mrcdul

Użytkownicy
 • Content Count

  50
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

About mrcdul

 • Rank
  Użytkownik

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiaomi Redmi Note 2

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mam jedna z ostatnich wersji developerskich miui polska. Zaprzestali już wsparcia tego modelu. Czy warto przejść na globala? Jeżeli tak to w jaki sposób wgrać or jazu zip z TWRP, czy potrzebny jest full wipe?
 2. mrcdul

  MIUI 8.1.25

  Troche szkoda, ale nadeszła ta chwila, brak wsparcia dla Redmi Note 2. Po ponad 2 latch zabawy, kiedy go kupowałem był to jeden z najczęściej kupowanych smartfonów na allegro, tak jak teraz np Redmi 4x. Wtedy jak go brałem nie wiedziałem o całej sytuacji z Mediatekiem, że nie będzie miał wsparcia i zero aktualizacji androida (od zakupu wersja 5.0). Procki z MTK zawsze były troche traktowane po macoszemu, pierwsze problemy jakie zgłaszałem z przełączaniem się mikrofonu po wcześniejszym nagrywaniem wideo w poziomie były zrzucane na problem u mnie z softem, co jendak po jakimś czasie zostało zauważone i oficjalnie poprawione. Zawiodłem się jednak trochę nad ostatnim wydaniem, wydane na siłę tak jakby bez testów bo jak mozna nie zauwazyć, że wiekszość menu jest po angielsku....Po 2 latach przygód czas podziękować i zakończyć przygodę z miui polska przynajmniej dla tego modelu, kto wie, może jeszcze tu kiedyś wrócę, chociaż się obawiam, że idzie to trochę w niewłaściwą stronę. mimo wszystko szacun dla tych co w tym siedzą i wkładają w to serducho.
 3. mrcdul

  MIUI 7.9.21

  Można bez obaw instalować ta wersje V3 z OTA dla Redmi Note 2 czy tak jak w wersji V2 lecą FC?
 4. Polecam Chromecast, ja posiadam te nowsze wydanie z 2015r, podłącza sie do telewizora przez hdmi i streaminguje obraz i dźwięk za pomocą wifi - może być też hotspot stworzony bezpośrednio ze smartfona, sam używam i się dobrze sprawdza, przy zwykłym przerzucaniu tresci nie potrzeba mieć włączonych danych mobilnych. Podsumowywując wystarczy zwykły odbiornik TV nawet bez funkcji smart i wifi by smartfon nadawał dane po wifi do Chromecasta. Cena chromecasta v2 to jakieś 200zł
 5. U mnie sposób ze skrótem zadziałał, bo faktycznie po ostatniej aktualizacji ROMu komp nie pokazywał podłączonego smartfona - czyli MTP bylo domyslnie wylaczone.
 6. Problem naprawiony. Doszedłem co zrobiłem, że przestalo poprawnie wykrywać - wyłączyłem tryb MPT, którego później nie moglem włączyć, bo nie widziałem takiej opcji. Z uwagi, że musiałem pilnie cos przesłać na kompa to flashowałem najnowszym plikiem miuipolska po wgraniu romu na nowo jest już ok, wykrywa poprawnie tryb MPT jest domyslnie włączony.
 7. Jedynie co zrobiłem to z poziomi smartfoina wybrałem MTP i po tym przestał mi widzieć windows smartfona. Wczesniej wykrywał jako urządzenie Redmi Note 2 i była widoczna pamięc telefonu i karty SD, teraz po podłaczeniu nic nie wykrywa tylko ładuje baterie. A w jaki sposób włączyć tryb debugowania? MyphoneExplorer tez nie wykrywa nic podłaczonego po USB.
 8. OK w takim razie co zrobić by po podłaczeniu smartfona system windows w komputerze widział zawartość dysku i karty SD?
 9. Witam Mam problem z wykryciem w komputerze - Windows 10 64Bit Redmi Note 2, prawdopodobnie po przełączeniu w tryb MTP, teraz mi go nie wykrywa. Chciałbym przełączyc z powrotem do trybu pamięci masowej, ale nie widzie nigdzie takiej opcji. proszę o poradę gdzie mogę to zmienić, by po podłączeniu w Windowsie widział mi pamięć telefonu jak i kartę SD. Sprawdzalem taki krok http://en.miui.com/thread-47348-1-1.html jednak nie wiem w jakim edytorze tekstowym zapisać te zmiany. Z góry dzieki za pomoc.
 10. Miałem zaznaczone wipe/advanced wipe - dalvik cache, cache oraz data
 11. Kupiłem smartfona na początku grudnia miał wgrany MIUI 7 wersja globalna. Flashowałem telefon za pomocą TWRP według opisu: http://miuipolska.pl/forum/topic/7583-instalacja-twrp-i-miuipolska-dla-opornych/ tym sposobem wgrałem wersje 5.12.3 a po tygodniu zaktualizowałem przez aplikacje aktualizacje i zainstaluj aplikacje z pliku .zip do wersji najnowszej 5.12.10. Nie wiem czy po tamtym sposobie flashowania mogą zostać jakieś śmieci z chińczyka?
 12. Tego nie powiedziałem, jednak problem występuje na romie MIUI Polska, jak na globalnym nie testowałem.
 13. czyli problem pojawia się na romie MIUI Polska? W takim jazie pozostaje mi jakiś Global?
 14. Automatyczne nagrywanie mam wyłączone, nie wiem czy można gdzieś całkowicie wyłączyć opcje nagrywania?
 15. Przetestowałem jeszcze nagrywanie obrazu w poziomie i pionie, po nagrywaniu filmów trzymając telefon poziomo i zakończeniu nagrywania mikrofon się nie przełącza poprawnie i przy rozmowach słychać mnie jak ze studni, problem nie występuje przy nagrywaniu w pozycji pionowej, po zakończeniu nagrywania i wykonaniu rozmowy słychać mnie ok.