-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
A skoro tak, to nie, dziękuję, obejdzie się
- 6 239 odpowiedzi
-
- 1
-
-
Taki magnes nie zaszkodzi telefonowi, albo przynajmniej czasowo nie zaburzy jakichś jego funkcji? Słyszałem o NFC co najmniej, ale może nie tylko? Np. kompas, który wspomaga nawigację GPS. Jakoś mam obawy...
-
Xiaomi Mi Max/Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na pikustbg temat w Dyskusja ogólna
Bez miernika prądu USB to wróżenie z fusów. Zainwestuj, to grosze kosztuje, a przydatna rzecz. Z moich doświadczeń potwierdzonych miernikiem (nie Mi Max, ale parę róznych innych Xiaomi) – czasem trzeba kilka razy podłączać kabel, ale "zaskoczył" jakiś szybszy tryb. No, ale bez miernika, to ciężko się połapać, co się dzieje. -
[kenzo] Problemy z autofocus w trybie video + hałasy w nagraniach
latet opublikował(a) temat w Problemy techniczne
Witam, Nagrałem dziś parę testowych filmików za pomocą systemowej kamerki w Redmi Note 3 pro (Kenzo). ROM "EU" 6.12.8 Martwi mnie parę rzeczy: https://www.youtube.com/watch?v=zcYl0u1R7o8 Jak widać, mój Kenzo ma spore problemy z autofocusem. Nie czytałem wcześniej na forum (nie pamiętam) jakoś skarg na to, więc może to "nowość" w ostatnich ROM-ach, a może mój egzemplarz? Widać to wyraźnie w wielu miejscach na tym filmie. Zarówno gubienie ostrości na chwilę, jak i dłuższe problemy z jej znalezieniem. Są dziwne hałasy w nagraniach. Po pierwsze – słychać głośne "klikanie" mechanizmu AF w momencie "szukania" ostrości / przeostrzania. Wkurzające, ale przynajmniej wiadomo o co chodzi. Natomiast drugi hałas to dla mnie zagadka. On się pojawia i znika, taki szumo-klekot-świerszczopodobny. Np. na powyższym filmiku pojawia się nagle w 0:17", potem znika i potem znów od 0:30", potem znów od 0:44". Gdyby ten aparat miał OIS, to bym pomyślał, że to dźwięk powodowany przez ten mechanizm, ale Kenzo nie ma OIS, nie jest to też dźwięk autofocusa, bo on jest inny. Więc co to jest? Może jakieś inne żyroskopy? Tu jest filmik nagrywany z ręcznym focusem (zablokowanym raz na początku). Nie ma w nim więc oczywiście tego klikania AF, ale ten dziwny świerszczo–klekot nadal się pojawia: https://www.youtube.com/watch?v=-lkZJ1DKLTo Jednocześnie (w drugiej ręce) nagrywałem to samo na Mi5. Tam takich hałasów nie ma, a przecież Mi5 ma nawet więcej elementów ruchomych, bo ma OIS (fakt, że w MIUI8 skopany i mało skuteczny, no ale jest). Filmy z Mi5 dla porównania: Z AF: https://www.youtube.com/watch?v=jnM_4F-bAYM Z ręczną ostrością: https://www.youtube.com/watch?v=fxgyQcaC-g8 A jaka z tym sytuacja w Waszych Kenzo? -
aparat Modyfikacja aparatu, odblokowanie RAW, wyłączenie odszumiania
latet odpowiedział(a) na sp4ubw temat w Modyfikacje systemowe
Potwierdzajcie, proszę, problem z OIS: http://en.miui.com/thread-394830-1-3.html -
No super, to może zdradź co i gdzie trzeba zmienić, aby to uzyskać? A także efekt DT2Sleep
- 6 239 odpowiedzi
-
Też mam ogólnie dobre doświadczenia z tymi paczkomatami. Choć jedno mi się nie podoba – przesyłki bardzo krótko czekają, a jak nie zdążysz, to trzeba (mowa o Warszawie) strasznie daleko jechać do takiego magazynu, gdzie dość trudno trafić. Raz tak musiałem. No, ale poza tym spoko. Nawet kilka laptopów już kupowałem z tym sposobem dostawy.
