Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. OK, ale nie opierałem sie tylko na oem device-info tylko na fakcie, że nie dało się wgrać TWRP ("error - device blocked") oraz nie dało się wejść w Recovery. Więc BL był już wtedy zablokowany na 100%. Skoro wcześniej, jak mówicie, musiał być odblokowany, no to tylko jedno mogło go zablokować – wgranie nowego dev china w trybie fastboot. Przy czym na 100% nie wybrałem opcji z blokowaniem, no błagam – zresztą mam na to dowód, ponownie załączam, bo wcześniej nie popatrzyliście, tylko teoretyzujecie
  2. Dziękuję za naprowadzenie na specyficzne rozwiązania dla Mi4c. Zrobiłem tak: W trybie EDL zainstalowałem ROM China Dev z połowy 2015 r. Komendą fastboot oem unlock - odblokowałem BL Nie wiem w sumie, czy w kroku 1 był potrzebny tryb EDL. Nie wiem czy w ogóle krok 1. był tu potrzebny - nie sprawdziłem tego. W każdym razie - pełny sukces i już MIUI EU na pokładzie. Ja do wczoraj sądziłem, że nie blokuje, ale u mnie najwyraźniej zablokował (na tym Mi4c). Bo wcześniej musiał być odblokowany, bo inaczej bym przecież nie wgrał romu MiFlashem w trybie zwykłym (nie EDL). A wgrałem. Dopiero potem (po raz 1.) sprawdziłem status BL i był zablokowany. Więc jedno z dwóch poniższych twierdzeń musi być prawdziwe: na Mi4c przy zablokowanym BL można wgrać ROM przez MiFlash w trybie zwykłym (nie EDL) na Mi4c wgranie współczesnego ROM-u china dev przez MiFlash w trybie zwykłym (nie EDL) blokuje BL (z całą pewnością nie wskazałem opcji blokowania BL w MiFlash).
  3. Czy to może mieć jakieś znaczenie, że jak w tym Mi4c, którego nie mogę odblokować, wchodzę w opcjach developerskich do tej sekcji dot. statusu odblokowania i klikam na ten przycisk na samym dole (kilka postów wyżej ktoś dał screen), to po chwili wyskakuje (po chińsku, ale przetłumaczyłem Translatorem) błąd o treści "Equipement does not exist"? Jaki sprzęt nie istnieje? Telefon istnieje, bo go trzymam w ręku Może nie istnieje w bazie (tj. nie udaje się go powiązać z kontem) i stąd przy próbie odblokowania błąd z komunikatem, że konta się nie zgadzają? No bo jak powstaje ten błąd, jak działa algorytm, który go wyświetla? Zapewne MiUnlock szuka czegoś w telefonie, jakiegoś pliku, i jeśli nie może go znaleźć (czy to z powodu problemu z driverami, czy dlatego, że go tam naprawdę nie ma) to wywala ten właśnie błąd. Przy czym dodam, że po zalogowaniu się do chmury Xiaomi, ten tel. jak najbardziej jest widoczny wśród moich urządzeń, ma status online, daje się lokalizować itd. Najgorsze, że próby odblokowania tego Mi4c nie powiodły się już na 3 różnych kompach, na których wsześniej MiUnlock działał bez zarzutu. Czy to już czas rozglądać się za "lewą" metodą odblokowywania bez zgody Xiaomi? Mi4c nie ma globala, więc musi zostać odblokowany.
  4. Zalezy komu, zalezy jakie, zależy po co. A osłabiania dotyku jakoś nie zauważyłem (stosują szkła raczej na wszystkich tel.).
  5. No i masz... Jest problem. Dziwne, bo na tym samym Windows 7 niedawno Mi5 bez trudu poszło, a nieco wcześniej Redmi 3s. W międzyczasie nie wydaje mi się, aby coś się w systemie zmieniło (ale nie wszystko widać, kto wiem). No i niestety, dziś z M4c było tak: driver v. 11 – komunikat, że konto w MiUnlock i w telefonie nie jest to samo (oczywiście bzdura, było to samo) wymusiłem driver v. 7, będąc pewnym, ze to pomoże, a tu guzik – teraz komunikat mówi, że nie jest podłączony Mi Phone. No i jestem w kropce. Albo w d*pie.
  6. Za to Twoja odpowiedź, nie "prawdopodobnie", ale "na 100%" świadczy o tym, że nie spojrzałeś na screeny, które załączyłem. Wiać na nich zarówno status BL jak i niemożność instalacji TWRP. Dwa dowody na jego zablokowanie
  7. latet

