Jump to content

Zexon72

Użytkownicy
 • Posts

  1,322
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by Zexon72

 1. Witajcie, Dawno mnie nie było na forum, ale przychodzę z dobrą nowiną. Jeśli ktoś ma zapętlonego po aktualizacji Redmi Note 8 Pro, to w jesteśmy w stanie przywrócić go do życia - nawet taki, któremu nie pomogło instalowanie aktualizacji w trybie recovery za pomocą MiFlash Pro - niestety sporo egzemplarzy po tym wpada w bootloopa i kaplica. W większości przypadków udaje się zachować partycję userdata (w niej zapisane są dane). Robimy pełny reflash - EEA lub Global (dowolna wersja 12.0.x.0) W razie pytań piszcie na priv - postaram się odpowiadać na bieżąco. Zex.
 2. Prawdopodobnie padło PMI8994 (kontroler zasilania) - układ do wymiany. Szanse, że wstanie 50/50 ponieważ często oprócz uszkodzenia kontrolera przegrzaniu ulegają pady kulek bga którymi układ jest przylutowany, a mają one rozmiar 0.12mm.
 3. Taśma jest jedna wspólna dla całego digitizera i przycisków pod ekranem także zespół wyświetlacza rączej do wymiany. To że był z ramką nie przesądza, że jest to tani fake, który na Aliexpress kosztuje 20-25$ - niestety do użytku nie bardzo nadaje się.
 4. @lycha to jasne jak słońce - bateria do wymiany, a jej zużycie mogłeś przyśpieszyć jeśli regularnie pozwalales jej rozładować się poniżej 15%. Późniejsze ładowanie na full dokończyło dzieła zniszczenia. Niestety wciąż większość użytkowników elektroniki ma stare nawyki z czasów ogniw NiMH.
 5. Co to za bateria, bo wcale nie zdziwie się jeśli trafił Ci się fake, a te to ponad 90% dostępnych na rynku.
 6. Problemem jest uszkodzony układ WiFi/BT. Trzeba go, albo przelutować (reballing bga) lub wymienić na nowy. Naprawiam tą usterkę - więcej info >> http://bit.ly/miuiserviceplfbxp
 7. Jeśli masz możliwość - reklamuj sprzęt.
 8. O naprawie oberwanego IC od WiFi można raczej pomarzyć - nawet w Chinach. Centrum serwisowe Xiaomi w Szanghaju z którym mam kontakt naprawia to, ale odpłatnie. Niestety układ sam się nie urywa. Powstawanie zimnych lutów lub wyrwanie padów bga pod układem (ta usterka = płyta główna do recyklingu) jest efektem upadków - nie muszą być, aż tam mocne, żeby strzelił wyświetlacz. Bardzo często czyta się (również na forum) wywody typu "telefon upadł mi x razy i nic się nie stało. A jednak stało się - efeky upadków mogą pojawić się z opóźnieniem i to sporym. Reasumujac - @Klechu90 możesz podesłać telefon do mnie na serwis - więcej info na priv
 9. Jaki system na pokładzie? Daj zrzut ekranu z informacje o telefonie.
 10. W prosty sposób - załóż dolną antenę z głośnikiem/buzerem, odpal telefon i po kilku minutach podłącz ładowarkę - jeśli płyta żyje, to usłyszysz dźwięk podłączenia ładowania. Ew spakuj cały majdan i podeślij do mnie na serwis - przetestuję Co co go boli - więcej info na priv
 11. Przytrzymać absurdalnie długo (nawet minutę) przycisk power - powinien się uruchomić od nowa. To znany problem w Redmi 3s, który ponad rok temu na moim ówczesnym 3-esie przyprawił mnie prawie o zawał
 12. Jest metoda odczytania danych bezpośrednio z pamięci eMMC, ale nie jest to tania operacja. Tak to wygląda - foty w linku https://photos.app.goo.gl/i2tCpPMX1bATCsRS2 Inną kwestią jest ewentualna diagnoza telefonu. Czy pad płyty głównej stwierdził serwis, który ma pojęcie o Xiaomi? Miesięcznie mam po kilka sztuk takich sprzętów u siebie na serwisie po diagnozie "u Sebixa za rogiem" typu panie telefon do kosza... A później okazuje się, że sprzęt spokojnie do uratowania.
