczego nie ukradli. Za to... nasrali mu na siedzenie.
  18. Dziś już chyba Przelewy24 działają bez zarzutu na Ali.
  19. No wiesz, w aspekcie luk bezpieczeństwa (które wbrew pozorom Xiaomi łata w miarę szybko i sprawnie, choć w changelogach o tym cisza), to jednak jest staroć. Ale z drugiej strony, ja go kupuję ze względu na świetny stosunek jakość/cena jako zawodnika rezerwowego do szuflady i testów, więc generalnie - whatever
  20. Nieprawda. Te syf-MIUI są wgrywane w trybie EDL, więc nie musi być odblokowany BL. Dzięki, ściągam. Choć to wydanie z lipca... straszny staroć. No i MIUI7, a już się dawno do 8 przyzwyczaiłem. Ewentualnie na 7.5.4.0 po prostu potestuję telefon wnikliwie parę tygodni, a potem zaktualizuję, to jak coś się pogorszy (np. sprawność GPS albo jakość rozmów, filmów, dźwięku w filmach czy zdjęć), to przynajmniej będę wiedział, że to wina softu, a nie sprzętu.
  21. Jest rozwijany pod nazwą MIUI EU A mógłbyś to uzasadnić? Np. co działa w tej wersji, a nie działa (poprawnie) w innych? Albo jakich błędów nie ma tylko w tej wersji? I czy ta opinia powstała w oparciu o dane od jakiejś większej grupy użytkowników tego modelu?
  22. Hej, Czy koś umie wyjaśnić, dlaczego (w wielu chińskich sklepach) wersja "International" Mi Max-a jest znacznie tańsza od wersji "chińskiej"? Np. ok. $40 różnicy. Z czego może wynikać taka różnica, skoro same telefony są sprzętowo identyczne? (nie różnią się obsługiwanymi pasmami). Może czegoś nie wiemy? Jakiś haczyk?
  23. Jak już p sugerował założyciel wątku, nie ma sensu powoływać się w tej sprawie na korespondencję ze sklepem, bo odpisujący na pytania konsultanci nie mają w tej kwestii zielonego pojęcia.
  24. latet

    Xiaomi Redmi 4

    Myślenie życzeniowe. Mogą dać co chcą. (nie mówię, że dali gorszy, ale że zdanie, które napisałeś nie musi być prawdą - jako ogólnie działająca zasada).
  25. latet

    Xiaomi Redmi 4

    Jestem lekko sceptyczny wobec ich testów. Np. o filmikach z R3s napisali tak: framerate is smooth and consistent at 30fps. Każdy posiadacz tego telefonu szybko zauważy, jaka to bzdura. Nagrali 1 filmik w dobrym świetle i na tej podstawie napisali taką ogólnikową, ale w praktyce mijającą się z rzeczywistością opinię. No ale ok, dobrze że jest jakiś postęp w ekranach.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...