Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Na GSM Arena pojawiły się próbki zdjęć i filmów z najnowszych Xiaomi. Muszę przyznać, że jestem pod dużym wrażeniem jakości z zdjęć z Mi5s Plus w trybie stereo (w słabym świetle, bo w mocnym różnica nie jest duża). http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=8350&idPhone3=7260&idCamera2=300310
  2. Popatrz sobie tu: http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=8057&idPhone2=7863&idPhone3=6948 na moje oko obraz "źródłowy" jest podobny, a główna różnica jest w konfiguracji siły algorytmów odszumiających i wyostrzających. Wydaje się, że RMN3 odważniej odszumia, a Mi Max mniej odszumia, a przy tym mocniej wyostrza. Na poziom wyostrzania masz wpływ w ustawieniach apki Aparat. Prawdopodobnie zwiększenie wyostrzania w RMN3 dałoby w efekcie obraz podobny jak te z Mi Max. Na szczęście te ustawienia są zapamiętywane (a już się bałem, że będą 'dla dobra użytkownika' resetowane, tak jak rozdzielczość filmów - gdzie ustawienie 4K nie jest celowo zapamiętywane, bo użytkownik jest za głupi, aby rozumieć, że filmy 4K zabierają więcej miejsca niż 1080p. wk***ia mnie takie podejście.).
  3. Daje ciała we wszystkich (no może za wyjątkiem Mi Note 1) ale nie koniecznie w identyczny sposób Poza tym nie chodzi tylko o sensor + soft. Arcyważne są także inne elementy fizyczne – przede wszystkim optyka.
  4. Nie wiem, Ci poradzić, ale na pewno sztuczki z FakeGPS nic tu nie pomogą.
  5. Zdaje się, że ten sam. Ale, jak wiadomo, sensor to tylko jeden z wielu elementów, które decydują o jakości zdjęcia. Patrz nowe Xiaomi, które mają ten sam sensor co Google Pixel, a w jakości zdjęć i filmów jest przepaść. Dla mnie to cenna info, bo chcę docelowo mieć dla własnego codziennego użytku jeden z trzech: Mi5, RMN3Pro lub Mi Max. Pierwsze dwa modele mam obecnie w ręku i testuję, ale na Mi Max-a zamówionego 11.11 wciąż nie mogę się doczekać. Więc może jego będę testować, jak już tego RMN3Pro u mnie nie będzie.
  6. Czy kombinacje tych klawiszy się zmieniają po odblokowaniu BL? Na nowym Redmi Note 3 Pro w TWRP wchodzę przez vol+ i power, tak samo jak na starym Redmi Note LTE, tak samo jak na Mi5.
  7. To nie jest zawsze prawda! Np. w moim starym Redmi Note LTE w Recovery wchodzi się poprzez vol+ i power. Zastosowanie vol- i vol+ i power nie robi nioc (czarny ekran, ale brak EDL). Z kolei w moim Redmi 3s kombinacja vol- i vol+ i power prowadzi do trybu EDL, co wiem na 100%, bo wykorzystałem to do wgrania ROM-u.
  8. W Globalu to pozycje są inaczej przetłumaczone, ale działają tak samo. Nie da się tam wymusić samego 4G czy samego 3G. Wymusić da się tylko 2G.
  9. U mnie taka kombinacja uruchamia tryb EDL. Także w 100% przypadków Natomiast z wchodzeniem do TWRP ciągle mam udrękę. Losowo raz na kilkanaście prób wchodzi.
  10. W sensie? Z którego wg Ciebie gorsze?
  11. Zamówiony tam 11.11 Mi Max - nadal nie wysłany ("Processing..."). Na maile nie odpowiadają. Sporu jeszcze nie założyłem. Zamówiony w tym samym dniu Kenzo - dotarł do mnie 9 grudnia.
  12. 11.11 zamówiłem Redmi Note 3 pro – dotarł do mnie 9 grudnia. Oczywiście bez VAT. Nie licząc wgranego syf-MIUI, to wszystko OK. Miał odblokowany BL (ale na wszelki wypadek zablokowałem go ponownie). 11.11 zamówiłem też Mi Max-a – on wciąż nie został wysłany (status "processing..."). w tym przypadku moja cierpliwość zaczyna się kończyć. Na maile nie odpowiadają.
  13. Zmieniają, zmieniają, płynność jest wyraźnie mniejsza. Mi to bardzo przeszkadza. OK, nie w każdym typie nagrania, ale gdy są ruchome obiekty, to tak. A 4K używam, bo po prostu daje dużo lepszą jakość obrazu (klarowność, ostrość detali) od zwykłego FHD, nawet gdy ogląda się to potem w 1080p.
  14. U mnie jest podobny problem, ale nie jest winny czujnik czy jego kalibracja. Dowód: podczas rozmowy przy uchu wystarczy odsunąć tel. z 5 cm od ucha i ekran się zapala. Ponowne zbliżenie do ucha - ekran gaśnie. Działa to bezbłędnie i bez opóźnień. Natomiast tuż po zakończeniu rozmowy, odsunięcie tel. od ucha nie powoduje zapalenia się ekranu zbyt szybko - pozostaje czarny przed dobre 10 sek,, co jest dyskomfortem, bo nie ma się pewności, że rozmowa naprawdę została zakończona.