    Szkło/folia do Mi5

    A jakość obrazu? Ostrość szczególików? Nie wierzę, że nie ucierpi choć troszkę.?
  8. latet

    Etui i coś na ekran

    Szybkie pytanko - szybka do od Mi4i będzie pasować do Mi4c, prawda?
  9. Po co kupować przejściówki, przez które nie działa OTG, jak są takie, przez które działa?
  10. Witam, Przyszedł dziś do mnie Mi4c od Goldway z syfiastym MIUI pseudo-Global. Od razu wgrałem przez MiFlash najnowszy China Dev. Udało się to w trybie zwykłym, a nie w ED, choć BL jest zablokowany. Jak to możliwe? O czym to świadczy? Nie kumam tego. Znaczy nie narzekam, wręcz przeciwnie, ale nie rozumiem, dlaczego EDL nie był potrzebny. Dowody rzeczowe w załączniku. Samego odblokowania jeszcze nie robiłem, ale nie spodziewam się z tym problemów. Chyba, że mi cofnięto pozwolenie z konta, choć podobno nie cofają z kont, z których już się robiło skuteczne odblokowanie, a ja mam tylko takie akurat konta (dwa).
  11. latet

    Xiaomi Redmi 4

    Koledzy, serio? Zużyłem czytając te ostatnie posty o czarnej ramce jakieś 95% empatii z mojego wewn. akumulatora, próbując zrozumieć, jak i dlaczego taka ramka może komuś tak przeszkadzać. I nie rozumiem. No chyba że (ale tego nikt nie napisał) ona jest zamiast pikseli, czyli że pikseli jest mniej niż 1920x1080 (czy ile tam powinno być wg specyfikacji). Ale jeśli ekran jest po prostu mniejszy o tę ramkę, ale ma (na tej mniejszej powierzchni) tyle pikseli, ile mieć powinien, to po prostu się cieszcie większym dpi czy tam ppi – więc lepszą ostrością obrazu. Poz tym to Redmi, a nie Redmi Note, wiec z założenia maleństwo z małym ekranikiem (cwaniakuję, tak, bo leci/jedzie do mnie Mi Max).
  12. Pytałem o to w innych wątkach, ale nie było odzewu, więc może osobny wątek przyciągnie osoby, które też ten problem boli. Chodzi o FPS w filmach 4K rejestrowanych za pomocą Mi5. W obecnych ROM-ach wynosi on 26 kl/sek. Sprawdziłem też ROM z kwietnia 2016 (MIUI7), tam było 30 fps. Czy pamiętacie od kiedy wprowadzono to ograniczenie do 26 fps? Czy ktoś wie, dlaczego? A może to tylko bug i można mieć nadzieję, że to poprawią (przywrócą 30 fps)? Strasznie mnie to dręczy, przyznam, że psuje mi to więcej niż połowę radości z nowego telefonu, ponieważ nie bez powodu wybrałem akurat Mi5 – z racji na OIS – bo filmiki (i zdjęcia) są dla mnie dość ważne. A tu taka kicha. Dołączam dowód rzeczowy. Filmik nakręcony w biały dzień, więc nie ma mowy o słabym świetle (wiadomo, że w słabym FPS może spadać). Przy okazji – może znacie apkę na telefon, które by pokazywała tak dokładnie średnie, max i min. wartości FPS w pliku video?
  13. Sprawdziłbym jakość nagrywanego dżwięku (mikrofony). Wystarczy do tego systemowy dyktafon. Zwróć uwagę na jego 3 tryby nagrywania. Mikrofony najlepiej sprawdzic w trybie 'wywiad', mówiąc raz do jednego, raz do drugiego. (Swoja drogą, w realnych zadaniach nagrywania rozmów to polecam tylko tryb Muzyka. Te dwa inne to syf). Sprawdziłbym tez najdokładniej jak umiem aparaty – w tym szybkość, skuteczność łapania ostrości – tak sobie wyobrażam, że problemy w tym zakresie (często) mogą być właśnie zależne od egzemplarza. No i, jak pisali przedmówcy, GPS, GPS i jeszcze raz GPS. Tutaj bez wątpienia są lepsze i gorsze egzemplarze.