 13. To zrób tak - odepnij ten wyświetlacz całkiem i sprawdź, czy sprzęt ruszy (LCD nie musi być podłączony do startu systemu. Samej płyty od Mi4c używam np jako kamery IP Możliwe, że fake lcd jest uwalony i może po prostu robić zwarcie. Jeśli nie ruszy to prawdopodobnie uszkodzileś PCB (płytę główną) i flashowanie raczej nic nie pomoże.
 14. @Wiskas lcd oryginalny, czy zamiennik z allegro/Aliexpress? Możliwe, że to problem nowego lcd, aby to wyeliminować podepnij płytę pod stary lcd - jeśli ruszy to masz rozwiązanie.
 15. Jest to dobra opcja - tylko podłącz go do ładowania zaraz po tym jak wyłączy się.
 16. To skoro żadnym skrótem klawiszy nie jesteś w stanie wejść w fastboot i twrp no to jedyna opcja - odpięcie baterii. Jeśli nie masz doświadczenia to nie polecam robienia tego samemu - łatwo połamać tylną pokrywę. Jakby co, to podeślij go do mnie na serwis - więcej info na priv.
 17. Aaaa... Przepraszam teraz dopiero doczytałem, że był wiemianiany lcd i to zapewne sam oem (bez ramki) Przyczyną problemu jest to, że prawdopodobnie masz zamontowany tani fake. Jeśli możesz to reklamuj to w miejscu gdzie wymieniałeś wyświetlacz, bo nadaje się on do kosza.
 18. Spróbuj wymusić wejście w twrp (vol+ i power). Problem prawdopodobnie jest efektem tego, iż instalując pierwszy raz xiaomi.eu mogłeś nie zrobić format data.
 19. Jeśli na ekranie jest naklejone szkło - zdjąć. Jeśli na ekranie nie ma szkła lub po jego zdjęciu problem nie ustąpił - serwis.
 20. Pingwin pokazuje się ponieważ wysypała się partycja "splash". Podłącz go z tym ekranem do komputera i sprawdź w menadżerze urządzeń, jak go wykrywa. Reflash MiFlashem może (ale nie musi) pomóc. Oczywiście do wejścia w EDL niestety trzeba go otworzyć do test point. Jeśli MiFlash nie postawi go, to podeślij go do mnie na serwis - mogę go zaprogramować od nowa boxem serwisowym. Więcej info ma priv.
 21. Oczywiście, że się da, ale... Oryginalny digitizer będzie ciężko a jeśli już, to będzie kosztować ok 25-30$ Do tego dochodzi koszt profesjonalnej relaminacji (od 150 - 180PLN w górę) i nie mam tutaj na myśli lepienia tego na płynny klej LOCA, który "rzeźbiarze" utwardzają w lampie UV do tipsów. Wymian samego digitizera jest opłacalna w sprzętach typu Samsung Galaxy, gdzie nowy wyświetlacz kosztuje 1200-1500PLN A twoim przypadku nie wymienił bym cały full set i po sprawie. Jeśli byłbyś zainteresowany to mam dostęp zarówno do oryginałów, jak i do zamienników bardzo dobrej jakości. Zamiennik ma inny niż fabryczny digitizer ze słabszą powłoką oleofobową i szybciej się palcuje. Pozdrawiam więcej szczegółów zapraszam na priv.
 22. Miesięcznie wymieniam kilkadziesiąt wyświetlaczy w Redmi 4x i to co robi gość z filmiku z baterią to proszenie się o pożar Rozszelniłeś baterię, więc raczej oddałbym ja do recyklingu. Mam na stanie oryginalne baterie i lcd > po więcej szczegółów zapraszam na priv
 23. Po, co skoro to ten sam model - nazwa kodowa MIDO.
 24. @abc00 Tak zgadza się - na koncie, które otrzymało zgodę kolejny unlock można zrobić po 30 dniach. Zgoda może (nie musi) wygasnąć po 6 miesiącach od wykonania ostatniego unlocku.
 25. @paeru Po takiej operacji sprawdź, czy masz poprawne numery IMEI - prawdopodobnie nie. Telefon generalnie do postawienia bez problemu boxem serwisowym - jakby co pisz na PW.
×
×
 • Create New...