-
W MIUI jest, ale nie na Mi5 Tak jak opisałeś to działa w Redmi, które mają skaner odcisków. Ale przecież na Mi5 nie jest tak źle - jednym ruchem naciskasz guzik Home i jeśli nie puścisz go natychmiast, to skaner od razu zadziała i tel. się odblokuje. Inna opcja: DT2W i wtedy dotknięcie skanera. Da się żyć.
- 6 239 odpowiedzi
-
aparat Modyfikacja aparatu, odblokowanie RAW, wyłączenie odszumiania
latet odpowiedział(a) na sp4ubw temat w Modyfikacje systemowe
1. 20? No to porażka, to nawet nie będę tego testować. 2. Potwierdzam, jedna z ważnych zalet 4K. -
Ha, ha, dla mnie post dnia! Nie dość że dostaje się żadnego kodu, a tylko info o zgodzie, to jeszcze pytanie czy to samo to to samo ;-)) Brawo!
-
Co dokładnie oznacza "alternatywne odblokowanie"?
-
Jest tam wprawdzie info o TWRP, to najważniejsze. Ale już o tym, że trzeba najnowszą wersję SuperSU,a by zadziała root, to ani słowa.
-
Mówiłem, że załatwię? Geekbuying (był) BEZ VAT
latet odpowiedział(a) na piotr.geekbuying temat w Promocje
No, to i tak masz ciut lepiej niż ja Bo ja zamówiłlem o 3 dni wcześniej (11.11), a na moje maile odpowiedzieli tylko raz, że "wyślą next week" - to ponad 3 tyg. temu. Tel. nadal "Payment Confirmed" - czyli na bank niewysłany. (Mi Max). Na maile nie odpowiadają. -
Problem z budzikiem - nastawiony budzik nie uruchamia się.
latet odpowiedział(a) na Mazate temat w Problemy techniczne
Nigdy nie mialem problemu z budzikiem (na żadnym z wielu tel. Xiaomi, na żadnym z licznych testowanych ROM-ów) i pisze to, nie aby się chwalić, ale zastanawiam się, dlaczego. Prawdopodobnie nie robię lub nie mam w tel. czegoś, co robią/mają osoby, u których ten problem się pojawia. Mam jedną hipotezę - zawsze używam tylko "jednorazowych" budzików, wszystkie inne (tygodniowe, powtarzalne) usuwam. Czyli co wieczór ręcznie ustawiam godzinę budzenia rano. Znaczy - jak na załączniku. Kto wie, może to dlatego nie mam tego problemu? Z innych pomysłów: nigdy nie używam innych motywów niż domyślny, nigdy nie używam żadnych opcji oszczędzania baterii. Za to zwykle na noc wyciszam całkowicie tel (tryb "Cichy"), więc to raczej nie to. -
To coś na video to klasyczne syf-MIUI, a nie żaden Global. Łatwo to poznać, bo nr wersji ma 5 członów, a powinny być 4.
-
Dokładnie to samo próbowałem wczoraj tu odpisać, ale delikatniej Ufać nie można nikomu, ale zaufać komuś trzeba, inaczej zostaje Ci pustelnia w głębi bieszczadzkich leśnych ostępów.