  14. Co do tej gwarancji, za którą tak się dopłaca kupując w Polsce, to polecam poczytać tutaj: https://miuipolska.pl/forum/topic/3539-technos-technos-online/?do=findComment&comment=271987 OK, nie twierdzę, że kupowanie w PL nie ma plusów. Ma. Ale czy można tak uogólnić, że należy do nich gwarancja?... kontrowersyjne.
  15. Też bym był. Bo do czego takie praktyki serwisów (zakładając, że tak było) doprowadzą? Będziemy zepsuty sprzęt wysyłać z protokołem sporządzonym przez 2 rzeczoznawców w obecności 3 notariuszy, w którym będzie napisane, że ten oto niesprawny sprzęt o nr seryjnym xxxxx-xxxx-xxxx, po dokonaniu oględzin zewn. i wewn. nie nosi znamion uszkodzeń mechanicznych/termicznych/ciekłych? A serwis na to: skoro telefon został otwarty/rozkręcony [w celu komisyjnych oględzin], to gwarancja nie przysługuje Dla mnie wniosek jest prosty – skoro w Chinach mogę tel. zamówić niemal 2x taniej niż w PL, to walić polską gwarancję – kupię sobie nowy w razie czego i wyjdę finansowo na zero (a potem pewnie i tak się doczekam powrotu z Chin naprawionego 1. egzemplarza, to będę go mieć w rezerwie, albo dam bezdomnemu
  16. Ale zdajesz sobie sprawę, że właśnie ich publicznie oskarżyłeś o czyn kryminalny (umyślne zniszczenie Twojego mienia, oszustwo) ?
  17. Naliczą albo nie naliczą. Mi naliczyli raz na kilkanaście przesyłek DHL. A jak naliczą, to być może od wartości wpisanej przez nadawcę, czyli dużo niższej, niż wartość telefonu (jeśli nadawca był tam miły i taką wpisał).
  18. Witam, Ponieważ – ku moje rozpaczy – spośród systemowych widżetów zegara MIUI zniknęły wszystkie mniejsze od 4x2 (nie licząc tarczowych 2x2), czy możecie polecić jakiś, prosty, czytelny – i mały - najlepiej 2x1, bezproblemowy widżet, tzn apkę, która mi taki widżet da? Wiem, są tego tysiące. I właśnie w tym problem. Proszę o polecenie, czegoś, co działa bez zarzutu po prostu. Dzięki!
  19. Za dobrze to Ty nie widzisz :)) Albo china albo global. Nie ma czegoś takiego jak "china global".
  20. Zaraz Redmi2 powie, że rozpowszechniam zabobony, ale spróbuj zlokalizować tel. przez stronę i.mi.com i jeśli to będzie udane, to wtedy, zaraz potem, spróbuj odblokowania.
  21. Witajcie, jak jest na tym stable z FPS w filmach 4K (nagrywanych)? Mógłby ktoś sprawdzić?
  22. U mnie to TWRP zasadniczo już "siedzi", ale raz mogę w nie wejść, raz nie. Loteria.
  23. Poczytaj forum, były opisywane takie sytuacje. Nie chcę rzucać tu nazwami sklepów w czarnym świetle.
  24. latet

    Xiaomi Redmi 4

    Czytnik w 3S działa mi idealnie. Przykładam palec – w ułamku sek. ekran odblokowany. Za każdym razem. Nie wiem, co tu mogłoby być lepsze?
  25. latet

    Xiaomi MIX

    Zamiast bazować na słowach, to zobacz na własne oczy, np. tutaj: https://www.youtube.com/user/hendrickson/videos
×
×
  • Dodaj nową pozycję...