Jump to content

Zexon72

Użytkownicy
 • Posts

  1,322
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Zexon72 last won the day on December 6 2016

Zexon72 had the most liked content!

About Zexon72

 • Birthday 07/14/1972

Kontakt z Tobą

 • Website URL
  https://www.miuiservice.pl

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Częstochowa

Dodatkowe

 • Smartfon
  小米Mi10

Recent Profile Visitors

10,277 profile views

Zexon72's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Posting Machine Rare
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

198

Reputation

 1. Witajcie, Dawno mnie nie było na forum, ale przychodzę z dobrą nowiną. Jeśli ktoś ma zapętlonego po aktualizacji Redmi Note 8 Pro, to w jesteśmy w stanie przywrócić go do życia - nawet taki, któremu nie pomogło instalowanie aktualizacji w trybie recovery za pomocą MiFlash Pro - niestety sporo egzemplarzy po tym wpada w bootloopa i kaplica. W większości przypadków udaje się zachować partycję userdata (w niej zapisane są dane). Robimy pełny reflash - EEA lub Global (dowolna wersja 12.0.x.0) W razie pytań piszcie na priv - postaram się odpowiadać na bieżąco. Zex.
 2. Prawdopodobnie padło PMI8994 (kontroler zasilania) - układ do wymiany. Szanse, że wstanie 50/50 ponieważ często oprócz uszkodzenia kontrolera przegrzaniu ulegają pady kulek bga którymi układ jest przylutowany, a mają one rozmiar 0.12mm.
 3. Taśma jest jedna wspólna dla całego digitizera i przycisków pod ekranem także zespół wyświetlacza rączej do wymiany. To że był z ramką nie przesądza, że jest to tani fake, który na Aliexpress kosztuje 20-25$ - niestety do użytku nie bardzo nadaje się.
 4. @lycha to jasne jak słońce - bateria do wymiany, a jej zużycie mogłeś przyśpieszyć jeśli regularnie pozwalales jej rozładować się poniżej 15%. Późniejsze ładowanie na full dokończyło dzieła zniszczenia. Niestety wciąż większość użytkowników elektroniki ma stare nawyki z czasów ogniw NiMH.
 5. Co to za bateria, bo wcale nie zdziwie się jeśli trafił Ci się fake, a te to ponad 90% dostępnych na rynku.
 6. Problemem jest uszkodzony układ WiFi/BT. Trzeba go, albo przelutować (reballing bga) lub wymienić na nowy. Naprawiam tą usterkę - więcej info >> http://bit.ly/miuiserviceplfbxp
 7. Jeśli masz możliwość - reklamuj sprzęt.
 8. O naprawie oberwanego IC od WiFi można raczej pomarzyć - nawet w Chinach. Centrum serwisowe Xiaomi w Szanghaju z którym mam kontakt naprawia to, ale odpłatnie. Niestety układ sam się nie urywa. Powstawanie zimnych lutów lub wyrwanie padów bga pod układem (ta usterka = płyta główna do recyklingu) jest efektem upadków - nie muszą być, aż tam mocne, żeby strzelił wyświetlacz. Bardzo często czyta się (również na forum) wywody typu "telefon upadł mi x razy i nic się nie stało. A jednak stało się - efeky upadków mogą pojawić się z opóźnieniem i to sporym. Reasumujac - @Klechu90 możesz podesłać telefon do mnie na serwis - więcej info na priv
 9. Jaki system na pokładzie? Daj zrzut ekranu z informacje o telefonie.
 10. W prosty sposób - załóż dolną antenę z głośnikiem/buzerem, odpal telefon i po kilku minutach podłącz ładowarkę - jeśli płyta żyje, to usłyszysz dźwięk podłączenia ładowania. Ew spakuj cały majdan i podeślij do mnie na serwis - przetestuję Co co go boli - więcej info na priv
 11. Przytrzymać absurdalnie długo (nawet minutę) przycisk power - powinien się uruchomić od nowa. To znany problem w Redmi 3s, który ponad rok temu na moim ówczesnym 3-esie przyprawił mnie prawie o zawał
 12. Jest metoda odczytania danych bezpośrednio z pamięci eMMC, ale nie jest to tania operacja. Tak to wygląda - foty w linku https://photos.app.goo.gl/i2tCpPMX1bATCsRS2 Inną kwestią jest ewentualna diagnoza telefonu. Czy pad płyty głównej stwierdził serwis, który ma pojęcie o Xiaomi? Miesięcznie mam po kilka sztuk takich sprzętów u siebie na serwisie po diagnozie "u Sebixa za rogiem" typu panie telefon do kosza... A później okazuje się, że sprzęt spokojnie do uratowania.
 13. To zrób tak - odepnij ten wyświetlacz całkiem i sprawdź, czy sprzęt ruszy (LCD nie musi być podłączony do startu systemu. Samej płyty od Mi4c używam np jako kamery IP Możliwe, że fake lcd jest uwalony i może po prostu robić zwarcie. Jeśli nie ruszy to prawdopodobnie uszkodzileś PCB (płytę główną) i flashowanie raczej nic nie pomoże.
 14. @Wiskas lcd oryginalny, czy zamiennik z allegro/Aliexpress? Możliwe, że to problem nowego lcd, aby to wyeliminować podepnij płytę pod stary lcd - jeśli ruszy to masz rozwiązanie.
 15. Jest to dobra opcja - tylko podłącz go do ładowania zaraz po tym jak wyłączy się.
×
×
 • Create New...