-
Ten złożony problem, bo ma bardzo prostą odpowiedź: nikomu
-
Obiektywność w ogóle nie istnieje, ale akurat tutaj sporo ludzi używa globala i nie jest on traktowany jak coś złego, raczej po prostu jako dostępna alternatywa. Osobiście sporo używałem globala i zostawiłem go np. na tel. syna, ale na swoim i na córki dałem "EU". Podaj mi przykład takiej "ewentualnej szkody", za którą Xiaomi by wzięło odpowiedzialność (ale tak realnie, nie w teorii). Bo chyba trochę teoretyzujesz. Przejrzyj to Forum, jest ogromne. Widzisz jakieś posty o takich szkodach i płacz użytkowników, że "Ojej, gdybym miał globala, to bym teraz [...] a że mam EU to nie mogę teraz [...]". Myślę że boisz się czegoś, co w praktyce jest szalenie mało prawdopodobne, a gdyby się zdarzyło, to i tak oficjalność ROM-u pewnie nic by Ci nie pomogła. Powiem więcej - Acid z wersji EU usuwa wiele balastu, w tym różne "chińskie śmieci". Kto wie ile przy okazji usuwa szpiegów? O jednym nawet było głośno. A w Globalu to wszystko nadal sobie siedzi i być może - szkodzi. Reasumując: wolisz globala - proszę bardzo, nikt Cię tu z tego powodu nie będzie traktować gorzej (tylko zdaje się, że dla telefonu, ktorego wątek dotyczy na razie globala nie ma).
-
Ale to chyba tylko wtedy, gdy dana aplikacja bankowa umie i "świadomie" sprawdzi czy jest odblokowany BL w tel. Rozumiem – bezpieczeństwo ważna sprawa, ale to absurd, w sytuacji gdy najgorsze syf-MIUI są wgrywane przed EDL na zablokowany BL. Wylewanie dziecka z kąpielą. W ostateczności to BL zawsze można sobie z powrotem zablokować i wgrać Globala, nie instalować roota, co kto lubi, potrzeby są różne. Dla mnie root to bardzo ważna rzecz. A ciekawe, czy jest sposób, aby zablokować BL po wgraniu TWRP i MIUI EU, tak aby ich nie usuwać? (czyli inaczej niż instalując wresję global przez MiFlash z opcją "blokuj BL")
-
https://miuipolska.pl/forum/topic/20077-mi5-po-wgraniu-miui-6128-android-7/#comment-282161
- 6 239 odpowiedzi
-
Ha, możesz mieć rację, że to ostrzeżenie zostało napisane przy założeniu, że jak ktoś odblokowuje, to znaczy, że chce instalować CM. Ale w czym widzisz problem? Jak się stęsknisz za BL to go sobie założysz z powrotem. To łatwiejsze niż zdjęcie, a i zgody na to nie trzeba
-
No to chwala Acidowi, bo te w Globalu są okropne. Niby jest, ale w pewnym sensie jest. Poza tym, o ile się nie mylę, jest romy EU/PL były dużo wcześniej, niż się pojawiły globale. Zresztą nie o oficjalność tu chodzi ale o jakość. I tutaj "EU" wyprzedza globala. Może nieznacznie, ale jednak.
-
Nie stosuję takich płatności, ale po za tym zaświadczam, że wszystko działa normalnie, z Find Device włącznie. A że odcisk palca miałby nie działać, to już jakaś skrajna brednia.
-
Tak, dla większości użytkowników to prawda. Ja mam jednak inne priorytety i wolę mniej palcujący się niż lepiej chroniony. Zresztą ochrony tak całkiem nie olewam - mam dość "grubaśny" gumowaty bumper, który w jakimś stopniu chroni także ekran (wystaje dobre 2-3 mm ponad ekran + dobrze chroni narożniki i krawędzie). Nad szkłem wciąż się waham. Zamówiłem to z filtrem "antyniebieskim". Założę, zobaczę, może zostawię, może zdejmę. Ekran w Mi5 zachwycił mnie nie tylko stosunkowo dużą opornością na palcowanie (swoją drogą - czy ta magiczna warstwa się z czasem nie zetrze/zużyje?) ale także niskim współczynnikiem refleksów, co bardzo poprawia widoczność ekranu w słońcu. Tutaj szybka też na pewno pogorszy sytuację. No, mam dylemat, mam...
-
Mam akurat pod ręką kilka różnych tel. Xiaomi, niektóre z szybkami Nillkin Amazing H+, inne bez - mam też "gołego" Mi5 i stwierdzam, że ekran w Mi5 jest wyjątkowy pod względem odporności na palcowanie. I mam dylemat, czy zakładać szybkę, bo właśnie założyłem na Mi4c Nillkin Amazing H+ i widzę, że palcuje się o wiele gorzej niż goły ekran Mi5.