  15. Witam, właśnie odblokowałem bez najmniejszych problemów kolejny telefon, tym razem Kenzo, napiszę (może się komuś przyda) bardzo dokładnie wszystkie kroki, jakie wykonałem od wyjęcia tel,. z pudełka, do pełnego sukcesu. Ważne jest tu też to, że nie wykonywałem żadnych innych czynności, niż te, które opisałem. @Redmi2 – nie krzycz, to nie jest jakiś mój poradnik, tylko dokładny opis mojego przypadku. Chętnie się dowiem, które kroki uznasz za zbędne. Zakupiony w GeekBuying telefon Redmi Note 3 Pro (Kenzo) - prosto z pudełka – podładowałem Nie wkładałem żadnej karty SIM Włączyłem tel. normalnie (system), na razie bez logowania się do Xiaomi Sprawdziłem wersję systemu – okazało się, że mam udający global-stable syf-MIUI (5-członowy numer wersji). Wykonałem restart trzymając Volume Down, czyli wszedłem do trybu Fastboot Komendą: fastboot oem device-info sprawdziłem status Boot Loadera - okazało się, że jest odblokowany Mogłem więc od razu spróbować instalacji TWRP, ale pomyślałem sobie – walę to, wolę spać spokojniej i wyczyścić to syf-MIUI do korzeni (za radą Acida w jednym z postów) Nie wychodząc z trybu Fastboot włączyłem program MiFlash i zainstalowałem ROM China-dev (nie był potrzebny tryb EDL, ponieważ BL był odblokowany). Restart do systemu – potwierdzenie, że jest China-dev Restart do trybu Fastboot, komenda fastboot oem device-info – okazało się, że instalacja China-dev zablokowała BL (czego się oczywiście spodziewałem), fakt blokady potwierdziłem dodatkowo próbą instalacji TWRP (nie powiodła się). Restart do systemu Zalogowałem się do konta Xiaomi, które od dawna ma zgodę na odblokowanie i na którym już kilka tel. odblokowałem (ostatni ponad miesiąc wcześniej) W ustawieniach konta Xiaomi włączyłem zgodę na lokalizację urządzenia Dla pewności – wszedłem w Opcje Programistyczne, gdzie skorzystałem z przycisku powiązania telefonu z kontem Xiaomi – komunikat o udanym powiązaniu – wtedy już widziałem, że musi się udać. Restart do trybu Fastboot Na pececie odplam MiFlashUnLock, loguję się (wg nr Xiaomi) do tego samego konta Xiaomi Podłączam tel., klikam na Unlock i z radością oraz ulgą obserwuję, jak proces przelatuje do 100%. Restart tel. do systemu Restart do Fastboot Instalacja TWRP wg standardowych kroków Odpalenie TWRP TWRP wyskoczył z prośbą o podanie hasła, co oznacza, że partycja data jest zaszyfrowana Wykonuję więc formatowanie partycji data Restart do TWRP (na wszelki wypadek, być może niepotrzebnie, ale to przecież trwa sekundy i zaszkodzić nie może) Na pendrive'ie czeka już najnowsze MIUI EU – wykonuję Mount OTG i instaluję system MIUI EU prosto z pendrive'a. Bez żadnych "wipe system" wcześniej! Po instalacji korzystam z sugestii TWRP i robię jeszcze Wipe Dalvik/Cache, choć to zapewne niepotrzebne Restart do systemu - kilka minut cierpliwości – i mam MIUI EU Potem napotkałem (pierwszy raz) na problem odpięcia telefonu od mojego konta Xioami (bo tel. nie jest dla mnie). Nie udawało się to, proces kończył się błędem. Próbowałem też z poziomu innego urządzenia – pozornie usuwało tel. z mojego konta, ale po chwili powracał. Pomogło zalogowanie się na i.mi.com, tam wyłączenie "Find device" dla tego telefonu i dopiero wtedy mogłem się w nim wylogować z konta Xiaomi. Dziwne, wcześniej takiego problemu nie spotkałem. Reasumując: pełny sukces.
  16. W tych zwykłych ustawieniach sieci komórkowych to chodzi o preferowany "maksymalny" tryb. Jak na screenie poniżej - widać dokładnie, jak to należy interpretować.
  17. A czy ta modyfikacja wpływa na FPS w filmach 4K? Tak, wiem, to już moja obsesja... i nie bardzo rozumiem, dlaczego innym to nie przeszkadza, że nam obniżyli z 30 na 26 (to z resztą nie dotyczy tylko Mi5).
  18. Sprawa raczej trzeciorzędowej wagi, ale zapytam tak z ciekawości - czy u Was też ta najnowsza wersja TWRP źle pokazuje stan naładowania beterii? U mnie pokazuje zawsze 50%, nie ważne, czy naprawdę było 25% czy 95%.
  19. Krótko testowałem DT2W na Mi5 (z 4-5 dni) i działało niezawodnie. Ale wyłączyłem, bo poczułem, że to zbędna funkcja, skoro jest fizyczny klawisz Home i za jego pomocą, za jednym zamachem budzę+odblokowuję tel.
  20. No tak, u Ciebie wszystko zasadniczo OK, ale ktoś wyżej napisał, że nie działają dane mobilne, a jeszcze wyżej, że jest problem z odtwarzaniem 4K. Ale dobrze wiedzieć, że przynajmniej całkiem nie zepsuli GPS czy jeszcze bardziej nie obniżyli FPS w filmach 4K. Tej rzeczy nie mogę Xiaomi wybaczyć. Było 30FPS w MIUI7, działało OK, to po cholerę psuli?
  21. Właśnie spróbowałem. Niestety, także jest to samo ograniczenie FPS co w każdej innej apce:
  22. Pytanko do mających już Nugata na Mi5 – czy przywrócono FPS=30 w filmach 4K?
  23. Dzięki za naprowadzenie. Zamówiłem. Pozdrawiam.
  24. latet

    Xiaomi Redmi 4

    Nie "też" ale "przede wszystkim" (jeśli nie "tylko").
  25. A może to kwestia starzenia się baterii?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...