jasiek60

Użytkownicy
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

About jasiek60

 • Rank
  Użytkownik
 1. Dziś pokazało mi, że jest stabilna 9.5.9.0 zainstalowane, działa.
 2. Mój (taki sam) ma 9.5.8.0 Spróbuj "ręcznie". Wejdź w ustawienia - informacje o telefonie - aktualizacja systemu. Może w ten sposób?
 3. Może się i da, ale ja nie umiem znaleźć. Czy w miui jest możliwość, by pewnym aplikacjom pozwolić na ściąganie danych w tle, a innym zabronić i zmusić, by wszystkie dane pobierały tylko, jeśli telefon korzysta z wifi? Wiem, są programy, w rodzaju NetGuard, tyle że ponoć, jak wynika z opisów "czasem się wyłącza". A może coś podobnego w miui jest i ja o tym nie wiem, a jeśli nie ma, to może byłaby możliwość coś podobnego w ramach miuipolska zaimplementować (jako kolejny dodatek)? Chodzi mi o zablokowanie przede wszystkim facebooka, który nałogowo żre dane, łącząc się co chwilę, by sprawdzić, czy przypadkiem Damianek nie polubił posta Kingusi! Nie, nie o odinstalowanie chodzi, ale właśnie o zablokowanie transferu i zapytań dla programów, które mogą poczekać i automatycznie ściągnąć wszystko, jak będą miały wifi. Przy okazji, fajnie byłoby, żeby facebookowy messenger działał, a sam facebook nie. Z góry dziękuję za sugestie.
 4. Wczoraj wykryło mi, że jest aktualizacja samouczka. I pokazuje, że samouczek chce dostępu do aplikacji "telefon". Czy mógłbym się dowiedzieć po co samouczkowi dostęp do telefonu. Czyżby samouczek chciał sobie czasem gdzieś zadzwonić?
 5. Przesyłam całego maila w oryginale: Guten Tag, Amazon.de hat eine wichtige Nachricht zu einem von Ihnen bestellten Produkt. Diese(n) Artikel hatten Sie gekauft: -------------------------------------------------------------------------- "Xiaomi Redmi Note2 Pro 2 + 32GB 4G LTE Dual Sim MIUI 7 Octa-Core 2,2 GHz 5,5-Zoll FHD 5 + 13MP Wei" -------------------------------------------------------------------------- Laut den RAPEX-Meldungen der EU-Generaldirektion Gesundheit und Verbraucher besteht bei diesem Artikel die Gefahr eines Stromschlags. Die Meldung bezieht sich ausschließlich auf die Ladegeräte des Typs CH-P002 und betrifft nicht das Smartphone oder USB Kabel. Die betroffenen Ladegeräte erkennen Sie an einem losen Netzsteckeradapter für europäische Steckdosen, die auf einem Ladegerät für die USA angebracht sind. Bei diesen Artikeln bestehen die Anschlüsse vollständig aus Metall und besitzen keine CE Kennzeichnung. Die originale Meldung (in Englisch) finden Sie auf der offiziellen Website der Europäischen Union "Europa" in der wöchentlichen Übersicht der RAPEX-Meldungen 16/2016 unter Ref. A12/0476/16: http://ec.europa.eu/consumers/consumers_safety/safety_products/rapex/alerts/main/index.cfm?event=main.notification&search_term=A12/0476/16&exclude_search_term=0&search_year=2016 Wir bitten Sie, den Artikel nicht mehr zu verwenden und zu entsorgen. Als kleine Wiedergutmachung möchten wir Ihnen einen Amazon.de Gutschein in Höhe von 10 EUR anbieten. Sie finden diesen Gutschein ganz unten angefügt. Falls Sie den Artikel für jemanden anderes gekauft haben, leiten Sie ihm diese E-Mail bitte weiter, so dass er von dem möglichen Sicherheitsrisiko erfährt. Ihre Sicherheit hat bei uns oberste Priorität und wir bedauern den Vorfall sehr. Freundliche Grüße Kundenservice Amazon.de http://www.amazon.de W pudełku była ładowarka z płaskimi stykami, kabel USB i przejściówka z płaskich styków na okrągłe. I ta przejściówka im sie nie podoba prawdopodobnie, że niby można przypadkowo dotknąć tych płaskich styków, mogą się wysunąć z przejściówki. Proszą, żeby zaprzestać używania i "unieszkodliwić", ale ja nie posłucham. Fajna dwuamperowa ładowarka, to czemu mam nie korzystać, jak wszystko działa. A 10 ojro się pewnie przyda, miło, że tak załatwiają.
 6. Jako że swój RN2 Prime kupiłem przez niemieckiego amazona, dostałem dzisiaj maila, że mojam ładowarka może mnie zabić i w związku z tym oni proponują mi 10 Euro zwrotu, do realizacji przy kolejnych zakupach. Dla zainteresowanych: http://ec.europa.eu/consumers/consumers_safety/safety_products/rapex/alerts/main/index.cfm?event=main.notification&search_term=A12/0476/16&exclude_search_term=0&search_year=2016
 7. No właśnie. Aparat Lumix DMC-LF1, ze starym tabletem samsunga bez problemu się łączy i daje radę sterować, a z RN2 Prime MIUI 6.3.17 połączyć się nie chce. Jakieś sugestie, może ktoś ma panasonica z wifi i temat przerabiał?
 8. Wiem, zapłaciłem 2.99€ ale tych, którym mama mało kieszonkowego daje Open Camera również ucieszy.
 9. Punkt 9 ja bym rozwinął i dopisał, że darmowy Open Camera również potrafi ucieszyć dobrymi zdjęciami, jeśli umie się z niego skorzystać. Żeby jeszcze Acid spolszczył
 10. redmi note 2 32 GB. Korzystam ze słowników Glosbe, w których jest możliwość zapisania słownika, by z niego korzystać offline. Problem w tym, że na wszystkich dotychczasowych telefonach można było zapisać słowniki np. na karcie. Na obecnym proponuje mi alternatywnie albo zapis w pamięci wewnętrznej (mam tam 668 MB wolnego), albo w pamięci zewnętrznej (karta SD), gdzie jest ok. 20 GB wolnego. Ponieważ na karcie SD mam mniej (ok. 12) sądzę, że te 20 to jest pamięć telefonu. Z tego wygląda, że słowniki karty SD nie widzą. Ale niech tam. Problem w tym, że jak zaznaczę, że chcę mieć słownik w tej pamięci, to on się ściąga, ale nie zapisuje nigdzie. I dalej mogę korzystać tylko z słowników online. Czy można te słowniki zapisać poza pamięcią operacyjną (tą resztką z 2 GB), w innych telefonach na WP i Androidzie było to możliwe bez problemu, a tu nie wiem, jak to obejść.
 11. Raczej w kategorii żartu link zamieszczam, aczkolwiek najwięksi gadżeciarze mogą się ucieszyć, że coś takiego jest: http://www.amazon.de/System-S-Teleskop-Teleobjektiv-Hartschale-Halterung/dp/B012T0HCFE/ref=sr_1_6?ie=UTF8&qid=1453208512&sr=8-6&keywords=tele+xiaomi Pewnie bezpośrednio z Chin będzie taniej.
 12. Zrobiłem jakimś dziwnym trafem. Najpierw nie chciało iść normalnie. Zgodnie z http://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/ ściągnąłem i wpisałem do głównego katalogu w telefonie cztery programy. Chiński tom dla redmi 2, ostatni z MIUI Polska, Flashify i Recovery TWRP. Na początku (metoda 2 Flashify) po przejściu ok. 25% wyleciał mi komunikat, że chińskiego romu nie chce zainstalować, bo mu coś nie pasuje - signature verification failed. No to ja jeszcze raz, to samo. Zrezygnowany trochę wybrałem rom z MIUI Polska i ten doszedł do 99%, później zgasł i obudził się jako MIUI Polska. Jest ok. Dziękuję!
 13. Tak, też mogłem napisać od razu. W domu nie mam żadnego komputera z windowsem (tylko Mac). Tu wygląda na to, że muszę zastosować drugą opcję (Redmi Note 2) ale ja mam już w Tools aplikację "Updater", niebieska ikonka ze strzałką. Jak w nią wejdę i w trzy kropki robi się tak: Zastanawiam się, czy żeby było łatwiej nie dało by się wykorzystać aktualizacji z karty SD (druga możliwość). Właśnie, tylko czy tak łatwo się uda? Jeśli tak, to co na kartę SD zgrać? Przy okazji, czy gdzieś jest tam ten czysty android z językiem polskim i choćby w ten sposób dało by się ten język na telefonie choćby na razie mieć?
 14. Właśnie kupiłem Redmi Note 2 32 Gb z systemem od decuro - strona decuro.de. Zakup ze strony amazon.de Przyszło z firmy Shuzhen Huang z Würzburga. Mam do dyspozycji język angielski, niemiecki i dwa z krzaczkami. I nic więcej. Pierwsza rzecz - czy Janusz (naprawdę tak mam na imię! Tak, tak, mam też wnuczki, ale maleńkie i nie pomogą) potrafi zmienić ten system na wersję polską. Jeśli tak, to jak? Druga: czy można - jak - tymczasowo korzystać z normalnego androida, z polskim językiem, bez nakładki? Czy gdzieś to znajdę? Jeśli potrzebne są jakiekolwiek informacje na temat tego telefonu, to powiedzcie jakie, oczywiście zamieszczę.
 15. Co o tym myśleć: http://www.amazon.de/Xiaomi-Redmi-Pro-Octa-Core-5-Zoll/dp/B0155CLEDE/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1451160196&sr=8-1&keywords=redmi+note+2+pro Czy to jest rzeczywiście zapowiadana wersja pro? Z - jak tu piszą - http://www.xiaomidevice.com/xiaomi-redmi-note-2-pro.html - metalową obudową (tylko taka różnica pomiędzy zwykłą wersją)? Czy będzie możliwe zaopatrzenie go w polską wersję MIUI?